تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 3 123 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 27

نام تاپيک: در خواست کمک جهت حل مشکل کاهش حجم هارد Seagate از 500 به 32 gb

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    May 2006

پيش فرض در خواست کمک جهت حل مشکل کاهش حجم هارد Seagate از 500 به 32 gb

با سلام خدمت دوستان و مدیران محترم

متاسفانه اینجانب با یک مشکل بسیار جدی مواجه شدم خواهشا اگه کسی از دوستان و استاتید محترمی که در این خصوص اطلاعات دارن منو راهنمایی کنن خیلی خیلی لطف کرده و اونها رو دعا میکنم
    متاسفانه اینجانب با علم به اینکه میدونم توی هر جای نباید سرک بکشم یه اشتباه بزرگ مرتکب شدم اشتباه من از اونجا شروع شد که اینجانب با استفاده از سی دی Hiren’s Boot 10.2 بعد از اینکه بوت شد وارد بخش ابزارهای مربوط به بخش هارد شدم و توی بخش ابزار مربوط به هاردها برنامه Seagate Seatools Desktop Editions 3.02 نمیدونم وارد کدوم منو شدم(به علت اشکال موس) توی بخش advanced features که شامل گزینه های (یا شاید بخشهای دیگه):
    1-Set Capacity to 32 Gb
    2- Set Capacity Manually
    3- Set Capacity to max Native
    4-Erase Track ZERO
    5-Timed Erase شامل :
    5-1 erase for 10 seconds
    5-2 erase for 30 seconds
    5-3 erase for 1 minutes
    5-4 erase for 5 minutes

شدم و باعث تغییراتی شدم که حالا هارد 500 گیگابایتی رو فقط 32 گیگابایت نمایش میده و باهیچکدام از گزینه های موجود در منوهای این برنامه هم قابل تصحیح نمی باشد البته اینجانب فکرم کنم شاید یکی از گزینه های بخش advanced features مثلا Set Capacity to 32 Gb بوده که حالا با تغییر اون بشه درستش کرد اما در زیر اون منو با توجه به عکسهای پیوست با این error مواجه میشم
    “check to be sure that the drive has been power cycled” البته اضافه میکنم در همین 32 گیگابایت به راحتی ویندوز نصب میکنم و بالا میام الان حتی با نصب کلیه برنامه پارتیشن بندی از جمله:

1- EASEUS Partition Master v3.5 .Ultimate Edition
    2- Paragon Partition Manager 10.0 Server x86
    3- Partion Magic

هیچ اثری از فضای مفقود شده نیست خواهشا اگه دوستان برای این هاردها Seagate نرم افزاری باید دانلود کنم و مراحلی رو که باید انجام بدم رو بیان کنن ممنون میشم
    و با عرض پوزش از دوستان و اساتید گرانقدر در صورتی که باید به فرمهای تخصصی تر مراجعه کنم خواهشا منو به اونجا راهنمایی کنن(در ضمن تصاویری از بخشهای برنامه و error های که مواجه شدم رو هم میزارم)

البته ببخشید در کار اساتید محترم دخالت میکنم میگم شاید از بخش سخت افزاری هارد بخشی پاک شده که فقط به کمک ابزارها خود شرکت قابل تعمیره!!

اگه منو بی جواب نزارید کمال تشکر رو دارم چون حسابی حالم گرفته

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    May 2006

پيش فرض

دوست نداشتم زحمتی رو که امروز متحمل شدم در اختیار دوستان نزارم امروز از ساعت 7 صبح تا حالا و با این وضعیت خراب dial up و مطالعات بسیار بالاخره تونستم حال این هارد سرجاش بیارم
    مواد مورد نیاز همون ابزارهای لعنتی Hiren’s Boot 10.2 مراحل را به صورت تیتر وار میگم
    و در آخر هم عکس مراحل رو میزارم
    1- در حالت bootable CD بیاید بالا
    2-در بخش hard disk tools وارد شوید
    3-برنامه HDAT2 4.53 را انتخاب کنید
    4-سپس پورتهای (هارد)SATA و ATA(سی دی رام) شما بخش SATA را انتخاب کنید.
    5-سپس بخش Set Max (HPa) Menu را انتخاب کنید
    6-بخش Set max Address را انتخاب کنید
    7-بعد از مرحله شماره 6 منوی باز شده که بخش مخفی شده را نشون میده و به کمک راهنمایی که در پایان صفحه هست کلید F7 که default را میزنیم و میزان واقعی هارد برمیگرده.عکس این مراحل رو میزارم که شاید بهتر متوجه بشید.

.(در ضمن اساتید محترم این روش رو تایید میکنند؟)فقط از اساتید محترم و دوستان خواهش میکنم نرم افزار یا اطلاعات بیشتری در این خصوص دارند اینجا بزارند ممنون میشم در ضمن توی سایت Seagate نرم افزارهای وجود دارد از جمله seatools تحت داس و ویندوز

با تشکر فراوان(امیدوارم تمام وقت مشغول جام جهانی نباشید.)

3. 7 کاربر از Ramtin525 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    May 2006

پيش فرض

اگه کسی از دوستان اطلاعاتی در مورد این برنامه داره خوشحال میشم منو در جریان بزاره "HDAT2 4.53" در ضمن به نظرم یکم ظرفیت هارد بیشتر شده

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Nov 2012

پيش فرض

منم همین مشکلو دارم میتونی کمک کنی

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Apr 2009

پيش فرض

دمت گرم کار من حل شد
    هارد 1T که 32mbشده بود درست شد

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Aug 2010

پيش فرض

سلام درود و دو صد بدرود عالی بود

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Feb 2011

پيش فرض

با سلام
    3تا هارداکبند ... 500گیگ بارکودا سیگیت... خریدم سیستمو روشن میکنم صدای تیک تیک میکنه ....
    تو ویندوز7 به صورت یک درایور Unallocated با حجم 3.86 گیگی شناسایی میشه!البته توویندوزهای دیگر هم همینطور میباشد... بعضی وقت ها هم اصلا شناسایی نمیشه هر 3تا هارد هم
    به همین شکل میباشدوقت گارانتی هم تمام شده.مشخصات یکی از هارد ها رو برای مثال میگذارم تو بایوس با این نام شناسایی میشه
    st500dm002
    و فریم ویر هم kc45

: راه حل چیست؟
    داره خودمونی میشه h1and1saman's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2006

پيش فرض

خدا پدر و مادرتو بيامرزه كارمو بدجور راه انداخت
    مرسي

داره خودمونی میشه TS.datarecovery's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2014
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

دوست عزیز سلام 0000p , دقت کن که هارد دیسک شما روشن می شود و بعد از چند لحظه خاموش می شود ؟ یا نه؟
    اگر تیک تیک یا صدای غیر عادی دارد 70 درصد خرابی هد دارد که ارزش تعمیر ندارد. حتما به سئوال بالا جواب بده تا کمکت کنم

------------

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jan 2015

پيش فرض

با سلام خدمت دوستان عزیز
    بنده یک هارد اکسترنال وسترن 1 ترابایتی دارم که متاسفانه به تازگی فهمیدم که 1000 تا 57 گیگ فضای خالی دارد که فرمت هم کردم باز اتفاق خاصی پیش نیامده /در ضمن این هارد دیسک نه ضربه خورده و نه چیز دیگه ای بعدش هم گارانتیش هم فعلا پا برجا هست ،حالا نمی دونم مشکل از هارد هست یا باید ببرمش گارانتی.
    ممنون میشم جواب این سوال بنده را هم بدی
    سپاس

صفحه 1 از 3 123 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •