تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 12

نام تاپيک: کابل 55 متری برای وصل کردن مودم ADSL جواب میده؟

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Sep 2008

پيش فرض کابل 55 متری برای وصل کردن مودم ADSL جواب میده؟

سلام دوستان لطفا کمکم کنید
    ببخشيد يک سوال فني داشتم اگه کسي ميدونه جواب بده
    من با مودم TP-link8811 با لن 55متر کابل کشي کردم
    حالا سوال اينه چراغ لن مودم روشن ميشه ولي چراغ شبکه حالت ضبدر داره چرا؟
    ايا سيم شبکه تا 55متر جواب ميده؟ کسي اين کار کرده ؟جواب داده يا نه
    ضمنا با کابل يک متري روشن ميشه همه چيز درست کار ميکنه !يعني فاصله زياده يا مودم بايد تنظيم بشه

اگه نباشه جاش خالی می مونه almata's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2010
    محل سكونت
    دنیای بی انتهای وب

پيش فرض

این بخاطر فاصله زیاده.

3. این کاربر از almata بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه nitro's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2005
    محل سكونت
    کرج

پيش فرض

از سر کوچه سیم کشیدی ؟

5. این کاربر از nitro بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Banned
    تاريخ عضويت
    Jun 2008
    محل سكونت
    حکومت خود مختار خودم یه گوشه ایستگاه فضایی

پيش فرض

کابل های Ethernet از نوع Cat5 با کانکتور RJ-45 (کلاً همین کابلای LAN معمولی) تا 100 متر میتونن در بهترین شرایط، طول داشته باشن (سرعت 10,100,1000 بی تأثیره)...

اول از همه اینکه کابل های با کیفیت که به دقت فیش گذاری شدن رو از مغازه هایی که متخصص این کارن تهیه کنید... (کابلای ژاپنی کیفیت خوبی دارن)

دوم اینکه تا جایی که میتونید سعی کنید هیچ کابل دیگه ای به خصوص کابل برق در نزدیکی کابل Ethernet ـتون وجود نداشته باشه و تا جایی که میتونید از میدان های الکترومغناطیسی دور نگهش دارید... (جعبه یا کنتورهای برق، آنتن موبایل!، اسپیکر، سیم پیچ ها، دستگاه های وایرلس و غیره)

همچنین همون کابل 55 متری رو در نزدیکی دستگاه در حالی که مبدأ و مقصد نزدیک هم و توی یه اطاقن استفاده کنید ببینید اگه مشکل داره شاید کابلتون وسطاش قطعی یا اتصالی ای به وجود اومده باشه (با توجه به اینکه این کابلا حساس هستن)...

در کل توصیه میکنم از کابلای با کیفیت و نه این چینیای کیلویی استفاده کنید...

تا جایی که جا داره سعی کنید طول رو کمتر کنید...

به صورت دستی به دستگاها IP و Gateway/DNS بدید (راست-کلیک روی اتصال و Properties > Networking > TCP/IP)
    Last edited by Cleeev; 01-05-2010 at 17:32.

7. 4 کاربر از Cleeev بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Banned
    تاريخ عضويت
    Dec 2009
    محل سكونت
    TEHRAN

پيش فرض

عزیز جان این طبیعیه
    برای استفاده از کابل لن باید از ریپیتر استفاده کنید شما ریپیتر یک دستگاه که بین مسیر سیمکشی قرار میدهند .
    یا اینکه مودم رو عوض کنید یه مودم وایرلس دار بگیرید. اگر همون مودم وایرلس دار رو بگیرید به صرفه تره در محیط باز تا 150 متر ساپورت میشی و در محیط بسته تا 55 متری رو راحت میگیری.
    اگر هم امواج نیومد ( که میاد خیالت راحت) انتنش رو عوض میکنی انتن اکسترنال میگیری که حدود 30 تومن قیمتشه ولی تا کره مریخ رو هم برات امواج میفرسته.

9. 2 کاربر از KING_DESIGNER بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Sep 2008

5

تشکر از دوستانی که پاسخ دادند
    جوابهای سوالتون

از سر کوچه سیم کشیدی ؟ بله با سیم تلفن امده توی خونه
    در کل توصیه میکنم از کابلای با کیفیت و نه این چینیای کیلویی استفاده کنید؟ روی ان که چیزی ننوشته ولی فکر کنم چینی باشه
    تا جایی که جا داره سعی کنید طول رو کمتر کنید؟ دیگه راه نداره چون باید تا اطاق خودم بیاد

به صورت دستی به دستگاها IP و Gateway/DNS بدید (راست-کلیک روی اتصال و Properties > Networking > TCP/IP؟ با کابل یک متری راحت کارمیکنه

برای استفاده از کابل لن باید از ریپیتر استفاده کنید شما ریپیتر یک دستگاه که بین مسیر سیمکشی قرار میدهند ؟دوست عزیز این ریپیتر چی هست همون هاب یا فرق میکنه قیمتش چند

سیم با اهمتر تست کردم درست بود. حالا از دوستان توی تنظیمات مودم چیزی هست که بشه باهمین سیم شبکه راهش انداخت؟؟؟

Banned
    تاريخ عضويت
    Dec 2009
    محل سكونت
    TEHRAN

پيش فرض

ریپیتر یک تقویت کننده سیگنال هست وقتی که طول مسیر زیاد باشه به فواصل معینی بین سیمها میزارند.
    در ضمن این که جواب نداده به احتمال زیاد برای همین بوده که سیگنال نداشته و ربطی به اهم متر نداره.
    میدونی مثل چی می مونه مصل یک باطری ضعیف شده که برق داره ولیباطریش ضعیفه دیگه
    واسه همین باید شارژش کرد حالا شما بهش اهم متر هم بزنی مگه ممکنه برق نداشته باشه
    برق داره ولی شعیفه و پاسخگوی نیاز شما نیست
    باید ریپیتر استفاده کنی
    که من هم توضیح دادم خرج خریدن یک ریپیتر رو شما نکن چون قیمتهاش هم دئستم نیست و فکر نمیکنم با ده بیست تومن کارت راه بیفته
    شما برو یه مودم وایرلسدار بخر و بصورت بیسیم کار کن خیلی تمیز و شیک و با کلاس
    درست از سر کوچه سیم کشیدی و لی این مودم رو میتونی ببری خونه یکی بزاری اونجا
    از طریق بیسیم هم میتونی به تنظیمات مودم دسترسی پیدا کنی.
    به همین ترتیب.

12. این کاربر از KING_DESIGNER بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه iman84's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2005
    محل سكونت
    مشهد

پيش فرض

اگر هم امواج نیومد ( که میاد خیالت راحت) انتنش رو عوض میکنی انتن اکسترنال میگیری که حدود 30 تومن قیمتشه ولی تا کره مریخ رو هم برات امواج میفرسته.
    آنتن اکسترنال تا حالا نشنیده بودم جالبه همین مغازه ها که مودم رو میفروشن دارن ؟

Banned
    تاريخ عضويت
    Dec 2009
    محل سكونت
    TEHRAN

پيش فرض

اره عزیز باید بری از مغازه فروش تجهیزات شبکه و یا شرکتهای کار با شبکه ها بپرسی و بگیری
    اگر تهران هستید برید
    برید پاساژ ایران طبقه همکف سمت چپ در گوشه و کنج راهرو یه مغازه هست که کارش فروش تجیزهات شبکه است
    اگر نداشت طبقه پایینش هم یه سر بزنید
    اگر نبود برید بازار رضا در راهروی شمالی و در اخر راهرو یکی هسم هست ممکنه داشته باشه.
    اگر هم در شمال تهران هستید برید مرکز پایتخت که نزدیکتر هم بهتون هست و لی قیمتهاش یه نمه گرونتره که اون هم تجهیزات حرفه ای شبکه رو داره در طبقه زیرزمینش 3-4 تا مغازه هست که این انتن 30 تومنی رو باید داشته باشند
    اگر نداشتند طبقه 3 یا -4 یا 5 دقیقا نمدونم شرکت دالای ( از اطلاعاتش بپرسید) و برید اونجا نمیاندگی مودم ایسوز هستش برید و ببینید بهتون میدهند یا نه.
    قیمتش 30 تومنه و ظاهرا به همه مودمها سازگاره
    اگر انتن مودم رو دیده باشید یه پیچ داره که به مودم وصل میشه اون پیچ رو بازش کنید انتن کوچیکه جدا میشه و میتونین که انتن بزرگه رو صل کنیدکه انتن رو میبرید روی پشت بوم یه جایی که نم نداشته باشه و زیر سایه بان باشه قرار میدید و کابلشو بوسیله فشیی که داره به مودم وصل میکنید
    درتاپیک مربوط به مودم عکسهاش هست و توضیحات بیشتر
    بچه ها پارسال خریده بودند 30 تومن و اونجا نوشته بودند.

15. این کاربر از KING_DESIGNER بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Sep 2008

پيش فرض

نگفتین دوست خوبم استاد KING_DESIGNER
    آیا ریپیتر همون هاب هست یا یک دستگاه دیگه، که کارکردش شبیه هم
    Last edited by klid; 04-05-2010 at 03:25.

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •