تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 3 اولاول 123 آخرآخر
نمايش نتايج 11 به 20 از 21

نام تاپيک: چه دانشگاه هایی در ایران در رشته پزشکی دوره تخصص و فوق تخص دارند؟؟

پزشک انجمن morsadr's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2009
    محل سكونت
    tehran

پيش فرض

خیلی ممنون و متشکرم.
    نه اصلا فکر پولش نیستم.به خاطر علاقه ای که دارم میخوام وارد این رشته بشم.
    متشکر.
    موفق باشید

2. این کاربر از morsadr بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال Alamate Soal's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2009
    محل سكونت
    اروميه

پيش فرض

راستی یه سوال دیگه:
    درآمد یه متخصص مغز و واعصاب در ایران چه طوره؟؟
    بستگي به محل كار و زندگي داره ولي بعيد ميدونم در تهران كمتر از 4 تومن باشه .

با این حساب فکر کنم کسی که میخواد فوق تخصصش هم بگیره سنش از 40 زده بالا!!و شده پیر پسر.

با این حساب میشه
    7سال عمومی
    2 سال طرح
    4سال تخصص(حداکثر)

که تازه اگه همش رو هم بدون توقف رد کنه شده 31 سالش!!!
    من نميدونم شما چطور اين رقم رو حساب كردين ولي گرفتن تخصص حداقل تا 34 يا 35 ساگي طول ميكشه . اين 7 سال عمومي و 2 سال طرح بالافاصله كه نيستند . وقتي فارغ التحصيل شدين يه مدتي طول ميكشه كه تكليفتون معلوم بشه كه كجا و چجوري بايد برين طرح و . . . همينطور پس از پايان طرح بالافاصله كه نميشه رفت دوره تخصص ، حداقل بايد يكي دوسالي بشيني درس بخوني .

منظورتون از 4-5 سال کل دوره ای که مشغول گذروندن دوره تخصص هست دیگه.درسته؟
    بله كل دوره اي هست كه با حقوقي كمتر از يك سوم حقوق يك كارمند معمولي ميگذرونيد !!!!

=====

در كل اگر به فكر مسائل مالي هستين بهتره برين دندانپزشكي ، كه بلافاصله پس از فارغ التحصيل شدن هم ميتونيد درآمد يك پزشك رو داشته باشيد و پس از پايان طرح هم با همون دكتراي عمومي كه گرفتين ميتونين درآمد يك متخصص جراح رو ماهانه داشته باشيد
    پزشكي در صورتي از نظر مالي مفيده كه خودتون بتونين تا 35 سالگي خرجتون رو از جايي به غير از پزشكي دربيارين .

4. 2 کاربر از Alamate Soal بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه saeedsamiri's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2010
    محل سكونت
    روستای قهی -اصفهان

پيش فرض

من نميدونم شما چطور اين رقم رو حساب كردين ولي گرفتن تخصص حداقل تا 34 يا 35 ساگي طول ميكشه . اين 7 سال عمومي و 2 سال طرح بالافاصله كه نيستند . وقتي فارغ التحصيل شدين يه مدتي طول ميكشه كه تكليفتون معلوم بشه كه كجا و چجوري بايد برين طرح و . . . همينطور پس از پايان طرح بالافاصله كه نميشه رفت دوره تخصص ، حداقل بايد يكي دوسالي بشيني درس بخوني .
    عجب!!!پس حسابی باید جون بکنم تا به یه جایی برسم!!

بله كل دوره اي هست كه با حقوقي كمتر از يك سوم حقوق يك كارمند معمولي ميگذرونيد !!!!

=====

در كل اگر به فكر مسائل مالي هستين بهتره برين دندانپزشكي ، كه بلافاصله پس از فارغ التحصيل شدن هم ميتونيد درآمد يك پزشك رو داشته باشيد و پس از پايان طرح هم با همون دكتراي عمومي كه گرفتين ميتونين درآمد يك متخصص جراح رو ماهانه داشته باشيد
    پزشكي در صورتي از نظر مالي مفيده كه خودتون بتونين تا 35 سالگي خرجتون رو از جايي به غير از پزشكي دربيارين .
    راستش رو بخواید تنها دلیلی که میخوام وارد رشته پزشکی بشم فقط علاقه ای که دارم.
    با دندانپزشکی اصلا حال نمی کنم.همچنین دارو سازی.
    اصلا هم فکر پول درآوردن از این رشته نیستم.فقط وفقط علاقه.

عمو محسن عزیز متشکرم.

6. این کاربر از saeedsamiri بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

ناظر انجمن آموزش عالی Alireza SM's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2010

پيش فرض

در آمد متخصص جراحي قلب و عروق چقدره ؟‌

اگه نباشه جاش خالی می مونه saba_moha's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2009

پيش فرض

سلام دوست عزیز ،ببخشید پیغامتونو دیر دریافت کردم،واقعا این روزا گرفتارم! دوستان خیلی خوب پاسخ سوالاتتونو دادن ولی خوب ...این که چه دانشگاه هایی و چه رشته هایی دارن من دقیق نمیدونم ولی بعضی از رشته ها مثل پوست ومو که رتبه خیلی بالایی هم میخواد تهران داره ولی یزد نداره بقیه جاها رو هم نمیدونم

توی تخصص ها رادیولوژی بالاتر از همه هست و بعدشم پوست و مو و بعدشم که دیگه مغز و اعصاب و قلب و عروق و الی اخر...

در مورد انتخاب رشته هم که امتحان میدید و بعد بر اساس رتبه ای که میاد البته رتبه زیر 400 امید به قبولی هست!فقط میتونید 5 تا رشته رو انتخاب کنید از 20 تا،به ترتیب اولویت.

در نهایت هم اینو بگم که اگه واقعا علاقه دارید پس بیاید پزشکی،مطمئن باشید پشیمون نمیشید،درسته که خیلی باید درس خوند ولی بعدشم خیلی مزایا داره،شاید درامد یه دندونپزشک بیشتره از یه پزشک عمومی ولی وقتی تخصص بگیری دیگه وضع فرق میکنه،درسته که تخصص گرفتن سخته ولی چرا شما یکی از اون پزشکای متخصص نباشید،خلاصه حرفای دلسرد کننده زیاد گفته میشه ولی یادتون نره پزشکی بزرگترین خدمت به خلقه ،کسی تا حالا از دندون درد نمرده یا از پل نزدن تو جاده و یا خرابی کامپوترش ولی از یه سرماخوردگی کوچولو ،چرا،مرده.به امید موفقیت شما و تمامی ارزومندان

9. این کاربر از saba_moha بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Feb 2009
    محل سكونت
    اروميه

پيش فرض

در آمد متخصص جراحي قلب و عروق چقدره ؟‌
    فكر كنم منظورتون متخصص بيماري هاي قلب و عروق باشه كه دقيق نيشه درآمدي براش گفت ولي حداقل 3 برابر يه پزشك عمومي بايد درآمد داشته باشه ديگه .

جراحي قلب تخصص نيست و متخصص جراح قلب نداريم . بايد اين دوره طي بشه براي جراحي قلب :

پزشكي عمومي ----- تخصص جراحي عمومي ------- فوق تخصص جراحي قلب

سلام دوست عزیز ،ببخشید پیغامتونو دیر دریافت کردم،واقعا این روزا گرفتارم! دوستان خیلی خوب پاسخ سوالاتتونو دادن ولی خوب ...این که چه دانشگاه هایی و چه رشته هایی دارن من دقیق نمیدونم ولی بعضی از رشته ها مثل پوست ومو که رتبه خیلی بالایی هم میخواد تهران داره ولی یزد نداره بقیه جاها رو هم نمیدونم

توی تخصص ها رادیولوژی بالاتر از همه هست و بعدشم پوست و مو و بعدشم که دیگه مغز و اعصاب و قلب و عروق و الی اخر...

در مورد انتخاب رشته هم که امتحان میدید و بعد بر اساس رتبه ای که میاد البته رتبه زیر 400 امید به قبولی هست!فقط میتونید 5 تا رشته رو انتخاب کنید از 20 تا،به ترتیب اولویت.

در نهایت هم اینو بگم که اگه واقعا علاقه دارید پس بیاید پزشکی،مطمئن باشید پشیمون نمیشید،درسته که خیلی باید درس خوند ولی بعدشم خیلی مزایا داره،شاید درامد یه دندونپزشک بیشتره از یه پزشک عمومی ولی وقتی تخصص بگیری دیگه وضع فرق میکنه،درسته که تخصص گرفتن سخته ولی چرا شما یکی از اون پزشکای متخصص نباشید،خلاصه حرفای دلسرد کننده زیاد گفته میشه ولی یادتون نره پزشکی بزرگترین خدمت به خلقه ،کسی تا حالا از دندون درد نمرده یا از پل نزدن تو جاده و یا خرابی کامپوترش ولی از یه سرماخوردگی کوچولو ،چرا،مرده.به امید موفقیت شما و تمامی ارزومندان
    تفكراتتون جالبه خيليييييييييييي
    همه پزشكاني كه من تا حالا ديدم با توجه به سختي ها و آينده نامعلوم يه پزشك در ايران داوطلبان رو به رشته هاي ديگه هدايت ميكنن . همون كامپيوتر كه مثال زدين الان از اقتصادي ترين رشته هاست و اون دندانپزشكي كه گفتين الان پردرآمدترين و مطمعن ترين رشته هست .
    در ضمن ، زياد هستند كساني كه عفونت هاي دهان و دندانشون زمينه ساز بيماري هايي شده كه براشون مرگ رو به همراه آورده .

11. این کاربر از Alamate Soal بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه saba_moha's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2009

پيش فرض

همه پزشكاني كه من تا حالا ديدم با توجه به سختي ها و آينده نامعلوم يه پزشك در ايران داوطلبان رو به رشته هاي ديگه هدايت ميكنن .
    .
    بله ،البته که هستن این طور پزشکایی ولی مطمئن باشید اکثر این پزشکان ناموفق بودن و بی انگیزه،من خودم تو این رشته هستم وامثال این ها رو دارم میبینم و جالب اینه که بچه های تموم پزشکای متخصص موفق همشون رشته پزشکی رو انتخاب کردن.مهم انگیزه خود ادمه،منم گفتم که خیلی سخته ادم خودشو به اون حد بالا برسونه ولی چرا من و یا ایشون که علاقه دارن یکیشون نباشیم؟؟؟!

همون كامپيوتر كه مثال زدين الان از اقتصادي ترين رشته هاست و اون دندانپزشكي كه گفتين الان پردرآمدترين و مطمعن ترين رشته هست .
    صد البته که رشته های پردرامدتر از پزشکی هم هستن،ولی دوست عزیز من اشاره کردم تو گفته هام ،گفتم پزشکی بالاترین خدمته به خلق،و از این لحاظ سنجیدم .در ضمن یه پزشک متخصص درامد کمی نداره واقعا،(قبول دارم که وصع پزشکای عمومی چندان خوب نیس ولی گفتم دست خود ادمه که بخواد تا کجا برسه و انگیزش چی باشه)تو این رشته هم به یه نحوی اقتصاد وارد شده ،خریدن تخت بیمارستان های خصوصی و به عبارت بهتر سهام اون ها که هر سهمی حدود 300 میلیونه ولی خوب ،میخرن و این یعنی درامدشو دارن.یا شبی حداقل یک میلیون درامدی که از راه فقط مطب به دست میارن،اینا کم نیس !فکر میکنم در حد یه زندگی کاملا مرفه باشه!با این حساب تموم این درامدو هم نمیتونن خرج کنن و به نسل بعد میرسه و بازم به بعدی تا اخرش قیامت و به خدا!مگه ادم چقدر دیگه میخواد خرج کنه و بخوره؟!
    در ضمن ، زياد هستند كساني كه عفونت هاي دهان و دندانشون زمينه ساز بيماري هايي شده كه براشون مرگ رو به همراه آورده
    بله باعث مرگ شده ولی خودتون واقعا حساب کنید چقدر.قابل مقایسه هست با انواع و اقسام امراضی که توی پزشکی باید بهشون رسیدگی بشه؟؟؟جالب اینجاس که درمان همین عفونت دندونی که به کل بدن سرایت میکنه بازم دست پزشکه...ببنید در کل من بحثم رو این نبود و نیست که بخوام پزشکیو به رخ بکشم یا بشینم اینجا خیال پردازی دلخوشانه بکنم،جوابم به کسایی بود که همش میگن درامد نداره ،کار نداره ،و هزارتا چیز دیگه...کسی که انگیزشو داشته باشه و اول از همه به فکر خدمتی باشه که داره به مردم میکنه و جونشونو نجات میده ،مطمئن باشید به همه مزایا دست پیدا میکنه،سختی داره ولی این سختی همراه با علاقه بوده و هدف و ثواب خاص خودش...هر رشته توش یه سری ادمای موفق هستن ویه سری هم ناموفق ولی چرا ما جزء اون موفقا نباشیم....

13. این کاربر از saba_moha بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Feb 2009
    محل سكونت
    اروميه

پيش فرض

شبی حداقل یک میلیون درامدی که از راه فقط مطب به دست میارن،اینا کم نیس !فکر میکنم در حد یه زندگی کاملا مرفه باشه!با این حساب تموم این درامدو هم نمیتونن خرج کنن و به نسل بعد میرسه و بازم به بعدی تا اخرش قیامت و به خدا!مگه ادم چقدر دیگه میخواد خرج کنه و بخوره؟!
    واقعا بعيد ميدونم يه پزشك همچين طرز تفكري داشته باشه !
    اگر هم پزشكي چنين طرز تفكري داشته باشه ممكن نيست اون رو به طور آشكار بيان كنه .

---------- Post added at 11:52 AM ---------- Previous post was at 11:50 AM ----------

بله ،البته که هستن این طور پزشکایی ولی مطمئن باشید اکثر این پزشکان ناموفق بودن و بی انگیزه،من خودم تو این رشته هستم وامثال این ها رو دارم میبینم و جالب اینه که بچه های تموم پزشکای متخصص موفق همشون رشته پزشکی رو انتخاب کردن.مهم انگیزه خود ادمه،منم گفتم که خیلی سخته ادم خودشو به اون حد بالا برسونه ولی چرا من و یا ایشون که علاقه دارن یکیشون نباشیم؟؟؟!
    نه اتفاقا بيشتر پزشكاني كه آدم رو از اين رشته منصرف ميكنن خودشون متخصص و فوق تخصص و استاد دانشگاه هستند كه بهتر شرايط پزشكان رو ميدونن .

شرايط نا مناسب خانم ها براي رشته پزشكي در حال حاضر اينه :

1- كشيك دادن در بيمارستان به صورت 16 ساعت در روز بدون حقوق
    2- فشار بيش از حد درس و زندگي و افسردگي و ناراحتي هاي جسمي و روحي ناشي از اون
    3- گذروندن 2سال طرح در مناطق دور افتاده با شرايط فجيع كه در شان و شخصيت يك خانم (‌اون هم دكتر ! ) نيست .
    4-مجرد ماندن تا سنين بالا ( سنيني كه كسايي كه دندانپزشكي يا داروسازي خوندن بچه هاشون دارن دوره راهنمايي رو ميخونن !!! )‌
    5- برخورد هاي نامناسبي كه با خانم هاي پزشك ( حتي در دوره رزيدنتي ) ميشه .

براي آقايون هم :

1- شرايط سخت زندگي در طول دوره انترني كه بايد در بيمارستان ها حمالي كنن و به محض اومدن از بيمارستان بايد آماده بن براي خوندن درس !
    2- عدم برخورداري از خود و خوراك و استراحت مناسب
    3- عدم برخورداري از شخصيت و جايگاه اجتماعي يك پزشك ( تا اقبل از متخصص شدن ! )
    4- 2 سال مثل ** ( واقعا نميتونم اسمش رو بگم ) جون كندن براي جامعه و در كنارش چند سال درس خوندن براي آزمون دستياري ولي در عوض قبول شدن كساني كه به لطف پارتي ها و پول هاي عزيزي كه داشتند چند شب قبل از امتحان سوالات رو خريده بودند .
    5- نداشتن هيچگونه پس انداز كافي براي اجاره كردن خونه و ماشين خريدن و داشتن زندگي مرفه .

نكته مشترك براي داوطلباني كه هيچ پارتي و پولي ندارند و ميخوان وارد پزشكي بشن اينه كه هيچ تضميني براي تامين آينده اونها وجود نداره . آينده پزشك در حال حاضر در كشور ما قبول شدن يا نشدن در آزمون دستياري . و تا وقتي كه سوالات آزمون اينطوري و علنا فروخته بشه هيچ چيز آينده يك دانشجوي پزشكي رو تضمين نميكنه . ( پارسال هم كه ديدن كار به كجا رسيده بود )

من خودم خيلي علاقه دارم به پزشكي و در يك خانواده پزشكي بزرگ شدم ولي علاقه ام هرچقدر هم كه زياد باشه دليل نميبينم آينده خودم رو ريسك كنم . اما چون شرايطش رو دارم و ميتونم از منابع ديگه درآمد خودم رو تضمين كنم ، ميخوام وارد اين رشته بشم

به همه كساني كه آيندشون براشون مهمه ، توصيه ميكنم اگر شما يا والدينتون پس انداز كافي ندارن كه تا 34 سالگي خرج و مخارج شما رو تامين كنن ، وارد رشته پزشكي نشين .

15. این کاربر از Alamate Soal بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه saeedsamiri's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2010
    محل سكونت
    روستای قهی -اصفهان

پيش فرض

ممنون محسن جان
    با وجود تموم این سختی ها ومشکلاتی که برای یک پزشک وجود داره.ولی هیچ وقت نمیشه از علاقه گذشت.هیچ وقت.

محسن جان در مورد تحصیلات برای خارج از کشور چه طوره؟یعنی عمومی را انیجا گذروند و تخصص و رفت اون بر
    اون جا این مشکلاتی که فرمودید رو ندارند دیگه؟
    شرایطش رو میدونی چه طوره؟یعنی کدوم کشور و چه جور میشه رفت و...
    یعنی بعد از گذروندن طرح(خلاص شدن از نظام وظیفه!!)رفت اونجا.
    در این مورد هم راهنمایی کنید ممنون میشم.

17. این کاربر از saeedsamiri بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Feb 2009
    محل سكونت
    اروميه

پيش فرض

ممنون محسن جان
    با وجود تموم این سختی ها ومشکلاتی که برای یک پزشک وجود داره.ولی هیچ وقت نمیشه از علاقه گذشت.هیچ وقت.

محسن جان در مورد تحصیلات برای خارج از کشور چه طوره؟یعنی عمومی را انیجا گذروند و تخصص و رفت اون بر
    اون جا این مشکلاتی که فرمودید رو ندارند دیگه؟
    شرایطش رو میدونی چه طوره؟یعنی کدوم کشور و چه جور میشه رفت و...
    یعنی بعد از گذروندن طرح(خلاص شدن از نظام وظیفه!!)رفت اونجا.
    در این مورد هم راهنمایی کنید ممنون میشم.
    در مورد طول دوره هاي عمومي زياد اطلاعاتي ندارم . چون اكثر كساني كه براي تحصيل پزشكي خارج از كشور رو انتخاب ميكنن ؛ براي تحصيلات تكميلي ميرن نه دوره عمومي .

هيچ جايي بجز ايران براي دانشجويان پزشكي مشكلاتي وجود نداره ولي متاسفانه هزينه سرسام آوري از خارجي ها ميگيرن

بعد از پايان نظام وظيفه شما ميتونيد به هر جايي بريد .

19. این کاربر از Alamate Soal بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •