تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 3 123 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 24

نام تاپيک: مصرف همزمان فلکستین و تری فلوئوپرازین

داره خودمونی میشه saman100's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2007
    محل سكونت
    iran

پيش فرض مصرف همزمان فلکستین و تری فلوئوپرازین

با سلام

من پسری مجرد بدون سابقه بیماری روانی یا اسکیزوفرنی هستم

چندی پیش به علت افسردگی و افکار خود کشی به پزشک اعصاب و روان مراجعه کردم

دکتر به من فلکستین و تری فلوئوپرازین تجویز کرده ولی من از مصرف تری فلوئوپرازین به علت عوارض زیادی که داره خودداری کردم.

ولی یکی از دوستام بهم گفت باید مصرف میکردی چون فلکستین شما رو high میکنه و تری فلوئوپرازین دوباره تعدیل میکنه!

میخواستم ببینم این واقعیت داره ؟ باید همراه فلکستین قرص دیگه ای رو هم مصرف کرد؟ واقعان لازمه تری فلوئوپرازین رو هم مصرف کنم؟

آخه من تو نت سرچ کردم دیدم تری فلوئوپرازین عوارض مثل فراموشی ، تاری دید و دقت دید ، کم شدن حافظه و از این قبیل داره به خاطر همین منم ترسیدم مصرف کنم به نظر شما چیکار باید بکنم چون واقعا گیج شدم .

فلکستین تجویز شده من هم 20 میلیگرمی از نوع دکتر عبیدی هستش و تری فلوئوپرازین 1 ( 2 عدد فلکستین و 1 عدد تری فلوئوپرازین در هر روز)

با تشکر

پزشک انجمن morsadr's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2009
    محل سكونت
    tehran

پيش فرض

دوست عزیز این طور که دوستتون گفته نیست .
    فلوکستین می تونه وضعیت خلقی فرد بیمار افسرده را به حالت طبیعی نزدیک کنه ولی نمی تونه آن را از حالت طبیعی بالاتر ببره یا فرد را High کنه . یعنی اگر فرد سالمی فلوکستین بخوره دچار سرخوشی و High شدن نمی شه. در حقیقت این دارو یک داروی ضد افسردگیه نه یک شادی آور یا نشاط آور .
    مسئله دوم داروی تری فلوپرازینه که علت تجویزش اونی که دوستتون گفته نیست . در حقیقت این دارو با کنترل سیستم عصبی شما در جهت کاهش افکار غیر طبیعی شما به شما کمک زیادی می کنه . در نظر داشته باشید که تصمیم به اینکه تاثیر دارو ارجحه یا عوارض آن به عهده پزشکتونه و شما در این مورد مداخله نکنید. 1 میلی گرم تری فلوپرازین روزانه دوز بسیار پایینیه و اصلا جای نگرانی نداره

3. 4 کاربر از morsadr بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Banned
    تاريخ عضويت
    Dec 2009
    محل سكونت
    تقریبا آخرای جاده زندگی... یه تیغ تیز تو دستم تو وان حموم

پيش فرض

مطمعني كه افكار شيزوفرني نداري؟

Banned
    تاريخ عضويت
    Dec 2009
    محل سكونت

پيش فرض

دوست عزیز این طور که دوستتون گفته نیست .
    فلوکستین می تونه وضعیت خلقی فرد بیمار افسرده را به حالت طبیعی نزدیک کنه ولی نمی تونه آن را از حالت طبیعی بالاتر ببره یا فرد را High کنه . یعنی اگر فرد سالمی فلوکستین بخوره دچار سرخوشی و High شدن نمی شه. در حقیقت این دارو یک داروی ضد افسردگیه نه یک شادی آور یا نشاط آور .
    مسئله دوم داروی تری فلوپرازینه که علت تجویزش اونی که دوستتون گفته نیست . در حقیقت این دارو با کنترل سیستم عصبی شما در جهت کاهش افکار غیر طبیعی شما به شما کمک زیادی می کنه . در نظر داشته باشید که تصمیم به اینکه تاثیر دارو ارجحه یا عوارض آن به عهده پزشکتونه و شما در این مورد مداخله نکنید. 1 میلی گرم تری فلوپرازین روزانه دوز بسیار پایینیه و اصلا جای نگرانی نداره

مصرف بلند مدت فلوكستين به مدت چند سال مشكلي ايجاد نميكنه؟

تاريخ عضويت
    Mar 2009
    محل سكونت
    tehran

پيش فرض

فکر کنم در این مورد در یک تاپیک دیگر بحث های کاملی صورت گرفت
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    Last edited by morsadr; 14-04-2010 at 14:42.

آخر فروم باز shalineh's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2007
    محل سكونت
    فعلا ایران

پيش فرض

باید همراه فلکستین قرص دیگه ای رو هم مصرف کرد؟ واقعان لازمه تری فلوئوپرازین رو هم مصرف کنم؟
    نخیر. حتی المقدور نباید همراه با داروهای مهارکننده بازجذب سروتونین ( مثل فلوکستین ) دارویی از دسته فنوتیازینها (مثل تری فلوپرازین ) مصرف کرد.
    چون احتمال بروز علائم اکستراپیرامیدال رو تشدید میکنه و خطر برادیکاردی ، احتباس ادراری و استیوپور به شدت بالا میره.

---------- Post added at 03:53 PM ---------- Previous post was at 03:52 PM ----------

. 1 میلی گرم تری فلوپرازین روزانه دوز بسیار پایینیه و اصلا جای نگرانی نداره
    اصلا اینطور نیست. عوارض داروی تری فلوپرازین در مصرف همزمان با فلوکستین، وابسته به دوز نیست ، بلکه ایدئوپاتیک است.
    به زبان ساده تر ، احتمال بروز عوارض حتی در دوزهای پایین هم وجود داره.

---------- Post added at 03:54 PM ---------- Previous post was at 03:53 PM ----------

مدت زمان خاصی رو نمیشه ذکر کرد.
    مصرف دراز مدت مهارکننده های بازجذب سروتونین ، نیازمند مانیتورینگ پیوسته بیمار از نظر بالینی و آزمایشگاهی ( بویژه علائم خونی و کبدی ) می باشد. در صورت بروز علائم ، باید دارو بصورت آهسته Taper شود. یعنی کم کم دوز دارو کاهش داده شود و در نهایت قطع شود و با داروی دیگری جایگزین شود.

8. 3 کاربر از shalineh بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه saman100's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2007
    محل سكونت
    iran

پيش فرض

دوست عزیز شالینه بابت پاسخ کاملتون ممنونم

منو از شک و دو دلی رها کردید

این چند روزه به خاطر اون حرف دوستم خیلی افسرده شده بودم ، بازم ممنونم

تاريخ عضويت
    Mar 2009
    محل سكونت
    tehran

پيش فرض

اصلا اینطور نیست. عوارض داروی تری فلوپرازین در مصرف همزمان با فلوکستین، وابسته به دوز نیست ، بلکه ایدئوپاتیک است.
    به زبان ساده تر ، احتمال بروز عوارض حتی در دوزهای پایین هم وجود داره.[COLOR="Silver"]
    .
    البته من فکر می کنم منظورتون از ایدئو پاتیک ایدئوسنکراتیک است که بسیار با هم متفاوتند .
    من در هیچ کتاب علمی این واکنش ایدئوسنکراتیک بین این دو دارو و منع مصرف همزمان آنها را ندیدم در صورت امکان یک مرجع علمی برای منع مصرف انها را معرفی کنید .
    اینکه دو دارو با هم تداخل دارند یا خیر بحث بسیار پیچیده ای است و اینطور نیست که اگر یک دارو یکی از عوارض داروی دیگر را تشدید می کند کلا منع مصرف داشته باشه بلکه در این موارد پزشک تصمیم میگیرد که چکار کند . در بیشتر موارد تداخلات دارویی تصمیم گیری به پزشک معالج سپرده می شود .
    در نهایت به نظر بنده درست نیست که ما از راه دور نظر یک پزشک را که احتمالا متخصص نیز می باشند را کلا رد کنیم . شاید بهتر باشه محتاط تر برخورد کنیم .

آخر فروم باز shalineh's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2007
    محل سكونت
    فعلا ایران

پيش فرض

البته من فکر می کنم منظورتون از ایدئو پاتیک ایدئوسنکراتیک است که بسیار با هم متفاوتند .
    بله! در این مورد حق با شماست. اشتباه لپی بود
    من در هیچ کتاب علمی این واکنش ایدئوسنکراتیک بین این دو دارو و منع مصرف همزمان آنها را ندیدم در صورت امکان یک مرجع علمی برای منع مصرف انها را معرفی کنید .
    ندیدن دلیل بر نبودن نیست.
    منبع: فارماکولوژی کاتزونگ - فصل 29 ( داروهای ضد افسردگی ) - بخش فارماکودینامیک - ساب یونیت ( زیر مجموعه ) اثرات خاص داروهای مهارکننده بازجذب سروتونین

در بیشتر موارد تداخلات دارویی تصمیم گیری به پزشک معالج سپرده می شود .
    درسته. پزشک هم که از آسمون براش نازل نمیشه. بلکه باید بره و چند تا کتاب بخونه ، تا به دیگران اطلاعات غلط نده.
    در نهایت به نظر بنده درست نیست که ما از راه دور نظر یک پزشک را که احتمالا متخصص نیز می باشند را کلا رد کنیم . شاید بهتر باشه محتاط تر برخورد کنیم .
    دوستمون راهنمایی خواست ، ما هم به وظیمون عمل کردیم. حالا به نظر ما گوش بده یا به نظر پزشک معالجش، اختیار با خودشه.
    در مورد احتیاط هم بهتره به خودتون بگید که دارین دیگرون رو اشتباه راهنمایی می کنید. بعنوان مثال همین افاضات شما در این مورد:
    میلی گرم تری فلوپرازین روزانه دوز بسیار پایینیه و اصلا جای نگرانی نداره

12. این کاربر از shalineh بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Banned
    تاريخ عضويت
    Dec 2009
    محل سكونت

پيش فرض

باید دارو بصورت آهسته Taper شود. یعنی کم کم دوز دارو کاهش داده شود و در نهایت قطع شود
    ميشه بيشتر توضيح بدين چطوري اين كار رو انجام بديم؟
    Last edited by Old_Chater; 14-04-2010 at 21:41.

صفحه 1 از 3 123 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •