تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 3 123 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 23

نام تاپيک: یک سوال در مورد ماشین حساب مهندسی کاسیو

پروفشنال babak_deghat's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2007
    محل سكونت
    شــیــر ا ز

پيش فرض یک سوال در مورد ماشین حساب مهندسی کاسیو

اول از همه اگه تاپیک رو بد جایی زدم پوزش میخوام و از مدیر تقاضا دارم اونو به جای مناسب منتقل کنه

این ماشین حساب کاسیو مدل fx-991ES رو من خریدم و راجع بهش دو تا سوال داشتم

اول اینکه این ماشین حساب همش انتگرال معین میگیره.برای انتگرال نامعین گرفتن باید چه کار کنم؟
    انتگرال سه گانه و دو گانه چگونه گرفته میشه؟(dx,dy,dz . . . .)
    برای گرفتن دیفرانسیل حتماً یه مقداری برای x ازمون میخواد.مثلا x= 1,-1,2,7,-4 و. . . . . . برای اینکه این مقدار رو ازمون نخواد باید چه جوری حساب کنم؟
    Last edited by babak_deghat; 15-06-2010 at 18:31.

کاربر فعال انجمن تبلت IceLord's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2007
    محل سكونت
    مشهد مقدس

پيش فرض

اول از همه اگه تاپیک رو بد جایی زدم پوزش میخوام و از مدیر تقاضا دارم اونو به جای مناسب منتقل کنه

این ماشین حساب کاسیو مدل fx-991ES رو من خریدم و راجع بهش دو تا سوال داشتم

اول اینکه این ماشین حساب همش انتگرال معین میگیره.برای انتگرال نامعین گرفتن باید چه کار کنم؟
    انتگرال سه گانه و دو گانه چگونه گرفته میشه؟(dx,dy,dz . . . .)
    برای گرفتن دیفرانسیل حتماً یه مقداری برای x ازمون میخواد.مثلا x= 1,-1,2,7,-4 و. . . . . . برای اینکه این مقدار رو ازمون نخواد باید چه جوری حساب کنم؟
    سلام دوست عزیز

متاسفانه ماشین حسابی که شما خریداری کردین قابلیت (CAS (Computer Algebraic System رو نداره. که باعث میشه شما نتونید هیچ کدوم از کارهایی رو که خواستید باهاش انجام بدید.

این قابلیت CAS باعث میشه که ماشین حساب شما بتونه به صورت پارامتری هم محاسبات رو انجام بده. در غیر این صورت تمامی محاسبات به صورت عددی خواهد بود. (اگه درس محاسبات عددی رو تو دانشگاه پاس کرده باشید متوجه منظورم میشی)

1- با این ماشین حساب به همون دلیلی که گفتم نمی تونید انتگرال نامعین بگیرید چون محاسبات پارامتری نمی تونه انجام بده.

2- انتگرال سه گانه هم نمی تونید انجام بدید چون قابلیت 1 رو ندارید.

3- بازم مشتق به صورت پارامتری نمی تونید بگیرید و باید مشتق رو در یک نقطه خاص (به صورت عددی) محاسبه کنید.

در حال حاضر فقط ماشین حساب های Classpad و Algebra این قابلیت ها رو دارن که بازم انتگرال دو گانه و سه گانه رو مطمئن نیستم.

3. 2 کاربر از IceLord بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

در آغاز فعالیت homa sh's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2011
    محل سكونت
    mashhad city

پيش فرض

سلام
    من هم همین ماشین حساب (casio fx991es) رو دارم میشه بگین چه جوری اعداد مختط محاسبه میشن ! (تبدیل صورت قطبی به متعامد)

تاريخ عضويت
    Apr 2007
    محل سكونت
    مشهد مقدس

پيش فرض

سلام
    من هم همین ماشین حساب (casio fx991es) رو دارم میشه بگین چه جوری اعداد مختط محاسبه میشن ! (تبدیل صورت قطبی به متعامد)
    سلام دوست عزیز

برای تبدیل کارتزین به قطبی:

دکمه Shift را زده و سپس + را بزنید. سپس مقدار X و سپس , و سپس مقدار y را وارد کرده و پرانتز را ببندید.

مثال:
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    برای تبدیل قطبی به کارتزین:

دکمه Shift را زده و سپس - را بزنید. سپس مقدار طول و سپس , و سپس مقدار زاویه را وارد کرده و پرانتز را ببندید. (دقت کنید که تنظیمات زاویه در ماشین حساب بر روی Deg یا Rad هست.)

مثال:
    کد:
    برای وارد کردن اعداد مختلط هم می تونید از هر دو روش قطبی و کارتزین استفاده کنید. برای کارتزین به صورت
    کد:
    و برای اعداد قطبی به صورت
    کد:
    برای علامت > هم از Shift + ENG استفاده کنید.

سوال دیگه ای بود در خدمتم.

موفق باشید.

6. این کاربر از IceLord بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت homa sh's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2011
    محل سكونت
    mashhad city

پيش فرض

سلام.
    ممنون خیلی مفید بود!

8. این کاربر از homa sh بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

سلام

من چون دیدم سوالم باز در مورد ماشین حسابهای کاسیو هست یه فروم جدید ایجاد نکردم و سوالم رو همینجا میپرسم

ممنون میشم آقای [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] یا دوستان دیگری که وارد هستند راهنماییم کنند

با ماشین حسابهای کاسیو چه طوری میشه فرمولهای تکراری درس محاسبات عددی رو وارد کرد و جواب گرفت

مثلا معادله غیر خطیم هست
    f(x)= x-Cos x
    معادله روش نیوتن هم که هست
    xn+1=xn-f(xn)/ f'(xn
    نقطه شروع هم مثلا هست صفر
    حالا می خوام بدونم با ماشین حساب های کاسیو ساده که قابلیت این کارو دارند چه طور میشه جواب تکرارها رو به دست آورد
    ممنون میشم دوستی این روند رو واضح توضیح بده

با تشکر

تاريخ عضويت
    Apr 2007
    محل سكونت
    مشهد مقدس

پيش فرض

سلام

من چون دیدم سوالم باز در مورد ماشین حسابهای کاسیو هست یه فروم جدید ایجاد نکردم و سوالم رو همینجا میپرسم

ممنون میشم آقای [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] یا دوستان دیگری که وارد هستند راهنماییم کنند

با ماشین حسابهای کاسیو چه طوری میشه فرمولهای تکراری درس محاسبات عددی رو وارد کرد و جواب گرفت

مثلا معادله غیر خطیم هست
    f(x)= x-Cos x
    معادله روش نیوتن هم که هست
    xn+1=xn-f(xn)/ f'(xn
    نقطه شروع هم مثلا هست صفر
    حالا می خوام بدونم با ماشین حساب های کاسیو ساده که قابلیت این کارو دارند چه طور میشه جواب تکرارها رو به دست آورد
    ممنون میشم دوستی این روند رو واضح توضیح بده

با تشکر

سلام دوست عزیز

کدوم مدل ماشین حساب مد نظرتون هست؟
    چون با هم تفاوت هایی دارند.

موفق باشید

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Dec 2013

پيش فرض

Casio Classpad 330 PLUS Calculator

با سلام خدمت دوستان
    بنده این مدل ماشین حساب و خریدم و ازش خیلی راضیم حالا با توجه به تمام شدن دانشگاه و پایان تحصیلات و اینکه دیگه بهش نیاز ندارم میفروشمش.
    در حد آک به همراه تمام لوازم و کارتن
    09353725001
    مشخصات فنی:نوع نمایشگر: Natural Display -تعداد کاراکتر: دارای نمایشگر با ظرفیت نمایش تا 10+3 کارکتر -قابلیت انجام محاسبات مثلثاتی: بله - منبع تغذیه: 4xAAA - رسم توابع سه بعدی، قابلیت حل دیفرانسیل و انتگرال نامعین، 5.5 مگابایت حافظه، صفحه نمایش لمسی، سیستم CAS برای حل معادلات لاپلاس فوریه، صفخه نمایش Natural Display، کمک یار ریاضی، دارای برنامه برای حساب کردن موارد، مالی، برنامه حساب کردن احتمالات، قابلیت نشان دادن اشکال هندسی، سیستم نشان دادن سه بعدی، زوم و چرخش در فرم پارا متریک، حل تابع، تابع پذیری و حل ماتریس و توابع، درگاه اتصال USB و قابلیت اتصال به کامپیوتر، قابلیت انجام محاسبات آماری، به همراه دفترچه راهنمای استفاده فارسی
    09353725001

کاربر فعال ریاضیات javad2015's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2009
    محل سكونت
    تو شهرمون

پيش فرض

Casio Classpad 330 PLUS Calculator

با سلام خدمت دوستان
    بنده این مدل ماشین حساب و خریدم و ازش خیلی راضیم حالا با توجه به تمام شدن دانشگاه و پایان تحصیلات و اینکه دیگه بهش نیاز ندارم میفروشمش.
    در حد آک به همراه تمام لوازم و کارتن
    09353725001
    مشخصات فنی:نوع نمایشگر: Natural Display -تعداد کاراکتر: دارای نمایشگر با ظرفیت نمایش تا 10+3 کارکتر -قابلیت انجام محاسبات مثلثاتی: بله - منبع تغذیه: 4xAAA - رسم توابع سه بعدی، قابلیت حل دیفرانسیل و انتگرال نامعین، 5.5 مگابایت حافظه، صفحه نمایش لمسی، سیستم CAS برای حل معادلات لاپلاس فوریه، صفخه نمایش Natural Display، کمک یار ریاضی، دارای برنامه برای حساب کردن موارد، مالی، برنامه حساب کردن احتمالات، قابلیت نشان دادن اشکال هندسی، سیستم نشان دادن سه بعدی، زوم و چرخش در فرم پارا متریک، حل تابع، تابع پذیری و حل ماتریس و توابع، درگاه اتصال USB و قابلیت اتصال به کامپیوتر، قابلیت انجام محاسبات آماری، به همراه دفترچه راهنمای استفاده فارسی
    09353725001

بهتره تو بازارچه این فروم بفروشیش سریعتر فروش میره.فقط مفت ندیا!
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Oct 2012

پيش فرض

icelord عزیز ممنون واقعا نیاز داشتم

14. این کاربر از ch6 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

صفحه 1 از 3 123 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •