تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 8 از 8 اولاول ... 45678
نمايش نتايج 71 به 80 از 80

نام تاپيک: اورکلاک Core i7 920 برای مبتدی!

آخر فروم باز Farshid72's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2010

پيش فرض

اینا همشون 0ok هستن مشکلی نیست روی تمام اسلات ها تستشون کردم.
    Last edited by Farshid72; 20-06-2010 at 18:05.

حـــــرفـه ای ess_1362's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2009
    محل سكونت
    server 3 hdd 7 partition 1 unallocated(bad sector)

پيش فرض

من الان 2گیگ رمم سالم هست با اون دو گیگ تغییراتی که گفتید رو لحاظ کنم ؟؟؟؟
    خیر من یکم مشکوک هستم!

آخه تا حالا به عینه رمی با فرکانس 3500 ندیدم!

شما برای اطمینان یکسری به سایت سازنده رم بزن و مدلش را دقیق بررسی کن ببین حداکثر فرکانس قابل ساپورتش چقدر هست؟

ضمنا این ماژولها خنک کننده مجزا مثل فن هم داره؟

دوسته عزیز می گم یه نگاهی به اینجا بندازین
    رو قسمت ویژگی هی به اطلاعاتی که در مورد رم داده نگاه کنین .
    از یه طرف شما می گید که تو این سری مادربرد . مادر برد ربطی به رم نداره و از طرفی سایتش اینو زده.
    بله خوندم!

خوب همین ادعای منو ثابت می کنه!!

در بالای صفحه نوشته این :

Triple-channel, DDR3 2000(O.C) Support

یعنی تا 2000 بصورت اورکلاک یا اصطلاحا اصلاح ضریب رم

بعد در قسمت :
    Memory Feature

در وسط صفحه نوشته :

he motherboard supports DDR3 memory that features data transfer rates of 1800(O.C.)/1600(O.C.)/1333/1066 MHz to meet the higher bandwidth requirements of the latest operation system, 3D graphics, multimedia, and Internet applications

که یعنی نهایت 1800 یا اورکلاک!!

حالا به نظر خود شما این یعنی چی؟

از اینها که بگذریم شما مدل رم را در سایت سازنده بررسی کن و فرکانس دقیق کاریش را در مطمئن بشید تا بعدش ببینیم چیکارش میشه کرد

ضمنا نگفتی وضعیت خنک کننده پردازنده چطور هست؟!

3. این کاربر از ess_1362 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Jan 2007

پيش فرض

اینو قبول ندارم چون ارتباطی بین این دو گزینه ای که در بالا گفتین وجود نداره.من برای شما توضیح میدم

اینو هم قبول نمیکنم و برای شما توضیح میدم که چرا؟

میکرو کنترلر رم در پلتفرم i7 یا بعبارتی مادربردهای X58 برعکس سری قبلی که به پلتفرم سوکت T معروف بود از پل شمالی به پردازنده منتقل شده پس یعنی مادربرد نقش زیادی در کنترل فرکانس رمها نداره!!

توجه کنید روی مادربردها هر چی که مینویسه خوب بنویسه چون داره برای خودش مینویسه(البته تا فرکانس 2000) چون اصلا ربطی به مادربرد نداره

شاید همه شما میگید که خوب در بایاس تنظیماتی برای افزایش فرکانس تا بیش از 1600 وجود نداره(ضریب رم یا XMP یا هر چیز دیگه ای). خوب معلوم هست که وجود نداره

توجه کنید که ضریب رم و XMP فقط دو تا عامل برای افزایش فرکانس رم هست نه تنها عامل....

شما باید فرکانس بالاتر از 1600 را برای مادربردی مثل MSI X58 PRO را با افزایش BCLK و کاهش ضریب پردازنده تعریف کنید و با این کار میشه فرکانس رم این مادربرد را تا رقمی بین 1800 تا نهایتا 2000 افزایش داد.

باز هم میگم که ارقان نوشته شده در زمینه فرکانس قابل پشتیبانی برای رمها در مادربردهای X58 بی معنی هستند چون ربطی به مادربرد نداره و پردازنده بصورت 100% مستقیم با رمها در ارتباط هست

حالا اگر مادربردی در اجرای رمهای سه کاناله مثلا در فرکانس 1600 یا بالاتر اشکال داره باید اشکالش را در جای دیگه مثل ولتاژ رمها یا تایمینگشون چک کرد
    دوست عزیز من به شما توصیه میکنم در این مورد به فوروم MSI مراجعه کنید در اونجا میبینید که ضعف این مادربرد
    در رم توضیح داده شده و به کرات بیان شده .

فقط یک نکته را بیان میکنم درست کنترلر رم به داخل پردازنده منتقل شده اما مدارهای تغذیه رم هنوز روی مادربرد هستند و جایی نرفته اند
    از پردازنده تا رم هم فقط برد چاپ شده نیست یک عالمه مدارهای گوناگون قرار دارد
    Last edited by JEskandari; 21-06-2010 at 17:44.

آخر فروم باز night lord's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2007

پيش فرض

سلام
    این سیستم منه میخوام اورکلاک کنم و کاملا هم مبتدی هستم .
    cpu : 920 i7 D0
    main : EVGA X58 3SLI
    ram : 3gig Gskill 1333 cl7
    cpu fan : pccooler hp 1204x
    power : Icute 750w

اگه تا 3 یا 3.2 بتونم اور کنم که خوبه! . ولی کلا با این سیستم میخوام بدونم تا چقدر میتونم اور کنم؟
    اول چنتا سوال دارم : اینارو جواب بدین تا بدونم اصلا در چه وضعیتیم تا بیام آموزش بخوام . تشکر پیش پیش
    1. شما که اور میکنید همیشه میزارید رو همون فرکانس بمونه یا برای مواقع لزوم اور میکنید و دوباره میاریدش رو حالت دیفالت؟
    2. و اینکه این اور کردن چقدر برای سیستمم ضرر داره؟ و ارزش اور کردن داره؟ ممکنه بسوزه؟
    3. مسئله بعدی من خیلی گیم بازی میکنم و کار رندر هم زیاد دارم . میخوام یه جوری اور بکنم که هم سرعتم
    زیادتر بشه هم با این کاربرد سیستم مشکلی براش پیش نیاد. تا چقدر باید اور کم؟
    Last edited by night lord; 22-06-2010 at 10:18.

تاريخ عضويت
    Feb 2009
    محل سكونت

پيش فرض

سلام
    این سیستم منه میخوام اورکلاک کنم و کاملا هم مبتدی هستم .
    cpu : 920 i7 D0
    main : EVGA X58 3SLI
    ram : 3gig Gskill 1333 cl7
    cpu fan : pccooler hp 1204x
    power : Icute 750w

اگه تا 3 یا 3.2 بتونم اور کنم که خوبه! . ولی کلا با این سیستم میخوام بدونم تا چقدر میتونم اور کنم؟
    اول از همه تاپیک جدید بزنید!!

با توجه به خنک کننده سیستم شما چیزی بین 3تا 3.3 میشه اورش کرد

1. شما که اور میکنید همیشه میزارید رو همون فرکانس بمونه یا برای مواقع لزوم اور میکنید و دوباره میاریدش رو حالت دیفالت؟
    2. و اینکه این اور کردن چقدر برای سیستمم ضرر داره؟ و ارزش اور کردن داره؟ ممکنه بسوزه؟
    3. مسئله بعدی من خیلی گیم بازی میکنم و کار رندر هم زیاد دارم . میخوام یه جوری اور بکنم که هم سرعتم
    زیادتر بشه هم با این کاربرد سیستم مشکلی براش پیش نیاد. تا چقدر باید اور کم؟
    1-بستگی داره برای چه کاربری باشه؟! اگر فقط برای رکورد لحظه ای باشه که فقط برای 10 دقیقه ولی برای کاربری عمومی در یک فرکانس معقول میشه تمام وقت استفاده کرد

2-اگر اصولی و معقول انجام بشه ضرری نداره

3-در گیم تایر محسوسی داره ولی در رندر تاثیرش فوق العاده زیاد هست.فکر کنم یک مقدار بین 3 تا 3.5 برای شما کاملا کفایت کنه.

شما در تاپیک جدید که باز می کنید سه تا شات از تبهای مموری و پردازنده و SPD برنامه CPU-Z بذارید و یک تست 30 دقیقه ای هم با PRIME95 از پردازنده بگیرید و حین تست دمای پردازنده را هم با HW MONITOR به من گزارش بدین

7. این کاربر از ess_1362 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز night lord's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2007

پيش فرض

اول از همه تاپیک جدید بزنید!!
    آخه دیدم تاپیک به این اسم زیاد هست من گفتم دیگه یکی دیگه بهش اضافه نکنم . ولی باشه تاپیک جدید میزنم.

تاريخ عضويت
    Feb 2010

پيش فرض

خیر من یکم مشکوک هستم!

آخه تا حالا به عینه رمی با فرکانس 3500 ندیدم!

شما برای اطمینان یکسری به سایت سازنده رم بزن و مدلش را دقیق بررسی کن ببین حداکثر فرکانس قابل ساپورتش چقدر هست؟

ضمنا این ماژولها خنک کننده مجزا مثل فن هم داره؟

بله خوندم!

خوب همین ادعای منو ثابت می کنه!!

در بالای صفحه نوشته این :

Triple-channel, DDR3 2000(O.C) Support

یعنی تا 2000 بصورت اورکلاک یا اصطلاحا اصلاح ضریب رم

بعد در قسمت :
    Memory Feature

در وسط صفحه نوشته :

he motherboard supports DDR3 memory that features data transfer rates of 1800(O.C.)/1600(O.C.)/1333/1066 MHz to meet the higher bandwidth requirements of the latest operation system, 3D graphics, multimedia, and Internet applications

که یعنی نهایت 1800 یا اورکلاک!!

حالا به نظر خود شما این یعنی چی؟

از اینها که بگذریم شما مدل رم را در سایت سازنده بررسی کن و فرکانس دقیق کاریش را در مطمئن بشید تا بعدش ببینیم چیکارش میشه کرد

ضمنا نگفتی وضعیت خنک کننده پردازنده چطور هست؟!
    سلام دوسته عزیز
    من یه خیلی گشتم ولی فقط اینارو پیدا کردم.ببینید :
    Kingston HyperX T1 Series 6GB (3 x 2GB) DDR3 2000 (PC3 16000) Triple Channel Kit - High Performance or Gaming Memory
    Model Brand Kingston HyperX Series T1 Series Model KHX16000D3ULT1K3/6GX Type 240-Pin DDR3 SDRAM Tech Spec Capacity 6GB (3 x 2GB) Speed DDR3 2000 (PC3 16000) Cas Latency 8 Timing 8-8-8 Voltage 1.65V Multi-channel Kit Triple Channel Kit Heat Spreader Yes Recommend Use High Performance or Gaming Memory Manufacturer Warranty Parts Lifetime limited Labor Lifetime limited__________________________________________________ ____________
    فقط اینا رو دیدم در مورد خنک کننده هم اینو بگم که نه فقط رمها روس اسلات ها هستش و خنک کنندهای نداره.
    خنک کننده پردازنده هم فک کنم خنک کننده اصلیش هست که فک کنم بهش می گن فن مرجع یا همچین چیزایی.
    من چیزه اضلافی روس سیستم نبستم حالا چرا این برنامه CPU-Z داره اینجوری نشون می ده رو نمی دونم.
    اگه برنامه بهتری به جز CPU-Z سراغ دارین معرفی کنین تا با اونم چک کنم و نتیجه رو اعلام کنم.

با تشکر.

---------- Post added at 08:32 PM ---------- Previous post was at 08:29 PM ----------

راستی در مورد اینکه می گید تا حالا رمی با این فرکانس ندیدم اینو بگم که رم های بهتری هم هست پس یعنی اونا بیشتر هم می شن.
    در مورد مادربرد هم بگم که دلیل من واسه خرید این مادربرد این بود که تا چند وقت پیش بهترین مدل ASUS بود و من به همین خاطر خریدمش.

تاريخ عضويت
    Feb 2009
    محل سكونت

پيش فرض

سلام دوسته عزیز
    من یه خیلی گشتم ولی فقط اینارو پیدا کردم.ببینید :
    Kingston HyperX T1 Series 6GB (3 x 2GB) DDR3 2000 (PC3 16000) Triple Channel Kit - High Performance or Gaming Memory
    Model Brand Kingston HyperX Series T1 Series Model KHX16000D3ULT1K3/6GX Type 240-Pin DDR3 SDRAM Tech Spec Capacity 6GB (3 x 2GB) Speed DDR3 2000 (PC3 16000) Cas Latency 8 Timing 8-8-8 Voltage 1.65V Multi-channel Kit Triple Channel Kit Heat Spreader Yes Recommend Use High Performance or Gaming Memory Manufacturer Warranty Parts Lifetime limited Labor Lifetime limited__________________________________________________ ____________
    فقط اینا رو دیدم در مورد خنک کننده هم اینو بگم که نه فقط رمها روس اسلات ها هستش و خنک کنندهای نداره.
    خنک کننده پردازنده هم فک کنم خنک کننده اصلیش هست که فک کنم بهش می گن فن مرجع یا همچین چیزایی.
    من چیزه اضلافی روس سیستم نبستم حالا چرا این برنامه CPU-Z داره اینجوری نشون می ده رو نمی دونم.
    اگه برنامه بهتری به جز CPU-Z سراغ دارین معرفی کنین تا با اونم چک کنم و نتیجه رو اعلام کنم.

با تشکر
    من واقعا گیج شدم!

آخرش نفهمیدم که برند رم شما CORSAIR هست یا KINGSTONE ؟

توی CPU-Z که نوشته CORSAIR و حالا شما از KINGSTONE مطلب میذاری!!

تاريخ عضويت
    Feb 2010

پيش فرض

من واقعا گیج شدم!

آخرش نفهمیدم که برند رم شما CORSAIR هست یا KINGSTONE ؟

توی CPU-Z که نوشته CORSAIR و حالا شما از KINGSTONE مطلب میذاری!!
    نه تو CPU-Z نوشته KINGSTON یه نگاه به صحفه 7 بندازین.

تاريخ عضويت
    Feb 2010

پيش فرض

من سیستمم رو تا 3.2 می تونم اور کنم بدن هیچ مشکلی و تنها مشکل من این رم هستش.

صفحه 8 از 8 اولاول ... 45678

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •