تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 68 از 71 اولاول ... 18586465666768697071 آخرآخر
نمايش نتايج 671 به 680 از 709

نام تاپيک: همه چیز درباره HTPC

پروفشنال NaughtyCat's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2009

پيش فرض

سلام دوستان

من یه لپ‌تاپ قدیمی دارم که میشه ازش به عنوان HTPC استفاده کرد کاری هم که میخوام بیشتر پخش فیلم و تصویر هست. گزینه‌ی پلیر معمولی رو هم دارم ولی اصلا جای یه کامپیوتر و انعطافش رو نمیگیره از طرفی هم نمی‌خوام فعلا درگیر یه HTPC حرفه‌ای با کیس مخصوص بشم. به همین خاطر نیاز به راهنمایی شما دارم:

اول شرایط
    ======================
    - لپ‌تاپ Dell Latitude هست که پردازنده‌ی Core2Due داره و گرافیک NVDIA نسبتا متوسط (برای پخش فیلم و کارهائي که از یه IPTV انتظار میره هیچ مشکلی نیست).
    - خروجی HDMI و Display Port رو داره (کلا Full Port هست).
    - تلویزیون یه سونی K52v هست که امکان خروجی کامپوننت و VGA و HDMI رو داره ولی هیچ ساپورتی از DLNA یا Wifi Direct یا IPTV و .. .نداره (یه تلویزیون خام ۵۲ اینچ مدل ۴ سال پیش)
    - مشکل HDMI، حدس خودم عدم تطابق درست HDMI هست احتمالا ورژن نسخه‌ی تلویزیون قدیمی بهرحال وصل شدن HDMI به لپ‌تاپ گاهی با دردسر همراه و یه جورائی شانسیه در حالیکه لپ‌تاپ آپدیت هست درایورش و مشکلی نداره همینطور تلویزیون از ریسور خیلی خوب سیگنال میگیره و همچین مشکلی وجود نداره.

چیزی که میخوام ست کنم:
    =======================
    ۱ برطرف کردن مشکل ارتباط HDMI بین لپ‌تاپ و تلویزیون. منظورم استفاده از یه واسط هست (اگه باشه) که بتونه مثلا این نقص تلویزیون رو برطرف کنه (مثلا مبدل HDMI به کامپوننت یا حتی VGA!! ) بهرحال به یه شکلی این ناهمهنگی بین لپ‌تاپ و تلویزیون باید حل بشه که واقعا ریشه‌ی اصلی مشکل رو نمیدونم. اگر هم قابل حل نیست با میشه از طریق VGA و یه تبدیل ۲.۱ واسه صدا مشکل رو تا حدی حل کرد.

۲ میشه لپ‌تاپ رو به DLNA یا WiDi مجهز کرد که مثلا بشه از طریق تبلت یا یه کامپیوتر دیگه روی تلویزیون استریم کرد؟
    ۳. Google Chrome Cast توی بازار ایران پیدا میشه و میتونه مشکلم رو حل کنه؟
    ۴. میشه از Leap Motion یا Kinnect برای کارای کنترلی استفاده کرد؟‌
    سلام

من اگه درست فهمیده باشم این لپتاپ شما بعضی وقتا از روی HDMI تصویر و صدا میده و بعضی وقتا نه. درسته؟

این ممکنه بخاطر این"HDMI Handshake" باشه. یه علتش همینه که ورژن HDMI دستگاه ها فرق داشته باشه و سازگار نباشن با هم.

این مشکل شما متاسفانه راه حل مشخصی نداره و باید باهاش سر کنید یا کلا بیخیال HDMI بشید. اونجوری که تو سایت های دیگه گفتن یه سری راه ها هست که میتونید امتحان کنید ببینید درست میشه یا نه. مثلا اول تلویزیون رو روشن کنید، بعد لپتاپ رو بهش وصل کنید (خروجی تصویر لپتاپ رو HDMI باشه) یا برعکس.

1. Try booting up your PC/Laptop with the HDMI cable connected to a TV that is on.

2. You can try booting up the PC/Laptop while the TV is off and then turn on the TV.
    3. If the above options don't work, try booting up the PC/Laptop first, and, with the TV on, connect the HDMI cable to both the PC/Laptop and TV.
    به احتمال زیاد مشکل همین HDMI handshake باشه. درایورهای لپتاپ هم که میگید آپدیته. با یه کابل HDMI دیگه هم اگه تونستید تست کنید. [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] . شاید با یه HDMI switcher هم مشکلتون حل بشه ولی نمیشه 100% گفت.

من خودم الان این کامپیوترم رو مجبور شدم با VGA وصل کنم به تلویزیون. البته به خاطر یه مشکل دیگه ای که با HDMI داشتم. تلویزیون من وقتی تصویر از HDMI ـه کامپیوتر باشه رنگ ها رو رنگ و رو رفته و اصطلاحا "washed out" نشون میده. توی تنظیمات این کارت گرافیک من هم نمیشه Full-range RGB رو انتخاب کرد و چاره دیگه ای نداشتم جز اینکه با VGA وصلش کنم. با VGA همچین مشکلی نداره.

اگه مثل من مجبور شدید از VGA تصویر بگیرید برای صدا هم میتونید از این کارت های صدای Creative بگرید که صدای 5.1 هم بتونید داشته باشید باهاش:

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

حدودا 250 تومنه.

2. تلویزیون رو باید به یه DLNA client تبدیل کنید تو این حالت. مثلا با یه WDTV که DLNA رو ساپورت میکنه. اینجوری دیگه لازم نیست لپتاپ به تلویزیون مستقیم وصل باشه. ولی خب اصلا اون انعطاف پذیری یه HTPC رو نداره این روش.

3. فکر نکنم. اون Chromecast هم زیاد به درد ما نمیخوره، بیشتر برای stream کردن محتوای قانونی از روی اینترنته تا پخش کردن محتوای local. برای این کار همون WDTV خیلی بهتره.

4. با Kinect مثل این اینکه میشه برنامه هایی مثل XBMC رو با یه کم دستکاری کنترل کرد. من خودم هنوز اینو امتحان نکردم درست نمیدونم. ولی بهترین کنترل همین app های روی iOS و Android هستن.
    Last edited by NaughtyCat; 18-01-2014 at 00:52.

2. این کاربر از NaughtyCat بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

حـــــرفـه ای MasterGeek's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2009

پيش فرض

خیلی ممنون دوست عزیز

راجع به HDMI درسته مشکل دقیقا همین Handshake هست. شاید با سوئیچ درست شه (اگر گیر بیاد) اما مشکل عدم تطابق ورژن‌ها رو حل می‌کنه؟ چون خودش هم می‌تونه همون مشکل عدم تطابق رو داشته باشه.

راجع به کروم کست نمی‌دونستم فقط منحصر به استریم آنلاین هست! ولی احتمالا گزینه‌های این تیپی هست درسته؟ یعنی با همین فاکتور سایز و سیستم (کوچیکی و ...) ولی با امکان استریم لوکال البته نمیدونم با توجه به محدودیت پاور این تیپ گجت چقدر امکانات یه پلیر با امکانات مشابه رو داره؟

به فکر تهیه‌ی یه Smart TV box بخصوص از نوعی که سیستم‌عاملش اندروید هست هستم و به نظر من مشکلم رو بهتر حل می‌کنه هرچند به قول شما هیچوقت به پای انعطاف یه HTPC نمیرسه

راجع به کارت صدا بله الان از VGA استفاده می‌کنم و از همین تکنیک استفاده می‌کنم فقط یک مشکل مکانیکی با VGA دارم!! اونم اینکه تلویزیون روی دیوار نصب شده و به زحمت پورت VGA رو پشت تلویزیون جا کردم

شما چه HDPlayerی رو پیشنهاد می‌کنید؟ امکانات DLNA یا خلاصه استریم لوکال خیلی به دردم میخوره

پ.ن:‌ بابت مقاله‌ی HDMI handshake هم به طور مخصوص ممنون بسیار مفصل بود و با جمع‌بندی در کل خیلی جالب بود بخصوص شاخص SAF
    Last edited by MasterGeek; 18-01-2014 at 04:00.

تاريخ عضويت
    Dec 2009

پيش فرض

خیلی ممنون دوست عزیز

راجع به HDMI درسته مشکل دقیقا همین Handshake هست. شاید با سوئیچ درست شه (اگر گیر بیاد) اما مشکل عدم تطابق ورژن‌ها رو حل می‌کنه؟ چون خودش هم می‌تونه همون مشکل عدم تطابق رو داشته باشه.

راجع به کروم کست نمی‌دونستم فقط منحصر به استریم آنلاین هست! ولی احتمالا گزینه‌های این تیپی هست درسته؟ یعنی با همین فاکتور سایز و سیستم (کوچیکی و ...) ولی با امکان استریم لوکال البته نمیدونم با توجه به محدودیت پاور این تیپ گجت چقدر امکانات یه پلیر با امکانات مشابه رو داره؟

به فکر تهیه‌ی یه Smart TV box بخصوص از نوعی که سیستم‌عاملش اندروید هست هستم و به نظر من مشکلم رو بهتر حل می‌کنه هرچند به قول شما هیچوقت به پای انعطاف یه HTPC نمیرسه

راجع به کارت صدا بله الان از VGA استفاده می‌کنم و از همین تکنیک استفاده می‌کنم فقط یک مشکل مکانیکی با VGA دارم!! اونم اینکه تلویزیون روی دیوار نصب شده و به زحمت پورت VGA رو پشت تلویزیون جا کردم

شما چه HDPlayerی رو پیشنهاد می‌کنید؟ امکانات DLNA یا خلاصه استریم لوکال خیلی به دردم میخوره

پ.ن:‌ بابت مقاله‌ی HDMI handshake هم به طور مخصوص ممنون بسیار مفصل بود و با جمع‌بندی در کل خیلی جالب بود بخصوص شاخص SAF
    با اون سوییچ هم نمیشه با اطمینان گفت که درست بشه...

من خودم هم دنبال این Android Box ها هستم. فقط اینایی که تا الان دیده بودم یا خیلی ضعیف بودن یا ورژن Android ـشون خیلی پایین بود. اما الان وضعشون خیلی بهتره نسبت به قبل. تنها نگرانیم فقط کیفیت تصویرشونه که باید ببینیم چجوریه. چون برند درست حسابی هم ندارن و همه چینی هستن.

اما جدا از اون مسئله کیفیت تصویر بنظرم میتونن کاملا جایگزین یه HTPC بشن. خیلی هم جمع و جور تر و کم صدا تر هستن. برنامه های Media center هم که رو Android زیاد داریم. میشه کاملا روشون حساب کرد.

من بجز این Android box ها این WDTV رو هم پیشنهاد میکنم ولی خب نسبت به یه HTPC خیــلی محدودتره. ولی برای پخش از روی هارد و اینا مشکلی نداره و تقریبا همه ی فرمت ها رو پخش میکنه.

5. این کاربر از NaughtyCat بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه Cyber-Dude's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2008
    محل سكونت
    اهواز

پيش فرض

سلام خدمتت همه دوستان و اساتید عزیز
    من وقتی لپتاپ رو وصل میکنم به تی وی اولا کیفیت و اشباع رنگها خیلی میاد پایید بعدشم کلی پرش فریم ایجاد میشه
    به نظرتون علتش چیه

آخر فروم باز dimah2005's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2006
    محل سكونت
    پا منقل

پيش فرض

سلام
    با حداقل هزینه، می خوام یه پی سی داشته باشم که بهش کارت دی وی بی وصل کنم و اینترنت داشته باشم، بتونم سینمای خانوادگی رو بهش وصل کنم. فقط همین
    پس چیزی که من میخوام نمیشه زیاد اسم اچ تی پی سی روش گذاشت.
    پس تنها نکته که فکر میکنم باید سیستمه داشته باشه خروجیه اچ تی ام ای هست. با کمترین هزینه چی میشه خرید؟ (قطعات دسته دو هم گیر میاد براش؟)
    -----
    چند سوال دیگه، اول اینه سیستم عامل مخصوص این کار هست که دیگه ویندوز نصب نکنیم؟ و بعد میشه کنترل (خاموش و روشن کردن) تلوزیون و سینمای خانوادگی با همین سیستم در دست داشت؟
    ------
    سوال دیگه، میشه یه ال سی دی تک رنگ (چی بش میگن؟ ) بهش وصل کرد و ازش خواست یه سری اطلاعات خاص رو نمایش داد؟
    و اینکه این کیسایی که ولوم تغییر سرعت فن دارن میشه کاریش کرد صدا رو تغییر بده؟

همین، با تشکر

پروفشنال stb2xxx's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2006

پيش فرض

کنترل مناسب برای htpc رسید :

این دستگاه دارای 3 کاربرد ریموت کنترل , مینی کیبورد , موس حرکتی برای استفاده در مدیا پلیر , اندروید باکس , کامپیوتر, ال سی دی است امکان کنترل ماوس را از طریق حرکت کنترل در هوا فراهم می کند فاصله حدکثر 10 متر (از مدیا پلیر , اندروید باکس , کامپیوتر) فراهم می کند . ضمنا پشت کنترل دارای کیبورد است

لازم به ذکر است ارتباط ریموت کنترل به صورت رادیویی بوده و از طریق یک رابط USB وایرلس صورت می گیرد .

– مجهز به مینی کیبورد انگلیسی
    – ارتباط تا برد 10 متر
    – دارای باطری لیتیوم قابل شارژ از طریق پورت USB
    – مدت زمان نگهداری شارژ طولانی
    – یادگیری 9 کلید از هر نوع کنترل ( تلویزیون,گیرنده دیجیتال , پلیر)

– سازگار با سیستم عاملهای ویندوز (8،XP،Vista،7) و لینوکس و اندروید

گارانتی 24 ساعت تعویض

1. 3-in-1 2.4G Wireless mini keyboard + Air Mouse + Remote controller + Audio(Optional) Receiver: Nano style, interface:
    USB 2.0, processor: (MCU) Sonix,
    2.4GHz wireless transfer mode, height up to 10m,
    RF mode:2.4Ghz GFSK
    transmitted power < 5dB,
    charging voltage: 4.4V~5.25V,
    charging current: 300mA,
    standby current < 50uA,
    operating voltage: 3.7V,
    working current: <70mA.
    83 keys,
    6-axis air mouse.

Last edited by stb2xxx; 02-05-2014 at 20:53.

پروفشنال stb2xxx's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2006

پيش فرض

با اون سوییچ هم نمیشه با اطمینان گفت که درست بشه...

من خودم هم دنبال این Android Box ها هستم. فقط اینایی که تا الان دیده بودم یا خیلی ضعیف بودن یا ورژن Android ـشون خیلی پایین بود. اما الان وضعشون خیلی بهتره نسبت به قبل. تنها نگرانیم فقط کیفیت تصویرشونه که باید ببینیم چجوریه. چون برند درست حسابی هم ندارن و همه چینی هستن.

اما جدا از اون مسئله کیفیت تصویر بنظرم میتونن کاملا جایگزین یه HTPC بشن. خیلی هم جمع و جور تر و کم صدا تر هستن. برنامه های Media center هم که رو Android زیاد داریم. میشه کاملا روشون حساب کرد.

من بجز این Android box ها این WDTV رو هم پیشنهاد میکنم ولی خب نسبت به یه HTPC خیــلی محدودتره. ولی برای پخش از روی هارد و اینا مشکلی نداره و تقریبا همه ی فرمت ها رو پخش میکنه.

S82 را به دلیل سخت افزار قوی می توان یک XBMC باکس کامل دانست XBMC 14 alpha در اندروید دستگاه نصب شده و توانایی پخش کلیه فرمت ها و ISO BLURAY را دارد.

اطلاعات بیشتر

10. این کاربر از stb2xxx بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز albertxx's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2014

پيش فرض

دوستان یه چنا سوال

من میخوام جدیدا یه تلویزیون بخرم و کار اصلیم تماشای فیلم و سریال و .....خواهد بود (( کارهای مالتی مدیا ! ))
    الان دنبال یه سیستم پخش هستم

خواستم ببینم جمع کردن یه htpc چقدر آب میخوره ؟؟؟

بجز htpc دیگه چه گزینه هایی در دسترسی هست ؟؟؟

تلویزیون باید حتما هوشنمد باشه ؟؟ (( مثلا این مینی پی سی اندرویدی که دوست عزیز در بالا معرفی کرد فکر کنم باید تلویزیون هوشمند باشه ! ))

یه راهنمایی کنید ممنون میشم !

S82 را به دلیل سخت افزار قوی می توان یک XBMC باکس کامل دانست XBMC 14 alpha در اندروید دستگاه نصب شده و توانایی پخش کلیه فرمت ها و ISO BLURAY را دارد.

اطلاعات بیشتر

این تو ایران موجود هست ؟؟

قیمت ؟؟؟ !!!!!!

آخر فروم باز wooooow's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2012
    محل سكونت
    لاهیجان

پيش فرض

دوستان تفاوت HTPC با HD player چیه ؟؟؟

Hd player هایی که دیدم قیمت کمتری دارن !!!

کیفیتشون چطوره ؟؟
    از کجا باید تهیه کرد ؟؟

خرید آنلاین یا باید رفت تهران ؟؟

تاريخ عضويت
    Dec 2009

پيش فرض

سلام
    با حداقل هزینه، می خوام یه پی سی داشته باشم که بهش کارت دی وی بی وصل کنم و اینترنت داشته باشم، بتونم سینمای خانوادگی رو بهش وصل کنم. فقط همین
    پس چیزی که من میخوام نمیشه زیاد اسم اچ تی پی سی روش گذاشت.
    پس تنها نکته که فکر میکنم باید سیستمه داشته باشه خروجیه اچ تی ام ای هست. با کمترین هزینه چی میشه خرید؟ (قطعات دسته دو هم گیر میاد براش؟)
    -----
    چند سوال دیگه، اول اینه سیستم عامل مخصوص این کار هست که دیگه ویندوز نصب نکنیم؟ و بعد میشه کنترل (خاموش و روشن کردن) تلوزیون و سینمای خانوادگی با همین سیستم در دست داشت؟
    سلام.
    یه سیستم بر مبنای Intel Core i3 های نسل جدید (Core i3 4xxx) برای اینکار کفایت میکنه. حدودا 1 تا 1.5 میلیون باید هزینه کنید.

در مورد سیستم عامل هم بستگی به خودتون داره. سیستم عامل های مختص HTPC مثل XBMCbuntu هستن که میشه ازشون استفاده کرد. کاربرا بیشتر برای اینکه هزینه پایین بیاد میرن سراغ همچین سیستم عاملهایی. برای کار راحت با کارت --- هم بهتره با ویندوز کار کنید.

دوستان یه چنا سوال

من میخوام جدیدا یه تلویزیون بخرم و کار اصلیم تماشای فیلم و سریال و .....خواهد بود (( کارهای مالتی مدیا ! ))
    الان دنبال یه سیستم پخش هستم

خواستم ببینم جمع کردن یه htpc چقدر آب میخوره ؟؟؟

بجز htpc دیگه چه گزینه هایی در دسترسی هست ؟؟؟

تلویزیون باید حتما هوشنمد باشه ؟؟ (( مثلا این مینی پی سی اندرویدی که دوست عزیز در بالا معرفی کرد فکر کنم باید تلویزیون هوشمند باشه ! ))
    دوستان تفاوت HTPC با HD player چیه ؟؟؟

Hd player هایی که دیدم قیمت کمتری دارن !!!

کیفیتشون چطوره ؟؟
    از کجا باید تهیه کرد ؟؟

خرید آنلاین یا باید رفت تهران ؟؟
    HD player ها نسبت به یه HTPC محدودترن. (از نظر ساپورت فرمت های مختلف، مدیریت و پخش حجم زیادی از محتوای دیجیتال و ...) از اون طرف هم کار باهاشون راحت تره و قیمت پایین تری هم دارن.

پخش کننده های مبتنی بر Android ولی بحث شون جداس. این دستگاه ها میتونن جایگزین یه HTPC هم بشن و اگه از نظر پخش موزیک و ویدئو بخوایم بگیم تفاوتی با یه HTPC ندارن.

14. 3 کاربر از NaughtyCat بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •