تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 6 از 16 اولاول ... 2345678910 ... آخرآخر
نمايش نتايج 51 به 60 از 160

نام تاپيک: راهنمايي خرید و نصب لامپ زنون (XENON HID)

داره خودمونی میشه acer_14's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2006

پيش فرض

با سلام
    دوستان اینکه راهنمایی رانندگی به لامپ زنون گیر میده برای اینه که لامپ زنون دوستان تو ماشین هایی با کاسه چراغ معمولی استفاده می کنن و باعث میشه نور پخش بشه و هدایت نشه در صورتی که با کاسه چراغ حباب دار این مشکل برطرف میشه . حالا سوال اینجاست که لامپ هایی که تو ماشینای خارجی استفاده میشه چه کیفیتی داره و اگه بخوایم اونا رو ببندیم هزینه اش چقدر میشه؟

ناظر انجمن اتومبیل mohamad skystar's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2010
    محل سكونت
    Under SKY City

پيش فرض

با سلام
    دوستان اینکه راهنمایی رانندگی به لامپ زنون گیر میده برای اینه که لامپ زنون دوستان تو ماشین هایی با کاسه چراغ معمولی استفاده می کنن و باعث میشه نور پخش بشه و هدایت نشه در صورتی که با کاسه چراغ حباب دار این مشکل برطرف میشه . حالا سوال اینجاست که لامپ هایی که تو ماشینای خارجی استفاده میشه چه کیفیتی داره و اگه بخوایم اونا رو ببندیم هزینه اش چقدر میشه؟
    ماشینتون چی هست ؟
    اگر لامپ زنون رو تو مه شکن ها نصب کنید پلیس گیر نمیده اما اگر برای نو پایین یا نور بالا میخوای بله درسته گیر میدن.
    لامپ های ماشین های خارجی هم انواع مختلف داره اول باید ببینی پایه های لامپ به کاسه چراغ ماشینت میخوره یا نه
    بعدشم قیمت هاشون بالاست .

3. این کاربر از mohamad skystar بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

حـــــرفـه ای shadows_funeral's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2007
    محل سكونت
    Tehran

13 آخرین اولتیماتوم به خودروهای دارای زنون

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ با اشاره به اجرای طرح ضربتی برخورد با تخلفات نقص فنی سیستم روشنایی خودروها گفت: بر این اساس حدود 8000 خودرو اعمال قانون و 500 دستگاه توقیف شدند.
    سردار حسین رحیمی روز چهارشنبه در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به اینکه یکی از عوامل تصادفات رانندگی در پایتخت، نقص در سیستم روشنایی خودروهاست، گفت: برخی رانندگان علی‌رغم اطلاع از اینکه نباید تغییری در چراغ‌های خودرو خود دهند، به اشکال مختلف نسبت به تغییر رنگ یا نوع چراغ خودرو اقدام می‌کنند.
    وی با اشاره به اینکه بر اساس قانون، هر گونه تغییر رنگ در چراغ‌های جلو، عقب، دنده عقب و راهنمای خودروها ممنوع است، افزود: در عین حال برخی رانندگان نسبت به نصب چراغ‌های زنون بر روی خودروهای خود اقدام می‌کنند که این امر به دلیل استاندارد نبودن این چراغ‌ها، موجب بروز مشکلات جدی از جمله کور کردن چند ثانیه‌ای رانندگان جلویی می‌شود. از سوی دیگر برخی رانندگان کامیون نیز در معابر پایتخت نسبت به روشن کردن نورافکن‌های عقب خود اقدام می‌کنند که این امر نیز موجب بروز مشکلات جدی برای رانندگان پشت سر می‌شود.
    رییس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ با اشاره به اینکه با تاریک شدن هوا رانندگان ملزمند نسبت به روشن کردن چراغ‌های خودروی خود اقدام کنند، گفت: متاسفانه برخی رانندگان چراغ‌های خودرو را در ساعات شب روشن نمی‌کنند و تصور می‌کنند که روشن نکردن چراغ، مهارت رانندگی آنها را نشان می‌دهد.
    رحیمی با اشاره به قانون جدید رسیدگی به تخلفات رانندگی گفت: بر این اساس نقص فنی موثر یا نقص در سیستم روشنایی در شب 500 هزار ریال و نداشتن یا نقص چراغ‌های جلو، عقب، ترمز یا راهنمای وسیله نقلیه و یا تغییر رنگ چراغ‌ها علاوه بر برخورد پلیس 300 هزار ریال نیز جریمه در پی داشته و رانندگان این دسته از وسایط نقلیه برای اصلاح چراغ‌های خود به تعمیرگاه اعزام می‌شوند.
    وی با تاکید بر اینکه بدیهی است رانندگانی که در ساعات شب و تاریکی هوا به هر شکلی از چراغ‌های اصلی خودرو خود استفاده نکنند نیز مورد برخورد پلیس قرار می‌گیرند، به آغاز طرح ضربتی برخورد با تخلفات نقص فنی سیستم روشنایی خودروها از هفته گذشته اشاره کرد و گفت: بر این اساس ماموران گروه ضربت پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ با استقرار در میادین و معابر پایتخت و ماموران پلیس بزرگراه‌ها در اتوبان‌های تهران نسبت به برخورد با خودروهای دارای نقص فنی سیستم روشنایی، اقدام کردند.
    رحیمی خاطرنشان کرد: بر این اساس تا کنون حدود 8 هزار خودرو و موتورسیکلت دارای نقص در سیستم روشنایی اعمال قانون و 500 دستگاه نیز به دلیل نقص فنی سیستم روشنایی غیرقابل رفع و یا همراه نداشتن مدارک توقیف و روانه پارکینگ شدند که اجرای این طرح همچنان به طور جدی ادامه دارد.
    آخرین اولتیماتوم پلیس به خودروهای دارای چراغ زنون
    رییس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ خاطرنشان کرد: در سال جاری متاسفانه چهار فقره تصادف فوتی، 67 فقره تصادف جرحی و 93 فقره تصادف خسارتی به دلیل نقص سیستم روشنایی رخ داده است که این امر می‌طلبد تا پلیس توجه ویژه‌ای به موضوع چراغ خودروها داشته باشد.
    رحیمی با اشاره به این که برخورد با چراغ‌های زنون از جمله مطالبات جدی رانندگان تهرانی است به ایسنا گفت: استفاده از چراغ‌های زنون به هر شکلی ممنوع است. در عین حال چراغ‌های زنون خودروهای خارجی که به صورت کارخانه‌ای نصب شده‌اند به دلیل استاندارد بودن و نداشتن نور خیره‌کننده مشکلی ندارند.
    وی در پایان از رانندگان خواست در صورتی که نسبت به تغییر رنگ یا دودی کردن چراغ‌های خودرو خود اقدام کرده‌اند، در اولین فرصت نسبت به برگرداندن آن به رنگ عادی اقدام کنند، چرا که در غیر این صورت ماموران پلیس با این دسته از خودروها برخورد می‌کنند.
    منبع: [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    کد خبر: ۲۹۷۹۱۲
    تاریخ انتشار: ۲۷ دی ۱۳۹۱ - ۱۳:۰۰
    Last edited by shadows_funeral; 16-01-2013 at 15:26.

5. این کاربر از shadows_funeral بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال karvas's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2011
    محل سكونت
    IRAN

پيش فرض

نور پایین بالا با مه شکن سفید یخچالی بندازی گیر میدن(لامپ معمولی)؟

تاريخ عضويت
    Aug 2007
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

دوست من کلا هر قسمتی لامپ زنون نصب کنی اگه بفهمن گیر میدن. من تجربشو داشتم.

ناظر انجمن اتومبیل mohamad skystar's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2010
    محل سكونت
    Under SKY City

پيش فرض

لامپ معمولی در هر رنگی که باشه مشکلی نداره
    چون نورش به حدی نیست که دیگر رانندگان رو اذیت کنه.
    فقط لامپ های زنون رو گیر میدن.

9. 2 کاربر از mohamad skystar بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Mar 2013

پيش فرض

سلام دوستان میخواستم لامپ زنون بندازم رو ماشین رفتم قیمت کردم 130 هزار تومن 6000 بعد میخواستم بدونم اگه واسه نور بالا بزارم بازم بهم گیر میدن یا نه نور آبیش بهتر یا سفید چند هزارش کافیه

تاريخ عضويت
    Aug 2007
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

سلام دوستان میخواستم لامپ زنون بندازم رو ماشین رفتم قیمت کردم 130 هزار تومن 6000 بعد میخواستم بدونم اگه واسه نور بالا بزارم بازم بهم گیر میدن یا نه نور آبیش بهتر یا سفید چند هزارش کافیه
    استفاده از لامپ زنون در هر کلام از چراغ های ماشین ممنوعه دوست من. مگر خودروهایی که بصورت فابریک لامپ زنون دارن. من خودم یه مدت رو مه شکنم داشتم. 100 تومن جریمه شدم ماشینم رفت پارکینگ. معاینه فنی هم به ماشین نمی دن

حـــــرفـه ای rami_hemi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2005
    محل سكونت
    تبریز

پيش فرض

فکر میکنم این تصویر به دوستان در مورد نور زنون کمک کنه
    ولی زنون به خاطر ساختار کاسه های معمولی نور زننده ای میشه برای همین از لنز استفاده میکنن
    مثلا روی چراغهای سمند و 405 اس ال ایکس این لنزها وجود دارن که میشه روی اونها نصب کرد
    توی این تصویر 6000 کلوین رو دمای مناسب برای نور چراغ در نظر گرفته

13. 2 کاربر از rami_hemi بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای B3HZ@D's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2007

پيش فرض

درود
    من سمند دارم و تو فکر تهیه زنون بودم ولی وقتی دیدم نور رو به این صورت پخش میکنه توی صورت راننده های دیگه از خریدش منصرف شدم .
    این لنزهایی که فرمودین روی خود چراغ ها موجوده یا این که باید بصورت جدا تهیه بشه ؟!
    Last edited by B3HZ@D; 31-03-2013 at 12:37.

صفحه 6 از 16 اولاول ... 2345678910 ... آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •