تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 16

نام تاپيک: بوی بد دهان ناشی از معده

آخر فروم باز yoosef_st's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    تهران

14 بوی بد دهان ناشی از معده

سلام.
    آقا من یه مشکلی دارم ، بد جوری اعصابم رو خراب کرده.
    اون مشکل هم اینه که گاهی اوقات، بدون هیچ حساب و کتابی و خوردن هیچ غذای خاصی
    یهو این دهنم ازش یه بوی گندی میاد که نگو و نپرس
    بو هم فکر میکنم ناشی از معدم باشه. چون دندون خراب آنچنانی ندارم.
    روی زبونم رو هم تمیز میکنم، بو کمتر میشه اما باز هم همچنان ادامه داره.
    گاهی اوقات هم خوبه هان.
    خب حالا برای مقابله با این مرض چکار کنم؟

2. این کاربر از yoosef_st بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه Arpanet's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2010

پيش فرض

يك متخصص" بيماريهاي دهان" بايد معاينه ات كنه بعضي وقتها در قسمت حلق مثلا حفره اي هست كه باكتريها اونجا تجمع ميكنن/
    پوسيدگي دندان هم ممكنه مخفي باشه كه با عكسبرداري پانوركس وجودش مشخص ميشه/ اسفنكتر انتهاي مري در حالت عادي بسته است و بويي از معده بيرون نمياد

4. 4 کاربر از Arpanet بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

يك متخصص" بيماريهاي دهان" بايد معاينه ات كنه بعضي وقتها در قسمت حلق مثلا حفره اي هست كه باكتريها اونجا تجمع ميكنن/
    پوسيدگي دندان هم ممكنه مخفي باشه كه با عكسبرداري پانوركس وجودش مشخص ميشه/ اسفنكتر انتهاي مري در حالت عادي بسته است و بويي از معده بيرون نمياد
    کسی رو میشناسید معرفی کنید؟
    فکر میکنم همینی که شما میگی باشه. یا این ؟؟؟ های انتهای مریم مشکل پیدا کردن
    یا یه حفره ای هست که کثیف شده که فکر کنم همین دومی باشه.
    بعد درمانشون چجوریاست؟ با قرص و دوا درست میشه؟

اگه نباشه جاش خالی می مونه saba_moha's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2009

پيش فرض

سلام

این موارد لازمه که بدونید شاید یکی از اینا در شما صادق باشه:

بوی بد دهان (Halitosis) مشکل بسیار شایعی است. بسیاری از افراد برای از بین بردن بوی بد دهان از آدامس های معطر و خوشبو کننده های مختلف استفاده می کنند. اما این راهکارها فقط راه حل هایی موقتی هستند و شما باید به فکر درمان اصلی و همیشگی این مشکل باشید.
    حلق، دهان و بینی حفره هایی هستند که باکتری ها می توانند در آن رشد کنند. همچنین شیار های روی زبان نیز خود محل مناسبی برای تجمع باکتری ها هستند. این باکتری ها، ترکیبات گوگرد داری از خود آزاد می کنند که منشا بوی بد دهان می باشند.
    بوی بد دهان می تواند نشانه بیماری های دیگری در بدن باشد که شما از وجود آن ها بی خبرید. مانند: پوسیدگی دندانی، بیماری های لثه، بیماری های گوارشی، بیماری های تنفسی و …که باید به فکر درمان آن ها باشید.

در اینجا به یک سری راهکار های موثر برای از بین بردن بوی بدن دهان اشاره می شود:
    ۱- از خشک شدن حفره دهان تان جلوگیری کنید. بزاق، دهان را از باکتری های ایجاد کننده بوی بد دهان پاک می کند و چنانچه دهان به هر علتی خشک شود، این باکتری ها فرصتی برای تجمع و ایجاد کردن بوی بد دهان می یابند و بوی بد دهان تشدید می شود. این دقیقا همان اتفاقی است که در موقع خواب برای همه ما اتفاق می افتد. زیرا در موقع خواب مقدار ترشح بزاق به حداقل می رسد.
    ۲- دندان ها و پشت زبان تان را مسواک بزنید. یکی از اساسی ترین راه ها برای از بین بردن بوی بد دهان، مسواک زدن و نخ دندان کشیدن به طور مرتب است. این کار باعث حذف ذرات غذایی و باکتری های موجود در حفره دهان می شود. برای از بین بردن ذرات غذایی موجود در بین دندان ها نیز باید هر بار پس از مسواک زدن، بین دندان هایتان را نخ بکشید. اگر به هنگام مسواک زدن روی زبان تان را هم مسواک بزنید، شیار های روی زبان را نیز از وجود این باکتری ها پاک می کنید.
    ۳- به طور مرتب به دندانپزشک تان سر بزنید. دندانپزشک شما پوسیدگی دندانی، درگیری عصب دندان و بیماری های لثه شما را به موقع تشخیص داده و برای درمان آن ها اقدام می کند. بسیاری از این بیماری های دهان و دندان باعث بوی بد دهان می شود.
    ۴- خوراکی های ضد بوی دهان مصرف کنید. بعضی خوراکی ها در از بین بردن بوی بد دهان نقش کمکی دارند مانند: شربت آبلیموی شیرین، سبزی یا عرق نعناع، لیمو ترش، شربت پرتقال و مرزه.
    ۵- به فکر درمان بیماری های تنفسی تان باشید. یکی از نشانه های بسیاری از بیماری های بدن، بوی بد دهان است. ابتلا به بیماری هایی مثل عفونت و التهاب مخاط بینی، سینوزیت، گلودرد چرکی و یا عفونت های دیگر دستگاه تنفسی می تواند عامل وجود بوی بد دهان باشد. شما در صورتی که مبتلا به این بیماری ها هستید نمی توانید با مسواک زدن و … از شر بوی بد دهان خلاص شوید و حتما بایستی برای درمان بیماری تنفسی تان به یک پزشک متخصص گوش و حلق و بینی مراجعه کنید.
    ۶- بیماری های گوارشی تان را درمان کنید. “هلیکوباکتر پیلوری” باکتری است که در معده زندگی می کند و موجب بیماری زخم معده می شود. اگر کسی دچار این بیماری باشد ممکن است بتوان آن را از بوی بد دهانش تشخیص داد. بیماری های دستگاه گوارش و اختلال در عملکرد کلیه و کبد هم می توانند از عوامل ایجاد کننده بوی بد دهان باشند. بنابراین اگر شما به طور دایمی مبتلا به بوی بد دهان هستید بهتر است با یک متخصص بیماری های داخلی مشورت کنید.

در اخر بهتون توصیه میکنم ،حتما حتما از میوه و سبزیجات استفاده کنید ،ایشالا که مشکلتون حل بشه،چون همونطور که میگید هرازگاهی دچارش میشید،پس ممکنه که بیماری های مورداشاره بالا رو دچار نباشید و این حالت وابسته به وضعیت تغذیتون باشه

7. 5 کاربر از saba_moha بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

آخه بابا چی کوفت کنم که درست بشه؟
    میوه و سبزی میخورم. اتفاقا وقتی بیشتر میخورم بوش بیشتر هم میشه!
    یه چیزی هم که هست اینه که وقتی وضعیت معدم خیط میشه این جریان بیشتر میشه.
    خصوصا وقتی خوب کار نمیکنه

حـــــرفـه ای eMer@lD's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2008
    محل سكونت
    پایتخت

پيش فرض

سلام
    بوی دهانتان شبیه چه هست؟((گوشت گندیده؟))((ماهی؟))((شیر؟))
    داروی خاصی مصرف میکنید؟
    در کل آب و مایعات مانند آب پرتغال زیاد مصرف کنید
    از مسواک و نخ دندان حتما استفاده کنید.
    از مواد قندی وشیرینیجات زیاد استفاده کنید_البته مسواک هم بزنید تا دندان درد نگیرید_
    از مواد پروتئینی با احتیاط مصرف کنید_مخصوصا در همان زمانهایی که وضعیت معده خراب میشه_.

10. 2 کاربر از eMer@lD بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام
    بوی دهانتان شبیه چه هست؟((گوشت گندیده؟))((ماهی؟))((شیر؟))
    داروی خاصی مصرف میکنید؟
    در کل آب و مایعات مانند آب پرتغال زیاد مصرف کنید
    از مسواک و نخ دندان حتما استفاده کنید.
    از مواد قندی وشیرینیجات زیاد استفاده کنید_البته مسواک هم بزنید تا دندان درد نگیرید_
    از مواد پروتئینی با احتیاط مصرف کنید_مخصوصا در همان زمانهایی که وضعیت معده خراب میشه_.
    تقریبا گوشت خام و گندیده و اینا...
    مایعات خیلی نمیخورم. مسواک میزنم هر شب. اما فکر نمیکنم از این چیزها باشه.
    چون دندون خرابی که بخواد این مشکلات رو به وجود بیاره ندارم. دندون پزشک رفتم.
    یعنی گوشت و مرغ نخورم؟

اگه نباشه جاش خالی می مونه saba_moha's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2009

پيش فرض

آخه بابا چی کوفت کنم که درست بشه؟
    میوه و سبزی میخورم. اتفاقا وقتی بیشتر میخورم بوش بیشتر هم میشه!
    یه چیزی هم که هست اینه که وقتی وضعیت معدم خیط میشه این جریان بیشتر میشه.
    خصوصا وقتی خوب کار نمیکنه
    دوست عزیز میوه و سبزی هیچ وقت بوی بد دهانو تشدید نمیکنن!
    بوی بد دهان موقع یبوست هم دیده میشه،که خودش دلیل بر عدم مصرف میوه و سبزی هست.چون سیزیجات و میوه حاوی موادی به نام انتی اکسیدان ها هستند که خاصیت میکروب کشی دارن و به طور کلی خوشبوکننده دهاننند

.از مایعات هم استفاده کنید ،تو پست قبلیم گفته شده که دهان خشک تشدید میکنه وضعیتو.هم چنین به طور کلی کم خوردن مایعات و میوه و سبزی باعث طولانی شدن زمان حضور مواد غذای در دستگاه گوارش و در نتیجه ،فعالیت بیشتر باکتریها و عوارض ناشی از ان که یکیش همین بوی بد دهان هست ،ودیگری یبوست،میشه.
    Last edited by saba_moha; 29-03-2010 at 23:48.

13. 2 کاربر از saba_moha بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای eMer@lD's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2008
    محل سكونت
    پایتخت

پيش فرض

تقریبا گوشت خام و گندیده
    گوشت خام با گندیده فرق داره

یک عکس ساده از ریه تون بگیرید تا مطمئن بشوید که عفونی هست یاخیر .
    مایعات خیلی نمیخورم.
    با توجه به توضیحات saba_mohaعزیز حتما مایعات زیاد میل کنید
    خوردن آب باعث میشه خورده مانده ی غذاها و مواد خوراکی در ریه و معده سُر خورده وبوی ناشی از آنها از بین برود.

یعنی گوشت و مرغ نخورم؟
    افراط نکنید در مصرفش.

عضو تیم زیرنویس فارسی taghi_ramzi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2005

پيش فرض

من هم مشکلی کمابیش مشابه دوستمون دارم
    و مطمئنم که ریه م سالم نیست
    چند وقت پیش معاینه شدم ، یه دستگاهی هست که توش فوت می کنن
    دکتره گفت وضع ریه ت خرابه و نرمال نیست ، البته من هیچ وقت فرصت نکردم برم دکتر متخصص

سوالم اینه ، اگه مشکل عفونت ریه باشه ، درمانش چطور انجام میشه ؟ آیا ممکنه احتیاج به جراحی هم داشته باشه ؟

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •