تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 10 12345 ... آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 98

نام تاپيک: راه اندازی کافی نت و یه نیم کیلو....سوال!

آخر فروم باز babak_gww's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2008
    محل سكونت
    U.Iran

پيش فرض راه اندازی کافی نت و یه نیم کیلو....سوال!

سلام دوستان
    ميخوام کافي نت بزنم با 15 کلاينت و احتمالا 2 تا سرور
    1- از چه فرمي براي شبکه استفاده کنم؟ star? يا چي؟ .....
    2- adsl با چه سرعت و باندي وايدي بايد بگيرم که به هر کلاينت سرعت دانلود حداقل 20 برسه تو موقعي که هر 15 کلاينت مشغوله
    3-اينکه ميگن ip سرور بايد ثابت باشه..... منظور همون توي شبکه داخلي هستش يا اينکه وقتي adsl ميگيريم بايد ip استاتيک بگيرم؟
    4- ويندوز سرور بايد حتما windows server باشه؟(احتمالا اره ديگه... ) و اگه اره چه ورژنيشو استفاده کنم؟
    5- چندتا چاپگر ميشه تو شبکه گذاشت؟ يعني محدوديت نداره؟ و اگه نه چطوري بايد شبکه کردش... طوري که مثلا واسه هر 5 سيستم يه چاپگر مستقل باشه که خودشون بتونن چاپ کنن مستقيم ( ايده ي بدي نيست)

6- روشي هست که بشه هزينه استفاده به صورت وايرلس رو هم محاسبه کرد؟ مثلا يه مودم وايرلس بزاري واسه کسايي که ميخوان با گوشي خودشون کانکت بشن.... مثلا سافتوار گوشيرو آپديت کنن يا حالا هرچي.....

7- برای نرم افزار مدیریت کافی نت توربو نت منیجر رو انتخاب کردم
    حالا تنها جایی که تونستم این نرم افزاررو پیدا کنم سایت پروازه بود که برای فعال کردن کامل نرم افزار 300.000 تومن پول میخواد البته این هزینه واسه 15 کلاینتی میشه 150.000 ت که هنوز هم خیلی زیاد هست

میخوام ببینم این نرم افزار رو میشه از یه جا دیگه با هزینه کمتر تهیه کرد؟ البته فارسیش ( البته دقیق مطمئن نیستم ولی فکر میکنم انگلیسیشو بشه رایگان گیر آورد.... نظرتون چیه؟ نمیدونید از کجا؟

8- یه سوال دیگم دارم با اجازه اساتید :43:.... قبلنا واسه شبکه کردن کامپیوترا میومدیم و به صورتی دستی به کلاینتا آی پی میدایدم....... آیا با وجود این نرم افزار دیگه نیاز به اون کار قبلی نیست؟

ممنون میشم همه ی 8 سوالمو تک تک جواب بدین
    یا حق
    Last edited by babak_gww; 06-05-2010 at 12:49.

آخر فروم باز Amin.P30's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007

پيش فرض

سلام دوستان
    2- adsl با چه سرعت و باندي وايدي بايد بگيرم که به هر کلاينت سرعت دانلود حداقل 20 برسه تو موقعي که هر 15 کلاينت مشغوله
    3-اينکه ميگن ip سرور بايد ثابت باشه..... منظور همون توي شبکه داخلي هستش يا اينکه وقتي adsl ميگيريم بايد ip استاتيک بگيرم؟
    4- ويندوز سرور بايد حتما windows server باشه؟(احتمالا اره ديگه... ) و اگه اره چه ورژنيشو استفاده کنم؟
    5- چندتا چاپگر ميشه تو شبکه گذاشت؟ يعني محدوديت نداره؟ و اگه نه چطوري بايد شبکه کردش... طوري که مثلا واسه هر 5 سيستم يه چاپگر مستقل باشه که خودشون بتونن چاپ کنن مستقيم ( ايده ي بدي نيست)

6- روشي هست که بشه هزينه استفاده به صورت وايرلس رو هم محاسبه کرد؟ مثلا يه مودم وايرلس بزاري واسه کسايي که ميخوان با گوشي خودشون کانکت بشن.... مثلا سافتوار گوشيرو آپديت کنن يا حالا هرچي.....

حالا تنها جایی که تونستم این نرم افزاررو پیدا کنم سایت پروازه بود که برای فعال کردن کامل نرم افزار 300.000 تومن پول میخواد البته این هزینه واسه 15 کلاینتی میشه 150.000 ت که هنوز هم خیلی زیاد هست

میخوام ببینم این نرم افزار رو میشه از یه جا دیگه با هزینه کمتر تهیه کرد؟ البته فارسیش ( البته دقیق مطمئن نیستم ولی فکر میکنم انگلیسیشو بشه رایگان گیر آورد.... نظرتون چیه؟ نمیدونید از کجا؟

8- یه سوال دیگم دارم با اجازه اساتید :43:.... قبلنا واسه شبکه کردن کامپیوترا میومدیم و به صورتی دستی به کلاینتا آی پی میدایدم....... آیا با وجود این نرم افزار دیگه نیاز به اون کار قبلی نیست؟

یا حق
    به نظر من شما اول کاری پول اضافه خرج نکن الکی...منم گیم نت دارم..
    8 تا سیستم بگیر کارت گرفت بعد بیشترش کن...
    بستگی به مایه &تیله شما داره که سرعت چند بگیری ..هر چی بیشتر بگیری و بدن از مغازت بهتر تعریف میکنن..
    با اینترنت 512 میتونی 50 کیلو بیت میتونی دانلود کنی..
    اینجا اکثرا از PARS میگیرن وقطعی کمتر داره..فقط از هر جا میگیری قطعی نداشته باشه..
    ویندوز هات اگر 7 باشه کلاسه کافی نتت میره بالا...هم قشنگه هم...
    چاپگر را دقیق نمیدونم ولی هر چند تا فکر کنم میشه شیر کرد..
    نرم افزار هم سر خودت را درد نیار از HANDY CAFE استفاده کن که رایگانه.
    ای پی سرور و کلاینت را هم بصورت دستی بده مشکلی نداره...مودم را هم مستقیم بدی به هاب سویچ بد نیست..

3. 4 کاربر از Amin.P30 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Aug 2008
    محل سكونت
    U.Iran

پيش فرض

آخه یه نمه ویندوز 7 با ایکس پی فرق داره.... و شاید اکثرا زیاد باهاش حال نکنن...
    شما از HANDY CAFE استفاده کردی تابحال؟ مشکلی نداره؟

من خودم در هر زمینه کار کردم ولی شبکه نه تا بحال.... آیا امیدش هست خودم بتونم شبکه رو راه بندازم؟ یا یکیو بیارم جیبامو بتکونه؟
    Last edited by babak_gww; 06-05-2010 at 12:55.

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Feb 2008
    محل سكونت
    !!Half of the world

پيش فرض

سلام دوستان

یا حق
    همه اش رو بلد نیستم
    1- استار خوبه مهم اینه که همه به سرورها دسترسی داشته باشند (البته نمی دونم با دوتا سرور هنوزم اسمش استاره یا نه )
    2- خب شما بستگی به بودجه ات داره به نظر من اگه می تونی که 1 مگ بگیر الان بیشتر جاها که من دیدم 1 مگبه بالا دارند
    3- منظور شبکه داخلی هست
    4- اره 2003 خوبه 2008 هم جدید اومده اما هنوز زیاد جا نیافتاده (البته تا جایی که من می دونم)
    5- محدودیت که نه نداره از چه نوعی می خوای بگیری؟ اونا که خودش ip میگیره؟
    اگه نه که وصلش می کنی به یکی از سیستم ها و از توی سیستم های دیگه از طریق printer and faxes اضافه اش می کنی
    6- والا شدن رو که میشه اما چه طوری درست نمی دونم یه دفعه رفته بودیم یه هتل که تا با گوشی وصل میشدی می گفت بیزحمت برو یوزر پس بگیر از کافی شاپ بعد وصل شو یعنی که یه نرم افزار Accounting خلاصه داشت
    اما از من می شنوی فعلا وایرلس رو بیخیال شو که اگه مسی یه کم اطلاعات داشته باشه می تونه راحت هکش کنه
    بقیه اش ام بلد نیستم

راجع به انجام کار هم اگه اصلا اصلا اطلاعی نداری که سخته
    اما اگه اطلاع داری تا حالا عملی کار نکردی میشه یه کاریش کرد

6. 2 کاربر از undertaker_ss بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز Amin.P30's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007

پيش فرض

آخه یه نمه ویندوز 7 با ایکس پی فرق داره.... و شاید اکثرا زیاد باهاش حال نکنن...
    شما از HANDY CAFE استفاده کردی تابحال؟ مشکلی نداره؟

من خودم در هر زمینه کار کردم ولی شبکه نه تا بحال.... آیا امیدش هست خودم بتونم شبکه رو راه بندازم؟ یا یکیو بیارم جیبامو بتکونه؟
    حالا من دیدم 7 هم نصب کردن..
    handy cafe من خیلی با هاش راحتم....
    حتی از game port که نرم افزار تخصصی گیم نت هست استفاده نمیکنم و از این استفاده میکنم..مشکل که اصلا نداره..

تاريخ عضويت
    Aug 2008
    محل سكونت
    U.Iran

پيش فرض

همه اش رو بلد نیستم

5- محدودیت که نه نداره از چه نوعی می خوای بگیری؟ اونا که خودش ip میگیره؟
    اگه نه که وصلش می کنی به یکی از سیستم ها و از توی سیستم های دیگه از طریق printer and faxes اضافه اش می کنی

راجع به انجام کار هم اگه اصلا اصلا اطلاعی نداری که سخته
    اما اگه اطلاع داری تا حالا عملی کار نکردی میشه یه کاریش کرد
    اونا که Ip میگیرن با معمولیا چه فرقی دارن در کل؟ بهتر جواب میده تو شبکه؟

راجع به شبکه هم اطلاعات دارم... ( الانم دارم از شما یاد میگیرم خب )
    من دوس دارم هرکاریرو که میرم سراغش یاد بگیرم...
    تاحالام سابقم بد نبوده شکر خدا...

ممنون از راهنماییت دوست گلم

---------- Post added at 01:00 PM ---------- Previous post was at 12:59 PM ----------

حالا من دیدم 7 هم نصب کردن..
    handy cafe من خیلی با هاش راحتم....
    حتی از game port که نرم افزار تخصصی گیم نت هست استفاده نمیکنم و از این استفاده میکنم..مشکل که اصلا نداره..
    از شما هم ممنونم که وقت گذاشتید و کمک کردید
    Last edited by babak_gww; 06-05-2010 at 12:58.

9. این کاربر از babak_gww بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه chista's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2006

پيش فرض

سلام دوستان

یا حق
    سلام باباک جان
    1. امروزه تقریبا همه جا و اکثر کافی نت ها از توپولوژی استار استفاده میکنن که اصلا بحثی در این مورد وجود نداره خیالتو راحت کنم
    2. ببین دوست من شما از هر شرکتی که قرار شد ADSL بگیری میری دفترشون و باهاشون صحبت میکنی میپرسی که سرویسهای مختلفشون چه باند ویتی در اختیار شما قرار میدن و با توجه به تعداد سیستمهات و باند ویت مورد نیازت یه سرویس رو انتخاب میکنی که با یه تقسیم ساده میتونی حساب کنی به هر کدوم از سیستمهات چه پهنای باندی میرسه (حتما یادت باشه که تو شبکت از یه نرم افزار باند ویت منیجر استفاده کنی که بتونی باند ویت رو به صورت مساوی بین همه شر کنی)
    3. ببین دوست من مبحث IP ها اصلا اینی که شما فکر میکنی نیست اگه شما قراره روی سرور خاصی یه وبسایت قرار بدی یعنی وب سرور راه بندازی نیاز به یه IP ولید استاتیک داری که باید از مخابرات بخری و اصلا هم ارزون نیست که مطمعنا شما تو کافی نتت قرار نیست همچین کاری رو انجام بدی پس شما شبکه داخلیتو با همین IP های آنولید راه میندازی و مهم نیت که آی پی استاتیک ست کنی یا این که کلاینتهات از DHCP آی پی بگیرن ولی واسه 15 تا سیستم معمولا کسی DHCP راه نمیندازه (واسه شبکه شما رنج آی پی روتین کلاس C پیشنهاد میشه)
    4. ببین گرامی من دلیلی نمیبینم که شما ویندوز سرور نصب کنی مگر این که شما دوست داشته باشی تو شبکت اکتیو دایرکتوری ران کنی یا DHCP سرور راه بندازی یا ISA سرور که 15 تا سیستم هیچکدومشو نیاز نداره شما یه شبکه کلاینتی استند الون داشته باشی کفایت میکنه (در کل خودتو تو دردسر ننداز هرچقدر شبکت ساده تر باشه وظایف مدیریتی شما هم کمتر میشه و راحت تری مگر این که سرت بوی قرمه سبزی بده خود دانی )
    5. محدودیت خاصی تو تعداد چاپگر نداری ولی من توصیه میکنم 2-3 تا چاپگر شبیه هم بخری و پرینت پولینگ راه بندازی اون ایده دومت هم شدنی هست ولی به درد نمیخوره به دلیل خستگی زیاد اگه خاستی اشکالاتشو بعدا واست میگم
    6. بله امروزه تجهیزات وایر لس بسیار ارزان و مقرون به صرفه شده شما میتونی یه اکسس پوینت وایرلس هم واسه کلاینتهای وایرلسی (لپتاپها -گوشیها و ...) اضافه کنی که هزینه زیادی نداره ولی واسه PC هات من همون شبکه کابلی رو ترجیح میدم واسه کافی نت
    7. سعی کن از نرم افزارهای مجانی مثل همینهایی که دوستان گفتن استفاده کنی و پول اضافی خرج نکنی هرچند که من میدونم بعد از حد اکثر 1 ماه از همون هم استفاده نمیکنی و دفتر میذاری و به صورت دستی تایم رو حساب میکنی
    8. ببین برادر ست کردن IP روی 15 تا سیستم نه کاره سختیه نه زمان بره و نه تا حالا کسی رو کشته حالا اگه خیلی اصرار داری که کلاینتهات اتوماتیک IP بگیرن یه ویندوز سرور 2003 نصب کن و DHCP روش راه بنداز پول اضافی هم خرج نکن

--------------------------------------------------
    یک سوال خوب
    سوال 9 :آیا با توجه به این که من اطلاعات زیادی در زمینه شبکه ندارم لازم هست که از یه متخصص شبکه تو شهر خودمون که اصلاعات کافی در مورد سرویسهای ADSL شهر و ضرفیت بومی شهر در مورد مکان و تعداد سیستمهای مورد نیاز من و راه اندازی یه شبکه کم دردسر اطلاعات خوبی داره کمک بگیرم ؟
    جواب سوال 9 : قطعا شما باید این کارو انجام بدین و به نظر من این بهترین راه حل هست
    ------------------------------------------
    بابک خان لطفا بشین یه بیزنس پلن (BP ) واسه خودت بنویس یه دو دو تا چهارتا بکن بعد شروع کن و تا ممکنه پول اضافه خرج نکن
    شاد و سربلند و پیروز باشی
    Last edited by chista; 06-05-2010 at 14:10.

11. 2 کاربر از chista بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Aug 2008
    محل سكونت
    U.Iran

پيش فرض

اول از همه خیلی خیلی ممنونم که وقت گذاشتی و انگشتاتو خسته کردی با تایپ کردن ( چیه؟؟؟؟ بزار یه ذره پاچه خاریم بکنیم خب.... بنده خدا زحمت کشیده جواب داده....) با بغل دستیم بودم.. شما نخون اون تیکشو...

1- این DHCP چی هستش حالااااااا؟
    2- رنج آی پی روتین کلاس C چی؟؟؟
    در مورد اینا یه ذره توضیح میدی؟ ( خواهش میکنم......... )
    اکتیو دایرکتوری ----- ISA سرور ------ شبکه کلاینتی استند الون ( بابا آخه زیر دیپلم حرف بزن یه ذره ..... )

5. محدودیت خاصی تو تعداد چاپگر نداری ولی من توصیه میکنم 2-3 تا چاپگر شبیه هم بخری و پرینت پولینگ راه بندازی اون ایده دومت هم شدنی هست ولی به درد نمیخوره به دلیل خستگی زیاد اگه خاستی اشکالاتشو بعدا واست میگم
    چرا؟؟؟؟؟؟؟؟
    اون پرینت پولینگ دقیقا چه فرمی منظورته؟

6. بله امروزه تجهیزات وایر لس بسیار ارزان و مقرون به صرفه شده شما میتونی یه اکسس پوینت وایرلس هم واسه کلاینتهای وایرلسی (لپتاپها -گوشیها و ...) اضافه کنی که هزینه زیادی نداره ولی واسه PC هات من همون شبکه کابلی رو ترجیح میدم واسه کافی نت
    بیشتر بحثم سر این هستش که میشه کارکردشون رو حساب کرد؟؟؟ چون فکر کنم یه مودم میزاری واسه چند کلاینت دیگه...... ولی چطوری میشه فهمید هر کلاینت چقدر استفاده کرده؟ ( منظورم همون گوشیها و لپتابه ..... pc هارو همون کابلی که فرمودید...)
    و اینکه در کل امنیتش چقدره؟
    7. سعی کن از نرم افزارهای مجانی مثل همینهایی که دوستان گفتن استفاده کنی و پول اضافی خرج نکنی هرچند که من میدونم بعد از حد اکثر 1 ماه از همون هم استفاده نمیکنی و دفتر میذاری و به صورت دستی تایم رو حساب میکنی
    نخیر آقا جان.... هزینه ی خودکارمون زیاد میشه

8. ببین برادر ست کردن IP روی 15 تا سیستم نه کاره سختیه نه زمان بره و نه تا حالا کسی رو کشته حالا اگه خیلی اصرار داری که کلاینتهات اتوماتیک IP بگیرن یه ویندوز سرور 2003 نصب کن و DHCP روش راه بنداز پول اضافی هم خرج نکن
    شما اون بالا که گفتید این DHCP ( که نمیدونم چیه هنوز ....) خرج برداره که ... الان میگی نه؟

--------------------------------------------------
    یک سوال خوب
    سوال 9 :آیا با توجه به این که من اطلاعات زیادی در زمینه شبکه ندارم لازم هست که از یه متخصص شبکه تو شهر خودمون که اصلاعات کافی در مورد سرویسهای ADSL شهر و ضرفیت بومی شهر در مورد مکان و تعداد سیستمهای مورد نیاز من و راه اندازی یه شبکه کم دردسر اطلاعات خوبی داره کمک بگیرم ؟
    جواب سوال 9 : قطعا شما باید این کارو انجام بدین و به نظر من این بهترین راه حل هست
    شما درست میفرمایید دوست من... منتها باید یه چیزایی یاد بگیرم خودم که تا خرخره کلاه نزارن سرم واسه بستن شبکه ( اونوقت میگن .... مثلا: بستن پیچها 10 هزار
    دادن آی پی!!! 50 هزار
    نصب نرم افزار مدیریت کافی نت 50 هزار
    وصل کردن موس و کیبردها 20 هزار

------------------------------------------
    بابک خان لطفا بشین یه بیزنس پلن (BP ) واسه خودت بنویس یه دو دو تا چهارتا بکن بعد شروع کن و تا ممکنه پول اضافه خرج نکن
    من اگه التماس کنم میشه یه ذره زیر دیپلم بحرفی؟؟؟
    Last edited by babak_gww; 06-05-2010 at 21:41. دليل: شخصیه.....

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Feb 2008
    محل سكونت
    !!Half of the world

پيش فرض

اونا که Ip میگیرن با معمولیا چه فرقی دارن در کل؟ بهتر جواب میده تو شبکه؟

راجع به شبکه هم اطلاعات دارم... ( الانم دارم از شما یاد میگیرم خب )
    من دوس دارم هرکاریرو که میرم سراغش یاد بگیرم...
    تاحالام سابقم بد نبوده شکر خدا...

ممنون از راهنماییت دوست گلم
    والا خودشون کارت شبکه می خورن اما فک کنم قیمتش بالا باشه والا من فقط شنیدم خودم ندیدم
    اما من تو اداره ها دیدم از همین روش اتصال به کامپیوتر استفاده میشه معمولا
    خب پس مشکلی نیست
    منم از شما یاد میگیرم
    موفق باشی

14. 2 کاربر از undertaker_ss بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Feb 2008
    محل سكونت
    !!Half of the world

پيش فرض

1- این DHCP چی هستش حالااااااا؟
    2- رنج آی پی روتین کلاس C چی؟؟؟
    در مورد اینا یه ذره توضیح میدی؟ ( خواهش میکنم......... )
    اکتیو دایرکتوری ----- ISA سرور ------ شبکه کلاینتی استند الون ( بابا آخه زیر دیپلم حرف بزن یه ذره ..... )

چرا؟؟؟؟؟؟؟؟
    اون پرینت پولینگ دقیقا چه فرمی منظورته؟

با اجازه جناب چیستا یه چندتاش رو من سوادم میکشه جواب میدم
    DHCP یه سرویسی هست برای ست کردن ip به صورت اتوماتیک راه اندازیش خیلی راحته خودت هم می تونی راش بندازی چیزه خاصی نداره
    راجع به ip ها اطلاعی داری؟ اگه نداری هم مشکلی نیست معمولا همه رنج رو میذارن یا 192.168.0.0 192.168.100.0 خلاصه از این مدلا دیگه
    اکتیو دایرکتوری هم روی سرورت نصب می کنی واسه کارای مربوط به یوزر ها مثلا یوزر و پس رو روش تعریف میکنی پالیسی (همون سیاست) واسه شون تعریف میکنی مثلا فلانی فقط شبا می تونه کانکت بشه و از این چیزا
    isa هم یه فایروال + پ ر وکسی هست واسه کنترل دسترسی ها
    به نظر من لازمت نمیشه
    کانفیگش خودش یه دوره است
    واسه کسی خوبه که اطلاعات مهم روی سرورش داره امنیت سرور براش مهمه
    پولینگ هم همه پرینتر ها رو میندازی توش بعد هر کی درخواست داد هر کدوم پرینترها که سرشون خلوت تر بود جواب میدن

شما درست میفرمایید دوست من... منتها باید یه چیزایی یاد بگیرم خودم که تا خرخره کلاه نزارن سرم واسه بستن شبکه ( اونوقت میگن .... مثلا: بستن پیچها 10 هزار
    دادن آی پی!!! 50 هزار
    نصب نرم افزار مدیریت کافی نت 50 هزار
    وصل کردن موس و کیبردها 20 هزار
    دقیقا

16. 2 کاربر از undertaker_ss بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

صفحه 1 از 10 12345 ... آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •