تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 67 از 71 اولاول ... 1757636465666768697071 آخرآخر
نمايش نتايج 661 به 670 از 709

نام تاپيک: همه چیز درباره HTPC

پروفشنال NaughtyCat's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2009

پيش فرض

با سلام

لطفا مشخصات به روز بك دستگاه htpc با بودجه اي حدود يك ميليون تومان ( براي case , cpu , main ,hdd,---,dvd rw) را بفرمائيد در ضمن مي خواستم بدونم خانواده نبز بدون داشتن سواد كامپيوتري مي توانند از رسيور اون همانند رسيور معمولي استفاده كنند يا خير با تشكر
    سلام
    ایشون درست میگن اگه بخواین یه HTPC ایده آل داشته باشین باید بیشتر هزینه کنید. ولی باز با همین شرایط هم میشه یه کامپیوتر خوب سرهم کرد.

CPU: Intel Core i3 3220
    Motherboard: Asus B75M-A
    RAM: 2x2GB DDR3 1600
    HDD: 1TB Western Digital
    Power: Green 430 EU

این قطعاتی که گفتم قیمت دقیقشون رو نمیدونم ولی باید حدود همین 1 میلیون بشن جمعن. مادربوردش micro-ATX هستش و قیمتش هم خیلی مناسبه. هارد هم بهتره 2TB باشه. Case هم بستگی به خودتون داره. من این مدل Tenuous گرین مدنظرمه ولی توش کارت --- نمیتونید بذارید.

این یه جورایی یه کامپیوتر معمولیه ولی خب بعنوان HTPC هم خیلی خوب جواب میده.

راجع به --- هم من خودم تا حالا روی کامپیوتر استفاده نکردم ولی بنظرم اگه قراره همه بخوان ازش استفاده کنن بهتره همون یه ----- جدا داشته باشین برای این کار. برنامه هایی هستن که کار کردن با --- ها باهاشون راحته مثل MediaPortal. ولی باز هیچی به راحتی همون ----- مجزا نیست. رسیوری باشه که cccam رو ساپورت کنه کافیه. حالا این نظر منه باید خودتون ببینید کدوم بهتره واستون.

ممنون از راهنمائیت به نظرت چی بگیرم من توی مشهد تمام فروشگاها رو سر زدم فقط یک مدل ازراک توی بازار هست که پورتهاش خیلی ناقصه
    دارم کم کم از خرید htpc منصرف میشم نظرت درباره با مینی ‍‍پی سی یا نانو پی سی چیه دردسرش کمتر نیست یا اخر باز برم یک پلیر ناقص بگیرم الان پاتریوت دارم
    شما هم این مادربورد Asus B75M-A رو ببینید. به کیس تون البته نمیخوره چون micro ـه. بنظرم اون کیس که دارین رو بدین بره و همین Tenuous گرین رو بخرین بهتر باشه! چون مادربورد واسش گیر نمیاد تا اونجایی که من دیدم.

این سیستم های نیمه آماده گرین هم ببینید:

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    Last edited by NaughtyCat; 13-08-2013 at 09:26.

2. 3 کاربر از NaughtyCat بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Apr 2007
    محل سكونت
    مشهد الرضا

پيش فرض

بالاخره فکر کنم مدلی که میخواستم رو پیدا کردم نظرتون راجب به این مادربرد چیه ASRock A75M-ITX سی پی یو چی بگیرم

4. این کاربر از pan_1356 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Dec 2009

پيش فرض

بالاخره فکر کنم مدلی که میخواستم رو پیدا کردم نظرتون راجب به این مادربرد چیه ASRock A75M-ITX سی پی یو چی بگیرم
    تبریک!
    مادربورد خیلی خوبیه و مخصوص HTPC ـه اصلا. برای CPU هم باید از این سری Llano ـه AMD یکی رو انتخاب کنید که میشن اینا:

AMD Llano APU Lineup (Desktop)
    APU Cores Frequency
    (Turbo)
    GPU Memory
    Support
    TDP
    A4-3300 2 2.5GHz 6410D DDR3-1600 65W
    A4-3400 2 2.7GHz 6410D DDR3-1600 65W
    A6-3500 3 2.1GHz
    (2.4GHz)
    6530D DDR3-1866 65W
    A6-3650 4 2.6GHz 6530D DDR3-1866 100W
    A6-3670K 4 2.7GHz 6530D DDR3-1866 100W
    A8-3850 4 2.9GHz 6550D DDR3-1866 100W
    A8-3870K 4 3.0GHz 6550D DDR3-1866 100W

اون سه تای اولی کافی هستن. ولی بهتره اون A6-3500 رو بگیرید. RAM هم 2 تا DDR3 1600 2GB.

خیلی سیستم خوبی میشه... از نظر گرافیکی نسبت به سیستم های اینتل قوی تر هم هست. پیشاپیش مبارکه!

6. 3 کاربر از NaughtyCat بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Feb 2007

پيش فرض

قطعات

1- کیس

و البته بسیاری دیگر

موفق باشید

احتمالا کیس شنبه موجود میباشد
    سلام، لطف کنین قیمت کیس رو pm کنین،ممنونم

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jul 2004

پيش فرض

اساتید محترم داشتم تو نت میگشتم این دو مدل رو دیدم به نظر شما به عنوان یک htpc قابل استفاده هست؟

داره خودمونی میشه filtrmiltr's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2008

پيش فرض

دوستان فنی و وترد لطفا راهنمایی کنید.
    من لپ تاپ DELL INSPIRON 6400 قدیمی دارم .که روش ویندوز 8 هم با کارکرد معمولی جواب میده.
    می خوام یه جورایی تبدیلش کنم به htpc کاربردش هم برام دیدن فیلم و گاهی وب گردی و بازی های سبک برای دخترم . تلوزیون خونه هم امکان استفاده از dnla رو داره ومن باقی ابزارش رو هم دارم . اشکال لپ تاپم اینه که از کابل hdmi نمی تونم استفاده کنم مگر اینکه تبدیلی چیزی باشه که بی اطلاعم حالا لطفا منو راهنمایی کنید که با این اوصاف

1.بهترین روش ارتباط لپ تاپ با tv چی می تونه باشه؟
    2.دسته بازی بیسیم در این سطح هست ؟ لطفا در مورد قیمت و مدل راهنماییم کنید؟
    3.ست موس و کیبورد بیسیم پیشنهاد می کنید ؟ یا چیز دیگه ای به نظرتون بهتره؟ هر پیشنهادی دارید اگه ممکنه مارک و قیمت ومدلم بگید؟
    4.من خودم مابلم رو سیستم وین 8 باشه تا بچه هم یه چیزایی یاد بگیره ولی با این همه پیشنهاد شما چیه ؟
    5.احتمالا نیاز به یه dvd یا blue ri اکستر نال هم دارم .لطفا در این مورد هم طبق موارد بالا راهنماییم کنید لطفا

هر توصیه دیگه ای هم به نظرتون می رسه دریغ نکنید اساتید .در ضمن تطلاعات من در این موارد ناچیزه .چشم امیدم به شما و حوصله تون هستش
    Last edited by filtrmiltr; 30-09-2013 at 21:13.

10. این کاربر از filtrmiltr بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Dec 2009

پيش فرض

اولی بله خوبه، ولی لینک دومی زیاد جالب نیست.

دوستان فنی و وترد لطفا راهنمایی کنید.
    من لپ تاپ DELL INSPIRON 6400 قدیمی دارم .که روش ویندوز 8 هم با کارکرد معمولی جواب میده.
    می خوام یه جورایی تبدیلش کنم به htpc کاربردش هم برام دیدن فیلم و گاهی وب گردی و بازی های سبک برای دخترم . تلوزیون خونه هم امکان استفاده از dnla رو داره ومن باقی ابزارش رو هم دارم . اشکال لپ تاپم اینه که از کابل hdmi نمی تونم استفاده کنم مگر اینکه تبدیلی چیزی باشه که بی اطلاعم حالا لطفا منو راهنمایی کنید که با این اوصاف

1.بهترین روش ارتباط لپ تاپ با tv چی می تونه باشه؟
    2.دسته بازی بیسیم در این سطح هست ؟ لطفا در مورد قیمت و مدل راهنماییم کنید؟
    3.ست موس و کیبورد بیسیم پیشنهاد می کنید ؟ یا چیز دیگه ای به نظرتون بهتره؟ هر پیشنهادی دارید اگه ممکنه مارک و قیمت ومدلم بگید؟
    4.من خودم مابلم رو سیستم وین 8 باشه تا بچه هم یه چیزایی یاد بگیره ولی با این همه پیشنهاد شما چیه ؟
    5.احتمالا نیاز به یه dvd یا blue ri اکستر نال هم دارم .لطفا در این مورد هم طبق موارد بالا راهنماییم کنید لطفا

هر توصیه دیگه ای هم به نظرتون می رسه دریغ نکنید اساتید .در ضمن تطلاعات من در این موارد ناچیزه .چشم امیدم به شما و حوصله تون هستش
    سلام.

1. چون این لپتاپ خروجی HDMI نداره بهترین راه همون خروجی VGA هستش. برای صدا هم میتونید یه ست اسپیکر 2.1 مخصوص کامپیوتر بگیرید.

برای کابل VGA فقط حواستون باشه چون یه سری کابل های بی کیفیت تو بازار هست که رزولوشن های Wide 16:9 نمیتونن بدن! من خودم دیدم همچین چیزی رو. سعی کنید یه دونه با کیفیتش رو بگیرید.

2. این لپتاپ شما چون یه کم قدیمیه یه اون صورت نمیشه برای بازی کردن روش حساب کرد... ولی با این حال برای دسته بی سیم میتونید این دسته های Xbox 360 مخصوص ویندوز رو بگیرید. بی سیمش توی بازار هست.

3. Logitech. مدل های مختلفی داره و کیفیت همه شون خوبه.

4. زیاد فرقی نمیکنه که ویندوز 7 باشه یا 8. فقط اگه امکانشو دارین بهتره RAM رو ارتقا بدین چون کمه 1GB برای این ویندوزا. اگه دیدین کامپیوتر کنده دیگه مجبورین XP رو نصب کنید روش...

12. 2 کاربر از NaughtyCat بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

ناظر انجمن لوازم صوتی و تصویری mr_rayan's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2009
    محل سكونت
    تهرون

پيش فرض

دوستان کسی میدونه برنامه xbmc چجوری میشه تنظیم کرد که موقع بالا اومدن ویندوز اتوامتیک اجرا بشه؟

تاريخ عضويت
    Dec 2009

پيش فرض

دوستان کسی میدونه برنامه xbmc چجوری میشه تنظیم کرد که موقع بالا اومدن ویندوز اتوامتیک اجرا بشه؟
    سلام

برای این کار باید یه سری تغییرات تو ویندوز داده بشه. این برنامه ی XBMCLauncher هست که باهاش راحت میشه این تغییرات رو ایجاد کرد.

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ؛ توضیحاتش هم هست.

این کار بیشتر برای سیستم هایی خوبه که غیر از XBMC استفاده ی دیگه ای به اون صورت ازش نمیشه. مثلا کسایی که سیستم عاملشون Linux ـه (برای پایین آوردن هزینه) و بعدش دیگه کاری با Linux ندارن و فقط از XBMC میخوان استفاده کنن.

من خودم اینکارو پیشنهاد نمیکنم. چون با یه کلیک راحت میشه XBMC رو باز کرد، اگه کامپیوتر هم همیشه روشن باشه فقط کافیه یه بار XBMC رو دستی باز کنید و همیشه آماده باشه.

Anti-virus ها هم به این برنامه گیر میدن. کلا زیاد به دردسرش نمیارزه رو ویندوز. حالا میخواین خودتون امتحانش کنید.

15. این کاربر از NaughtyCat بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

حـــــرفـه ای MasterGeek's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2009

پيش فرض

سلام دوستان

من یه لپ‌تاپ قدیمی دارم که میشه ازش به عنوان HTPC استفاده کرد کاری هم که میخوام بیشتر پخش فیلم و تصویر هست. گزینه‌ی پلیر معمولی رو هم دارم ولی اصلا جای یه کامپیوتر و انعطافش رو نمیگیره از طرفی هم نمی‌خوام فعلا درگیر یه HTPC حرفه‌ای با کیس مخصوص بشم. به همین خاطر نیاز به راهنمایی شما دارم:

اول شرایط
    ======================
    - لپ‌تاپ Dell Latitude هست که پردازنده‌ی Core2Due داره و گرافیک NVDIA نسبتا متوسط (برای پخش فیلم و کارهائي که از یه IPTV انتظار میره هیچ مشکلی نیست).
    - خروجی HDMI و Display Port رو داره (کلا Full Port هست).
    - تلویزیون یه سونی K52v هست که امکان خروجی کامپوننت و VGA و HDMI رو داره ولی هیچ ساپورتی از DLNA یا Wifi Direct یا IPTV و .. .نداره (یه تلویزیون خام ۵۲ اینچ مدل ۴ سال پیش)
    - مشکل HDMI، حدس خودم عدم تطابق درست HDMI هست احتمالا ورژن نسخه‌ی تلویزیون قدیمی بهرحال وصل شدن HDMI به لپ‌تاپ گاهی با دردسر همراه و یه جورائی شانسیه در حالیکه لپ‌تاپ آپدیت هست درایورش و مشکلی نداره همینطور تلویزیون از ریسور خیلی خوب سیگنال میگیره و همچین مشکلی وجود نداره.

چیزی که میخوام ست کنم:
    =======================
    ۱ برطرف کردن مشکل ارتباط HDMI بین لپ‌تاپ و تلویزیون. منظورم استفاده از یه واسط هست (اگه باشه) که بتونه مثلا این نقص تلویزیون رو برطرف کنه (مثلا مبدل HDMI به کامپوننت یا حتی VGA!! ) بهرحال به یه شکلی این ناهمهنگی بین لپ‌تاپ و تلویزیون باید حل بشه که واقعا ریشه‌ی اصلی مشکل رو نمیدونم. اگر هم قابل حل نیست با میشه از طریق VGA و یه تبدیل ۲.۱ واسه صدا مشکل رو تا حدی حل کرد.

۲ میشه لپ‌تاپ رو به DLNA یا WiDi مجهز کرد که مثلا بشه از طریق تبلت یا یه کامپیوتر دیگه روی تلویزیون استریم کرد؟
    ۳. Google Chrome Cast توی بازار ایران پیدا میشه و میتونه مشکلم رو حل کنه؟
    ۴. میشه از Leap Motion یا Kinnect برای کارای کنترلی استفاده کرد؟‌

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •