تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 5 از 71 اولاول 1234567891555 ... آخرآخر
نمايش نتايج 41 به 50 از 709

نام تاپيک: همه چیز درباره HTPC

پروفشنال Pejman3's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2007
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

در مورد سایر موارد حق رو به شما میدم چون همونجوری که یکی از دوستان هم پیرامون حرف های شما گفت بلاخره پی سی یه چیز همه کارست.
    ولی در مورد صدای اون مدل اسپیکر اصلا و ابدا حتی 1% هم قبول ندارم چون شما داری میگی صدایی در حد سینماهای 500 یا 600 تومنی داره.به نظرت صداش با rs30 پایونیر که 620 تومنه فکر کنم یکیه؟یا صداش با 3569 فیلیپس یکیه؟یا با 787 پایونیر یکیه؟؟؟؟؟
    من صدای اون اسپیکر رو شنیدم و اون اسپیکر توی اون رنج قیمت و توی هم رده های خودش واسه یه اتاق خوبه نه واسه سالن و مثلا پخش صدای dts با اون افکت های فوق العاده قوی و بیس پر حجم.شما شک نکن یه همچین اسپیکری نمیتونه اون فضای دلخواه رو برای شما به وجود بیاره.
    یکی از دوستان هم در مورد حرفه ای بودن دستگاه ها صحبت کرد و گفت که باید هر چیزی جدا باشه،من کاملا با حرف این دوستمون موافقم از این نظر که تا حالا هر شخصی رو من دیدم که صداباز هست و حرفه ای کار می کنه همیشه اعتقادش همینه و به عبارتی اصلا به پی سی برای استفاده اینجور کارها فکر نمیکنه.
    بهرحال به نظر من این دستگاه خیلی خوبیه ولی واسه کسانی که فقط فیلم باز هستند یعنی فقط هدفشون دیدنه فیلمه و به عوامل حاشیه ای مثل صدا و تصویر زیاد اهمیت نمیدن.
    دوست عزیز بازم باید عرض کنم که HTPC جایگزین سینما خانگی نیست و جایگزین پلیره و من اون اسپیکر رو برای استفاده به جای سینما خانگی معرفی نکردم و فقط یه آپشن نسبتاً ارزون برای داشتن یه صدای خوبه و فکر می کنم تا 80 در صد صداش با 787 قابل رقابته ولی همون طوری که قبلاً گفتم برای استفاده تو اتاق پذیرایی طراحی نشده و دیزاینش بیشتر به درد روی میز می خوره.
    در مورد جدا بودن دستگاه ها این مورد چندان قابل قبول و قابل مقایسه نیست چون حتی تکنولوژی مورد استفاده اینها هم با هم خیلی فرق می کنه مثل اینکه کسی بگه آدم جای اینکه یه پورشه کاین بخره بهتره یه جیپ پاژن و یه هیوندای سوناتا بخره برای سفر داخل شهر و بیرون شهر !!! این جوری از هم جدا هستند و هر کدوم برای یه کاری ساخته شدند.
    بحث اصلی اینجاست شما هیچ وقت محصولات حرفه ای رو توی این بحث ها نیارید و بگین که حرفه ای ها از HTPC استفاده نمی کنند. مگه این سینماهای 500-600 تومنی حرفه ای هستند یا این پلیرهای مورد بحث ما
    نمونه یه ست صوتی حرفه ای می شه DVD Audio Player Sony ES Series به عنوان پلیر صدا یه [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] به عنوان پلیر تصویر و Pioneer Elite Susano به عنوان آمپ و یه ست بلندگو مارک Infiniti یا سری بلندگوی مارک Focal
    که تمام کانکشن هاشون روکش طلا دارند و از بهترین و دقیق ترین بورد ها رو توشون استفاده کردند و از بهترین متریال ساخته شدند
    که به ترتیب تقریباً 4.5 میلیون و 3 میلیون و 9 میلیون و 5 میلیون قیمت دارند و کمتر کسی همچین پول هایی خرج می کنه تا حرفه ای باشه و آخرش هم یه دی وی دی رایت شده بذاره توش می بینه پخش نمی کنه!
    البته نه اینکه این ها بد باشه ولی هر کسی باید ببینه چی بدردش می خوره و چقدر توان داره
    به نظر من یه HTPC معمولی از نظر کیفیت کاملاً از این پلیر های تجاری موجود در بازار بهتر و با کیفیت پخش بالاتری هست.
    در مورد سایر مزایا از جمله قابلیت ارتقا و ساپورت تمام فایلها و هزینه تعمیر پایین و ... هم که قبلاً بحث شده.

یه مزیت دیگه استفاده از HTPC که فقط مختص ایرانه اینه که ما پولی برای نرم افزار پرداخت نمی کنیم
    مثلاً Power DVD Ultra 3D دقیقاً 99.95$ قیمت داره که هم قیمته یه دی وی دی پلیر خوب تو بازاره که ما هیچ پولی براش نمیدیم.

2. 5 کاربر از Pejman3 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Mar 2007
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

با سلام و تشکر از ایجاد این تاپیک

من خودم هم موندم که HTPC بگیرم یا player های مختلف رو به هم ست کنم.تحقیقاتی که کردم به این شرحه :
    گزینه Player ها :
    یه HDD player مثل WD برای پخش فرمتهای مختلف صوتی و تصویری از هارد و PC
    یه Blue Ray Player برای BD disk های با فرمت Full HD و ...

یه ----- با سیستم عامل Linux که بتونه کانالهای کارتی رو باز کنه و همچنین قابلیت Offline Downlod هم داشته باشه با قابلیت Record
    و سرانجام یه کنسول بازی روز مثل Play Station 3 که قابلیت BD Player رو داره اما تهیه اش اختیاریه.

این 4 مورد از لحاظ قیمتی در حدود یک 1.200 الی 1.500 میلیون تومن در میاد.

حالا اون 4 مورد بالا رو می توان توی یه HTPC به روز هم داشت که در حدود همون قیمت در میاد.

نکته اینجاست که از نظر متخصصین داشتن دستگاههای مجزا از هم که هر کدام وظیفه خودش رو انجام بده حرفه ای تر از داشتن یک دستگاهه که همه این کارها رو با هم انجام میده مثل غذاسازهای چند کاره و ...
    با 1.5 میلیون یه HTPC میشه جمع کرد با این مشخصات
    Case Thermaltake with Universal remote & LCD
    CPU AMD Phenom QuadCore 950
    Ram 4GB (2*2GB) DDR3 1333
    VGA ATi Radeon HD 5770 1GB GDDR5
    Main Giga MA790 UD4
    Bluray Writer Pioneer
    HDD 3 TB (2*1.5TB) Seagate
    Wireless Adaptor D-Link
    حالا سوال اینه که این دستگاه های بالا که فرمودین چند درصد می تونند کارایی این رو داشته باشند مسلماً خیلی کمتره مثلاً شما نمی تونید با هیچ کدوم از اینها بلوری رایت کنید، سه تصویر همزمان داشته باشید، ارتباط وایر لس داشته باشید، 3 ترابایت فضا برای ذخیره فایل هاتون داشته باشید، فیلم ها تون رو ریپ کنید و در ضمن کیفیت تصویر این دستگاه ها پایین تره، قدرت سخت افزاریشون به مراتب پایین تره، بازی های کمتری در دسترستونه و همین طور برای هر گیم باید بالای 30 هزار تومان هزینه کنید و حتی گرافیک بازیتون هم پایین تره! و ....

4. 6 کاربر از Pejman3 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Nov 2007

پيش فرض

در نهایت کسانی که واقعا به کیفیت انجام کار فکر میکنن خود به خود به HTPC میرسن. اما یه سری از افراد هم فقط دنبال این هستن که با خرید یه ست سینمای خانگی بتونن از بزرگی و ابهت اسپیکرهاش توی تزئین خونه استفاده کنن. "منظورم کلی هست و دوستان شرکت کننده در بحث رو نمیگم"

ما ایرانی ها خیلی در این جور موارد سابقه داریم که اگه اطرافتون رو نیگا کنید نمونه های زیادی میبینید.

راستی پژمان خان شما باید هزینه --- هم لحاظ میکردید چون دوستمون توی لیست اونو هم دارند.

حالا 2 تا سوال:

--- هایی که اینترنال هستند تا چه حد کارایی دارند؟؟ مثلا در حد ----- لینوکسی 300 تومنی هستند؟؟ تقاوت قیمتشون چقدره؟؟

اسپیکری با قیمت 200 تومن اگه بدون تعصب بخوایم بگیم میتونن در حد یه سینمای خانگی 450 تومنی باشند؟؟

6. 5 کاربر از amir3408 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Mar 2007
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

در نهایت کسانی که واقعا به کیفیت انجام کار فکر میکنن خود به خود به HTPC میرسن. اما یه سری از افراد هم فقط دنبال این هستن که با خرید یه ست سینمای خانگی بتونن از بزرگی و ابهت اسپیکرهاش توی تزئین خونه استفاده کنن. "منظورم کلی هست و دوستان شرکت کننده در بحث رو نمیگم"

ما ایرانی ها خیلی در این جور موارد سابقه داریم که اگه اطرافتون رو نیگا کنید نمونه های زیادی میبینید.

راستی پژمان خان شما باید هزینه --- هم لحاظ میکردید چون دوستمون توی لیست اونو هم دارند.

حالا 2 تا سوال:

--- هایی که اینترنال هستند تا چه حد کارایی دارند؟؟ مثلا در حد ----- لینوکسی 300 تومنی هستند؟؟ تقاوت قیمتشون چقدره؟؟

اسپیکری با قیمت 200 تومن اگه بدون تعصب بخوایم بگیم میتونن در حد یه سینمای خانگی 450 تومنی باشند؟؟
    امیر جان باید عرض کنم که همون طور که قبلاً گفتم HTPC جایگزین پلیره و بهترین راه حل به نظرم استفاده از HTPC به عنوان پلیر و یه آمپ و یه ست بلندگوی خوبه.
    البته مساله دکور و زیبایی هم مهمه دوستان هم حق دارند ولی بحث ما اصلاً این نیست.
    راستش --- رو یادم رفت ولی یه --- خوب که قابلیت باز کردن کانالها رو به راحتی داره (حتی راحتتر از این ریسیور های لینوکسی) حدود 120 تومان قیمت داره تازه می تونید باهاش دیتا هم بگیرین کانالهای HD رو هم ببینید و مستقیماً بدون محدودیت برنامه های ماهواره رو هم بدون افت کیفیت ذخیره کنید.
    --- های اینترنال کاراییشون چندان با انواع اکسترنال تفاوت نداره فقط برای پردازش از ریسورس های سیستم مثل رم و سی پی یو استفاده می کنند که با توجه به سیستم های امروزی چندان مهم نیست.
    راستش من نمی خواهم اسپیکر رو با سینما خانگی مقایسه کنم ولی به نظر من از نظر صدا یه اسپیکر 200 تومنی قابل مقایسه با یه سینمای خانگی مثلاً 282 پایونیر و کمی با 787 اختلاف داره.

8. 5 کاربر از Pejman3 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه Blue Stars's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2009
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

با 1.5 میلیون یه HTPC میشه جمع کرد با این مشخصات
    Case Thermaltake with Universal remote & LCD
    CPU AMD Phenom QuadCore 950
    Ram 4GB (2*2GB) DDR3 1333
    VGA ATi Radeon HD 5770 1GB GDDR5
    Main Giga MA790 UD4
    Bluray Writer Pioneer
    HDD 3 TB (2*1.5TB) Seagate
    Wireless Adaptor D-Link
    حالا سوال اینه که این دستگاه های بالا که فرمودین چند درصد می تونند کارایی این رو داشته باشند مسلماً خیلی کمتره مثلاً شما نمی تونید با هیچ کدوم از اینها بلوری رایت کنید، سه تصویر همزمان داشته باشید، ارتباط وایر لس داشته باشید، 3 ترابایت فضا برای ذخیره فایل هاتون داشته باشید، فیلم ها تون رو ریپ کنید و در ضمن کیفیت تصویر این دستگاه ها پایین تره، قدرت سخت افزاریشون به مراتب پایین تره، بازی های کمتری در دسترستونه و همین طور برای هر گیم باید بالای 30 هزار تومان هزینه کنید و حتی گرافیک بازیتون هم پایین تره! و ....
    دوست عزیز
    به نظرم چند نکته دیگه رو هم باید در نظر گرفت.
    1) هر کدام از دستگاههای فوق گارانتی مجزا دارند ولی در مورد لپ تاپ یا PC بحث گارانتی با اما و اگر مواجهه مخصوصا تو ایران. همونطور که می دونید برخی قطعات PC شامل گارانتی نیستن و تازه اون قطعاتی که گارانتی دارن زمان بروز ایراد شرکتهای گارانتی کننده معمولا و طبق تجربه از انجام تعهداتشون سر باز می زنند.( البته این بحث احتمالاته و شاید ایرادی هم به وجود نیاد اما به هر حال باید این مورد رو در نظر داشت.)

2) در مورد کارایی بالاتر HTPC نسبت به مجموع دستگاههای فوق شکی نیست اما در مورد کیفیت صوت و تصویر که گفتین HTPC بالاتره به نظرم از لحاظ کیفیت پخش تصویر تقریبا در یک حد هستن اما در مورد کیفیت صوت با اطمینان می گم که Player های حرفه ای یک سر و گردن بالاتر از انواع PC ها هستن.

3) بعضی از Case های HTPC ها طوری طراحی شدن که قابلیت ارتقاء , تعویض و اضافه نمودن حتی یک Hard ware جدید از آنها گرفته شده.مثلا مدلهای Shuttle رو که شما مثال زدین این مشکل رو دارن. بنابراین اگه کسی در صدد تهیه HTPC قابل ارتقاء هست بایست به شکل Case و امکانات Motherboard آن هم توجه داشته باشه.

در صورت امکان مدلهایی که با Intel سازگار هستند رو هم معرفی کنید.( البته علاقه شما به AMD واضحه )

10. 3 کاربر از Blue Stars بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Nov 2007

پيش فرض

راستش از --- هیچ اطلاع ندارم و در زمینه ساخت افزار های جدید هم بی خبر هستم چون چند سال هست که پی سی نخریدم .

۳ سال پیش که یه ایسپایرون ۶۴۰۰ گرفتم و الان به دل ایمان دارم چون این لپتاپ روزی ۱۲ ساعت کار میکنه و همین موجب شد که لپتاپ دوم رو هم وسترو 1520 بگیرم. حتی فنش هم صدای اضافه نداره بعد از 3 سال. فقط رایترش رو شکستم "پای خودم خورد بهش" و الان با یه اکسترنال سر میکنم. وسترو هم که داره کار میکنه مثل تراکتور.

اینسپایرون CPU Intel T7200 4M هست و هارد 500 و وسترو فکر کنم intel t9-00 6M هست.

بعد از 3 سال هنوز هم نسبتا قوی حساب میشه و بدون کوچکترین خرابی.

از مزایای خیلی بزرگ HTPC همین هست که ارتقاش راحت و خرابیش کمه. اگه الان یکی تهیه کنین میشه گفت که CPU خیلی بیشتر از نیاز امروزتون هست.

میتونین هی هارد اضافه کنین. میتونین 100 گیگ فایل موسیقی رو کاملا دم دست داشته باشین. الان من حدود 70 گیگ دارم و به لطف برنامه های مدیا سنتر حداکثر با 5 کلیک به تک تکشون دسترسی دارم. میتونم Rating بدم بهشون و دیگه دنبالشون نگردم.

میتونم افکتهایی رو روی تلوزیون 32 اینچم داشته باشم که لذت آهنگ گوش دادن رو بیشتر میکنه. "الان از خروجی پرژکتور استفاده میکنم ولی در اولین فرصت یه پی سی واسه این کار خواهم گرفت."

به گفته دوستمون پژمان خان در واقع حدود 180 تومن صرفه جویی توی --- واستون داره. که میتونین بذارین روی اسپیکر.

12. 2 کاربر از amir3408 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

ناظر انجمن لوازم صوتی و تصویری mr_rayan's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2009
    محل سكونت
    تهرون

پيش فرض

دوست عزیز بازم باید عرض کنم که HTPC جایگزین سینما خانگی نیست و جایگزین پلیره و من اون اسپیکر رو برای استفاده به جای سینما خانگی معرفی نکردم و فقط یه آپشن نسبتاً ارزون برای داشتن یه صدای خوبه و فکر می کنم تا 80 در صد صداش با 787 قابل رقابته ولی همون طوری که قبلاً گفتم برای استفاده تو اتاق پذیرایی طراحی نشده و دیزاینش بیشتر به درد روی میز می خوره.
    در مورد جدا بودن دستگاه ها این مورد چندان قابل قبول و قابل مقایسه نیست چون حتی تکنولوژی مورد استفاده اینها هم با هم خیلی فرق می کنه مثل اینکه کسی بگه آدم جای اینکه یه پورشه کاین بخره بهتره یه جیپ پاژن و یه هیوندای سوناتا بخره برای سفر داخل شهر و بیرون شهر !!! این جوری از هم جدا هستند و هر کدوم برای یه کاری ساخته شدند.
    بحث اصلی اینجاست شما هیچ وقت محصولات حرفه ای رو توی این بحث ها نیارید و بگین که حرفه ای ها از HTPC استفاده نمی کنند. مگه این سینماهای 500-600 تومنی حرفه ای هستند یا این پلیرهای مورد بحث ما
    نمونه یه ست صوتی حرفه ای می شه DVD Audio Player Sony ES Series به عنوان پلیر صدا یه [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] به عنوان پلیر تصویر و Pioneer Elite Susano به عنوان آمپ و یه ست بلندگو مارک Infiniti یا سری بلندگوی مارک Focal
    که تمام کانکشن هاشون روکش طلا دارند و از بهترین و دقیق ترین بورد ها رو توشون استفاده کردند و از بهترین متریال ساخته شدند
    که به ترتیب تقریباً 4.5 میلیون و 3 میلیون و 9 میلیون و 5 میلیون قیمت دارند و کمتر کسی همچین پول هایی خرج می کنه تا حرفه ای باشه و آخرش هم یه دی وی دی رایت شده بذاره توش می بینه پخش نمی کنه!
    البته نه اینکه این ها بد باشه ولی هر کسی باید ببینه چی بدردش می خوره و چقدر توان داره
    به نظر من یه HTPC معمولی از نظر کیفیت کاملاً از این پلیر های تجاری موجود در بازار بهتر و با کیفیت پخش بالاتری هست.
    در مورد سایر مزایا از جمله قابلیت ارتقا و ساپورت تمام فایلها و هزینه تعمیر پایین و ... هم که قبلاً بحث شده.

یه مزیت دیگه استفاده از HTPC که فقط مختص ایرانه اینه که ما پولی برای نرم افزار پرداخت نمی کنیم
    مثلاً Power DVD Ultra 3D دقیقاً 99.95$ قیمت داره که هم قیمته یه دی وی دی پلیر خوب تو بازاره که ما هیچ پولی براش نمیدیم.
    شما اگه این موضوع رو مطرح می کنین که HTPC جای پلیر هست که پلیرهایی با هزینه های خیلی پایین تر میشه تهیه کرد.
    در مورد بحث حرفه ای بودن هم من پیرامون حرف یکی از دوستان گفتم و فقط عقیده کسانی که حرفه ای کار می کنن مطرح کردم وگرنه نه خودم حرفه ای کار می کنم و نه اونقدر پول دارم که بخوام همچین کارایی بکنم.بیشتر هدف این بود که بگم هر چیزی جای خود.من حاضرم بهتون اطمینان بدم که ده سال دیگه هم بگذره باز هم این HTPC نمیتونه حتی تا درصد کمی جای پلیرهارو بگیره و اینم دلیلش کاملا مشخصه چون هر دستگاهی کارایی خاص خودش رو داره.
    در مورد اسپیکر من بازحرف شمارو قبول ندارم و صدای اون مدل اسپیکر و خیلی پایین تر از این حرفا می دونم.
    بهرحال ببخشید،من کلا به این نتیجه رسیدم که ما عقایدمون توی این زمینه کاملا با هم متفاوته و هر کدوم طور دیگه ای فکر می کنیم بنابراین فکر کنم بهتره زیاد خودمون رو اذیت نکنیم.
    موفق باشید

14. 2 کاربر از mr_rayan بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Mar 2007
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

دوست عزیز
    به نظرم چند نکته دیگه رو هم باید در نظر گرفت.
    1) هر کدام از دستگاههای فوق گارانتی مجزا دارند ولی در مورد لپ تاپ یا PC بحث گارانتی با اما و اگر مواجهه مخصوصا تو ایران. همونطور که می دونید برخی قطعات PC شامل گارانتی نیستن و تازه اون قطعاتی که گارانتی دارن زمان بروز ایراد شرکتهای گارانتی کننده معمولا و طبق تجربه از انجام تعهداتشون سر باز می زنند.( البته این بحث احتمالاته و شاید ایرادی هم به وجود نیاد اما به هر حال باید این مورد رو در نظر داشت.)

2) در مورد کارایی بالاتر HTPC نسبت به مجموع دستگاههای فوق شکی نیست اما در مورد کیفیت صوت و تصویر که گفتین HTPC بالاتره به نظرم از لحاظ کیفیت پخش تصویر تقریبا در یک حد هستن اما در مورد کیفیت صوت با اطمینان می گم که Player های حرفه ای یک سر و گردن بالاتر از انواع PC ها هستن.

3) بعضی از Case های HTPC ها طوری طراحی شدن که قابلیت ارتقاء , تعویض و اضافه نمودن حتی یک Hard ware جدید از آنها گرفته شده.مثلا مدلهای Shuttle رو که شما مثال زدین این مشکل رو دارن. بنابراین اگه کسی در صدد تهیه HTPC قابل ارتقاء هست بایست به شکل Case و امکانات Motherboard آن هم توجه داشته باشه.

در صورت امکان مدلهایی که با Intel سازگار هستند رو هم معرفی کنید.( البته علاقه شما به AMD واضحه )
    1- چرا دوست عزیز؟ تو این مورد گارانتی که کامپیوتر واقعاً وضعیت بهتری داره
    تو کامپیوتر کدوم قطعه گارانتی نداره؟ تازه مدت گارانتی در مورد این دستگاههایی که شما فرمودین معمولاً یکسال و حداکثر در حدود دو ساله ولی گارانتی قطعات کامپیوتر اکثراً سه سال و یا 5 سال و یا حتی مادام العمره! یه چیز دیگه تو بیشتر مواقع گارانتی قطعات کامپیوتر تعویضه ولی گارانتی دستگاه های صوتی و تصویری گارانتی تعمیر.
    2- در مورد کیفیت صدا شما احتمالاً صدای یه کامپیوتر با اسپیکر معمولی 30-40 هزار تومنی رو با سینما خانگی مقایسه می کنید. برای یکی از دوستان چند ماه پیش یه آمپ ONKYO مدل 607 با اسپیکرهای JBL سری E80 گرفتم وقتی به یه کامپیوتر با کارت صدای Creative که کارت صدا رو 45 هزار تومان گرفته بودم وصل کردم از شدت هیجان و لذت بردن از اوج کیفیت صدا قیافش واقعاً دیدن داشت!
    3-درسته بعضی کیس ها قابلیت ارتقا پایین تری دارند ولی همون ها هم باز خیلی انعطاف پذیرند مثلاً همین کیس های شاتل شما نمی تونید یه هارد بهش اضافه کنید ولی می تونید هارد قبلی رو با یه هارد جدید جایگزین کنید و یا به راحتی می تونید رم یا CPU رو عوض کنید همچنین دو اسلات خالی برای اضافه کردن کارت های مختلف دارین.
    ولی فرمایش شما کاملاً درسته و دوستان باید موقع تهیه و جمع آوری یه HTPC به چیزای زیادی توجه کنند. همین باعث میشه که خریدشون یه کم مشکل تر باشه.

بله من به AMD علاقه دارم ولی خیلی راحت شما فقط لازمه مادربورد و CPU رو عوض کنید اینتل بگیرید اگه به اینتل هم علاقه دارین احتمالاً می دونید چه مدلی براتون مناسبه یه نکته که لازم میدونم بگم اینه که مادربورد با گرافیک آنبرد با چیپ G43 و یا بقیه چیپ های گرافیکی اینتل نگیرین چون کارایی خوبی ندارند.
    Last edited by Pejman3; 08-04-2010 at 23:38.

16. 3 کاربر از Pejman3 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Mar 2007
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

شما اگه این موضوع رو مطرح می کنین که HTPC جای پلیر هست که پلیرهایی با هزینه های خیلی پایین تر میشه تهیه کرد.
    در مورد بحث حرفه ای بودن هم من پیرامون حرف یکی از دوستان گفتم و فقط عقیده کسانی که حرفه ای کار می کنن مطرح کردم وگرنه نه خودم حرفه ای کار می کنم و نه اونقدر پول دارم که بخوام همچین کارایی بکنم.بیشتر هدف این بود که بگم هر چیزی جای خود.من حاضرم بهتون اطمینان بدم که ده سال دیگه هم بگذره باز هم این HTPC نمیتونه حتی تا درصد کمی جای پلیرهارو بگیره و اینم دلیلش کاملا مشخصه چون هر دستگاهی کارایی خاص خودش رو داره.
    در مورد اسپیکر من بازحرف شمارو قبول ندارم و صدای اون مدل اسپیکر و خیلی پایین تر از این حرفا می دونم.
    بهرحال ببخشید،من کلا به این نتیجه رسیدم که ما عقایدمون توی این زمینه کاملا با هم متفاوته و هر کدوم طور دیگه ای فکر می کنیم بنابراین فکر کنم بهتره زیاد خودمون رو اذیت نکنیم.
    موفق باشید
    بله می شه پلیر های خیلی ارزون تری هم پیدا کرد حتی خیلی خیلی ارزونتر مثلاً چند روز پیش داشتم از توپخونه رد می شدم پلیرهای قلابی و ریمارک چینی رو داشتم می دیدم که تقزیباً تمام فرمت ها رو هم پخش می کرد قیمتشون هم بین 35 تا 50 هزار تومان بود. ولی این دلیل بر این نمی شه که ما این جوری مقایسه کنیم. بذارین یه مثال ملموس تر بزنم و یه مقایسه عادلانه تر بکنیم:
    قبلاً خدمتتون عرض کردم که با 650 هزار تومان می تونید یه HTPC با بلوری رکوردر تهیه کنید که 500 گیگ هم هارد داره با یه CPU دو هسته ای 240 AMD و 2 گیگ رم.
    حالا این رو مقایسه کنید با یه بلوری رکودر پاناسونیک که تو جمهوری قیمت گرفتم 000/150/1 تومان که اتفاقاً اون هم 500 گیگ هارد داشت واضحه که بعضی از کارایی های HTPC رو هم نداره.
    HTPC هم در حال حاضر داره به سرعت رشد می کنه این قضیه رو میشه تو عرضه محصولات جدید شرکت های سازنده سخت افزار و نرم افزار کامپیوتر دید مثلاً الان تقریباً تمام کیس ساز های مطرح دنیا یه سری کامل از کیس های HTPC تولید می کنند.
    DELL, Sony, HP, Shuttle, Apple و خیلی های دیگه از شرکت های سازنده کامپیوتر حداقل یه مدل HTPC تو رده محصولاتشون دارند. مایکروسافت نسخه های ویژه Media Center به بازار داده و همچنین روی بحث Media Server داره فعال کار می کنه که این Media Server خودش بحث مفصلی داره ولی نمایانگر اینه که صنعت سرگرمی خانگی به زودی بر روی بیس کامپیوتر قرار می گیره.
    نه من و نه شما قصد اذیت کردن نداریم و باز هم نه من رو شما اسلحه کشیدم که HTPC بخر نه بالعکس، غرض به اشتراک گذاشتن تجربه و دانشمونه و بحث کردن و آگاه کردن بعضی از دوستان و استفاده از تجربیات همدیگه.
    دلیلی هم وجود نداره که نظرمون در مورد یه مدل اسپیکر مثل هم باشه تا بتونیم با هم بحث و حتی مجادله کنیم. موفق باشید مخلص شما
    Last edited by Pejman3; 09-04-2010 at 00:13.

18. 8 کاربر از Pejman3 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Nov 2009

پيش فرض

خوب دوستان بد نديدم حالا كه بحث HTPC خيلي داغ شده يك سئوال رو مطرح كنم و از دوستان راهنمايي بخوام. من در حال UPDATE قطعات كامپيوترم هستم و قصد تعويض مادربرد و سي پي يو رو دارم كه در نتيجه اين دو قطعه بلا استفاده مي مونه خواستم دوستان بفرمايند اين قطعات قابليت استفاده به عنوان HTPC رو خواهند داشت؟ و اينكه چه كارت گرافيك؟ چه مقدار هارد و رم؟ و چه پاوري رو پيشنهاد مي دهند؟ و همينطور كيس؟ لطفا حدود قيمت سيستم پيشنهادي رو هم بفرماييد البته هر چه كمتر بهتر اما كاهش قيمت باعث فدا شدن كيفيت نشه.
    CPU: AMD AthlonX2 3500
    MB: ABit با PCI Express 16 , SATA

20. این کاربر از tonio_m2000 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •