تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 3 از 7 اولاول 1234567 آخرآخر
نمايش نتايج 21 به 30 از 66

نام تاپيک: خرید cpu amd یا intel برای کار های گرافیکی ؟!

حـــــرفـه ای Ultra_Black's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2009
    محل سكونت
    Bleu De Chanel

پيش فرض

یعنی هر هسته ای 3.2 گیگاهرتز هست؟
    اگه فکر می کنید اونوقت باید 3.2 ضربدر 6 بشه باید بگم خیر!
    سلام
    میگم گرافیک ati از قابلیت سه بعدی روی مانیتور های معمولی با یک درایور 3d برخورداره و کار میکنه@!
    منظورتون از درایور 3D چی هست؟!

2. این کاربر از Ultra_Black بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز panther99's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

آقا این سیستمی که معرفی کردید تو صفحه اول که amd هست . برای گیم خوب جواب میده ؟؟؟؟ البته اگه یه گرافیک خوب هم بندازیم روش ؟؟؟
    کلا سیستمهای amd از نظر کارایی تو گیم و اینکه مثلا تا 6 ساعت در روز ( شاید هم بیشتر ) روشن بمونن خوب جواب میدن ؟؟؟؟
    از لحاظ قیمت که خیلی خوبه !!!

تاريخ عضويت
    May 2009
    محل سكونت
    Bleu De Chanel

پيش فرض

آقا این سیستمی که معرفی کردید تو صفحه اول که amd هست . برای گیم خوب جواب میده ؟؟؟؟ البته اگه یه گرافیک خوب هم بندازیم روش ؟؟؟
    بله
    چرا که نه؟!
    ولی اونوقت بهتره به جای اون مادربرد Gigabyte 890XA-UD3 گرفته بشه که کمی ارزونتره و گرافیک آنبرد نداره
    کلا سیستمهای amd از نظر کارایی تو گیم و اینکه مثلا تا 6 ساعت در روز ( شاید هم بیشتر ) روشن بمونن خوب جواب میدن ؟؟؟؟
    24 ساعت تمام هم روشن باشند،مشکلی پیش نمباد
    از لحاظ قیمت که خیلی خوبه !!!
    دقیقا
    کارایی به قیمت خیلی خوبی دارند

5. 2 کاربر از Ultra_Black بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Apr 2008

پيش فرض

یعنی هر هسته ای 3.2 گیگاهرتز هست؟
    بله، فرکانس هر هسته 3.2 هست. یعنی کاری رو که توی سیستم تک هسته ای 6 ساعت طول می کشید، اگر نرم افزار بتونه از تمام هسته های پردازنده جدید استفاده کنه (یعنی اون کار رو بین 6 هسته به طور مساوی تقسیم کنه) و عامل محدود کننده دیگری نداشته باشیم، تقریبا 1 ساعته انجام می ده.

البته درسته که برای محاسبه سرعت دقیق این سیستم نباید 3.2 رو ضربدر 6 کنید. یعنی نباید فکر کنید که سرعت این سیستم در هر شرایطی و در هر نرم افزاری دقیقا 6 برابر اون سیستم هست. (چون معمولا نرم افزارها به طور بهینه از هر 6 هسته استفاده نمی کنند و سرعت کمتر از 6 برابر می شه. ضمنا عوامل دیگری هم هستند که سرعت سیستم رو محدود می کنند. مثلا هارد و رم این سیستم که 6 برابر هارد و رم سیستم قبلی نشدن...) ولی اگر ضرب 3.2 در 6 رو انجام بدید به یک عدد خیلی تقریبی (19) می رسید که وقتی در کنار عدد 3.2 (فرکانس یک سیستم تک هسته ای) بهش نگاه کنی می تونی بفهمی که تفاوت زیادی با هم دارن. و یه دید کلی خوب و [تکرار می کنم] تقریبی از توانایی این پردازنده بهت می ده.
    Last edited by 3jokes_x; 09-06-2010 at 00:05.

7. 2 کاربر از 3jokes_x بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز Hitman-Group's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2009
    محل سكونت
    Shiraz

1

اگه فکر می کنید اونوقت باید 3.2 ضربدر 6 بشه باید بگم خیر!

منظورتون از درایور 3D چی هست؟!
    فکر کنم منظورش این درایور های 3d vision انویدیا هست که تازه اومده و میونه فیلم سه بعدی رو روی مانیوتور های معمولی نگاه کرد با عینک!
    حالا منظورش اینه که این گرافیک ati هم درایور 3d داره که بتونه فیلم سه بعدی رو نمایش بده!!

تاريخ عضويت
    May 2009
    محل سكونت
    Bleu De Chanel

پيش فرض

فکر کنم منظورش این درایور های 3d vision انویدیا هست که تازه اومده و میونه فیلم سه بعدی رو روی مانیوتور های معمولی نگاه کرد با عینک!
    حالا منظورش اینه که این گرافیک ati هم درایور 3d داره که بتونه فیلم سه بعدی رو نمایش بده!!
    راجع به درایوهای 3D ATI چیزی نشنیدم

10. این کاربر از Ultra_Black بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Nov 2006
    محل سكونت
    تهران

1

بله، فرکانس هر هسته 3.2 هست. یعنی کاری رو که توی سیستم تک هسته ای 6 ساعت طول می کشید، اگر نرم افزار بتونه از تمام هسته های پردازنده جدید استفاده کنه (یعنی اون کار رو بین 6 هسته به طور مساوی تقسیم کنه) و عامل محدود کننده دیگری نداشته باشیم، تقریبا 1 ساعته انجام می ده.

البته درسته که برای محاسبه سرعت دقیق این سیستم نباید 3.2 رو ضربدر 6 کنید. یعنی نباید فکر کنید که سرعت این سیستم در هر شرایطی و در هر نرم افزاری دقیقا 6 برابر اون سیستم هست. (چون معمولا نرم افزارها به طور بهینه از هر 6 هسته استفاده نمی کنند و سرعت کمتر از 6 برابر می شه. ضمنا عوامل دیگری هم هستند که سرعت سیستم رو محدود می کنند. مثلا هارد و رم این سیستم که 6 برابر هارد و رم سیستم قبلی نشدن...) ولی اگر ضرب 3.2 در 6 رو انجام بدید به یک عدد خیلی تقریبی (19) می رسید که وقتی در کنار عدد 3.2 (فرکانس یک سیستم تک هسته ای) بهش نگاه کنی می تونی بفهمی که تفاوت زیادی با هم دارن. و یه دید کلی خوب و [تکرار می کنم] تقریبی از توانایی این پردازنده بهت می ده.
    یعنی تقریبا سرعت این cpu > 6 برابر یه cpu تک هسته ایه ؟؟؟؟
    با رم DDR3 عجب معجونی از آب در میاد !!!!!!!!!!!!!!!!!

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Apr 2008

پيش فرض

یعنی تقریبا سرعت این cpu > 6 برابر یه cpu تک هسته ایه ؟؟؟؟
    با رم DDR3 عجب معجونی از آب در میاد !!!!!!!!!!!!!!!!!
    بستگی داره با کدام سی پی یو تک هسته ای مقایسه اش کنی. چون علاوه بر تعداد هسته، میزان کش و معماری پردازنده (تکنولوژی ساخت) هم بالاتر رفته.

مثلا من یه پردازنده قدیمی Pentium 4 2.8GHZ دارم. وقتی سرعتش رو در نرم افزار FormatFatory برای تبدیل فایل های DVD به Divx با پردازنده چهارهسته ای Core2Quad 6600 2.4 GHZ مقایسه کردم، سرعت پردازنده 4 هسته ای (با اینکه ظاهرا فرکانسش پایین تره و انتظار می ره سرعتش کمتر از 4 برابر پردازنده تک هسته ای باشه ولی به دلیل معماری جدیدتر و کش بالاتر و...) دقیقا 6 برابر پردازنده تک هسته ای من بود! (برای همینه که می گن نبای فقطد 4 رو ضربدر 2.4 کنی... عوامل دیگری هم دخیل هستند که تاثیرشون هم کم نیست.)

البته نتایج در نرم افزارهای مختلف فرق می کنه. همین پردازنده ممکنه توی فتوشاپ مثلا فقط 2 برابر سریعتر از پردازنده من باشه یا توی 3Dmax چهاربرابر و... پس پردازنده 6 هسته ای اگر با پردازنده های تک هسته ای قدیمی (با فرکانس مساوی ولی معماری متفاوت) مقایسه بشه در بعضی نرم افزارها حتی می تونه سرعتش بیش از 6 برابر اون باشه.
    Last edited by 3jokes_x; 09-06-2010 at 12:24.

13. این کاربر از 3jokes_x بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Nov 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

راستش من در مورد Core I5و3و7 هم سوال دارم . میخوام بدونم اینا چند هسته ای هستن و کلا چقدر با core 2 due و core 2 quad از نظر سرعت پردازش و کارایی اختلاف دارن ؟؟؟؟؟؟ هم رده اینها در AMD چیا هستن الان ؟؟؟ AMD ها بهترن یا اینها ؟؟؟؟ کلا برای بازی و کارای گرافیکی ؟؟؟ و اینکه ماندگاری ( عدم افت کیفیت در کارایی ) در کدوم نوع CPU بهتره ؟؟؟ اینتل یا AMD ؟؟؟؟ چرا ؟؟؟
    میدونید من تو این مدت هر سیستمی برای دوست و آشنا و فامیل جمع کردم اینتل بوده . یه جورایی سخته بخوام به AMD روی بیارم . باور کنید دلیلش رو خودم هم خوب نمیدونم . حالا اگه برای خودم بخوام اینکار رو بکنم دیگه خیلی انتخاب سخت تر میشه . همین که میبینم بیش از 90 % لپ تاپاهای شاخ دنیا از پردازشگر اینتل استفاده میکنن دیگه ...
    ولی اگه درست و حسابی متقاعد بشم که یه سیستم AMD خوب تا 5 سال دیگه آخ نمیگه ( مثل سیستم 2.8 فول اینتل من که بیش از 6 ساله دارم !! ) من هم به AMD کوچ مکنم !!

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Apr 2008

پيش فرض

راستش من در مورد Core I5و3و7 هم سوال دارم . میخوام بدونم اینا چند هسته ای هستن و کلا چقدر با core 2 due و core 2 quad از نظر سرعت پردازش و کارایی اختلاف دارن ؟؟؟؟؟؟ هم رده اینها در AMD چیا هستن الان ؟؟؟ AMD ها بهترن یا اینها ؟؟؟؟ کلا برای بازی و کارای گرافیکی ؟؟؟ و اینکه ماندگاری ( عدم افت کیفیت در کارایی ) در کدوم نوع CPU بهتره ؟؟؟ اینتل یا AMD ؟؟؟؟ چرا ؟؟؟
    میدونید من تو این مدت هر سیستمی برای دوست و آشنا و فامیل جمع کردم اینتل بوده . یه جورایی سخته بخوام به AMD روی بیارم . باور کنید دلیلش رو خودم هم خوب نمیدونم . حالا اگه برای خودم بخوام اینکار رو بکنم دیگه خیلی انتخاب سخت تر میشه . همین که میبینم بیش از 90 % لپ تاپاهای شاخ دنیا از پردازشگر اینتل استفاده میکنن دیگه ...
    ولی اگه درست و حسابی متقاعد بشم که یه سیستم AMD خوب تا 5 سال دیگه آخ نمیگه ( مثل سیستم 2.8 فول اینتل من که بیش از 6 ساله دارم !! ) من هم به AMD کوچ مکنم !!
    جواب بعضی از سوال ها:
    تفاوت Core i با سری Core2 توی معماری هست. (مثال پست قبلی رو ببین) نه توی تعداد هسته.
    تعداد هسته های COre i3 دو هست و تعداد هسته های انواع مختلف Core i5 (بسته به مدل) دو یا چهار هست. و تعداد هسته های مدل های مختلف Core i7 چهار یا شش.
    تکنولوژی های جدیدی هم در این پردازنده ها به کار رفته. از جمله TurboBoost یا HT. (البته HT خیلی هم جدید نیست.)
    تفاوت پردازنده ها رو از نظر سرعت در برنامه های مختلف می تونی اینجا خودت ببینی: (دقت کن جلوی بعضی نمودارها نوشته Lower is Better )
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    در کیفیت ساخت و ماندگاری پردازنده های اینتل و AMD تفاوت خاصی نیست.
    پردازنده های جدید شش هسته ای AMD (که دیگه ته ته تکنولوژی این شرکت هستند) همرده پردازنده 4 هسته ای Core i5 750 هستند تقریبا. AMD هیچ محصولی نداره که همرده Core i7 اینتل باشه. کلا در رده پردازنده های High End همیشه اینتل پیشتاز بوده. این بحث فقط مربوط به الان نیست. یعنی آخرین تکنولوژی اینتل همیشه جلوتر از آخرین تکنولوژی AMD هست. ولی در رده پردازنده های میان قیمت MainStream پردازنده های شرکت AMD از نظر تکنولوژی و سرعت با محصولات اینتل رقابت می کنن و از نظر قیمت، مناسب تر هستند.

شاید این مثال خیلی دقیق نباشه (به جزئیاتش گیر ندید من زیاد از بازار اتومبیل اطلاع ندارم!) ولی فراری رو با تویوتا مقایسه کن. توی رده محصولات بسیار خفن چندصدهزار یا میلیون دلاری فراری مطمئنا برتر هست ولی اگر محدودیت بودجه داشته باشی و بخوای یه اتومبیل با قیمت زیر 100 هزار دلار بخری خوب باید بری سراغ تویوتا. این موضوع که تویوتا هیچ محصولی برای رقابت با آخرین تکنولوژی فراری نداره، دلیل نمی شه که توی کلاس خودش ضعیف باشه. توی این کلاس خرید تویوتا منطقیه.

به طور خلاصه اگر بودجه زیادی داری که می تونی Core i5 750 یا Core i7 بخری، همین کار رو بکن، ولی اگر قصد داری یه پردازنده زیر 200 تومان تهیه کنی، خرید از AMD مقرون به صرفه تر هست. چون هم پردازنده ارزان تر تموم می شه هم مادربورد. و پولی که زیاد میاد رو می تونی روی کارت گرافیک یا هارد یا رم بیشتر هزینه کنی و در مجموع با همون بودجه به سرعت و کارایی بالاتری برسی.
    Last edited by 3jokes_x; 11-06-2010 at 12:29.

16. 3 کاربر از 3jokes_x بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •