تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 8 از 8

نام تاپيک: حساسیتی که حسایت بهبود یافته را فعال کرد

آخر فروم باز قله بلند's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2008

پيش فرض حساسیتی که حسایت بهبود یافته را فعال کرد

با عرض سلام و تشکر از دوستان پزشکی که زحمت می کشند و به سوال ها پاسخ می دهند.
    از دوران نوجوانی تا به امروز من دچار حساسیتی هستم که در تمام فصول ممکن است رخ دهد. هر گاه آلودگی خاصی در هوا باشد، گوش و حلق و بینی شروع به خارش می کند عطسه و آبریزش بینی نیز اتفاق می افتد و بعد از حدوداً یک یا 2 ساعت بهبود پیدا می کند. زمانیکه سرما می خورم این حساسیت ناپدید می شود حتی اگر آلودگی خاصی در هوا موجود باشد ولی به محض بهبود سرماخوردگی، دوباره ظاهر می شود.
    پس این حساسیت زمانی بروز می کند که آلودگی خاصی در هوا باشد. حالا این آلودگی چه می تواند باشد الله اعلم.
    حدوداً سه ماه پیش، دچار نوعی حساسیت شدم که فکر می کردم کهیر باشد. شرح مفصل آن را در آدرس زیر داده ام.
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    حدوداً یک ماه پیش دکتر رفتم و با قرص دگزامتازون که هر 12 ساعت یک عدد می خوردم و الان بیشتر از دو هفته هست که قرص ها تمام شده، خارش تمام شد و بهبود پیدا کرد ولی امروز صبح، بعد از بروز حساسیتی که عرض کردم و منجر به خارش گوش و حلق و بینی شد، این حساسیت بهبود یافته ، فعال شد.

سوال اول: آیا این حساسیت باعث فعال شدن دیگری شده است؟
    سوال دوم: آیا به راستی، حساسیت پوستی من خوب شده بود و دوباره فعال شد یا اینکه علائمش بسیار کم شده بود و محتاج بهانه ای بود؟
    سوال سوم: به نظر شما چه باید کرد؟

پزشک انجمن S0R3N4's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2006
    محل سكونت
    حزب نازی

پيش فرض

دوست عزیز
    کلا فصل بهار همراه با خودش کلی آلرژی و حساسیت میاره...این طبیعیه...
    بیماری شما هم یکی دوتا نیست و باید دقیقا مورد بررسی قرار بگیره و تشخیص و تجویز واقعا کار سختیه از طریق اینترنت و اصلا کار مقعولانه ای نیست...

تاريخ عضويت
    Mar 2008

پيش فرض

به نظر شما چرا اینجوری شد؟ چرا اینقدر بدنم حساس شد؟ برای خودم هم تعجب آوره که چرا یک دفعه اینجوری شدم؟

حـــــرفـه ای eMer@lD's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2008
    محل سكونت
    پایتخت

پيش فرض

سلام
    دگزامتازون باید با احتیاط مصرف بشه ،دارای کورتون میباشد و با عث پوکی استخوان میشه.
    حساسیتهایی که با کهیر زدن بروز میکنند اغلب نوع تغذیه از عللش میتونه باشه.
    ادویه جات مخصوصا باعث حساسیتهای کهیری میشه ک
    حساسیتهای آلرژیک، نیز بر اثر سرما خوردگی بیشتر میشه
    شما باید عوامل منجر شدن به این حساسیتها رو بشناسید
    در خارج از منزل اغلب دود ماشینها و وزش باد که باعث گرد افشانی گل ها و گیاهان میشه.
    در منزل بوی عطر و ادکلن، گرد وخاک منزل ،سم های نابودکردن حشرات موذی و... ((عوامل حساسیت زا رو پیدا کنید.))
    بیشترین علت آلرژی و حساسیتهایی که منجر به خارش و آبریزش بینی میشود ؛دوره ی گرم شدن وگرده افشانی گیاهان و گل ها هست و چون دی اکسید کربن زیادی در شهر ها موجود هست _دود ناشی از خود رو ها و کارخانه جات_ با گرده افشانی همراه شده و حساسیت بیشتری منجر می شود.

5. این کاربر از eMer@lD بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Mar 2008

پيش فرض

با سلام و تشکر. دکترم به من 20 تا دگزامتازون داده بودند که الان تقریباً 3 هفته هست تموم شده. همه چیز خوب بود و خیلی خوشحال شدم که بالاخره از دست این خارش ها راحت شدم تا اینکه این حساسیت لطف کرد و حالی داد به بنده!! حالا فرض کنید که من رفتم دکتر و ماجرا رو گفتم و دکترم هم تصمیم گرفتند که باز هم دگزامتازون تجویز کنند. خوردن دوباره این قرص اشکالی نداره؟(البته با فاصله 3 هفته ای از دوره قبلی). در جستجویی که انجام دادم، عوارض این قرص را برای استفاده طولانی مدت(بیش از 3 هفته) اینگونه بر می شمرد:
    درمان دراز مدت با دگزامتازون بيمار را براي ابتلاء به بيماري هاي عفوني مستعد مي كند و از طرفي علائم عفونت نيز پنهان مي شود. مصرف مقادير زياد دگزامتازون مي تواند اختلالات رواني را تشديد كند. آب مرواريد، كاهش يا تاري ديد، تكرر ادرار، پرنوشي، قرحه گوارشي، علائم شبه كوشينگ، آكنه، درد در ناحيه سريني و افزايش فشار خون از عوارض جانبي دارو هستند.
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    استفاده من حدوداً 10 روز شد ولی دچار تاری دید شدم که با قطع قرص، رفع شد.
    یکی دیگر از عوارض های این قرص، آکنه است. نکند جوش هایی که روی بدنم زده به خاطر همین باشد؟
    و در آخر، آیا شما راهی می دانید که بشود خارش را کم کرد؟ مثلاً با خوراکیها، مثل ماست یا...
    ممنونم

تاريخ عضويت
    Apr 2008
    محل سكونت
    پایتخت

پيش فرض

سلام بهتره با پزشکتون مشورت کنید تا داروهای دیگری در اختیارتون بگذارند
    یک پروسه درمانی تا بهبود کامل نیاز دارید.
    با پزشک متخصص آسم و آلرژی مشاوره داشته باشید و بنظرم دگزا متازون رو بگذارید کنار
    اصولا دگزا رو برای اورژانس به کار میبرند و به اشتباه چون زود جواب میده در کشور تجویز میشه اما عوارض زیادی در آینده گریبانگیر شما میشه...
    یکی دیگر از عوارض های این قرص، آکنه است. نکند جوش هایی که روی بدنم زده به خاطر همین باشد؟
    از عوارض دگزا متازون آکنه هست
    اما جوشهای روی پوست باید رو در رو معاینه شود تا تشخیص درست داده بشه.
    آیا شما راهی می دانید که بشود خارش را کم کرد؟ مثلاً با خوراکیها، مثل ماست
    معمولا با حذف مواد خوراکیی حساسیت زا خارش و کهیر رو میشه درمان کرد...
    شما میتونید یادداشت روزانه به کار ببرید که در ساعات مختلف روز چه میل کردید و هر روز یکی را حذف کنید. ادویه یا خوراکی مصرفیی که مورد شک هست رو از لیست غذایی جدا کنید و اگر بعد از یک هفته بهبود یافتید به کلی حذف کنید

بیشترین موارد حساسیتهای کهیری ادویه جات گرم و ماهی ،تخم مرغ هست.
    آیا این حساسیت باعث فعال شدن دیگری شده است؟
    نه. در اصل عفونت باعث تشدید حساسیت کهیری میشه و به حساسیت فصلی ربطی نداره.

8. این کاربر از eMer@lD بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Mar 2008

پيش فرض

سلام دوست عزیز جناب eMer@lD
    ممنونم از راهنمایی های شما. چند سوال از خدمتون دارم.
    1-پزشک من، متخصص داخلی و قلب هستند. پزشکم مناسب آسم و آلرژی هستند؟ ایشون برای تشخیص آسم از دستگاهی استفاده کردند که میزان نفس را با دمیدن در اون می سنجید.
    2-فرض کنید شما پزشک من بودید، بعد از دگزامتازون چه دارویی را تجویز می کردید؟ این پروسه درمانی رو که شما از اون نام بردید، چیست؟
    3-قرص دگزامتازون یک درمان قطعی برای خارش هست یا اینکه فقط زود جواب می ده؟
    4-آیا اگر عامل عفونت از بدنم خارج بشه، خارش هم برطرف خواهد شد؟
    5-من بعد از بروز اون حساسیت فصلی که باعث فعال شدن خارش بهبودیافته شده بود، دچار عفونت شدم(یعنی عفونت با همین حساسیت فصلی بروز کرد) ولی عفونتی نیست که اذیت بکنه، انگار یک لحظه هست و چند لحظه نیست. به نظر عجیب نیست؟ آیا این عفونت برای پزشک قابل تشخیص هست یا خودم باید به پزشک بگویم؟
    ممنونم

تاريخ عضويت
    Apr 2008
    محل سكونت
    پایتخت

پيش فرض

سلام . خواهش میشه.
    1- خیر. از روش سنجش اسپيرومتري استفاده کردند احتمالا.
    2- دگزا متازون چون قابلیت جذب سریع داره و بیمار رو سر پا نگه میداره تجویز میشه و اصولا تجویز های تزریقی نه خوراکی! خیلی عجیبه که پزشک شما چنین درمانی رو در نظر گرفته..!. دارو در نت تجویز نمیشه .شرمنده.
    3- شما نزد یک پزشک متخصص اسم وآلرژی تشریف ببرید ایشون طبق نوع بیماری و طول پیشروی ، داروهایی رو در نظر میگیرند که در زمانهای متناوب مصرف بفرمایید و طی شش ماه یا یک سال _بستگی به میزان درمان و مصرف دارو _ با کم وزیاد کردن وحذف واضافه کردن داروها به شما کمک میکنند تا به بهبود کامل برسید.
    4-نمیدانم! شاید التهاب و حساسیت تبدیل به عفونت شده وویروس و باکتری نیست!؟
    5- در معاینه بهتر مشخص میشه. از طریق معاینه قابل تشخیص هست . شما اتفاقاتی که در طول روز براتون رخ داده رو حتما برای پزشک متخصص آسم و آلژی بفرمایید.
    موفق باشید.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •