تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 20

نام تاپيک: بوق های خطای مادربرد گیگابایت

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Feb 2010

پيش فرض بوق های خطای مادربرد گیگابایت

سلام دوستان من تاپیکی در این مورد مشاهده نکردم .
    مادر برد من درموارد خیلی معدودی هنگام بوت شدن 3 تا بوق ممتد پشت سر هم میزنه و دوباره ریست میشه و دوباره این عمل تکرار میشه و دوباره ریست میشه. و تنها راه حل این مشکل هم اینه که سیستم رو از برق جدا کنم و دوباره به برق بزنم بعد از این مشکل حل میشه و سیستم کامل بوت میشه.
    حالا سوال من اینه که این بوق خطا چه معنایی میتونه داشته باشه ؟ چون نه توی دفترچه ی مادربرد ونه توی سایت محصول من راهنمایی پیدا نکردم ممنون میشم اگر دوستان کمک کنن و معنی این بوق هارو بگن.

تاريخ عضويت
    Aug 2006

پيش فرض

میتونه از کیبورد باشه. میتونه از اتصال مادربورد به سینی هم باشه...

حـــــرفـه ای ess_1362's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2009
    محل سكونت
    server 3 hdd 7 partition 1 unallocated(bad sector)

پيش فرض

ارور سه بوق ممتد متوالی و بعد هم ریست شدن تا جایی که من می دونم اشکال حاد در بایاس هست و بصورت سخت افزاری.

شما اول سعی کن بایاس را آپدیت کنی و اگر هم جواب نداد مشکلش سخت افزاری هست و اگر برای شما ارزش داره باید ببری به سرویس نمایندگی تا نسبت به رفع مشکل بایاس بصورت سخت افزاری برای شما اقدام کنند. کلا رفع این مشکل اگر با آپدیت بایاس مرتفع نشه کار شما نیست.

تاريخ عضويت
    Feb 2010

پيش فرض

ارور سه بوق ممتد متوالی و بعد هم ریست شدن تا جایی که من می دونم اشکال حاد در بایاس هست و بصورت سخت افزاری.

شما اول سعی کن بایاس را آپدیت کنی و اگر هم جواب نداد مشکلش سخت افزاری هست و اگر برای شما ارزش داره باید ببری به سرویس نمایندگی تا نسبت به رفع مشکل بایاس بصورت سخت افزاری برای شما اقدام کنند. کلا رفع این مشکل اگر با آپدیت بایاس مرتفع نشه کار شما نیست.
    من این مادربرد رو شش ماه هست که گرفتم. و شاید تا الان 4-5 بار این اتفاق افتاده باشه.
    اخرین بار هم تا جایی که یادمه این مشکل بعد از یک system restore ناموفق رخ داد که اونم حدوده یک ماه پیش بود.
    بعد از اون هم مشکلی نداشتم حالا فکر میکنین مشکل خیلی حاد هست؟

تاريخ عضويت
    Feb 2009
    محل سكونت

پيش فرض

تقریبا بله

باز هم میگم شما بایاس را در ابتدا یک آپدیت کنید

بعدش هم کارتهای اضافی PCI را از مادربرد جدا کنید و تست بگیرید

اگر همچنان مشکل بصورت فوق برای شما وجود داشت باید بره برای گارانتی و احتمال خیلی زیاد تعویض برد

تاريخ عضويت
    Feb 2010

پيش فرض

تقریبا بله

اگر همچنان مشکل بصورت فوق برای شما وجود داشت باید بره برای گارانتی و احتمال خیلی زیاد تعویض برد
    تا جایی که من متوجه شدم فلش کردن مادربرد همچین هم بی دردسر نیست و احتمال ریسک بالایی داره.
    بهتر نیست ببرم به خود شرکت بدم ببینم چی میگن؟
    و تعویض برد رو رایگان انجام میدن؟

تاريخ عضويت
    Feb 2010

پيش فرض

تقریبا بله

تا جایی که من شنیدم فلش کردن بایوس کم خطر هم نیست . بهتر نیست ببرم به شرکت بدم خودشون ببین مشکل چی هست ؟
    یا اینکه اول به نظرتون بوسیله ی فلاپی فلش کنم بایوس رو؟
    مدل مادربرد من M61PME-S2P هست و بایوس هم F2 و به نظرم الا بهترین بایوس F6 هست. و اینکه اگر فلش ناموفق بود گارانتی باطل میشه؟
    فقط سوالی که دارم اینه که اگر بایوس رو فلش کنم بعد از فلش کردن میتونم تنظیمات الان Cmos رو برگردونم؟
    سوال دیگه یی که درمورد این مادربرد دارم اینه که کلا نظرتون دربارش چیه؟

تاريخ عضويت
    Feb 2009
    محل سكونت

پيش فرض

تا جایی که من شنیدم فلش کردن بایوس کم خطر هم نیست . بهتر نیست ببرم به شرکت بدم خودشون ببین مشکل چی هست ؟
    یا اینکه اول به نظرتون بوسیله ی فلاپی فلش کنم بایوس رو؟
    مدل مادربرد من M61PME-S2P هست و بایوس هم F2 و به نظرم الا بهترین بایوس F6 هست. و اینکه اگر فلش ناموفق بود گارانتی باطل میشه؟
    فقط سوالی که دارم اینه که اگر بایوس رو فلش کنم بعد از فلش کردن میتونم تنظیمات الان Cmos رو برگردونم؟
    سوال دیگه یی که درمورد این مادربرد دارم اینه که کلا نظرتون دربارش چیه؟

شما اگر دقت کنید من اسمی از فلش کردن نیاوردم

من گفتم بایاس را آپدیت کنید

یعنی برید به سایت گیگابایت مدل مادربرد را وارد کنید و بعدش به شما آخرین آپدیت بایاس و همچنین طریقه نصبش را به شما میگه که چیزی حدود 30 ثانیه تا دو دقیقه بایاس آپدیت میشه

من تا حالا به یاد ندارم که بخاطر آپدیت بایاس مادربردی از کار افتاده باشه

بله شما اگر خواستی تنظیمات را به حالت اول برگردونی میشه ضمنا هر نسخه ای از بایاس را که بخای می تونی دوباره آپدیت کنی

کلا من اصلا نظر مساعدی به چیپست های انویدیا اون هم مدلهای ارزون قیمتش ندارم چون یک چنین ایراداتی که شما با اون روبرو شدین به شکل بدتری هم دوستان با این چیپ داشتن

تاريخ عضويت
    Feb 2010

پيش فرض

شما اگر دقت کنید من اسمی از فلش کردن نیاوردم

من گفتم بایاس را آپدیت کنید

یعنی برید به سایت گیگابایت مدل مادربرد را وارد کنید و بعدش به شما آخرین آپدیت بایاس و همچنین طریقه نصبش را به شما میگه که چیزی حدود 30 ثانیه تا دو دقیقه بایاس آپدیت میشه

من تا حالا به یاد ندارم که بخاطر آپدیت بایاس مادربردی از کار افتاده باشه

بله شما اگر خواستی تنظیمات را به حالت اول برگردونی میشه ضمنا هر نسخه ای از بایاس را که بخای می تونی دوباره آپدیت کنی

کلا من اصلا نظر مساعدی به چیپست های انویدیا اون هم مدلهای ارزون قیمتش ندارم چون یک چنین ایراداتی که شما با اون روبرو شدین به شکل بدتری هم دوستان با این چیپ داشتن
    میبخشید من زیاد وارد نیستم در این زمینه .
    پس چرا توی سایت گیگا نوشته این عمل ریسکی هست؟ اصلا تفاوت فلش کردن با اپدیت کردن چیه؟
    منظورم اینه که اگر اپدیت کنم تنظیماتی که الان Cmos داره به همین حالت میمونه؟
    از طریق خود ویندوز میتونم اپدیت کنم یا حتما باید از طریق Qflash اینکارو بکنم؟

داره خودمونی میشه amir hesam-s's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2010
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

میبخشید من زیاد وارد نیستم در این زمینه .
    پس چرا توی سایت گیگا نوشته این عمل ریسکی هست؟ اصلا تفاوت فلش کردن با اپدیت کردن چیه؟
    منظورم اینه که اگر اپدیت کنم تنظیماتی که الان Cmos داره به همین حالت میمونه؟
    از طریق خود ویندوز میتونم اپدیت کنم یا حتما باید از طریق Qflash اینکارو بکنم؟
    سلام دوست عزیز داخل سی دی مادربورد شما نرم افزار آپدیت وجود داره که خودش بصورت اتوماتیک از اینترنت آپدیت کنه ، اگر چنین چیزی رو داشته باشی نیاز به فلاپی هم نداری خودش اتومات آپدیت میشه بدون هیچ نگرانی .

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •