تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 5 از 16 اولاول 12345678915 ... آخرآخر
نمايش نتايج 41 به 50 از 160

نام تاپيک: راهنمايي خرید و نصب لامپ زنون (XENON HID)

آخر فروم باز AmiRreZA_RAcEr's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2006
    محل سكونت
    نصف جهان

پيش فرض

يا لامپ زنون در حد 130برا نوربالا سمند .مدل ومارك وقيمت,بهترينش تو اين رنج..يه لامپ هايي هست ميبندن برا نور بالا كه وقتي روشن خاموش ميكني انگار مثل فلاش دوربين ميشه از اين مدل هم معرفي كنيد,
    مدل و مارک واسه زنون الکیه بقول فروشنده ها اسم خودتم بخوای بعنوان مارک میزنن روش ، باید بلد باشی و بخری مخصوصا چون برا نوربالا میخوای
    همون زنونه وقتی تند تند بزنیش مثل فلش میمونه دیگه اصلا فلش هم بعضیاش زنونن

2. این کاربر از AmiRreZA_RAcEr بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Oct 2010
    محل سكونت
    اسم :رضا p30world and FB

پيش فرض

با 130 حالا میشه خوبه شو بست . و این که اگه بخوام در اینده ببندم نور بایین میشه؟

ناظر انجمن اتومبیل mohamad skystar's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2010
    محل سكونت
    Under SKY City

پيش فرض

با 130 حالا میشه خوبه شو بست . و این که اگه بخوام در اینده ببندم نور بایین میشه؟
    بله با 130 تومن میشه خوبش رو بست.
    در آینده گر بخوای برای مه شکن ها نصب کنی باید فقط لامپش رو عوض کنی که قیمتش خدود 25 هزار تومن هست.
    البته لامپ هایی که برای نور بالا استفاده کردی رو میتونی بفروشی.

پروفشنال Ramin khuzestan's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2010

پيش فرض

سیستم HID چیست؟
    HID مجموعه ای متشکل از لامپ های پرنور زنون و تجهیزات مربوطه است که به منظور تآمین نور مورد نیاز اتومبیل طراحی و ساخته شده اند.

لامپ زنون چیست؟
    لامپ زنون یک حباب Micro-discharge است که با مخلوطی از گاز زنون و چند گاز خنثی پر شده است. این ترکیب باعث ایجاد نوری درخشان و جذاب با وضوح بسیار بالا می گردد. در این فناوری برعکس لامپ های هالوژنی نیازی به فیلامان یا سیم تنگستن نیست و نور در فضای خالی بین دو الکترود در نتیجه ی تخلیه ی الکتریکی و تحریک گازها تولید می شود.

چرا لامپ زنون (HID) جایگزین لامپ های معمولی در اتومبیل ها شده است؟
    بیش از نیمی از سوانح رانندگی در شب به علت ضعف دید ناشی از نور کم حادث می گردد. لامپ های زنون در اتومبیل ها سه برابر پرنور تر و درخشان تر از لامپ های هالوژنی می باشند و این مزیت باعث به وجود آمدن دید بهتر و در نتیجه ایمنی بیشتر در رانندگی می گردد. انعکاس بهتر نور از اجسام ، علائم راهنمایی و رانندگی و همچنین خطوط جاده ، آسایش بیشتری را برای راننده خصوصأ افراد مسن تر و افرادی که ضعف بینایی در شب دارند ایجاد می نماید.

زنون براساس درجه حرارت طبقه بندی شده و این درجه حرارت براساس درجه حرارت کلوین می باشد. در عکس های زیر میتوان کاملا متوجه این موضوع شد.

در کشور ما بیشتر از زنون های 6000 و 8000 استفاده شده. این دو بیشترین طرفدار را در ایران داشته که 6000 سفید هست
    8000 سفید همراه ابی یا به عبارتی دیگر آبی یخی. در کل هرچه نور زرد تر باشد دید خوبی در باران و مه و..
    و هرچه نور به سفید نزدیک تر باشد دید خوبی در شب و جاده و.. خواهید داشت. اما زنون ها برای اتومبیل های مختلف در دسته بندی های متفاوتی قرار میگیرند.
    در کشور ما بیشتر از پایه های h1-h7-h4 ,.. استفاده می شود. h1 یعنی تک کنتاکت تــه باریک مانند اکثر پرژکتورها...h7 یعنی تک کنتاکت ته بزرگ مانند سیلو.....206 و h4 یعنی دو کنتاکت ته بزرگ مانند پراید. شدت نور به وات خروجی ترانس و میزان پرتاب نور لامپ و کیفیت نور تولیدی لامپ بستگی دارد.

منبع : [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

6. 5 کاربر از Ramin khuzestan بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال BursT's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2007

پيش فرض خرید لامپ Xenon

سلام دوستان
    متاسفانه مزدا 323 از کمبود نور در شب رنج می بره با 2-3 نفر که صحبت کردم گفتند مه شکن هاتو زنون کن
    به همین دلیل تاپیک زدم و می خوام نظرشما رو برای خرید لامپ زنون بدونم
    به نظرتون چه مارکی بخرم؟
    اگه خرید لامپ زنون نکته ی خاصی داره ممنون میشم بهم بگین
    به خاطر اینکه در این زمینه هیچ تجربه ای ندارم
    پیشاپیش ممنون

حـــــرفـه ای D r i v e r's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2008
    محل سكونت
    کرمانشاه

پيش فرض

سلام دوستان
    متاسفانه مزدا 323 از کمبود نور در شب رنج می بره با 2-3 نفر که صحبت کردم گفتند مه شکن هاتو زنون کن
    به نظرتون چه مارکی بخرم؟
    پیشاپیش ممنون
    سلام
    لامپ زنون رو اگه توی مهشکن ها بندازین درد زیاد ازتون دوا نمیکنه

9. این کاربر از D r i v e r بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

ناظر انجمن اتومبیل mohamad skystar's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2010
    محل سكونت
    Under SKY City

پيش فرض

سلام دوستان
    به نظرتون چه مارکی بخرم؟
    پیشاپیش ممنون
    لامپ زنون رو فقط میتونید تو مه شکن ها نصب کنید چون اگر برای نور بالا یا نور پاین استفاده کنید
    پلیس حتما بهتون گیر میده و جریمه میشید.
    بهتره برای مه شکن ها لامپ زنون و برای نورهای بالا و پایین از لامپ اسرام اصلی استفاده کنید

11. 3 کاربر از mohamad skystar بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای hossein.az's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2012
    محل سكونت
    p30world

پيش فرض

سلام .اگر میخواید نور ماشین عالی بشه
    همون زنون بنداز روی مه شکن
    و برای نور پایین و نور بالا از لامپ اسرام نایت برکر استفاده کنید که نورش به همون اندازه زنون بکارتون میاد وهمون کارایی رو داره ,پلیس هم اصلا بهش گیر نمیده
    به نظرم من زنون رو نندازید چون در موقعی که در مه رانندگی میکنید واقعا اون نور زرد رنک مه شکن بکار میاد

زنون الان قیمتش دستم نیست ولی اسرام نایت برکر جدیدا برای یکی از دوستان خریدیم جفتی 40

اینم عکسش
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

13. 2 کاربر از hossein.az بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

در آغاز فعالیت black- night's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2012
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام دوستان .
    مشکلی دارم . قبلا هم نور پایین وهم مه شکن ماشین زنون 6000 بود که بعدش تغییر دادم به 4300 . الان دوباره میخوام به علت تنوع طلبی 6000 نصب کنم . نور پایین ماشین درسته . ولی چون برای مه شکن لامپ نداشتم . رفتم خریدم . اما مثل اینکه کیفیت لامپا افت کرده چون پس از نصب وروشن کردن در دفعه اول . بعد از خاموشک کردن دیگه حالت نرمال رو نداره . یا روشن نمیشه یا سکته میزنه. خلاصه بازی در میاره . ولی به محض اینکه لامپ قبلی 4300 رو نصب میکنم به راحتی کار میکنه .
    به نظر شما چیکار کنم ؟
    لامپ سری قدیم از کجا بخرم؟

حـــــرفـه ای hossein.az's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2012
    محل سكونت
    p30world

پيش فرض

سلام دوستان .
    مشکلی دارم . قبلا هم نور پایین وهم مه شکن ماشین زنون 6000 بود که بعدش تغییر دادم به 4300 . الان دوباره میخوام به علت تنوع طلبی 6000 نصب کنم . نور پایین ماشین درسته . ولی چون برای مه شکن لامپ نداشتم . رفتم خریدم . اما مثل اینکه کیفیت لامپا افت کرده چون پس از نصب وروشن کردن در دفعه اول . بعد از خاموشک کردن دیگه حالت نرمال رو نداره . یا روشن نمیشه یا سکته میزنه. خلاصه بازی در میاره . ولی به محض اینکه لامپ قبلی 4300 رو نصب میکنم به راحتی کار میکنه .
    به نظر شما چیکار کنم ؟
    لامپ سری قدیم از کجا بخرم؟
    وقتی به لامپاشون ولتاژه بالایی اعمال بشه سکته ای میشن . با یه لامپ 6000 دیگه تست کن

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •