تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 5 از 6 اولاول 123456 آخرآخر
نمايش نتايج 41 به 50 از 55

نام تاپيک: 5870 یا 5850

کاربر فعال مشاوره برای خرید قطعات سخت افزاری sir payman's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2008
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

برای رسیدن به این فرکانسها به افزایش ولتاژ نیاز بود یا نه؟اگر بود چقدر افزایش ولتاژ داشتید
    ممنون

اگه نباشه جاش خالی می مونه AMIRICE's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2009
    محل سكونت
    شیراز

پيش فرض

من هم 5850 Sapphire دارم اما میشه بگی چه جوری تو ولتاژ پیش فرض به core clock 5870 رسیدی؟

تاريخ عضويت
    Sep 2009
    محل سكونت
    شیراز

پيش فرض

این با ATIOverdrive هست(775-1125) با MSI AfterBurner هم تست کردم تو ولتاژ پیش فرض نه میشه یکی به core اضافه کرد نه به mem

حالا شما تو ولتاژ پیش فرض چه جوری از این حد بالاتر رفتی نمیدونم

Last edited by AMIRICE; 07-06-2010 at 13:39.

پروفشنال luches's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2010

پيش فرض

جواب این همه سوال با 1 سرچ گوگل حل میشد.(میگن ایرانیها لقمه رو درسته میخوان)
    برای برداشتن محدودیت در afterburnerشما باید ابتدا فایل Msiafterburner.cfg رو در پوشه که برنامه در اونجا نسب شده با note pad باز کنید و گزینه EnableUnofficialOverclocking رو به 1 تغییر بدید و فایل رو Save کنید. بعد برنامه را 1 بار ریست کنید تا محدودیت برداشته شه.

در ضمن برا اور اصلا سمت ATI overdrive نرید که محدودیت داره و اصلا با این بخش تو کاتالیست کاری نداشته باشید و Afterbruner برای انجام همه کارا کافیه.

در جواب دوستمو ن هم بله ولتاژ پیش فرض 5850 برد مرجع 1.087 که تو عکس هم میتونید ببینید.

برا تست ابتدا 40-30 دقیقه تست GPUدر برنامه OCCTبا تیک زدن Error Scan انجام بدید حتما لا زم نیست در بالاترین رزولوشن باشه.. اگر ارور گرفتید تست رو قطع کرده و 10 مگاهرتز از اور هسته کم کنید و دوباره تست کیند و اگه باز ارور گرفتید از اور مموری 10 مگاهرتز کم کنید. این کار رو ادامه بیدید تا اور پایدار کارتتون رو به دست بیارید و تست رو بدون ارور با موفقیت تموم کنید و همین طور بلعکس.
    سرعت فن رو تو afterburner تنظیم کنین تا کارت خیلی داغ نکنه و دما رو با همون Afterbruner کنترل کنین.
    جواب سوالهای دیگر دوستان تو صفحات قبل داده شده است .

اینو هم بگم من فقط دارم راهنمایی میکنم و بس و مسئولیتی در قبال اور کارت شما ندارم ^^
    Last edited by luches; 07-06-2010 at 19:04.

5. 3 کاربر از luches بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه name's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2005

پيش فرض

کاری که من کردم اینه که bios 5870 رو روی 5850 نصب کردم دیگه نیازی به اورکلاک دستی نیست!
    حالا دیگه چقدر برای کارت ضرر داره نمیدونم.
    البته کسانیکه این روش رو انجام دادن کم نیست.
    اینم بخونید بد نیست

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    Last edited by name; 07-06-2010 at 20:20.

تاريخ عضويت
    Sep 2009
    محل سكونت
    شیراز

پيش فرض

جواب این همه سوال با 1 سرچ گوگل حل میشد.(میگن ایرانیها لقمه رو درسته میخوان)
    خوب انجمن تخصصی pc رو برا همین اینجا گذاشتن

تاريخ عضويت
    Sep 2009
    محل سكونت
    شیراز

پيش فرض

کاری که من کردم اینه که bios 5870 رو روی 5850 نصب کردم دیگه نیازی به اورکلاک دستی نیست!
    حالا دیگه چقدر برای کارت ضرر داره نمیدونم.
    البته کسانیکه این روش رو انجام دادن کم نیست.
    اینم بخونید بد نیست

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    میشه درباره این کامل توضیح بدی یه آموزش کامل
    از خنک کننده استفاده میکنی؟

پروفشنال luches's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2010

پيش فرض

دوست عزیز flash bios چیزی که من به هیچ عنوان پیشنهاد نمیکنم. قبل از اینکه نرم افزار afterburner برا سری 5800 upgradeبشه تنها راه اورکلاک بالاتر فلش بایوس بود که ریسک زیادی داره. با ارتقا یافتن afterburner و قابل استفاده شدن ان برای سری 5800 دیگه نیازی به فلش بایوس نیست چون به راحتی میشه اون محدودیت موجود رو bypassکرد.
    در ضمن من تعجبم اینکه که چرا به بایوس 5870 فلش کردین ؟؟؟؟؟؟!!!!
    شما باید این کارت رو به بایوس 5850 اسوس فلش میکردین که اجازه اورکلاک به مراتب بالاتری میده و عملا محدودیت رو بر میداره.

من فقط امیدوارم شما قبل از فلش کردن بایوس 1 چیزی رو مد نظر قرار داده باشید :

فلش بایوس گارانتی کارت را از بین میبره و برای همین میگم ریسکش بالاست.
    بعدا اگر چیزی بشه باید دوباره به همون بایوس اصلی خودش فلش کنید تا گارانتی از شما بپذیره(اگه بتونید پیدا کنید). این جزه مقررات و شرایط ساپفایر است که بایوس modificationتحت گارنتی نیست. نه فقط ساپفایر بلکه 99% کمپانیهای دیگر.
    خیلی از user ها بدون اینکه اینو بدونن بایوس گرافیک رو به 1 بایوس دیگر فلش میکنن.

ضررهای دیگرشم اینه که گاهی اوقت بایوس جدید به کارت نمیخوره و باعث ایجاد ناپایداری میشه و هنگ و GSOD خواهید داشت .همچنین ولتاژ کارت دیگر حالت پیش فرض 5850 نیست و تو ولتاژ 5870 کار میکنه که خوب از ولتاژ پیش فرض بالاتره و حرارت کارت بالاتر خواهد بود.

در کل ضرر اصلی همون بحث گارانتی است. وقتی میشه به راحتی با استفاده از afterburnerکارت به فرکانس 5870 رو ولتاژ پیش فرض رسوند مسلما نازی به فلش کارت نیست که گارانتی رو میپرونه و ممکنه مشکلات دیگری هم پیش بیاره.

در هر حال من فلش بایوس کارت گرافیک رو کار درست و صحیحی نمیدونم چون راه حل های اسانتری وجود داره.
    Last edited by luches; 07-06-2010 at 23:35.

تاريخ عضويت
    Sep 2009
    محل سكونت
    شیراز

پيش فرض

دوست عزیز flash bios چیزی که من به هیچ عنوان پیشنهاد نمیکنم. قبل از اینکه نرم افزار afterburner برا سری 5800 upgradeبشه تنها راه اورکلاک بالاتر فلش بایوس بود که ریسک زیادی داره. با ارتقا یافتن afterburner و قابل استفاده شدن ان برای سری 5800 دیگه نیازی به فلش بایوس نیست چون به راحتی میشه اون محدودیت موجود رو bypassکرد.
    در ضمن من تعجبم اینکه که چرا به بایوس 5870 فلش کردین ؟؟؟؟؟؟!!!!
    شما باید این کارت رو به بایوس 5850 اسوس فلش میکردین که اجازه اورکلاک به مراتب بالاتری میده و عملا محدودیت رو بر میداره.

من فقط امیدوارم شما قبل از فلش کردن بایوس 1 چیزی رو مد نظر قرار داده باشید :

فلش بایوس گارانتی کارت را از بین میبره و برای همین میگم ریسکش بالاست.
    بعدا اگر چیزی بشه باید دوباره به همون بایوس اصلی خودش فلش کنید تا گارانتی از شما بپذیره(اگه بتونید پیدا کنید). این جزه مقررات و شرایط ساپفایر است که بایوس modificationتحت گارنتی نیست. نه فقط ساپفایر بلکه 99% کمپانیهای دیگر.
    خیلی از user ها بدون اینکه اینو بدونن بایوس گرافیک رو به 1 بایوس دیگر فلش میکنن.

ضررهای دیگرشم اینه که گاهی اوقت بایوس جدید به کارت نمیخوره و باعث ایجاد ناپایداری میشه و هنگ و GSOD خواهید داشت .همچنین ولتاژ کارت دیگر حالت پیش فرض 5850 نیست و تو ولتاژ 5870 کار میکنه که خوب از ولتاژ پیش فرض بالاتره و حرارت کارت بالاتر خواهد بود.

در کل ضرر اصلی همون بحث گارانتی است. وقتی میشه به راحتی با استفاده از afterburnerکارت به فرکانس 5870 رو ولتاژ پیش فرض رسوند مسلما نازی به فلش کارت نیست که گارانتی رو میپرونه و ممکنه مشکلات دیگری هم پیش بیاره.

در هر حال من فلش بایوس کارت گرافیک رو کار درست و صحیحی نمیدونم چون راه حل های اسانتری وجود داره.
    الان شما تو فرکانس 5870 بدون افزایش ولتاژ کار میکنی و بدون خنک کننده

من اومدم با OCCT تست بگیرم اولش یه پیغام داد
    که الان GPU MemTest غیر فعاله

Last edited by AMIRICE; 07-06-2010 at 23:47.

پروفشنال luches's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2010

پيش فرض

اون تست مهم نیست تست بالایش رو باید انجام بدید.

نه برای 24 ساعت بلکه برای مواقعی که گیم بازی میکنم. رو 1 پروفایل اورکلاکت Save رو کن و هروقت نیاز داشتی اکتیو کن و وقتی کارت تموم شد به حالت پیش فرض برش گردون. میتونی فرکانس پیش فرض رو هم رو 1 پروفایل Save کنی تا راحت بین این 2 switch کنی. اینطوری کارت هم 24 تو اور نیست.

موقع تست حواست به دمی کارتت باشه. تا 80 ایرادی نداره ولی اگر سرعت فن رو بالاتر ببری بهتر خنک میشه.
    Last edited by luches; 08-06-2010 at 00:09.

12. 2 کاربر از luches بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •