تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 3 123 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 22

نام تاپيک: بخاری و کولر پراید رو چجوری باید تقویت کرد ؟

آخر فروم باز بهنازی's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2007

پيش فرض بخاری و کولر پراید رو چجوری باید تقویت کرد ؟

با سلام
    به نظر دوستان بخاری و کولر پراید رو چجوری باید تقویت کرد ؟مخصوصا بخاری زیر شیشه جلوی راننده که خیلی ضعیفه؟

پروفشنال MCI's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2007
    محل سكونت
    جایی به اسم ایران

پيش فرض

همینی که هست پرایده دیگه 2 برابر قیمتشم خرجش کنی بازم همونه که همونه

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

اینم معظلی شده برای خودشا. همشون اینجورین
    باید بسوزیمو بسازیم

3. این کاربر از MCI بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه kiakianokia's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2009
    محل سكونت
    تهران

6

اگه يه ماشين ديگه بخري بهتره...

حـــــرفـه ای rami_hemi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2005
    محل سكونت
    تبریز

پيش فرض

واسه اینا راه هستش ولی باید دید ارزش داره؟
    خب اول تقویت کولر اولا باید بگم کولر پراید واسه فضای محدودش واقعا خوب عمل میکنه و تو یه مدت کم میتونه داخل ماشین رو خنک خنک کنه .ولی اگه شما راضی نیستین باید کمپروسور کولر رو عوض کنید و یه کمپروسور قویتر روش ببندید البته اینم بار زیادی روی موترو حین حرکت وارد میکنه و ممکنه ماشین داغ کنه
    در مورد بخاری نگرانی کمتره چون با آب گرم رادیاتور متاشن کار میکنه برای اینکه بازدهی بیشتری داشته باشه رادیاتور بخاری رو باید با نوعی که بازدهی بالاتنری داره عوض کرد و یه فند درست حسابی هم برای بخاری بست .البته بخاری به خاطر کار کردنش با آب رادیاتور ماشین و وابسطه بودنش به دمای موتور محدودیت داره .
    خلاصه وار بگم:
    - برای تقویت کولر باید کمپروسور کولر با نوع قویتر متناسب عوض بشه و رادیاتور گاز کولور هم بزرگتر بشه
    -برای تقویت بخاری هم تعویض رادیاتور بخاری با نمونه بزرگتر و حد الامکان با جنسی که گرما رو از خودش بهتر ساطع کنه مثل رادیاتورهای آلومینویمی و استفاده از فنهای بزرگتر و با کارایی بهتر.
    برای راهنمایی بهتر شما به یه کولر و بخاری سازی ماشین مراجعه کنید
    شاید هم کانالهای هوای ماشین نیاز به تمیزکاری دارن و یا فنها خوب کار نمیکنن در کل فضای پراید کوچیک هستش و بخاری و کلورش قبلا که من دیده بودم خوب جواب میداد.

6. 6 کاربر از rami_hemi بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Sep 2009

پيش فرض

بخاری پراید ما که انژکتوری هست خیلی خوب کار می کنه در مورد کولر هم چند نکته هست که باعث بد کار کردن کولر و گرم کردن موتور می شه با کنترل این موارد شاید بهتر کار کنه 1- عوض کردن در رادیاتور(مال بعضی ها اینجوری حل شده علتش رو نمی دونم) 2-سالم و به اندازه کافی سفت بودن تسمه دینام و کولر 3-نداشتن روغن ریزی مختصر روی موتور ناشی از خرابی واشر قالپاق(تو پراید زیاد اتفاق می افته) که باعث می شه روغن موتور بریزه رو تسمه ها و اونا رو خراب کنه که ممکنه تسمه ها صدا هم بدن و در نتیجه دینام خوب برق تولید نمی کنه و کولر هم خوب خنک نمی کنه 4- حتی بعضی ها پیشنهاد استفاده از دینام 55 آمپر به جای 45 آمپر رو می دن (اگر 45 آمپر باشه ) 5- کم بودن گاز کولر هم که دیگه جای خود داره .

8. 4 کاربر از ali1986m بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای Farshadd's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2007
    محل سكونت
    خرم آباد

پيش فرض

2 پست بالا تایید میشه بعلاوه اینکه تقویت بخاری براحتی با تعویض ترموستات با نمونه هایی که در دماهای بالاتر آزاد میکنن به راحتی انجام میشه و تاثیرش هم چشم گیره

===========

کار اولی که باید کنید اینه که کلا بررسی کنید کولر و بخاری شما سالم هستن یا نه ( مثلا از طریق مقایسه با دیگر پراید های ماشبه)

10. 3 کاربر از Farshadd بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه omidsys's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2008

پيش فرض

به نظر من تنها عیبش بخاری هستش. خیلی افتضاحه توی زمستون میری توی ماشین باید ماشین رو برای 15 دقیقه روشن کنی تا بخاریش راه بیفوته که اگه تا اون موقع یخ نزده باشی
    کولرش نمیگم خیلی خوبه ولی خوبه چون تو عرض 2 دقیقه فضای ماشین رو خنک میکنه!! ولی برای کسایی که میخوانن توی ماشینشون یخچال درست کنن بحث جداست

آخر فروم باز H.Operator's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2007

پيش فرض

به نظر من تنها عیبش بخاری هستش. خیلی افتضاحه توی زمستون میری توی ماشین باید ماشین رو برای 15 دقیقه روشن کنی تا بخاریش راه بیفوته که اگه تا اون موقع یخ نزده باشی
    کولرش نمیگم خیلی خوبه ولی خوبه چون تو عرض 2 دقیقه فضای ماشین رو خنک میکنه!! ولی برای کسایی که میخوانن توی ماشینشون یخچال درست کنن بحث جداست
    من که پرایدم مدا 88 هست از کولرش خیلی راضیم البته می تونید لوله گازش رو که کنار منیفولد هست رو با فویل آلومینیوم نسوز عایق کنی(تو تعجبم سایپا چه طور تاحلا خودش عایقش نکرده آخه منیفولد حرارتش وحشتناکه) من خودم همین کارو کردم به نظرم یکم بهتر شد(البته بگم کولرش انصافآ خوبه و برا من اصلآ ماشینم آمپرش بالا نمیره همش روی نصفه).

ولی بخاریش باید قبول کرد(و از همه ضایع تر اینکه از دریچه های کولر باد نمیده) واقعآ افتضاحه من صبحا که می خواستم برم دانشگاه هوا وحشتناک سر بود ولی وقتی می رسیدم دانشگاه تازه بخاریش یکم گرم شده بود.

13. 5 کاربر از H.Operator بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Oct 2007
    محل سكونت
    ..::Dream::land ::..

پيش فرض

از موتور 63 اسب بخاری چه انتظاری دارید
    کولر مثل ریو سری اول توی هیچ ماشینی ندیدم !

اگه نباشه جاش خالی می مونه omidsys's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2008

پيش فرض

از موتور 63 اسب بخاری چه انتظاری دارید
    کولر مثل ریو سری اول توی هیچ ماشینی ندیدم !
    چند 63 اسب بخار؟؟
    اه اه اه اه
    واسه 405 و سمند چنده؟

صفحه 1 از 3 123 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •