تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 5 از 5

نام تاپيک: فیلتر crop در افتر افکت؟

اگه نباشه جاش خالی می مونه M Like Mother's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2006

پيش فرض فیلتر crop در افتر افکت؟

تو پریمیر با crop میشه بالا و پایین تصویر رو زد

میخواستم ببینم تو افتر چطور میشه اینکار رو کرد؟

اگه نباشه جاش خالی می مونه reza2kn's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2008
    محل سكونت
    عجبستان سفلا!

پيش فرض

سلام دوست عزیز
    برای این کار شما دو راه داری ، یکی وقتی هست که دقیقا میدونی چند پیکسل میخوای Crop کنی ، یه جا هست که دستی میخوای انجام بدی ، برای انجام این کار به صورت دستی باید از Region Of Interest استفاده کنی که تو پنل Composion هست :

بعد از زدن این دکمه یه کادر دور تصویر Composition میاد که میتونی تنظیم کنی که چقدر رو میخوای Crop کنی ، حالا که Crop کردی همه لایه های اون Compositon تو اون کادر اجرا میشن ، برای بریده شدن نهایی هم دو راه داری : یکی اینه که از منو Composition > Trim Comp to Region Of Interest رو انتخاب کنی :

یکی هم اینه که موقع رندر کردن ، تو تنظیمات Output Module تیک قسمت Crop رو بزنی و تیک گزینه Use Region Of Interest رو هم بزنی:

حالا برای وقتی که میدونی مثلا دقیقا 100 پیکسل از بالا و پایین رو میخوای ببری ، تو همین تنظیمات Output Module میتونی مقدار متغیر های Top , Left , Buttom , Right رو تغییر بدی
    موفق باشی

3. 2 کاربر از reza2kn بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Dec 2006

پيش فرض

البته منظورم یک لایه از کل کامپ هست

من الان حدود 11 لایه دارم که یکی از لایه هامو میخواستم کمی از دورش ببرم نه کل کامپ رو

من این کار رو با ماسک انجام دادم یعنی یه ماسک کلی رو لایه انداختم و تو تنظیماتش -1 دادم تا یک پیکسل از کل لایه ( همه طرف ) کم کنه و مشکلم حل شد

ولی اگه بخوام مثلا 50 تا از راست و 20 تا از بالا (برای یک لایه ) ببرم چکار کنم؟

چون قبلا با افتر 6.5 کار کردم و الان یک دفعه اومدم رو cs4 یه کم برام نا مانوسه

اگه نباشه جاش خالی می مونه reza2kn's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2008
    محل سكونت
    عجبستان سفلا!

پيش فرض

سلام دوست عزیز...
    برای بریدن یه لایه ، فکر کنم تنها راه همون ماسک باشه ، چون یه سرچ هم زدم چیزی پیدا نکردم...
    شما میتونی روی لایه مورد نظرت کلیک راست و از منوی Mask > New Mask رو انتخاب کنی و بعد مثلا 2 تا گیره بالا و پایین ماسک رو انتخاب کنی و 10 واحد بری جلو ( با Keyboard ) و بعد 2 تا گیره بالا رو بگیری و 20 تا بری پایین ، البته این جور بریدن که طول و عرض با هم مساوی نباشن فک نم فرم تصویر رو بهم بریزه ، ولی تو بعضی شرایط ممکنه بدرد بخوره
    موفق باشید

6. این کاربر از reza2kn بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Dec 2006

پيش فرض

آره منم با ماسک کار کردم . البته من اکسپنشن ماسک رو -1 زدم ولی راه شما هم کاملا درست است.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •