تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 11 از 11 اولاول ... 7891011
نمايش نتايج 101 به 104 از 104

نام تاپيک: *** بهترین سیستم عامل گوشی موبایل در ایران ***

در آغاز فعالیت ali_gh1771's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2009

پيش فرض

سلام...دوستان من برادرم سوییسه...بگم برام apple 4 بیاره یا صبر کنم htc mondrian بیاد؟
    در ضمن الان ویندوز استفاده می کنم و چنگی به دل منیرنه...

آخر فروم باز maziarzar's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2009
    محل سكونت
    تهران ....... ... ..... بهترین تیم دنیا: CHELSEA FC

پيش فرض

ویندوز موبایل خیلی وقته چنگی به دل نم یزنه ولی بهتره ایفون 4نخری چون ارزششو نداره بهتره وایسی گوشی دارای سیستم عامل اندرئید2.2 بیاد

3. این کاربر از maziarzar بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Jun 2009

پيش فرض

این تاپیک تا حالا که نتیجه ای نداشته

هنوز نمیدونن اسم سیستم عامل گوشی آیفون iphone os هست نه مک.
    میان میگن مک بهترین سیستم عامله موبایله

جیلبریک کردن قانونی شد

چند تا عکس از محیط کاربری هر کدوم رو میزاشتید

محیط کاربری وین موبایل و سیمبیان رو از نزدیک دیدم. آیفون رو یه کم. بادا هم عکسش رو... آندروید رو عکسش رو هم ندیدم الان میخوام سرچ کنم
    Last edited by tiyam 01; 01-09-2010 at 12:32.

اگه نباشه جاش خالی می مونه javad33's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2006
    محل سكونت
    قم

پيش فرض

سلام.
    با خودم گفتم منم اظهار فضل کنم شاید بحث به نتیجه برسه
    اینطور که به ذهن من میرسه این بحث یه مشکل اساسی داره و اونم مقایسه خالص سیستم عاملهای گوشی بدون در نظر گرفتن بستر سخت افزاری و البته فاکتورهای موبایلی بودنشونه!
    اینکه ما در درجه اول میخوایم یه گوشی موبایل بخریم نکته مهمیه و باید اینو در نظر بگیریم که سیستم عامل باید تماما در خدمت امکانات ارتباطی موبایل باشه.
    حالا یه چندتا مثال میزنم فکر کنم به روند بحث تو این تاپیک کمک کنه. شما شرایط زیر رو در نظر بگیرید و بعد در مورد بهترین سیستم عامل نظر بدید.

رابط کاربری
    این مثال خیلی ساده است. 5 تا گوشی سامسونگ رو در نظر بگیرید : امنیا2 با ویندوز موبایل، امنیا اچ دی با سیمبین، ویو با بادا، گالاکسی اس با آندروید و جت بدون سیستم عامل.
    تمام اینها یه چیز مشترک دارند و اون رابط کاربری اختصاصی سامسونگ یعنی تاچ ویزه!
    وقتی یه کاربری مبنای خریدش دوربین و شکل ظاهری و موزیک و ... باشه موقع کار کردن با گوشی قدرت سیستم عامل رو درک نمیکنه و فقط به بازخوردهای رابط کاربری عکس العمل نشون میده. توی یه همچین موقعیتی شما چطور میتونید این کاربر رو توجیه کنید که کدوم سیستم عامل مناسبشه؟ یا مثلا یه همچین اتفاقی تو گوشی های اچ تی سی با رابط کاربری سنس هم اتفاق میفته.

توجیه اقتصادی
    ما ایرانی ها هرچقدر هم که از نظر اقتصادی تو تنگنا باشیم ولی در زمینه تجارت موبایل از بازار جهانی به هیچوجه عقب نمیمونیم. مثلا خرید آیفون 4 اونم با تفاوت 700-800 تومن نسبت به بازار دنیا واسه بعضیا عادیه!!
    خب حالا شرایط این فاکتور رو میگم خدمتتون. اینجا بحث سخت افزاری مطرحه. ببینید خرید موبایل ابدا مثل خرید لپ تاپ و کامپیوتر نیست که هرچی سخت افزار قویتر باشه قیمت بالاتر میره! یعنی تا یه حدی فقط این قضیه صادق هست.
    مثلا شما گوشی ویو سامسونگ رو در نظر بگیرید. از لحاظ سخت افزاری میشه گفت بیش از 80 درصد داره با آیفون 4 رقابت میکنه اما تفاوت قیمت رو ببینید بیش از دوبرابر! آیا خرید آیفون 4 حالا با اون سیستم عاملش که خیلیا طرفدارشن توجیه اقتصادی داره؟
    عکاسی فیلمبرداری پخش صوت و فیلم و صفحه نمایش عالی و پردازنده گرافیکی قوی رو حتی ویو هم با این قیمت پایین داره و سیستم عامل بادا هم مولتی تسکینگ و مولتی تاچینگ و خیلی قابلیتهای دیگه رو فراهم کرده. با این اوصاف تو خرید گوشی و با توجه به فاکتورهای یک گوشی مناسب صرفا فروشگاه نرم افزاری بسیار قوی آیفون میتونه خریدش رو از نظر اقتصادی توجیه کنه؟

هوشمند بودن یعنی چه؟
    خرید گوشی سیستم عامل دار یعنی اینکه شما دنبال این هستید که گوشیتون هوشمند باشه. هوشمند یعنی چه؟ چند تا معیار ارائه بدید و بعد این سیستم عامل ها رو از نظر نزدیکی به این معیار مقایسه کنید.
    تا بحال معیار تمام دوستان صرفا بحث ساپورت نرم افزاری بود و البته در ادامه چند وظیفه گی و چند لمسی هم اضافه شد. فکر میکنم در نظر گرفتن این موضوع خیلی بتونه به جمع بندی بحث کمک کنه.

سیستم عامل مناسب گوشی نا مناسب!
    واسه سیستم عامل آیفون که فقط روی یه مدل گوشی میاد و بادا که فعلا فقط یه مدل ویو داره این قضیه مطرح نیست و هروقت که شما به این نتیجه رسیدید که مثلا سیستم عامل آیفون بهترینه حتما میرید سراغ آیفون یا هروقت فهمیدید که بادا مناسب شماست میرید سراغ ویو.
    اما ویندوز موبایل و سیمبین و آندروئید تازه بعد از انتخابشون باید رفت و دنبال گوشی مناسبشون گشت! یه مبنای مقایسه میتونه این باشه که این سیستم عاملها چه محدودیتهایی رو در گوشیهایی که از اینا استفاده میشه اعمال میکنن؟
    مثلا قطعا ویندوز موبایل با محدودیت 65 کیلویی! رنگش تا اینجا یه مشکل جدی داشته که البته گویا در نسخه بعدی مرتفع شده. بهتره یه مقدار راجع به این چیزا هم صحبت بشه!

اینجا ایران است
    مسلما هر گوشی ای که در ارائه امکاناتش بومی تر! رفتار کنه بیشتر به دل میشینه. مثل سامسونگ و پشتیبانی از زبان فارسیش با اون تقویم شمسی باحالش!
    به نظر من یکی از فاکتورهای مناسب بودن یه سیستم عامل اینه که با زبان ما آشنا باشه و بتونه سرویسهای مناسب ارائه بده. کدوم سیستم عامل ها در این زمینه بهتر عمل کردند؟

سخت افزارهای یتیم!
    این رو فقط یه مورد واسش به ذهنم اومد ولی شاید دوستان بتونن بسطش بدن. جی پی اس یکی از سخت افزارهای پرطرفدار موبایلهاست. تو کدوم یک از این سیستم عاملها بهترین نرم افزار برای جی پی اس قرار داده شده؟ البته قطعا منظورم با ساپورت ایران و شهرهای ایرانه. این فقط یه نمونه از این سخت افزارها و امکانات بوده هم میشه راجع به این بحث کرد هم اگر چیز دیگه ای به ذهن شما رسید اضافه کرد.

علی الحساب فکر کنم همینا واسه یه جمع بندی کامل کفایت کنه. البته قدرت نرم افزارها و قدرت پردازش گرافیکی و اینا هم مطرحه که خب خیلی بحث رو باز میکنه.

6. 2 کاربر از javad33 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

صفحه 11 از 11 اولاول ... 7891011

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •