تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 53 123451151 ... آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 527

نام تاپيک: افزایش سرعت اینترنت با انتخاب بهترین DNS ( پست اول مطالعه شود)

آخر فروم باز mehrdad38's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2009
    محل سكونت
    Τ ε h r α η

پيش فرض افزایش سرعت اینترنت با انتخاب بهترین DNS ( پست اول مطالعه شود)

مـقــدمــه

DNS Server : يک server است که hostname ها و آدرس IP آنها را در خود ذخيره دارد .
    زمانيکه شما در يک hostname تايپ مي کنيد و به مودم خود مي گوييد که به آن وصل شود ، کامپيوتر شما عملي به نام (LOOKUP)انجام مي دهد (جستجو DNS ).
    بعبارت ديگر کامپيوتر شما از
    DNS Server درون ISP (سرويس دهندة اينترنت = Internet Service Provider ) آدرس IP مناسب را براي تايپ شده تو
    سطhostname شما درخواست مي کند .اگر DNS Server درون ISP شما ، پاسخ را نداند ، آنرا از يک DNS Server سطح بالاتر دريافت خواهد کرد و همينطور اگر DNS Server سطح بالاتر جوابي نداشته باشد باز هم به سراغ DNS Server سطح بالاتر خواهد رفت و ... . که در نهايت به بالاترين مرحله يعني InterNIC خواهد رسيد .

InterNIC : سازمانی است که به ارائه‌کنندگان مختلف سرویس اینترنت (Isp) آدرس می‌دهد یا در واقع Domain Nameها را صادر می‌کند

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

وقتی شما وب رو توسط وارد کردن آدرس URL مرور می کنید، مرورگر شما پیش از بارگذاری صفحه، نیاز به ارتباط با یک DNS Server دارد.Web Server ها از شما می خواهند به جای آدرس کاراکتری ، از یک IP آدرس عددی استفاده کنید، که در این میان DNS servers وظیفه ترجمه کاراکتر به عدد را دارند.بنابراین هرچه DNS Server سریع تر باشد ،مرورگر شما هم سریع تر به یک صفحه وب متصل می شود.به صورت نوعی ، شما از DNS Server های ISP که برای شما امکان اتصال را فراهم کرده ، استفاده می کنید ، اما می توانید از سایر DNS Servers های رایگان ،از جمله OpenDNSیا Google Public DNS هم استفاده کنید.

برنامه Namebench محصول شركت Google اين كار رو براي شما انجام مي دهد.

متاسفانه ورود به سایت و استفاده از امکانات آن ، بدلیل تحرم ها فعلا قابل دسترسی نیست.
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
      محتوای مخفی: Error 403 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Download
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

تاپیک دانلود نرم افزار ( انجمن معرفی نرم افزار)
    کد:
    لینک دوم( آپلود اختصاصی مدیافایر)
    کد:
    لینک سوم ( آپلود اختصاصی آپلودبوی)
    کد:

Microsoft Visual C++ 2008 Redistributable Package
    32Bit
    کد:

64Bit
    کد:
    --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    آموزش قـــدم به قـــدم

بر روی فایل برنامه راست کلیک کرده و عبارت Run As administrator رو انتخاب میکنیم (تصویر 1)

محتوای مخفی: تصویر 1 

بر روی دکمه Extract کلیک میکنیم ( تصویر 2)

محتوای مخفی: تصویر 2 

در بخش Query Data Source مرورگر خود را انتخاب میکنیم و برای شروع عملیات روی دکمه Start Benchmark کلیک میکنیم (تصویر3)
      محتوای مخفی: تصویر 3 

بعد از اتمام عملیات جستجو برای یافتن بهترین DNS ، صفحه ای حاوی اطلاعات مربوط به بهترین DNS به شما داده میشود که در سمت چپ آن درصد افزایش سرعت DNS پیشنهادی نمایش داده میشود و در سمت راست DNS های پیشنهادی موجود می باشد ( تصویر 4)
      محتوای مخفی: تصویر 4 

برای اعمال تغییرات ، روی کانکشن مورد نظر کلیک می کنیم و وارد بخش Properties می شویم .
    در بخش بعدی وارد بخش TCP Version 4 می شویم و اولین DNS ها را در بخش DNS server وارد می کنیم
    بعد از ثبت بر روی گزینه advansed کلیک میکنیم و DNS های پیشنهادی دیگر را در بخش DNS اضافه میکنیم و در انتها تمام تنظیمات را تایید میکنیم! (شکل 5)

محتوای مخفی: تصویر 5 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

احیای کننده تاپیک و برروز رسانی اطلاعات تکمیلی و لینک ها

باتشکر
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

محتوای مخفی: پست قدیم 
    Namebench 1.3.1 Final
    for Windows
    XP,Vista , Seven) & Mac)

وقتی شما وب رو توسط وارد کردن آدرس URL مرور می کنید، مرورگر شما پیش از بارگذاری صفحه، نیاز به ارتباط با یک DNS Server دارد.Web Server ها از شما می خواهند به جای آدرس کاراکتری ، از یک IP آدرس عددی استفاده کنید، که در این میان DNS servers وظیفه ترجمه کاراکتر به عدد را دارند.بنابراین هرچه DNS Server سریع تر باشد ،مرورگر شما هم سریع تر به یک صفحه وب متصل می شود.به صورت نوعی ، شما از DNS Server های ISP که برای شما امکان اتصال را فراهم کرده ، استفاده می کنید ، اما می توانید از سایر DNS Servers های رایگان ،از جمله OpenDNSیا Google Public DNS هم استفاده کنید.

برنامه
    Namebench محصول شركت Google اين كار رو براي شما انجام مي ده.

اين محصول متعلق به شركت گوگل هست. بواسطه تحريم هاي وضع شده براي ايران دسترسي به صفحه مربوط به اين نرم افزار امكان پذير نيست. به همين خاطر من لينك دانلود اين نرم افزار رو در اينجا قرار دادم تا همه دوستان و هموطنانم از اون استفاده كنن تا مي تونيد اين نرم افزار رو به همديگه توصيه كنيد و لينك بديد تا گ و گ ل باشه از اين كارها نكنه

لينك دانلود
    Namebench 1.3.1 Final (نسخه ویندوز):

کد:
    OR

کد:
    OR
    کد:

لينك دانلود Namebench 1.3.1 Final (نسخه مک):
    کد:

نرم افزار پيش نياز براي اين برنامه:

قبل از نصب برنامه بايد نرم افزار Microsoft Visual C++ 2008 Redistributable Package بر روي سيستم نصب شده باشه لينك دانلود اين نرم افزار را در قالب نسخه هاي 32 و 64 بيت در زير مشاهده مي كنيد:

نسخه 32 بيت:

کد:
    نسخه 64 بيت:

کد:

نكات:

1- ممکن است برنامه ،ISP خودتان را پیشنهاد بدهد ، اما در این حالت هم برای افزایش سرعت ، ممکن است به شما پیشنهاد دهد تا ترتیب DNS Servers را عوض کنید.اگر مشکلی با تغییر تنظیمات DNS ندارید ،و می خواهید سرعت را بهبود بخشید، Namebench ارزش دانلود را خواهد داشت.

نحوه استفاده DNS Server ها:

*راهنمایی گوگل در مورد نحوه استفاده DNS ها:

**راهنمایی همراه با تصویر:

کد:

**پاسخ سوالات متداول از زبان گوگل (برای دسترسی باید از ------ استفاده کنید) :

کد:

بعد از انجام مراحل فوق برای اعمال تغییرات یکبار اتصال اینترنت خود را Restart نمایید.

2- تست server ها زمان بر بوده و بايد تا اتمام كار صبور باشيد.

3- من خودم به شخصه تفاوت رو خيلي محسوس ديدم.

4- برنامه برای 3 سیستم عامل ارائه شده : 1- براي ويندوز ( اكس پي، ويستا و سون) 2- مك و 3- لينوكس كه من نسخه ويندوز و مک اون رو قرار دادم.

5- توصیه: برای رسیدن به حداکثر نتیجه به شما دوستان توصیه می کنم از مرورگر FireFox استفاده کنین:

Firefox 5.0 Final En-US for Win
    لینک (13 مگابایت):
    Windows 2000 / 2003 / XP / XP64 /Vista / Vista64 / Windows7 / Windows7 64

کد:
    Firefox 5.0 Final En-US for Mac
    لینک (27.8 مگابایت):
    کد:

تلفیق استفاده از بهترین DNS سرور با بهترین مرورگر بهترین نتیجه رو برای شما در بر خواهد داشت، این تجربه شخصی بنده هست.

این روش برای کاربرانی که از Dial UP استفاده می کنن کار نخواهد کرد، حداقل پهنای باند شما باید 64 باشه.

Last edited by mehrdad38; 19-06-2011 at 06:36.

2. 280 کاربر از mehrdad38 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

_LOVE_CODER_,_sepideh_,.:PAR3A:.,*Batman*,*hamedkhatar*,*IN*,*عیسی*,136209,4039,750,A.IvI.I.N,A.M.D.D.E.V.I.L,A/|\IR,a6l3i,aaaammmm87,aaeiria,abanar,Abolfazl3007,adel28,adrenalin,ADSL+2,afshin b,AFSORDEH,aga9675,aghamajid1369,ahp4,ahriman323,akbarnet,Alex * Delpiero,ALI . R,ali1497,ali722,aliani,alibararsani8,alidanger_202,alirafaat,alireza_50,alirrp,AliSub,alitalker,aliupdate,alivw71,alone_boy,amfa,Amir_Niknam,amirakhavan,amirdiba,amo_omid,and-roid2,arashbi2,ArashMiniStar,arashrahimiaryan,ariobarzan2,Arsenal2012,asklt,atlas-m,azazaz,bazooka,behnam altafiani,behnam-k,Behrang_sh,Bensonw3x,bking,boy_kochak,brnudi,bzt,capitan black,CATALONIA,CHAPTER,chat,City 17,Cleeev,CORTANA,D o l f i n,danielo,Dariushtanha,Davood21,dc_error691,desperanish,dik,DIKT,diligent68,Dr Hannibal,Dr Nima,drim_w3,DrXoX,ebicross,Ebisoft=2,ebrahimjan,EHSANRF,ELSIN,en8800gt,esteghlalalireza,ezzat5700,fanoostalaei,FAR_FA,fariborz_1,S0R3N4,fishdilo,fragari,frankval,Fusi0n,gajereh,general geranger,ghaffariafra,gharibe63,h_phoenix,H.Operator,hadi_vazi,Hadijooon,Hamed 360,hamed02,hamedmn1987,Hamid Reza,hamidras,hamidrezaj,hamijoon,hassanshaikhi,helplab,HORROR,hoseinsps,hossein blak,hossein019940,iCe m@n,IceLord,iilliya,iman-kk,iman2025,imanparsa,iranmjh,iriali,irmpmn,javadgorgani,Joaquin,justarm2006,K A R I M I,kamivh1,kamran2000,karajwizard,KAZOMO,kebrity,kevin.,keyvan13611361,Khazuk,khoshshaans,kian98,Kianoosh,KING iMAN,KING_DESIGNER,lifealley,lordcrazy,lurenzo,M e i s a m,M O H A MM A D,m3hrdad.x,mahdi_ctr,mahdi_mbi,Mahdi/s,mahdikhalili2,mahmoq,majidhmt,Malware,maryam.n98,Masoud-Susa,MasoudBJ,masoudboy,Masоud,maverick100,mazash,mdk20,Mehdi.ss,mehrabooni,mehrandinio,mehrdad_goleyakh,meisam317,merikhi,mf.designing,mh.mahmoudi68,mhm007_007,Microsoft Windows,milad_heartsick,Milad4171,miladpeiky,mjzaret,mm2m,MoH_@_MaD,mohsen_1363,mohsen_rkh,mohsensamand,mojtaba-civil,mokafati,mooshimooshi,morteza2001,Morteza561,mortezaon,Mr. President,MrDevil,MrGee,mzy,netstat,newman222,nikaan,NOjAN.A,Opera-Baz,OSEN,P!nk,p30time,pashangi,patal,peaceful1,Persia3,Persian_Gun's,persian33,phoenix.,poloton7,pooria.rio,pooyahacker,PrimeP30Master,r4pbr4p,rajer,ramiy,Retired User,Reza_994,rezaete,RIZIO,Rossin,roteal2007,s_m_t,s_paliz,SA3EDLORD,SADEGH 7,sae6569,saeed-69,saeed774,saeed871,sailor2007,sajad_n90,Saleh,salib,SAM_FISHER_HQ,sara_2656,scanme,Scary Feelings,senaps,sepadl71,shahramcat,sherlock_Holmes,shiraz250,shylord,sia abedi,sia-saketi,sib881,SIMPATICO4949,sina3000m,Sir.DarKNesS,sistani14,smsoft,So0oltan,sorek,sourena,sunrise_withu,tazphoenix,™...,tttmttt,UP-SNAKE,urumchi,Vahid_2009,veyron,virtualworld,virus2009,vista7,Xx Hossein xX,YAHYA-PRO,YASIN3970,yoosef_st,Youssoph,zed2,لطفعلی خان قاجار,وشاره,وین رونی

آخر فروم باز roteal2007's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت
    اصفهون نصف جهون...

پيش فرض

لطف میکنی یه جای دیگه آپ کنی؟
    با 3 کیلوبایت دان میشه

4. این کاربر از roteal2007 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Nov 2009
    محل سكونت
    Τ ε h r α η

پيش فرض

لطف میکنی یه جای دیگه آپ کنی؟
    با 3 کیلوبایت دان میشه
    بيا اينم لينك Hotfile امر ديگه اي باشه

6. 13 کاربر از mehrdad38 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Dec 2006

پيش فرض

آقا مهرداد:
    اول از همه مرسی به خاطر معرفی Namebench که من اسمش رو و یک چینین کارکردی رو ممنون شما هستم و همیشه دعات می کنم! واقعا رو سرعت تاثیر داره!خواب و خیال نیست عزیزان !به شرط چاقو دانلود کنید!
    چند سوال داشتم:
    1.وقتی برنامه را اجرا می کنی پیش فرض برنامه در قسمت Nameservers آیپی مودمم بود 192.168.1.1 درسته؟یا بایستی آیپی شرکت شاتل رو که ازش سرویس دارم رو وارد کنم؟من با همان آیپی مدمم برنامه را جرا کردم!
    2.در قسمت Test Selection Mode چند تا آپشن داری :Automatic ,Weighted , ... در کدام حالت بهترین DNS Server رو بهت می ده؟
    با تشکر
    دست من بود تاپیک رو مهم اعلام می کردم ولی افسوس!

8. 2 کاربر از frankval بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Nov 2009
    محل سكونت
    Τ ε h r α η

پيش فرض

با سلام

شما لطف داري عزيزم

تمام تنظيمات پيش فرض اين نرم افزار به بهترين وجه قرار داده شده لازم نيست چيزي رو تغيير بدي در مورد IP هم هموني كه خود نرم افزار تشخيص داده درسته .

بايد روي حالت اتوماتيك باشه خودش تمام سرورها رو دونه دونه چك مي كنه در نهايت بهترين ها رو برات به نمايش مي گزاره.

در كل تنظيم خاصي لازم نداره فقط تنها ايراد اين نرم افزار زمان بر بودنش هست كه فكر كنم 10 دقیقه ای طول می کشه.
    Last edited by mehrdad38; 29-08-2010 at 11:57.

10. 4 کاربر از mehrdad38 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز roteal2007's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت
    اصفهون نصف جهون...

پيش فرض

وقتی میخواد extract کنه میگه نمیتونه extract.exe رو باز کنه
    l
    Last edited by roteal2007; 26-05-2010 at 12:49.

تاريخ عضويت
    Nov 2009
    محل سكونت
    Τ ε h r α η

پيش فرض

وقتی میخواد extract کنه میگه نمیتونه extract.exe رو باز کنه

از كدوم سرور دانلود كردي و سيستم عاملت چيه ؟ شايد آنتي ويروست اون ور بلوكه كرده ؟
    Last edited by mehrdad38; 25-05-2010 at 19:19.

13. 3 کاربر از mehrdad38 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jul 2005

پيش فرض

سلام
    منم هر کاری کردم ،نتونستم نصب کنم
    ازلینکهایی که دادی حتی از google نسخه های 1.2 و 1.3 را گرفتم بازم نشد
    این پیغام رو میده

namebench.exe could not be executed

15. این کاربر از morteza2001 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

HUB

تاريخ عضويت
    Nov 2009
    محل سكونت
    Τ ε h r α η

پيش فرض

سلام
    منم هر کاری کردم ،نتونستم نصب کنم
    ازلینکهایی که دادی حتی از google نسخه های 1.2 و 1.3 را گرفتم بازم نشد
    این پیغام رو میده

namebench.exe could not be executed

شما هم لطف كنيد بگين سيستم عاملتون چيه؟ آنتي ويروس بلوكش نكرده ؟ كليه تنظيمات مرور گر به حالت پيش فرض باشه پ ر و ك س ي اينا نداشته باشه (اگر چه زياد ربطي نداره) دوستان نظرشون چيه.

براي من راحت از فشرده خارج شد

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jul 2005

پيش فرض

سیتم xp sp3
    ------ و آنتی ویروس هم خاموشه

18. این کاربر از morteza2001 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

صفحه 1 از 53 123451151 ... آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 4 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 4 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •