تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 4 از 6 اولاول 123456 آخرآخر
نمايش نتايج 31 به 40 از 51

نام تاپيک: Amd Phenom II X6 1090T یا Intel core i7 860

آخر فروم باز Guts's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2009

پيش فرض

اول من بگم یکمی بخوایم منصف باشیم و از نظر تکنولوژیکی و بدون در نظر گرفتن قیمت بخوایم مقایسه‌ای بکنیم، اصلاً باید 1090 رو با 980x مقایسه کرد چون این دوتا 6 هسته‌ای هستن (و البته از نظر فرکانسی هم با هم تفاوت زیادی ندارن) و به طور کلی مقایسه یه پردازنده 4 هسته‌ای با 2 هسته‌ای یا 4 با 6 هسته‌ای شاید اصلاً کار درستی نباشه (گرچه که این‌جا بازم 4 هسته‌ای‌های اینتل برتری دارن) در این مقایسه منصفانه‌تر شکی نیست 980x با اختلاف وحشتناکی از 1090 پیشی میگیره مثلاً در همین تست CINEBENCH (البته نسخه 11.5) که تازه به نظر نقطه قوت 6 هسته‌ای‌های AMD هست، 980x با 56٪ برتری 1090 رو پشت سر میزاره و این یعنی برتری واقعی.

ولی در مورد مقایسه با i7 860 یا i7 930 رقبای واقعی 1090 در بازار، خوب بعضی از نرم‌افزارها می‌تونن از هسته‌های بیشتر استفاده کنن ولی اکثر نرم‌افزارها نمیتونن، در 80-90٪ تست‌های نرم‌افزارهای متفاوت i7 860 (یا i7 930 که رقیب دیگه‌ی 1090 هست) بهتر عمل کرده، مهمتر اینه که در استفاده عمومی تقریباً 1090 برتری نداره چون نرم‌افزارهایی که واقعاً توشون برتری نشون میده کم استفاده برای عموم هستن و اکثر کاربرا ممکنه در تمام دوران کاربریشون از این نرم‌افزارها اصلاً استفاده نکنن حتی در Encoding هم در چند نرم‌افزار هست که برتری محسوسی داره و در نیمی از نرم‌افزها بازهم برتری وجود نداره.

این دروغه که 980 رو میگیره ولی من تستهای CINEBENCH 11.5 رو دیدم اصلا تعجب کردم AMD تونسته بود I7 965 رو شکست بده و با اور 4100 تونسته بود 975 هم شکست بده

---------- Post added at 09:58 PM ---------- Previous post was at 09:56 PM ----------

الان تو یکی از سایتا داره با همین قیمتا میفروشه

---------- Post added at 10:02 PM ---------- Previous post was at 09:58 PM ----------

اون تستا مال نرم افزار های قدیمیه اگه راست میگی تست های CINEBENCH 11.5 و PCMARK VANTAGE رو ببین
    شما نمیتونی CPU اورشده رو با یه CPU کلاک استوک مقایسه کنی، شکی نیست خیلی از CPUها رو وقتی اور کنی پردازنده‌های خیلی گرونتر از خودشون رو سوسک میکنن.

آخر فروم باز mojtabaalemi's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2009
    محل سكونت
    مشهد

پيش فرض

اول من بگم یکمی بخوایم منصف باشیم و از نظر تکنولوژیکی و بدون در نظر گرفتن قیمت بخوایم مقایسه‌ای بکنیم، اصلاً باید 1090 رو با 980x مقایسه کرد چون این دوتا 6 هسته‌ای هستن
    با این حساب سری 5000 گرافیکای amd هم خیلی از انویدیا عقبه . چون تعداد شیدرای دو مدل مشابه توی ati چندین برابره ؟؟؟؟؟؟؟؟
    توی بعضی کاربردا حتی corei7 6core زو هم میگیره بنچ های tomshardware و guru3d رو ببینیند .
    شما این جمله منو کردین پیرهن عثمان و روش مانور میدین گفتم بعضی مثلا این :

هر چند بدیهیه که 1090 از 980 ضعیفتره و تکنولوژیشون اصلا مقایسه نمیشه . از یه پردازنده 250 دلاری توقع این کارا هم نیست .
    ولی در مورد مقایسه با i7 860 یا i7 930 رقبای واقعی 1090 در بازار، خوب بعضی از نرم‌افزارها می‌تونن از هسته‌های بیشتر استفاده کنن ولی اکثر نرم‌افزارها نمیتونن،
    ببین کسی که سراغ پردازنده گرون قیمت میره یا توی کار بازی هست . یا میکس و ادیت و کانورت و رندر . اگه جزو دسته اوله اینتل بهتره . البته به نظر من خرید این رده ها برای بازی اشتباهه و وقتی قویترین بازیا روی یه amd x2 555 اجرا میشه چه کاریه .اما اگه جزو دسته دومه که میره amdx6 میخره نرم افزاراشم 6 هسته ساپورت میکنن . این سایتا اگه تست cyberlink Powerdirector و adobe premier و xillisoft video converter میذاشتن معلوم میشد .چون هم پر استفاده اند و هم مالتی ترید .
    در مجموع برتری 1090 در مالتی ترید ها به 860 و 920 بدیهیه
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

3. 4 کاربر از mojtabaalemi بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز Guts's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2009

پيش فرض

با این حساب سری 5000 گرافیکای amd هم خیلی از انویدیا عقبه . چون تعداد شیدرای دو مدل مشابه توی ati چندین برابره ؟؟؟؟؟؟؟؟

شما این جمله منو کردین پیرهن عثمان و روش مانور میدین گفتم بعضی مثلا این :

هر چند بدیهیه که 1090 از 980 ضعیفتره و تکنولوژیشون اصلا مقایسه نمیشه . از یه پردازنده 250 دلاری توقع این کارا هم نیست .

ببین کسی که سراغ پردازنده گرون قیمت میره یا توی کار بازی هست . یا میکس و ادیت و کانورت و رندر . اگه جزو دسته اوله اینتل بهتره . البته به نظر من خرید این رده ها برای بازی اشتباهه و وقتی قویترین بازیا روی یه amd x2 555 اجرا میشه چه کاریه .اما اگه جزو دسته دومه که میره amdx6 میخره نرم افزاراشم 6 هسته ساپورت میکنن . این سایتا اگه تست cyberlink Powerdirector و adobe premier و xillisoft video converter میذاشتن معلوم میشد .چون هم پر استفاده اند و هم مالتی ترید .
    در مجموع برتری 1090 در مالتی ترید ها به 860 و 920 بدیهیه
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    منظور جمله اولت رو اصلاً متوجه نشدم در مورد Ati و Nvidia.

در مورد تست‌هایی که گذاشتی تو تست MW2 که فریم‌ریت قفله و همه با هم برابر هستن، اون اختلاف 1-2 فریم هم در شرایط مختلف رخ میده و اصلاً نمیشه روش حساب باز کرد، تست Povray 3.6 هم مشکل از povray هست یا تست گرفته شده مشکل داره چون در تست‌های مشابه سایت‌های دیگه روی povray 3.7 کاملاً، 980x برتری داره، البته PovRay جزو نرم‌افزارهایه کاملاً MultiThreaded شده و می‌تونه از Threadهای فیزیکی راحت استفاده کنه در کنار این استفاده زیادی هم از CPU داره، دلیل برتری محسوس AMD X6 همینه.

در مورد تست‌های Encoding یا 3d Rendering هم مخصوصاً Encoding گفتم بله نقاط قوت AMD X6 روی این تست‌هاست، اما مشکل اینجاست که اصلاً نمیشه گفت در تمام برنامه‌های Encoding و 3d Rendering AMD X6 بهتر عمل می‌کنه و این CPUها واقعاً خاص این کار‌ها هستن. اگر تست‌های مختلف رو ببنید متوجه می‌شید در نیمی از این دست از نرم‌افزارها اصلاً AMD X6 توی Encoding و 3d Rendering خوب عمل نمیکنن مخصوصاً Encoding، به عنوان نمونه:

با تمام این اوصاف به نظر من AMD حرکت مثبتی کرده و همین باعث میشه بازار یکمی از لَختی و سستی در بیاد و اینتل هم به فکر رقابت بیفته چون تا قبل این خدایی اینتل هرچی میزد همیشه برتر بود! و AMD فقط سره قیمت می‌تونست بازی کنه.
    Last edited by Guts; 30-04-2010 at 19:40.

5. این کاربر از Guts بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

کاربر فعال مشکلات سخت افزاری TREASURES's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2010
    محل سكونت
    ایمان نیرومند هستم ساکن کرمانشاه

پيش فرض

کاربر فعال مشاوره برای خرید قطعات سخت افزاری sir payman's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2008
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

من با تمام صحبتهای guts موافقم و 980X بدون چون و چرا بی رقیب هست ولی تمام اینها تا زمانی هست که بحث قیمت اصلا وسط نباشه و زمانی که رقابت P : P میشه 1090 و 1055 کاملا خریدشون قابل توجیح هست و این رو هم توجه کنید که نرم افزارها و گیمها وقتی به طور کامل از 6 هسته پشتیبانی کنن شرایط x6ها خیلی بهتر میشه و اون موقع دیگه 860 اصلا برای 1090 و 1055 رقیب نخواهد بود(الان قابلیت رقابت داره ولی اگر کسی خرید اینده نگرانه ای بخواد بکنه میره سراغ 6 هسته ای ها حالا چه اینتل چه AMD)

8. 2 کاربر از sir payman بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه worya_sh's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    سنندج

پيش فرض

بطور کلی amd دوباره بازار رو تکون داد.

اگه نباشه جاش خالی می مونه ommolfesad's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2010
    محل سكونت
    سلول بي مرز

پيش فرض

AMD بازار رو تكون داد و قدرت واقعيش رو به روخه INTEL كشيد

اگه نباشه جاش خالی می مونه shamy's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2007

پيش فرض

ازلحاظ قدرت i7 ها قویترند ولی از لحاظ قیمت AMD می تونه انتخاب خوبی باشه.

داره خودمونی میشه نيما7's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2010
    محل سكونت
    دور از خونه یه جای افتضاح :(

پيش فرض

ببخشيد من يكم صفر كيلومترم با توجه به آمار بالا كه دوستان گذاشتن 4 هسته اي 965 قدرتش از 6 هسته اي 1055 بيشتره؟!

اگه نباشه جاش خالی می مونه shamy's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2007

پيش فرض

ببخشيد من يكم صفر كيلومترم با توجه به آمار بالا كه دوستان گذاشتن 4 هسته اي 965 قدرتش از 6 هسته اي 1055 بيشتره؟!
    ببین دوست من.
    بستگی به کاربرد شما داره.
    برنامه ها روز به روز دارن واسه هسته های بیشتر بهینه میشن.
    درکل خرید 1055 به 965 ارجعیت داره.
    بازم میگم به کاربرد شما بستگی داره.مثلا در گیم 965 بهتره.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •