تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 17

نام تاپيک: پرسش و پاسخ پیرامون آلودگــی و تصفیــه آب

پروفشنال p_s_m's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2007
    محل سكونت
    اینجا

پيش فرض پرسش و پاسخ پیرامون آلودگــی و تصفیــه آب

ببخشید در مورد نوع و گستردگی آلودگی آب آشامیدنی در شهرهای بزرگ و اصولا اینکه دستگاهای تصفیه

موجود در بازار قادر به کاهش آلودگی شیمیایی آب هستند یا نه می خواستم بدونم و اگر هستند چه نوعی

از این دستگاهها اینکار رو انجام میدن و از کجا میشه تهیه کرد ؟

داره خودمونی میشه hv2's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2008
    محل سكونت
    karaj

پيش فرض

نوع آلودگی عمدتا مینرال بین 200 تا 700 ppmکربناتها دستگاههای تصفیه خیلی آلودگی مینرالو کم میکنن در مورد آلودگیه میکروبیال بستگی به ----- دستگاه داره اما معمولا آب شهرها خوب از آلودگیه میکروبیال خالیه

3. این کاربر از hv2 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه hoseinist's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2009

11 روش هاي تصفيه آب خانگي

دستگاههاي تصفيه آب خانگي براي حذف يا كاهـش مواد زائد آب آشاميدني بكار ميرن و اين مواد عبارتند از :
    الف ) سختي آب ب ) كلر و تركيبات بيماريزاي كلر ج ) فلزات سنگين د ) آلودگي هاي ميكربي
    روش هاي تصفيه آب خانگي
    1-رزين هاي تبادل يون براي كاهش سختي آب
    2-زغال فعال براي حذف كلر، رنگ، بو و تري هالومتانها
    3-زئوليت براي حذف فلزات سنگين
    4-فيلترهاي سراميكي براي حذف باكتري ها و انگلها
    هيچ يك از روشهاي فوق به تنهايي قادر به تامين آب شرب سالم و گوارا نیست ویک دستگاه تصفیه خوب باید همه این موارد را پوشش دهد! پس موقع خرید به تعداد مراحل دستگاه توجه کنید.

5. 2 کاربر از hoseinist بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال p_s_m's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2007
    محل سكونت
    اینجا

پيش فرض

ممنون از توجه دوستان

ببخشید دوستان ولی من رشته شیمی یا زیست شناسی نیستم و اطلاعات در مورد انواع آلودگی آب ندارم

من فقط می خوام بدونم چه نوع دستگاه تصفیه آبی همه این موارد که hosienist عزیز گفت رو داره ؟

با تشکر

داره خودمونی میشه mahtab70's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2009
    محل سكونت
    tehran

پيش فرض

دوست من میدونی یه استادی داشتیم که میگفت ببینید اگه میگن اب فلان شهر خوب نیست دلیل بر این نیست که اب اون شهر الودست یا میکروب داره ساده تر بگم مثلا مریضت میکنه که پاشی بری دکتر
    بلکه مشکل فقط در نحوه تفصیه ابها هست که در ایران به جز چند شهر بزرگ با مشکل روبه رو هست
    حالا خیلی تخصصیش نمی کنم اما ماده ای به اسم الوم در اب برای تصفیه می ریزن که اگر خوب جمعش نکن در اون مراحل نهایی تصفیه باعث میشه تو پیری الزایمر بگیری واسه همین میگن اب شهر خوب نیست

در نهایت دستگاههای موجود نمی تونن اب رو اونطوری که شایسته است به قول شما تصفیه کنن البته در مقیاس خونگی منظورمه وگرنه صنعتی قضیش جداست و روی صحبت شما احتمالا همون خونگی هست

کلام اخر اینکه به جای خرید دستگاهی برای تصفیه از اب معدنی برای اشامیدنی استفاده کن .که اب هیچ شهری الوده نیست فقط عوارض داره ((حتی اگر تو اب شن و گل هم باشه بخوری عیب نداره چون خوده بدن دفع میکنه))

آخر فروم باز pulp_152's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2009
    محل سكونت
    مشهد

پيش فرض خوب یا بد بودن دستگاه تصفیه اب خانگی

سلام به همگی

تصمیم داریم دستگاه تصفیه اب خانگی که زیر سینک نصب میشه خریداری کنیم ... قبل از خرید میخوام بدونم ایا ضرر نداره ؟ اب طرف ما هم اب بدی نیست و بو یا گل و لای که به چشم بیاد یا به مشاممون بخوره نیست ولی برای سلامت بیشتر میخوایم این کارو انجام بدیم ممنون میشم راهنمایی کنید که خوبه یا نه

پروفشنال raeesi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2006

پيش فرض

حدود یک ساله که دارم از یه مدل ایتالیایی استفاده می‌کنم و راضیم
    قبل از این هم از یک مدل رومیزی استفاده می‌کردم که اونم کارش خیلی عالی بود ولی مشکلی که داشت این بود که باید آب می‌ریختی توش تا تصفیه می‌کرد ولی مدل جدید ۲تا مخزن استوانه‌ای داری که آب از لوله به ورودیش می‌ریزه و از خروجی به شیر وارد میشه و آب رو با سرعت بیشتر و بصورت خودکار تصفیه می‌کنه.
    در کل اگه بخوایی مارک معتبری بخری. حتما توصیه میشه :-)

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Nov 2009

پيش فرض تصفیه آب

با سلام
    نظرتون در مورد تصفیه آب چیه؟ فکر کنم بهترین در ایران این باشه درسته؟
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Banned
    تاريخ عضويت
    Sep 2010
    محل سكونت
    far away from here

پيش فرض

سلام دوست عزيز ،درسته،چون مصرف مداوم آب معدني مضره و املاح زيادموجوددرآن به كليه ها آسيب ميرسونه كه اين اصلا خوب نيس ودر حال حاضر بهترين آب ميتونه آبهاي تصفيه شده باشه .البته بازهم آب تصفيه شده نميتونه همه ي املاح موردنيازبدن روتأمين كنه ولي مصرف مداومش بهترازآب معدنيه....

12. این کاربر از Bahar-via بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

حـــــرفـه ای
    تاريخ عضويت
    Dec 2009

پيش فرض

کلام اخر اینکه به جای خرید دستگاهی برای تصفیه از اب معدنی برای اشامیدنی استفاده کن .که اب هیچ شهری الوده نیست فقط عوارض داره ((حتی اگر تو اب شن و گل هم باشه بخوری عیب نداره چون خوده بدن دفع میکنه))
    موافق نیستم ؛ یعنی چیزهای مثل گچ آب نمیتونه سنگ کلیه ایجاد کنه؟

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •