تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 2 اولاول 12
نمايش نتايج 11 به 19 از 19

نام تاپيک: لکه سیاه در چشم !

پزشک انجمن morsadr's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2009
    محل سكونت
    tehran

پيش فرض

دوست عزیز تشخیص علت این مورد به این راحتی نیست و من تعجب می کنم چطور بعضی از دوستان با قاطعیت تشخیص می گذارند و درمان هم پیشنهاد می کنند . توجه داشته باشید که این مورد می تواند بعلت مشکل در مناطق مختلف چشم باشه شامل قرنیه . مایع زجاجیه داخل چشم. شبکیه چشم . سلول های بینایی و عصب بینایی و یا مرکز بینایی در مغز . بنابراین توصیه اکید بنده مراجعه به پزشک متخصص چشمه تا بررسی کامل انجام بشه . استرس نداشته باشید و تشخیص و درمان را به پزشک خود بسپارید .
    Last edited by morsadr; 09-04-2010 at 22:38.

تاريخ عضويت
    Mar 2009
    محل سكونت
    tehran

پيش فرض

گریه کردن و شستشو ندادن چشم در هنگام خواب باعث تخریب بیشتر این ناحیه میشه

.
    دوست عزیز اگر نظریه شما درست باشه این مطلب مربوط به داخل کره چشم میشه ولی گریه کردن و اشک چشم ویا شستشوی چشم هیچ ارتباطی با داخل چشم ندارند . من نمی دونم مرجع این اطلاعات شما کجاست اگر میشه جهت اطلاع هم که شده مرجع علمی را معرفی بفرمایید .

کاربر فعال فلسفه A.M.D.D.E.V.I.L's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2009
    محل سكونت
    Void

پيش فرض

من فکر مبکنم که موضوع مهمی هست
    حتی اگرم خطر جسمی نداشته باشه ممکنه ظاهر رو خراب کنه

حـــــرفـه ای eMer@lD's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2008
    محل سكونت
    پایتخت

پيش فرض

دوست عزیز اگر نظریه شما درست باشه این مطلب مربوط به داخل کره چشم میشه ولی گریه کردن و اشک چشم ویا شستشوی چشم هیچ ارتباطی با داخل چشم ندارند . من نمی دونم مرجع این اطلاعات شما کجاست اگر میشه جهت اطلاع هم که شده مرجع علمی را معرفی بفرمایید .
    سلام
    با حالت گریه ،خوابیدن و چنان که اشک در صورت و چشم مانده باشد شوری و مایع اشک باعث از بین رفتن سلول های بینایی میشه وگاهی دیده شده چشم کم سو شده،. منظور این بود که اگر این ناراحتی رو دارند مراقب اشک چشم شون باشند که با گریه ممکنه عارضه بیشتر بشه.

طبق گفته های دوستمون Anastasia نقطه ای سیاه در چشم مشاهده میشه که با لکه ی روی دیوار اشتباه گرفته میشه وهمیشه همراهشون هست.

این مشکل از ناحیه ی عصبی بینایی هست با نام بیماری AMD اعصاب بینایی اصطلاحا بانام دژنرسانس ماکولا که سلول ناحیه ی مرکزی بینایی از بین رفته و باید ترمیم بشه.

مرجع علمی: استادان دانشگاه، کتاب های درسی

تاريخ عضويت
    Mar 2009
    محل سكونت
    tehran

پيش فرض

سلام
    با حالت گریه ،خوابیدن و چنان که اشک در صورت و چشم مانده باشد شوری و مایع اشک باعث از بین رفتن سلول های بینایی میشه وگاهی دیده شده چشم کم سو شده،. منظور این بود که اگر این ناراحتی رو دارند مراقب اشک چشم شون باشند که با گریه ممکنه عارضه بیشتر بشه.

طبق گفته های دوستمون Anastasia نقطه ای سیاه در چشم مشاهده میشه که با لکه ی روی دیوار اشتباه گرفته میشه وهمیشه همراهشون هست.

این مشکل از ناحیه ی عصبی بینایی هست با نام بیماری AMD اعصاب بینایی اصطلاحا بانام دژنرسانس ماکولا که سلول ناحیه ی مرکزی بینایی از بین رفته و باید ترمیم بشه.

مرجع علمی: استادان دانشگاه، کتاب های درسی
    ببنید دوست عزیز سلولهای بینایی در عمق کره چشم ودر روی سظح داخلی کره چشم روی شبکیه قرار دارند و هیچ ارتباطی با سطح خارجی چشم ندارند در صورتی که اشک چشم روی سطح قسمت جلویی چشم را می پوشاند و کار آن شستشو و محافظت از سطح کره چشم مخصوصا قرنیه می باشد بنابر این هیچ ارتباطی با سلولها و عصب بینایی ندارد . در ضمن سیستم اشکی چشم طوری طراحی شده است که اشکی که از غدد اشکی سرازیر می شوند بصورت اتوماتیک از طریق مجرای اشکی تخلیه شده و باقی نمی ماند که بتواند آسیبی به چشم بزند . نمک موجود در اشک هم میزانی نیست که برای چشم مضر باشد
    در مورد AMD که فرمودید این مطلب قابل ذکره که این بیماری دژنرسانس ماکولای چشم در اثر سن می باشد ودر حقیقت مخفف کلمه Age related Macular Degeneration می باشد . این بیماری در دو نوع خشک و مرطوب وجود داره و مهمترین علامت آن کاهش حدت بینایی در قسمت مرکز میدان بینایی می باشد که بتدریج ایجاد می شود یعنی فرد اجسامی که در مرکز میدان بینایی قرار دارند را بصورت نا واضح و تار می بیند و یا خطوط موازی عرضی را بصورت مواج می بیند در صورتی که این دوستمون ذکر کردند که یک نقطه سیاه می بینند .
    باز هم تاکید می کنم که بررسی توسط متخصص چشم ضروریه

حـــــرفـه ای eMer@lD's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2008
    محل سكونت
    پایتخت

پيش فرض

ببنید دوست عزیز سلولهای بینایی در عمق کره چشم ودر روی سظح داخلی کره چشم روی شبکیه قرار دارند و هیچ ارتباطی با سطح خارجی چشم ندارند در صورتی که اشک چشم روی سطح قسمت جلویی چشم را می پوشاند و کار آن شستشو و محافظت از سطح کره چشم مخصوصا قرنیه می باشد بنابر این هیچ ارتباطی با سلولها و عصب بینایی ندارد . در ضمن سیستم اشکی چشم طوری طراحی شده است که اشکی که از غدد اشکی سرازیر می شوند بصورت اتوماتیک از طریق مجرای اشکی تخلیه شده و باقی نمی ماند که بتواند آسیبی به چشم بزند . نمک موجود در اشک هم میزانی نیست که برای چشم مضر باشد
    در مورد AMD که فرمودید این مطلب قابل ذکره که این بیماری دژنرسانس ماکولای چشم در اثر سن می باشد ودر حقیقت مخفف کلمه Age related Macular Degeneration می باشد . این بیماری در دو نوع خشک و مرطوب وجود داره و مهمترین علامت آن کاهش حدت بینایی در قسمت مرکز میدان بینایی می باشد که بتدریج ایجاد می شود یعنی فرد اجسامی که در مرکز میدان بینایی قرار دارند را بصورت نا واضح و تار می بیند و یا خطوط موازی عرضی را بصورت مواج می بیند در صورتی که این دوستمون ذکر کردند که یک نقطه سیاه می بینند .
    باز هم تاکید می کنم که بررسی توسط متخصص چشم ضروریه
    مسلما متخصص چشم پزشکی باید نظر قطعی رو بدهند
    در پست اول و دوم هم گفتم: باید چشم پزشک نظر بدهند و اینکه; ممکنه دژنرسانس ماکولا باشه

بله کاملا با نوع بیماری آشنا هستم
    اما در جوانی هم امکان داره گاهی بیماری های دوران پیری بروز کنه ؛مانند: فلج بلز و...

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Jun 2008

پيش فرض

لکه ای که شناور چی هست
    من دارم
    تحقیق کردم به فلوتر یا مکس پران رسیدم

داره خودمونی میشه Anastasia's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2007

پيش فرض

ممنون از همه دوستان که دارن توی این بحث شرکت میکننند و کمک میکنند .
    یه چیزی رو لازم دیدم که بگم و اون اینه که من در کیفیت بینایی ام هیچ تغییری ایجاد نشده یعنی به همون خوبی که قبلا میدیدم میبینم فقط یه لکه سیاه خیلی واضح اومده جلوی چشمم . و اصلا مواج یا شبیه نخ نیست . دقیقا یه نقطه پر رنگ و واضح که فقط توی یک چشممه . البته الان امکانش نیست که تا چند روز آینده بتونم برم دکتر ولی حتما میرم چون خیلی داره اذیت میکنه . ولی جسارتا من هنوز شیوه درمانشو متوجه نشدم ! یعنی عمل میخواد ؟

تاريخ عضويت
    Mar 2009
    محل سكونت
    tehran

پيش فرض

لکه ای که شناور چی هست
    من دارم
    تحقیق کردم به فلوتر یا مکس پران رسیدم
    این حالت نیز می تواند بعلت التهاب و مشکل در نواحی مختلف چشم باشه از مایع زجاجیه داخل چشم . شبکیه چشم و سلولهای بینایی و یا عصب چشم و مرکز بینایی در مغز .
    داخل چشم مایعی وجود دارد که کاملا شفافه و نور را کامل از خود عبور می دهد گاهی اوقات بعلت التهاب این مایع و یا التهاب شبکیه و سلولها و عصب بینایی فرد احساس اجسام متحرک جلوی میدان بینایی خود میکند که به آن فلوتر یا مگس پران می گویند. اگر علت مشخص شود و قابل درمان باشد می توان درمان کرد ولی گاهی اوقات این مشکل مزمن شده و درمان قطعی نمی شود.
    ممنون از همه دوستان که دارن توی این بحث شرکت میکننند و کمک میکنند .
    یه چیزی رو لازم دیدم که بگم و اون اینه که من در کیفیت بینایی ام هیچ تغییری ایجاد نشده یعنی به همون خوبی که قبلا میدیدم میبینم فقط یه لکه سیاه خیلی واضح اومده جلوی چشمم . و اصلا مواج یا شبیه نخ نیست . دقیقا یه نقطه پر رنگ و واضح که فقط توی یک چشممه . البته الان امکانش نیست که تا چند روز آینده بتونم برم دکتر ولی حتما میرم چون خیلی داره اذیت میکنه . ولی جسارتا من هنوز شیوه درمانشو متوجه نشدم ! یعنی عمل میخواد ؟
    دوست عزیز بنظر می رسه مشکل باید درجایی در شبکیه و یا سلولهای بینایی و یا مسیر عصب بینایی از چشم تا مرکز بینایی در مغز باشه که باید تمام این نواحی تست شوند تا مکان دقیق مشکل پیدا بشه .
    شیوه درمان هم بستگی به تشخیص داره و تا زمانی که تشخیص داده نشده نمی توان از درمان صحبتی کرد .

صفحه 2 از 2 اولاول 12

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •