تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 8 12345 ... آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 75

نام تاپيک: ◄◄ مــتــابــولــیــســم و سوخت و ساز ►►

آخر فروم باز robert's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض ◄◄ مــتــابــولــیــســم و سوخت و ساز ►►

سلام دوستان
    میخواستم بدونم از چه راه هایی و با مصرف چه داروها یا خوراکی هایی میتوان چربی خون رو تعدیل کرده و پایین آورد؟؟
    چون بر اساس آخرین آزمایش خونی که دادم پزشک متخصص قلب گفته بود که چربی خونت یه خورده بالاست و حتی موقع تزریق iv هم یارو آمپول زنه میگه که خونت خیلی سفت هست !!!!!

دوم اینکه چربی بالای خون علاوه بر خطر ابتلا به سکته قلبی و مغزی دیگه چه خطراتی میتونه داشته باشه ؟؟؟

و سوم اینکه چاقی و اضافه وزن چقدر با چربی خون درارتباط هست و یا اینکه چاقی با چربی خون کاملا مجزا هست ؟؟

سوال آخر اینکه آیا اهدای خون (( سالی یه بار )) میتونه تو کاهش چربی خون موثر باشه یا نه ؟؟؟

در ضمن بنده قدم 189 و وزنم 107 کیلو گرم هست و حدود بیست کیلو هم اضافه وزن دارم (( گفتم شاید لازم شد !!))

ممنونم

حـــــرفـه ای Marichka's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2005
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام دوستان
    میخواستم بدونم از چه راه هایی و با مصرف چه داروها یا خوراکی هایی میتوان چربی خون رو تعدیل کرده و پایین آورد؟؟
    چون بر اساس آخرین آزمایش خونی که دادم پزشک متخصص قلب گفته بود که چربی خونت یه خورده بالاست و حتی موقع تزریق iv هم یارو آمپول زنه میگه که خونت خیلی سفت هست !!!!!

دوم اینکه چربی بالای خون علاوه بر خطر ابتلا به سکته قلبی و مغزی دیگه چه خطراتی میتونه داشته باشه ؟؟؟

و سوم اینکه چاقی و اضافه وزن چقدر با چربی خون درارتباط هست و یا اینکه چاقی با چربی خون کاملا مجزا هست ؟؟

سوال آخر اینکه آیا اهدای خون (( سالی یه بار )) میتونه تو کاهش چربی خون موثر باشه یا نه ؟؟؟

در ضمن بنده قدم 189 و وزنم 107 کیلو گرم هست و حدود بیست کیلو هم اضافه وزن دارم (( گفتم شاید لازم شد !!))

ممنونم
    سلام

اگر از روش طبيعي و مصرف خوراكيهاي طبيعي بخواهين استفاده كنين (كه روش توصيه شده ي متخصصين تغذيه هم هست) خوب خوراكيهاي زيادي رو ميشه نام برد؛ مثلا همه اعضاي خانواده آلو كه براي كاهش چربي خون معروف هستند همينطور ميوه هايي مثل آلبالو يا تمر هندي و زرشك و آب اون و كلا خوراكيهايي كه در كتابهاي طب سنتي براي اين منظور توصيه شدن كه با جستجو در انجمن علوم زيستي مي تونيد بعضي از اونها رو پيدا كنيد.

ولي براي كاهش چربي خون به وسيله دارو (كه اين توصيه نميشه) داروهاي مصنوعي البته بيشتر با پايه گياهي وجود دارن مثل افدرين (Ephedrine)، زنيكال (Xenical)، مريديا (Meridia)، مازانور (Mazanor)، سانوركس (ُSanorex)، ديدركس (Didrex) و تنوآت (Tenuate) كه كاربرد اصليشون كاهش سريع وزن هست كه اين كار رو از راه افزايش چربي سوزي و بالا بردن متابوليسم بدن انجام مي دن. و براي مصرف طولاني مدت فقط زنيكال و مريديا توصيه ميشن.

كلا علت اين كه بهتره از روشهاي طبيعي استفاده كنين اينه كه قرصهاي چربي سوز چربي همه ي قسمتهاي بدن رو آب مي كنن و هيچ فرايند انتخابي در اين رابطه وجود نداره به خاطر همين به همون نسبت كه چربيهاي ذخيره شده و اضافي رو ممكنه از بين ببرن چربي هاي اطراف ماهيچه قلب (بخش ضروري نه اضافي) و چربي هاي بافت مغز رو هم ممكنه از بين ببرن كه اين خودش خطر سكته ها كامل و ناقص مغزي و قلبي رو به دنبال مي تونه داشته باشه پس بهتره از خوراكيهاي طبيعي + ورزش استفاده كنيم.

چربي خون عمده ترين خطراتش همين هست ولي علاوه بر اون خطر ابتلا به آلزايمر رو هم در سنين بالا افزايش مي ده.

چاقي و چربي خون معمولا با هم در ارتباط هستند ولي نه لزوما. به اين معني كه ممكنه شما وزن متناسبي هم داشته باشيد ولي متابوليسم بدنتون طوري باشه كه چربي رو نمي سوزونه و اون رو در اطراف اندامهاي داخلي مثل كبد و قلب ذخيره مي كنه و اضافي اون رو هم در خون باقي ميذاره.
    ولي در افرادي كه اضافه وزن دارن معمولا زياد بودن چربي خون به دليل همين اضافه وزن هست و مورد بالا كه گفتم نادرتر هست به نسبت.

بعد اهداي خون به تنهايي فكرنمي كنم چنين اثري داشته باشه مگر اين كه همراه با ساير روشهاي كاهش چربي خون باشه.

==============
    پايدار و پيروز باشيد

آخر فروم باز robert's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

ممنونم !!
    اطلاعات جالب و بدرد بخوری در اختیارم گذاشتین !!!

حـــــرفـه ای Mohammad Hosseyn's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2005
    محل سكونت
    ...

پيش فرض

سلام دوستان

ممنونم
    با سلام ...
    اطلاعات دیانلا جان خیلی کافی و خوب بود فقط من یه چیزی بگم ....

برای پائین آوردن چربی خون به صورت طبیعی و بدون مصرف داروهای شیمیایی بهترین راه استفاده از سرکه سیب و آبلیمو هست ...
    البته باید در مصرفش کاملا احتیاط کنید و با دکترتون در میون بزارین ... اما سرکه سیب بهترین کاهنده ی چربی خون شناخته شده و معجزه می کنه

با تشکر

پروفشنال Like Honey's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    IRAN

پيش فرض

همه چیز رو که دوستان گفتن ولی یه چیزی غذا های پر چرب نخور آب پز بخور
    ورزش هم خیلی موثر هستش

اگه نباشه جاش خالی می مونه danavan's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2007

پيش فرض

سلام.من یکی دو ماه پیش آزمایش خون دادم کلسترول خونم 240 بود و تریگلیسیریدم هم 220 ، در ضمن باید بگم 167cm قد و 74kg وزن داشتم .پس میبینید که ممکنه فردی چاق نباشه اما چربی خون داشته باشه.
    یک ماه شام نون و ماست خوردم اوایل برام خیلی سخت بود.نهارم روهم کم کردم(فقط یک بار غذا می کشیدم) دور غذای بیرون رو هم خط کشیدم الان وزنم شده 65 kg خیلی احساس بهتری دارم .

حـــــرفـه ای ALIAK28's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2005
    محل سكونت
    کهکشان راه شیری!

پيش فرض

با سلام ...
    اطلاعات دیانلا جان خیلی کافی و خوب بود فقط من یه چیزی بگم ....

برای پائین آوردن چربی خون به صورت طبیعی و بدون مصرف داروهای شیمیایی بهترین راه استفاده از سرکه سیب و آبلیمو هست ...
    البته باید در مصرفش کاملا احتیاط کنید و با دکترتون در میون بزارین ... اما سرکه سیب بهترین کاهنده ی چربی خون شناخته شده و معجزه می کنه

با تشکر
    محمد جان..ممکنه دلیل علمی یا لینک علمی درباره اش بدید؟
    البته قبول دارم که به دلیل داشتن اسید ( هر چند ضعیف) ممکنه کمی روی چربی ها اثر داشته باشن..ولی این که بهترین درمان غیر دارویی برای چربی خون هستند رو میشه بگید چرا؟؟

تاريخ عضويت
    Apr 2005
    محل سكونت
    ...

پيش فرض

محمد جان..ممکنه دلیل علمی یا لینک علمی درباره اش بدید؟
    البته قبول دارم که به دلیل داشتن اسید ( هر چند ضعیف) ممکنه کمی روی چربی ها اثر داشته باشن..ولی این که بهترین درمان غیر دارویی برای چربی خون هستند رو میشه بگید چرا؟؟
    من در مورد پزشکی بیشتر در کتاب های قدیمی استفاده می کنم .
    کتابهایی مثل طب الکبیر ، طب العلوم و امثال این .

این اثر توسط پزشکان خودمون هم تست شده . نتیاج بدست اومده ی روی افرادی که آزمایش شدن فوق العاده بوده ...
    سعی می کنم اگه لینکی در این مورد بدست آوردم بزارم .

تاريخ عضويت
    Apr 2005
    محل سكونت
    ...

پيش فرض

این هم یه مطلب که این موضوع درش اومده :

سرکه سیب

حتما باید شنیده باشید که روزی یک سیب بخورید و بیمار نشوید.سرکه سیب دارای مواد معدنی بسیاری بوده وعلاوه بر خواصی که سرکه بر روی دستگاه های تصفیه کننده خون دارد سرکه ی سیب نه تنها یک اسید استیک سالم و ملایم است و بر روی کبد و کیسه صفرا اثر فعال کننده دارد بلکه به مقدار قابل توجهی دارای پتاسیم-فسفر-کلرور منیزیم-کلرورسدیم-گوگرد-ویتامین های گروه B و ویتامین D می باشد.باید گفت این مواد موجود در سرکه سیب موجب طراوت و نشاط سلول های بدن شده و می تواند دستگاه گوارش را فعال سازد.اثر فوق العاده خوبی بر روی هضم مواد چربی-گوشتی وپروتئین دارد.سرکه به طور کلی از 7 تا 8 درصد اسیداستیک ترکیب شده است ونیز دارای مقداری اسیدمالیک-اسیدسیتریک-اسیدسولسینیک و اسید تارتریک می باشد.اسید نام برده در سرکه محرک سلولهای کبدی فعال کننده سلولهای کبدی می باشد و در نتیجه موجب بالا رفتن سوخت و ساز بدن و دفع مواد سمی موجود در غذاها از راه روده ها می گردد و به این دلیل مواد سمی در خون پایین می آید.این مواد سمی غذائی عبارتند از:اوره-اسید اوریک و چربی خون.بسیاری از متخصصان مواد غذایی بر این عقیده اند که مقدار کمی سرکه هر روز باید همراه غذا مصرف شود تا نه تنها ترشحات غدد معده-کبد-لوزالمعده و غده روده ها زیاد شده و مواد غذایی خوب هضم شوند بلکه موجب دفع اوره و هضم چربی در خون نیزگردد.سرکه سیب اثری حیاتی در حفظ طراوت بدن دارد.چرا که گوگرد در طراوت پوست نقش مهمی دارد و سرکه سیب دارای گوگرد کافی می باشد وکلرور منیزیم که از عوامل حفظ جوانی است در سرکه سیب به مقدار کافی وجود دارد.ویتامین های B -کلسیم و فسفر در احساس نشاط و رفع خستگی بدن بسیار موثر است.سعی کنید سرکه سیب و یا هر سرکه دیگری را خالی مصرف نکنید بلکه به روی غذا بریزید و یا آن رابا مقداری آب مخلوط نمایید.یکی از بهترین فرمولها برای درمان چاقی مصرف یک قاشق مرباخوری سرکه سیب در یک لیوان آب ولرم ناشتا می باشد.

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jun 2007

پيش فرض

البته همه ی چربیها بد نیستند . کلسترول در بدن به چند شکل وجود داره که دو نوع ان به نامهایLDL (بد) و HDL(خوب) نقش انها در بدن از بقیه مهمتر است.رابطه ی این دو با هم به صورت معکوس است یعنی اگر LDL بره بالاHDL میاید پایین و برعکس . به همین دلیل شما بهتر است با ورزش وهمچنین استفاده از رژیم غذایی مناسب و همچنین استفاده از مواد غذایی مثل گردو وبادام و... میزان Hdl خونتان را بالا ببرید.تاخطرات کمتری شما را تهدید کند .
    Last edited by ghasanfar; 17-09-2007 at 10:29.

11. این کاربر از ghasanfar بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

صفحه 1 از 8 12345 ... آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •