تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 10 از 10

نام تاپيک: ویندوز 7 نسخه ( Ultimate or Professional ) کدوم بهتره ؟

پروفشنال Alijo0on's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2008
    محل سكونت
    تهران کثیفـــ

14 ویندوز 7 نسخه ( Ultimate or Professional ) کدوم بهتره ؟

سلام دوستان
    من تو مجموعه کینگ 2010 که دارم یه dvd اختصاص داده برای ویندوز 7 حالا هم 32 بیت هم 64 بیت !
    الان ویندوز لپ تاپ مو عوض کردم اول یه XP sp3 ریختم بعدم اینو ویندوز 7 و ریختم نسخه (Ultimate) که به گفته خودشون کاملترینه !!!
    حالا میخوام بدونم واقعا اینطوره اون یکی بهتر نیس ؟
    که الان قبل از سرو کله زدن واسه درایورا اگه اون نسخه بهترو اینو پاک کنم اونو نصب کنم !!
    ممنون میشم کمکم کنید

تاريخ عضويت
    Aug 2008
    محل سكونت
    تهران کثیفـــ

پيش فرض

چون توی این نسخه گرافیک و plug & play شناخته و ضعیفه حتی Aero اینا هم غیرفعال هستن روش + 2 تا از درایورهای دیگه!!!
    لپ تاپ من HP Compaq CQ50 هست !
    توی ویندوز XP یی که ریختم تقریبا هیچیو نشناخته !!! :( باید بشینم همرو دانلود کنم و نصب کنم بدبختانه !!
    اگه از شما اساتید کسی میتونه ممنوم میشم کمکم کنید

تاريخ عضويت
    Aug 2008
    محل سكونت
    تهران کثیفـــ

پيش فرض

یعنی هیچ کی نبود جواب سوال منو بده ؟!!!
    فک نکنم همچین چیزه سختیم بوده باشه ، فقط یه راهنمایی و مشورت خواستما ....

آخر فروم باز officer's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2008
    محل سكونت
    ایران - گیلان

پيش فرض

خب Ultimate امکانات بیشتری داره ، من دارم استفاده میکنم و راضی ام . pro و Ultimate به هم نزدیکند ، واسه همین به نظرم Ultimate نصب کنین بهتره .

5. 3 کاربر از officer بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال FAR_FA's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2008

پيش فرض

من Ultimate نصب كردم اكثرا" هم همينو نصب ميكنند . بين پروفشنال و اولتيميت خيلي فرقي وجود نداره
    تنها فرقي كه هست مربوط به نوع اكتيو كردنشونه .
    بنظر من شما دوست عزيز ، Ultimate رو نصب كنيد بهتره.

موفق باشيد

7. 2 کاربر از FAR_FA بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز amd>intel's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2005

پيش فرض

احتمالا می دانید که مایکروسافت ویرایش های متفاوتی برای ویندوز جدید خود Seven ارایه داده که Starter , Home Basic , Home Premium , Professional , Enterprise , Ultimate ویرایش های مختلف ویندوز ۷ می باشند و هم از لحاظ قیمت و سرویس با هم متفاوتند ، در این مطلب تفاوت ویرایش های Windows 7 را به طور مختصر برای شما توضیح خواهم داد تا بتوانید ویرایش مناسب خودتان را انتخاب و خریداری کنید.

اطلاعات کامل و معرفی انواع ویرایش های Windows Seven در ادامه مطلب…

Windows Seven Starter:

این نسخه پایه ای ترین ویرایش Windows 7 و اکثرا در Netbook ها نصب شده است. Windows Sarter دارای کمترین امکانات نسبت به دیگر ویرایش ها می باشد و به طبع کمترین قدرت سخت افزاری را می طلبد.

محدودیت ها: تنها سه برنامه به طور همزمان اجرا می شوند و پشتیبان گیری به طور دستی می باشد و تنها در HDD و DVD های محلی امکان پذیر است.

امکاناتی که شامل نمی شود: تم معروف Aero ویندوز

امکاناتی که غیرقابل تغییرند: پس زمینه سیستم و شمایل دیداری

امکاناتی که پشتیبانی نمی شوند: NET Framework. و ۶۴-bit

اگر سیستم شما CPU ضعیفی دارد (حداقل ۱ GHz) و بیشتر از ۱GB رم ندارد به شما توصیه می کنین که از ویرایش Windows 7 Starter استفاده کنید تا سرعت خوبی داشته باشید.

Windows Seven Home Basic:

این ویرایش در کشورهای جهان اول ارایه نمی گردد و سطحی بین ویرایش های Starter و Home premium می باشد. با توجه به این که تنها تعدادی از کشورها حق فعال سازی ویندوز را دارند ، این نسخه فقط در محل هایی که فروخته شده است فعال می گردد!

امکاناتی که شامل می شود Desktop Window Manager , Windows Mobility Center

امکانات محدود نشده: تعداد برنامه های در حال اجرا

امکاناتی که پشتیبانی می شوند: ۶۴-bit , چند مانیتور , تعویض سریع محیط کاربر, تعویض پس زمینه

محدود شده ها: تنها قسمتی از تم Aero

می توانید از این ویرایش به عنوان جایگزین دیگر Home Premium استفاده نمایید (اگر در کشور شما به صورت رسمی فروخته می شود).

Windows Seven Home Premium:

Home Premium ویرایش استاندارد Windows 7 می باشد و در اصل برای کاربران خانگی طراحی شده است.

امکاناتی که شامل می شود: Windows Aero Theme, Windows Media Center, premium Games

امکاناتی که محدود نشده: ایجاد و اضافه شدن به گروه های خانگی

امکاناتی که پشتیبانی می شود: multi-touch

این ویرایش تمامی امکاناتی که یک کاربر خانگی لازم دارد, فراهم نموده است ولی باز محدودیت کوچکی در شبکه و پشتیبان گیری سیستم قرار داده است. اما این مشکلات را می توان با نرم افزارهای جانبی حل کرد.

Windows Seven Professional:

ویرایش حرفه ای Windows 7 برای محیط های اداری ساخته شده است و در مقایسه با Home امکانات کاملا متفاوتی را در اختیار کاربران قرار می دهد. به طور مثال از سیستم پشتیبان گیری قدرتمند و سیستم Restore برخوردار می باشد. همچنین امکاناتی از قبیل Remote Desktop , پشتیبانی از چاپگرها و Mobility Center , زندگی مدرنی را به رایانه شما به همراه دارد.

امکاناتی که شامل می شود: AppLocker, BitLocker Drive Encryption, Subsystem for Unix-based applications, Multilingual User Interface Pack

امکاناتی که پشتیبانی می شود: BranchCache Distributed Cache, DirectAccess, Virtual Hard Disk Booting

به شما توصیه می کنم که اگر شما از محیط های متفاوت با رایانه خود کار می کنید یا می خواهید به ارایه گزارشات خود بپردازید اگر نیاز دارید تا از طریق Remote Desktop به رایانه های دیگر متصل شوید میزکار چندگانه داشته باشید و یا شبکه را مدیریت می کنید از این ویرایش استفاده نمایید.

Windows Seven Enterprise:

Enterprise برای کاربران خانگی قابل استقاده نمی باشد. این ویرایش انحصارا به شرکت هایی که با ماکروسافت تعهد نرم افزاری (SA) دارند به فروش می رسد. این ویرایش همراه با امکانات خاصی که برای شرکت های طرف قرارداد می باشد ارایه می شود. به طور مثال دارا بودن لیسانس ماکروسافت برای بوت کردن سیستم عامل های ماکروسافت و نصب رایگان هرنوع از این سیستم عامل بر روی هر سیستم مجازی. شرکت ماکروسافت تا سال ۲۰۲۰ از این محصول پشتیبانی کامل می کند.

امکاناتی که شامل می شود: AppLocker, BitLocker Drive Encryption, Subsystem for Unix-based applications, Multilingual User Interface Pack

امکاناتی که پشتیبانی می شود: BranchCache Distributed Cache, DirectAccess, Virtual Hard Disk Booting

امکانات اضافی Enterprise در مقایسه با Professional وابسته به کامپیوترهایی است که در محیط شرکت ها, در حال اجرا هستند. به طور مثال AppLocker برنامه ای است که مدیر سیستم با کمک آن می تواند دسترسی دیگر کاربران را به برنامه ها محدود و یا قطع نماید. و یا DiretAccess دسترسی شما را در شبکه های کاری از طریق سیستم --- امکان پذیر می نماید. برای اطلاعات بیشتر از امکانات اضافی ویرایش های Enterprise و Ultimate به مقاله “Unique technology for enterprise customersa” در سایت ماکروسافت مراجعه کنید.

Windows Seven Ultimate:

ویرایش Ultimate ویندوز ۷ به جز یک قسمت, هیچ تفاوتی با Enterprise ندارد و آن هم در لیسانسی است که ماکروسافت ارایه می کند و فروش این نسخه را برای کاربران خانگی امکان پذیر می سازد. ارتقا از ویرایش های Home Premium و Enterprise به Ultimate امکان پذیر می باشد و طبق زمانبندی ماکروسافت, تا سال ۱۰۱۵ پشتیبانی این محصول ادامه خواهد داشت.

مجله الکترونیکی PC World طرح گرافیکی از تفاوت های Windows 7 را ایجاد کرده است که از طریق پیوند “graphical chart” می توانید مشاهده نمایید.

9. 7 کاربر از amd>intel بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Aug 2008
    محل سكونت
    تهران کثیفـــ

پيش فرض

amd>intel ممنونم خیلی پست جامعی گذاشتین ! از بقیه هم متشکرم برای راهنماییشون ...
    پس همین ویندوز رو نگه میدارم و میرم سروقت نصب درایور ها

11. این کاربر از Alijo0on بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Banned
    تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    بی خانمان

پيش فرض

بنده در دانلود ویندوز 7 یا از نسخه ultimate یا enterprose استفاده می کنم که فرقشون تو شماره سریال و این حرفاست. تو سایت میکروسافت هم اگه سری زده باشی همیشه نسخته اولتیمت گرون تر از اون یکی ورژن هاست که حاوی آخرین آپ دیت ها و تغییرات هستش. در عمل برای ما کاربران خانگی زیاد توفیری نخواهد کرد.

13. این کاربر از Help118 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Aug 2008
    محل سكونت
    تهران کثیفـــ

پيش فرض

بنده در دانلود ویندوز 7 یا از نسخه ultimate یا enterprose استفاده می کنم که فرقشون تو شماره سریال و این حرفاست. تو سایت میکروسافت هم اگه سری زده باشی همیشه نسخته اولتیمت گرون تر از اون یکی ورژن هاست که حاوی آخرین آپ دیت ها و تغییرات هستش. در عمل برای ما کاربران خانگی زیاد توفیری نخواهد کرد.
    آره حق با شماس
    منم الان دیگه از همین ورژن استفاده میکنم فقط نمیدونم
    همخونی نداره با لپ تاپ من یا اینکه مشکل از جای دیگه س
    میخوام بیام تو اینترنت یکم مسخره بازیه در میاره !!!
    یا بعضی برنامه ها باش سازگاری نداره ! مث Km player !!! الان که آخرین ورژنشو پاک کردم و ئرژن قبلیشو ریختم داره درست کار میکنه !
    حالا نمسدونم قصه چیه !!!

Banned
    تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    بی خانمان

پيش فرض

آره حق با شماس
    منم الان دیگه از همین ورژن استفاده میکنم فقط نمیدونم
    همخونی نداره با لپ تاپ من یا اینکه مشکل از جای دیگه س
    میخوام بیام تو اینترنت یکم مسخره بازیه در میاره !!!
    یا بعضی برنامه ها باش سازگاری نداره ! مث Km player !!! الان که آخرین ورژنشو پاک کردم و ئرژن قبلیشو ریختم داره درست کار میکنه !
    حالا نمسدونم قصه چیه !!!
    کسی که از آخرین ورژن سیتم عامل استفاده می کنه بر حسب سازگاری با معماری پردازنده(23 بیتی یا 64) باید به تبع اون از آخرین ورژنهای موجود نرم افزارها استفاده کنه!
    بله بعضی ورژنهای برنامه هایی مثل کا ام پلیر تو ویندوز 7 کار نمی کنن که با دانلود ورژنهای کامپتیبل اون مشکلت حل خواهد شد!
    شایان ذکره که برنامه های تحت داسی که تو ایکس پی اجرا می شدند حتی با تیک گذاری گزینه های کامپتیبل تو 7 کار نمی کنن

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •