تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 5 اولاول 12345 آخرآخر
نمايش نتايج 11 به 20 از 46

نام تاپيک: *** مانیتوری برای مطالعه ***

تعلیق عضویت ...
    تاريخ عضويت
    Nov 2009

پيش فرض

از جواب سریع دوستان تشکر می کنم.
    یکی از فامیل هامون یه مانیتور بزرگ خرید. حالا یادم نیست چند اینچ بود ولی فکر کنم 22 بود. می گفت بخاطر اینکه بزرگه، کل صحنه مقابل آدم رو پر می کنه و نورش زیاده و چشم رو اذیت می کنه انگار یه لامپ جلوت روشن. نمی دونم این سلیقه اونه یا واقعا همین طوره. من خیلی برام مهمه چون بیشتر از کامپیوترم برای مطالعه و تحقیق استفاده می کنم.
    بخاطر همین گفتم 17 باشه ولی با نظرات شما متقاعد شدم 19 بگیرم. اگه واقعا مانیتور بزرگتر برای مطالعه بهتره حرفی ندارم بزرگتر بگیرم، و حتی بودجه رو هم افزایش بدم.
    در ضمن من اصلا اهل بازی و فیلم دیدن با کامپیوتر نیستم. بجز تحقیق، با فتوشاپ و ورد هم زیاد کار می کنم. بخاطر همین فول اچ دی بودن اصلا برام مهم نیست پس نمی خوام پول اضافی بدم در ضمن شنیدم مانیتور های فول اچ دی چون ریزلیشن بالائی دارند چندان برای مطالعه خوب نیستند. حتی یکی می گفت پدر چشم رو در میاره. نمی دونم درسته یا نه. هر کی یه چیزی می گه آدم سر در گم می شه. لطفا راهنمائی کنید.
    در ضمن از مانیتورهای واید هم خوشم نمیاد. احساس می کنم که تصویر رو می کشند و غیر واقعی نشون می دند. مخصوصا تو فتوشاپ خیلی این مسئله مهم هست. ولی از طرفی دیدم که عده ای از طراح ها از مانیتور واید استفاده می کنند! واقعا قضیه از چه قراره؟ دوستانی که در این ضمینه هم تخصص دارند راهنمائی کنند لطفا.
    1- همين 19 كه فرمودين هم قيمتش خوبه هم مناسبه
    2- رزولوشن اين مانيتور 1440 در 900 هست كه از فول اچ دي كه 1920 در 1080 هست كمتره
    3- شما هر ماينتور ال سي دي بگيري ممكنه چشمت اذيت بشه . براي همين مثل من كه روزي 10 ساعت ممكنه با مانيور كار كنم بايد به صورت دستي برايتنس و gama رو بياري پايين
    4- نه شما وايد بگير عادت ميكني. همه طراح ها هم ويد استفاده ميكنن. يه دكمه روي مانيتور 1954 داره كه اگر اون رو بزني تصوير مانيتور وايد رو 4:3 يا غير وايد نشون ميده. ولي مطمئن باش بعد از مدت كوتاهي عادت ميكني و تصوير به نظرت نرما مياد

مي تونم بپرسم چرا؟

اینی که معرفی کردی، ریزولیشنش پائینه؟ چنده؟
    سری کریستال چه خصوصیتی داره؟
    رزولوشن بالا تكست ها رو خيلي كوچيك و ريز ميكنه

رزولوشن اين مانيتور 1440 در 900 هست كه از فول اچ دي كه 1920 در 1080 هست كمتره

2. 2 کاربر از erfan_abedi_CB بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال مشاوره برای خرید قطعات سخت افزاری sir payman's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2008
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

1- همين 19 كه فرمودين هم قيمتش خوبه هم مناسبه

رزولوشن بالا تكست ها رو خيلي كوچيك و ريز ميكنه
    PPI بالا تکستها رو ریز میکنه نه رزولوشن بالا و بالا بودن رزولوشن لازمه اش ppi بالا نیست.

4. این کاربر از sir payman بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه moj2000's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2007

پيش فرض

سلام

با این قیمت شما می تونی یک مانیتور بزرگتر بخری

اگر اهل گیم نیستید اول از همه 20700 از سامسونگ با قیمت کمتر 200 تومن بهترین گزینه هست که 20" واید هست

حدود 200 تومن می تونید AOC 2236SWA هم بگیرید که هم فول HD هست و هم 22"

با حدود 210 تومن می تونید LG WW2261VP که فول HD و 22" هم هست بگیرید
    عليك سلام
    میشه از اینهائی که معرفی کردید مخصوصا20700 یه لینک بزاری.

من با این موافقم AOC 2236SWA
    چطور؟ خودت از این استفاده کردی؟ با اینکه HD هست بازم برای مطالعه خوبه؟

من با نظر samsung021 کاملا موافقم.خودمم مثل شما مانیتور و بیشتر برا وبگردی ومطالعه متون و pdf میخواستم ..به این نتیجه رسیدم که جناب سامسونگ گفتن.
    در ضمن برند AOC هم خیلی خوبه داداشم داره؛ کیفیتش خیلی خوبه .
    تو که کارت شبیح من هستش مانیتور چیه؟ ازش راضی هستی یا می خوای عوضش کنی؟

پیشنهاد من:
    Samsung P20500
    LG W2053TQ
    هر دو حدود 185 تومن
    ممنون که جواب دادی من همیشه از نظرات شما در تاپیکهای مختلف استفاده می کنم.
    میشه بگی چرا این دو مدل رو پیشنهاد دادی؟

داره خودمونی میشه moj2000's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2007

پيش فرض

1-
    3- شما هر ماينتور ال سي دي بگيري ممكنه چشمت اذيت بشه . براي همين مثل من كه روزي 10 ساعت ممكنه با مانيور كار كنم بايد به صورت دستي برايتنس و gama رو بياري پايين
    ميشه در مورد تنظیمات مانیتور بیشتر توضیح بدی. توی تنظیمات مانیتور من گزینه ای در مورد Gama نداره. فرق برایتنس با کنتراست چیه؟ هر دوشون نور صفحه نمایش رو بالا و پائین می کنند.

PPI بالا تکستها رو ریز میکنه نه رزولوشن بالا و بالا بودن رزولوشن لازمه اش ppi بالا نیست.
    ppi چی هست؟ از کجا می شه مقدارش رو دید و یا تنظیمش کرد؟

تاريخ عضويت
    Aug 2008
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

PPI مخفف pixle per inch هست یعنی تعداد پیکسلی که در یک اینچ مربه قرار داره و قابل تنظیم هم نیست.
    اگر PPI یک مانیتور 100*100 پیکسل در یک اینچ بود شما کاهش سایز فونت ندارید ولی اگر بیشتر از 100 تا بود تکستها و ایکونها کوچیک میشن.
    به طور مثال در مانیتورهای 23" که fullHD هستند اندازه متون کاملا عادیه ولی در مانیتورهایی مثل 22500-700 و 2261 چون PPI بالاتری دارند تکستها و ایکونها کوچیکتر از حد معمول هستند و باعث میشن که خواندن متون توشون کمی سخت بشه.
    مقدارش رو هم توی مشخصات فنی مانیتورها گاها میگن.

8. 2 کاربر از sir payman بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه bida's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2008

پيش فرض

PPI مخفف pixle per inch هست یعنی تعداد پیکسلی که در یک اینچ مربه قرار داره و قابل تنظیم هم نیست.
    اگر PPI یک مانیتور 100*100 پیکسل در یک اینچ بود شما کاهش سایز فونت ندارید ولی اگر بیشتر از 100 تا بود تکستها و ایکونها کوچیک میشن.
    به طور مثال در مانیتورهای 23" که fullHD هستند اندازه متون کاملا عادیه ولی در مانیتورهایی مثل 22500-700 و 2261 چون PPI بالاتری دارند تکستها و ایکونها کوچیکتر از حد معمول هستند و باعث میشن که خواندن متون توشون کمی سخت بشه.
    مقدارش رو هم توی مشخصات فنی مانیتورها گاها میگن.
    خوب با این حساب مانیتوری که مشکل اندازه متن نداشته باشه تو رنج 20 اینچ و قیمت حدود 200 تومن کدومه؟

آخر فروم باز mehdi_halla's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2005
    محل سكونت
    نيشابور

پيش فرض

عليك سلام
    تو که کارت شبیه من هستش مانیتور چیه؟ ازش راضی هستی یا می خوای عوضش کنی؟
    مانیتور من lg w2286l هستش خوبه 22 اینچه و رزولیشن ذاتیش 1050*1650 هستش بنابراین متن رو ریز نمیکنه.من برا خودم یه نوع استدلال کردم زمان خرید برای انتخاب رزولیشن وقطر مانیتور.گفتم انداره قطر مانیتور رو به رزولیشن تقسیم میکنم یه عددی بدست میاد که هر چی بزرگتر باشه اندازه متن بزرگتره اینجوری چند تا مانیتور که مد نظرم بود رو بررسی کردم 2286 رو انتخاب کردم.

خوب با این حساب مانیتوری که مشکل اندازه متن نداشته باشه تو رنج 20 اینچ و قیمت حدود 200 تومن کدومه؟
    صفحه قبل 2 مدل رو نوشتم مشخصاتش رو سرچ کنین .

11. این کاربر از mehdi_halla بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تعلیق عضویت ...
    تاريخ عضويت
    Nov 2009

پيش فرض

حرف خود منو با يه روش ديگه تكرار كرده...
    2086 بگير 215 تومن
    فول نيستا. خوشگله ولي و كيفيتش هم خوبه:
    زمان پاسخ گوييش خيلي پايينه 2 كه اين عاليه و كنتراستش هم 70.000

قيافش هم عين 2286 هست ولي اين LCD نه LED

• 20" Wide
    • 1600 x 900
    • f-Engine
    • (70,000:1) DFC
    • 2ms
    • Smart Package
    • DVI

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    از سامسونگ اگر ميخواي هم 20500 كه گفتن گزينه خوبيه
    Last edited by erfan_abedi_CB; 12-06-2010 at 09:27.

13. 2 کاربر از erfan_abedi_CB بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تعلیق عضویت ...
    تاريخ عضويت
    Nov 2009

پيش فرض

ميشه در مورد تنظیمات مانیتور بیشتر توضیح بدی. توی تنظیمات مانیتور من گزینه ای در مورد Gama نداره. فرق برایتنس با کنتراست چیه؟ هر دوشون نور صفحه نمایش رو بالا و پائین می کنند.

ppi چی هست؟ از کجا می شه مقدارش رو دید و یا تنظیمش کرد؟
    دوست عزيز
    اگر بري توي منوي مانيتورت از روي دكمه هاي مانيتور ميتوني Gamma رو ببيني (brightness-contrast -gamama)
    اين سه تا بغل هم هستن

برايتنس و كنتراست فرق داره يكم- ولي براي مانيتور ها برايتنس اغلبشون 300 و 250 هست و چون تقريبا يكي هست توي گزينه هاي مقايسه بهشون اشاره نميشه

15. این کاربر از erfan_abedi_CB بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Aug 2008
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

در 20" میتونید 20500 و 20700 رو انتخاب کنید و هردوشون ه خوب هستند و در 22" هم هر مانیتوری که 1680*1050 بود خوبه مثل 2286 و در 23" هم مانیتورهای fullHD رو میتونید انتخاب کنید مثل 23500 , 23700 و xl2370.
    این مدلهایی که گفتم هیچ کدوم تکستها رو ریز نمیکنن و اندازه فونتها کاملا نرمال هست.
    حرف خود منو با يه روش ديگه تكرار كرده...
    من حرف شما رو تکرار کردم؟شما داشتید اطلاعات کاملا غلط میدادید و من درستش رو گفتم.
    شما ریز شدن رو به خاطر رزولوشن میدونستید ولی من توضیح دادم که ربطی به رزولوشن نداره , چطور حرفهای شما رو تکرار کردم؟

17. این کاربر از sir payman بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •