تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 110 123451151101 ... آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 1095

نام تاپيک: ✔ کنکور تخصصی زبان

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Mar 2008
    محل سكونت
    همین دور و برا

پيش فرض ✔ کنکور تخصصی زبان

در این تاپیک پیرامون کنکور زبان بحث میکنیم . اطلاعاتی در مورد منابع مطالعه، بازار کار کسانی که این رشته را دنبال می کنند و همچنین سوالات شما عزیزان در رابطه با این رشته.
    با تشکر
    Last edited by p0w3rfu7; 17-08-2010 at 17:39.

2. 4 کاربر از p0w3rfu7 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه Majid_17_206's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2007
    محل سكونت
    Khorasan

پيش فرض

برای این کنکور فقط درس های عمومی رو باید امتحان بدی مثل دینی عربی ادبیات...یعنی درس هایی مثل ریاضی فیزیک یا شیمی نداره...وفرق دیگش با سراسری های دیگه اینه که زبانش رو خیلی سخت میگیرن و به نظر من بهترین کتاب بره کنکور تخصصی کتاب 504 words

4. 4 کاربر از Majid_17_206 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Mar 2008
    محل سكونت
    همین دور و برا

پيش فرض

آقا مجید ممنون
    به نظر شما این رشته خوب هست و بازار کار داره؟

6. این کاربر از p0w3rfu7 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه siafu's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2005

پيش فرض

قبول شدن تو رشته ادبیات انگلیسی دانشگاه تهران چقدر سخته؟
    چه رتبه و درصدهایی میخواد؟

8. 2 کاربر از siafu بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز *Necromancer's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2006
    محل سكونت
    Graveyard

پيش فرض

آقا مجید ممنون
    به نظر شما این رشته خوب هست و بازار کار داره؟
    بازار کار که خیلی داره
    هر جا بری واست کار هست
    از ترجمه گرفته و تحقیق تا حتی معلم شدن(معلم زبان کنکور خیلی در امد داره)
    مثلا خود ترجمه خودش خیلی گسترده ست
    از ترجمه کتب و مقالات بگیر تا ترجمه فیلما و سریالا و حتی مترجمی تو سمینار ها و کنفرانس های بین المللی

حالا منم یه سوال دارم بی زحمت
    فرق زبانی که تو دانشگاه آدم میخونه با زبانی که تو آموزشگاه یاد می گیره چیه؟
    یعنی با مدرک آموزشگاه می شه کار کرد؟
    Last edited by *Necromancer; 23-05-2010 at 09:49.

10. 6 کاربر از *Necromancer بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Mar 2008
    محل سكونت
    همین دور و برا

پيش فرض

حالا منم یه سوال دارم بی زحمت
    فرق زبانی که تو دانشگاه آدم میخونه با زبانی که تو آموزشگاه یاد می گیره چیه؟
    والا من از یه معلمی پرسیدم گفت زبانی که شما تو آموزشگاه ها یاد میگیرید بیشتر روی مکالمه تمرکز داره نه گرامر. تا اون جایی که من می دونم این آموزشگاه ها مدرک معتبری نمیدن فقط یه کارنامه. ولی برای گرفتن مدرک مثل تافل یا ایلتس باید توی نمایندگی هایی که هست ثبت نام کنی و پولشو اینترنتی بدی، تا بتونی امتحان بدی.
    این مدرک ها خیلی معتبرن و حتی میگن لیسانس ها یا فوق های زبان نمیتونن نمره کامل بگیرن.
    تا اونجایی که میدونم تافل یه اعتبار دو ساله داره. این مدارک رو همه میتونن داشته باشن مهم نمرشه.

12. 3 کاربر از p0w3rfu7 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Mar 2008
    محل سكونت
    همین دور و برا

پيش فرض

ببخشید میشه اسم تک تک درسای این کنکور رو با ظریب بنویسید. و شرایط درسای عمومی چطور هست به سختی کنکور ریاضی هست؟

14. این کاربر از p0w3rfu7 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه new life's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2009

پيش فرض

ببخشید میشه اسم تک تک درسای این کنکور رو با ظریب بنویسید. و شرایط درسای عمومی چطور هست به سختی کنکور ریاضی هست؟
    درسای عمومی رشته تخصصی زبان خیلی سخت تر از عمومی های ریاضی هست !!!!
    یعنی کسی که عمومی هاشو 80 تا 90 بزنه توی رشته ی ریاضی تازه میشه این امید رو داشته باشه که عمومی های کنکور زبان رو بتونه خوب بزنه !
    سازمان سنجش هم خودش یه کتاب معرفی کرده برای زبان تخصصیش که بهتره خونده بشه !!
    Last edited by new life; 06-06-2010 at 08:25.

16. 2 کاربر از new life بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز rosenegarin13's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2008

پيش فرض

سلام دوستان من اطلاعات کلی د مورد کنکور زبان می خواستم تو انجمن های سرچ زدم ولی هیچی نبود!
    می خواستم بدونم در کنکور زبان چه درس های رو باید امتحان بدم و ضرایبشون چنده؟
    چه کتابی رو برای کنکور پیشنهاد میکنید؟
    با تشکر

سلام

دروسی که امتحان میدید و ضرایبشون: (البته برای زیرگروه ادبیات و مترجمی)

زبان و ادبیات فارسی(ضریب4)
    عربی(ضریب2)
    معارف اسلامی(ضریب3)
    زبان خارجی(ضریب2)
    زبان تخصصی(ضریب4)

کتابایی که معمولاً میخونن 504 و 1100 هست..Bridging the gap هم خوبه و واژگان گاج...
    رشته ای به نظر من خوب هست که شما علاقه داشته باشی...ادبیات انگلیسی که تو دانشگاه تدریس میشه با موسسات زبان کاملاً متفاوته...مطالعه عمیق ادبیات و اشعار انگلیسی رو هیچ وقت تو هیچ موسسه ای به شما ارائه نمیدن 
    رتبه ای که پارسال دانشگاه تهران گرفت تا زیر 1000 بود...البته پارسال قرار بود 30 تا بگیره زن و مرد برای ادبیات خود دانشگاه ولی 60 تا گرفت 
    بازار کار رشته ادبیات انگلیسی تدریس هست و مترجمی (البته در مورد مترجمی خود دانشجو بیشتر باید بره دنبالش که یاد بگیره، تو دانشگاه زمینه ش فقط ایجاد میشه..) Tour Leadership هم هست که کلاساشو خود دانشگاه میذاره با تخفیف و در نهایت شما میراث امتحان میدید و میشید تور لیدر
    کار که میشه کرد ولی این که کجا کار کنی مهمه 
    /
    در مورد سختی دروس عمومی منحصراً زبان، من در مورد پارسال خودم اطلاع دارم، ریاضی هم دادم پارسال من...زبان عمومی هاش خیلی آسونتر بود از ریاضی...

18. 12 کاربر از rosenegarin13 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

R e b i r t h Kurosh's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت
    همون جا ! :دی

پيش فرض

سلام

دروسی که امتحان میدید و ضرایبشون: (البته برای زیرگروه ادبیات و مترجمی)

زبان و ادبیات فارسی(ضریب4)
    عربی(ضریب2)
    معارف اسلامی(ضریب3)
    زبان خارجی(ضریب2)
    زبان تخصصی(ضریب4)

کتابایی که معمولاً میخونن 504 و 1100 هست..Bridging the gap هم خوبه و واژگان گاج...
    رشته ای به نظر من خوب هست که شما علاقه داشته باشی...ادبیات انگلیسی که تو دانشگاه تدریس میشه با موسسات زبان کاملاً متفاوته...مطالعه عمیق ادبیات و اشعار انگلیسی رو هیچ وقت تو هیچ موسسه ای به شما ارائه نمیدن 
    رتبه ای که پارسال دانشگاه تهران گرفت تا زیر 1000 بود...البته پارسال قرار بود 30 تا بگیره زن و مرد برای ادبیات خود دانشگاه ولی 60 تا گرفت 
    بازار کار رشته ادبیات انگلیسی تدریس هست و مترجمی (البته در مورد مترجمی خود دانشجو بیشتر باید بره دنبالش که یاد بگیره، تو دانشگاه زمینه ش فقط ایجاد میشه..) Tour Leadership هم هست که کلاساشو خود دانشگاه میذاره با تخفیف و در نهایت شما میراث امتحان میدید و میشید تور لیدر

کار که میشه کرد ولی این که کجا کار کنی مهمه 
    /
    در مورد سختی دروس عمومی منحصراً زبان، من در مورد پارسال خودم اطلاع دارم، ریاضی هم دادم پارسال من...زبان عمومی هاش خیلی آسونتر بود از ریاضی...
    مرسی رزی...

خوش به حالت! : دی دادی رفت! تو بهترین دانشگاه داری حالشو می بری 
    فقط یکی دو تا نکته:

اول اینکه چه خوب که ادبیات ضریبش بالاس! : دی واسه من یکی که خیلی راحت تر از عربی و معارفه! 
    بعد در مورد Tour Leading ...
    واسه بچه ها میگم که یه وقت به هوای راهنمای تور شدن ، پا نشن برن...
    برادرم مستقیماً با میراث و جامعه تورگردانان در ارتباطه ، این جوری که معلومه ، خیلی وضع این لیدر ها اسفباره...تعداد خروجی ها و قبولی های میراث بسیار بالاس ، اما کلاً تو کشور ما 100 تا تور لیدر رسمی وجود دارند! اصلاً استخدامی یا حتی قراردادی نیرو جذب نمی کنن...
    شنیده های من خیلی بهتر بود وضعش! حقوق بالا ، مزایای عالی ، همیشه در سفر و ...
    اما همش کشک بود! : دی
    الان اکثر تور لیدر های ایران به واسطه کم رونقی صنعت گردشگریمون ، بلا تکلیف ، بیکار یا مشغول به کار دیگه ای هستن...(اکثراً کار ترجمه می کنن)
    گاهی آژانس ها آگهی میدن ، اما آخر سر میرن سراغ همون 100 نفر که تو کارشون خبره هستن...
    باند بازی و مافیا هم مثل تمام ادارات و سازمان های دولتی و نیمه دولتی دیگه ، تو میراث و جامعه تور لیدینگ فراوونه...

من خودم Tour Guide شدن یکی از آرزوهای همیشگی عمرم بود...(هنوز هم شاید باشه ، اما نه تو این کشور!) 
    اما با این وضع ، فکر کنم اگه دوره اش رو هم بگذرونم ، آخر فقط یه مدرک می مونه واسم و باز هم همون کار قبلی : ترجمه...

نکته ی بعد اینکه خو این جور که دوستمون میگه ، پس منی که تستای عمومی کنکور زبان 5 دوره ی قبل رو همه رو بالای 90 می زنم ، عمومی ریاضی رو می تونم 150 بزنم دیگه؟ 
    Last edited by Kurosh; 07-06-2010 at 13:20.

20. 3 کاربر از Kurosh بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •