تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 69 از 71 اولاول ... 195965666768697071 آخرآخر
نمايش نتايج 681 به 690 از 709

نام تاپيک: همه چیز درباره HTPC

پروفشنال NaughtyCat's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2009

پيش فرض

سلام

من مدتیه همین دستگاه پخش Android که دوستمون صفحه قبل معرفی کردن (Mbox S82) رو گرفتم.

این جور پخش کننده ها در واقع سیستم عامل Android رو میارن رو تلویزیون؛ بدون هیچ کار اضافی ای. بعد از اونجایی که Android هم برای صفحه های بزرگ تلویزیونها و مهم تر از اون برای استفاده با کنترل طراحی نشده، کار کردن با کنترلی که توی خود جعبه هست خیلی اعصاب خورد کنه! تا جایی که بهتره اصلا اون کنترل رو بذارید کنار و با موس و کیبورد یا از این Air mouse ها استفاده کنید. اون app ی که برای کنترل از روی گوشی ها و تبلت ها دادن هم زیاد جالب نیست.

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

احتمالا کسایی که این دستگاه رو میخرن بیشتر هدفشون کار با XBMC باشه. در این صورت میتونید اون مشکل کنترل و برنامه های دیگه اندروید رو به کل فراموش کنید و اصلا با این صفحه بالایی کاری نداشته باشید.

روی دستگاه فیرمور 100K4 نصبه که بر مبنای اندروید 4.4.2 هستش. من همون چند روز اول بعد اینکه خریدمش به 105k4 آپدیتش کردم. یه مشکلی که فیرمور اولیه ش داشت این بود که هر از چند گاهی تو حالت standby دستگاه خاموش روشن میشد خود به خود. روی اون فیرمور اولیه مشکل هماهنگ نبودن صدا و تصویر توی XBMC هم وجود داشته؛ پس حتما باید دستگاهتونو آپدیت کنید. روی این فیرمور جدید این مشکلات رو نداره.

از نطر سخت افزاری؛ chipset ی که توی S82 بکار رفته Amlogic S802 (چهار هسته 2.0GHz) و هسته گرافیکیش هم Mali 450 هستش. با 2گیگ RAM و 8GB حافظه داخلی. پس میبینید که از نظر سخت افزاری خیلی قویه و به گفته سازنده حتی از پس ویدیو های 4K هم برمیاد. با Blu-ray ISO هم نباید مشکلی داشته باشه.

حالا میرسیم به XBMC. من اون ورژنی که بصورت پیشفرض روی دستگاه نصب بود رو پاک کردم و آخرین ورژن stable که 13.1 Gotham باشه رو ریختم.

از نظر کیفیت تصویر خیالتون راحت باشه چون خوشبختانه خیلی خوبه و با پخش از روی XBMC کامپیوتر تفاوتی نداره. اما یه سری مشکلاتی توی پخش صدا و تصویر یا کلا کار با XBMC هست:

من خودم از اسکین Aeon Nox استفاده میکنم که نسبت به اسکین پیشفرض یه کم سنگین تره. این دستگاه توی یه بخش هاییش یه کمی کند عمل میکنه... اونقدری نیست که خیلی به چشم بیاد و رو اعصاب باشه ولی خب هست همچین چیزی.

یه مورد دیگه، گاهی وقتا بعد pause کردن ویدیو یا عقب یا جلو بردنش اون هماهنگی صدا و تصویر از بین میره. (میشه راحت ویدیو رو stop کرد و بعدش دوباره resume از همون قسمت)

اما بزرگترین مشکلی که دیدم ساپورت فرمت های مختلف صدا بود. توی این فیرموری که من دارم (105k4) و XBMC 13.1 یکی فرمت های Dolby TrueHD و DTS HD رو نمیشناسه، بعدشم AAC چند کاناله رو هم نبدیل نمیکنه... در واقع این قسمت های منوی Audio setting ورژن XBMC کامپیوتر رو نداره:

- Enable Dolby Digital transcoding
    Dolby Digital Plus (E-AC3) capable receiver
    TrueHD capable receiver
    DTS-HD capable receiver

با DD5.1 و DTS ولی مشکلی نداره. توی تنظیمات باید Passthrough رو فعال کنید.

برای کنترل XBMC هم میتونید از app های روی گوشی ها استفاده کنید و دیگه با کنترل خود دستگاه کاری نداشته باشید. من خودم از Yatse استفاده میکنم.

--------------------------

من در کل خیلی راضی ام از خرید این دستگاه. اگه دنبال یه "XBMC Box" هستین میشه گفت این بهترین گزینه هستش. اشکالاتی هم خب داره ولی باید اینم در نظر گرفت که کامپیوتری که همین کارها رو بخواد بکنه الان حدودا 3 برابر این قیمت داره و با این شرایط بازار ما تو ایران هم میدونید دیگه آخر سر اون چیزی که میخواستیم و انتظار داشتیم هم نمیشه! این ولی هم از نظر ظاهری قشنگه، هم کاملا بی سر وصداس. اینا بنظرم اون ضعف هاش رو می پوشونه.

یه مزیت دیگه ای که این مدل خاص شاید بشه گفت نسبت به بقیه پخش کننده های اندرویدی داره اینه که custom ROM های مختلفی براش میاد و خیلی زود بروز میشن و در کل community قوی ای پشته شه. یعنی میشه انتظار داشت اگه توی رام فعلی تون مشکلی میبینید توی یه آپدیت جدید برطرف بشه.

من به همه دوستانی که قصد دارن یه HTPC بگیرن پیشنهاد میکنم این Android box ها رو هم در نظر داشته باشن.
    Last edited by NaughtyCat; 01-08-2014 at 11:28.

3. 5 کاربر از NaughtyCat بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

ناظر انجمن لوازم صوتی و تصویری mr_rayan's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2009
    محل سكونت
    تهرون

پيش فرض

سلام مبارک باشه
    حدود قیمتش چقدر هست؟

5. این کاربر از mr_rayan بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

مدیر انجمن های هارد دیسک ata.royalfalcon's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام مبارک باشه
    حدود قیمتش چقدر هست؟
    سلام .
    در سايتي كه براي فروش گذاشته بودند 478 هزارتومن قيمتش هست . يه مدل ديگري هم هست كه با مینی کیبورد و موس حرکتی فروخته ميشه 598 هزارتومن قيمت گذاشتند .

7. 2 کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Dec 2009

پيش فرض

سلام مبارک باشه
    حدود قیمتش چقدر هست؟
    سلام! ممنون.

من از همین سایت بالایی خریدم 478. بنظرم که کاملا ارزشش رو داره. البته خب همچنان یه ضعف ها و کمبود هایی نسبت به یه HTPC داره که خب بالا گفتم.

بنظرم اگه یه سری موارد خیلی خاص مثل استفاده از TV tuner و قابلیت اجرای بازی های PC رو بذاریم کنار دیگه اصلا لازم نیست یه کامپیوتر مخصوص برای پخش ویدیو و موزیک گرفت. XBMC که کامل Android رو ساپورت میکنه و دیگه اصلا نیازی به ویندوز هم نیست.

---------------------

XBMC هم از ورژن بعدی که 14 هست اسمش قراره عوض بشه و باید از این به بعد Kodi صداش کنیم!

لوگوش هنوز نهایی نشده البته.

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

9. 2 کاربر از NaughtyCat بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Feb 2005

پيش فرض

با سلام خدمت دوستان

لطفا مشخصات قطعات یک سیستم htpc به روز و حدود قیمت را معرفی نمائید . با تشکر

تاريخ عضويت
    Dec 2009

پيش فرض

با سلام خدمت دوستان

سلام

من الان قیمت های دقیق بازار رو نمیدونم و مدل های بخصوصی از قطعات مثل مادربورد و ... الان مد نظرم نیست. بطور کلی میشه گفت:

بهترین انتخاب برای یه HTPC الان Core i3 های نسل 4 اینتل هستن.
    دنبال مادربورد هایی با چیپست های H81 یا B85 باشید. ترجیحا micro-atx.
    4GB رم DDR3 1600.
    برای هارد مدل های Green ـه Western Digital.
    پاور هم بین 350 تا 450 وات.
    به کارت گرافیک مجزا هم نیازی نیست.

این موارد بالا بسته به انتخاب های خودتون حدودا میشن بین 1 تا 1.5 میلیون.

12. این کاربر از NaughtyCat بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

مدیر انجمن های هارد دیسک ata.royalfalcon's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

با سلام خدمت دوستان

سلام .

قبلاً قصد داشتم یک سیستم HTPC با حداقل قیمت و حداکثر کارائی ببندم که قطعات زیر را انتخاب کرده بودم .

Motherboard = GIGABYTE GA-H81M-S2PH با قیمت حدودی 220 هزار تومن . این مادربرد HDMI دارد که نکته مهمی برای یک HTPC هست .
    CPU = Intel Core i3 - 4150 با گرافیک مجتمع HD Graphics 4400 و با قیمت حدودی 350 هزار تومن .
    Ram = Kingston HyperX Fury 4GB DDR3 1600MHz با قیمت حدودی 130 هزار تومن . این مادربرد فقط دو اسلات رم دارد و اگر بخواهید دو Ram 2GB بخرید دیگر جایی برای ارتقاء نخواهید داشت .
    HDD = Seagate Barracuda 7200.14 . اگر یک ترابایتی میخواهید با مدل نامبر ST1000DM003 با قیمت حدود 180 هزار تومن . اگر حجم فیلمها زیاد هست توصیه میکنم بیشتر هزینه کنید و انواع پرحجمتر انتخاب کنید .
    DVD-RW حدوداً 60 هزار تومن (با توجه به مدلهای مختلف ممکنه کمتر و یا بیشتر شود) .
    Case & Power = tenuous . یک HTPC باید Case کوچکی داشته باشد . این کیس به همراه پاور 330 واتی ارائه میشود و با توجه به این [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] توان آن کافی بنظر میرسد . قیمتش هم فکر نمیکنم بیشتر از 110 هزار تومن باشد ولی اگر بعداً میخواهید کارت گرافیک اضافه کنید باید از انواع عادی بخرید و همچنین پاور قویتری انتخاب کنید .
    اگر هم موس و کیبرد هم میخواهید باید به بودجه ـتون هم اضافه کنید .
    Last edited by ata.royalfalcon; 07-08-2014 at 14:24.

14. 5 کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

ناظر انجمن لوازم صوتی و تصویری mr_rayan's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2009
    محل سكونت
    تهرون

پيش فرض

در مورد هارد داخلی پیشنهاد می کنم دوستان به سامسونگ هم فکر کنند با مشخصات برابر با یک هارد وسترن و معمولا گارانتی سه ساله دارند بجای یک ساله وسترن معمولا حدود 30% قیمت پایین تری دارند.مثلا میشه با بودجه یه هارد یک ترابایتی وسترن یک هارد 1/5 ترابایتی سامسونگ تهیه کرد.

اگه نباشه جاش خالی می مونه sajjadsa's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2011

پيش فرض

سامسونگ خیلی وقته دیگه هارد تولید نمیکنه. بخش تولید هاردشو فروخته با سیگیت ...

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •