تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 12 از 71 اولاول ... 289101112131415162262 ... آخرآخر
نمايش نتايج 111 به 120 از 709

نام تاپيک: همه چیز درباره HTPC

داره خودمونی میشه milad_a_v's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2008

پيش فرض

سلام .
    با کدوم سیستمها مخالفید؟ اگه منظورتون htpc هست که من 3 سال هست که دارم کنار سیستمم از htpc استفاده میکنم . کلی فیلم با ترک DTS و DD که دارم حالشو میبرم . در ضمن جدیدا 5670 ati گذاشتم که دارم DTS-HD MA و ِ Dolby TrueHD هم انکود میکنم . پس بحث کیفیت DTS و DD مطرح نیست . من هم از خروجی HDMI کارتم هم صدا و تصویر میگیرم در کنارش از SPDIF هم استفاده کردم . تنها تفاوت SPDIF و HDMI اینه که حجم صدا در SPDIF بالاتره یعنی باید ولوم رو 2-3 دی بی بالا ببریم .

در مورد تفاوت DTS و دالبی برتری نسبی با DTS هست اما صدای دالبی هم هنوز با کیفیته و تفکیک صدا خوب عمل میکنه . یک نکته دیگه اینکه در حال عادی صدای DTS حدود 4 دی بی از صدای دالبی بلندتره که گاها همه فکر میکنند صدای DTS با کیفیت تره .

درود
    آقا این کارت گرافیک شما از directX11 هم پشتیبانی میکنه OK

حالا سوال : آیا برای تماشای فیلم و لذت بیشتر بردن از آن dirextX11 مفید خواهد بود؟

چون تو بازی که دوستان میگن تاثیر داره

5670 ati با برد گیگابایت هست؟
    آیا تو درایورش قابلیت پخش سه بعدی هم داره ؟؟؟

حـــــرفـه ای zed2's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2006

پيش فرض

درود

حالا سوال : آیا برای تماشای فیلم و لذت بیشتر بردن از آن dirextX11 مفید خواهد بود؟

تا حدودی ولی مهمتر از ان نصب کدک هایی است که بتونه از قابلیت های کارت گرافیک استفاده کنه چون کدک های قدیمی چنین قابلیتی نداره.
    تو بخش بعد نرم افزاری انجمن فیلم بپرسی نرم افزار ها و کدک های جدید رو که این قابلیت رو بتونه پشتیبانی کنه بهت معرفی کنن.
    Last edited by zed2; 25-04-2010 at 23:24.

3. 4 کاربر از zed2 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال Pejman3's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2007
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

درود

من تا الان نشنیدم که DirectX تو تماشای فیلم نقش داشته باشه و بیشتر بدرد رندر سه بعدی می خوره و تو بازی تاثیر داره البته کاربرد های دیگه ای هم پیدا کرده مثلاً با دستور العمل هاش می تونند از قدرت پردازنده کارت گرافیکی برای کارهای جنرال استفاده کنند که به GPGPU معروفه یا حتی توی Internet Explorer 9.0 به عنوان موتور پردازشی استفاده میشه.
    این گرافیک با برد گیگا هم هست
    بله این قابلیت رو داره

5. این کاربر از Pejman3 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Mar 2007
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

میشه بگین از کدوم مدل به بالا این قابلیت رو دارند
    یا اینکه در مدل هایی که گرافیک آنبرد هست هم این قضیه 3D صدق میکنه (چیپ های ATI)

g10 پاناسونیک هم 600 هرتز هست و full HD

تو اون تاپیک گفته بود 120 هرتز به بالا باید باشه
    توی سایت AMD نوشته که تمام مدل های HD 3000 به بالا این قابلیت رو دارند حتی آنبردها درایور کارت گرافیکی هم باید Catalyst 10.3 به بعد باشه.
    با این مشخصات G10 هم می تونه این رو ساپورت کنه فقط باید عینک مخصوص 3D active shutter glasses هم داشته باشید که یه جفتش تقریباً 200 دلار قیمتشه.

7. 2 کاربر از Pejman3 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Mar 2007
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

سلام
    مگه خروجيHDMI اين سيستمها هم صدا و هم تصوير نداره كه شما از خروجي كارت صدا با كابل كواكسيل به امپ زدي؟
    بزرگترين اشكال اين گونه فيلمهاي ريپ شده همين نداشتن صداي DTS يا DTS-HD هستش.خيلي تفاوت هست بين صداي دالبي و DTS تا نشنويد نميتونيد تصورش رو هم بكنيد.اجراي افكتها با جزعيات و كيفيت به مراتب بالاتر توسط DTS نسبت به دالبي اصلا قابل قياس نيست.
    ببين پژمان جان تو ديسكهاي DVD حد اكثر بيت ريتي كه ميشود ذخيره كرد براي صداي دالبي 448Kbit/s هستش.
    اما در همين ديسك با تراك DTS 754Kbit/s كد گذاري ميشه.البته در ابتدا با 1509Kbit/s بود ولي چون برخي فيلمها مجبور به ديسك دوم ميشدند اونو كاهش دادن.
    تازه تو دالبي اين ميزان بيت ريت براي همه 5.1 كانال مساوي هستش ولي DTS اينطور نيست و به نوعي VRBitrate
    هست.يعني به بر اساس نوع صدا يا افكت ميزان اون تغيير ميكنه.
    براي اين هست كه من به شخصه با اين سيستمها مخالفم.
    چرا هم صدا هم تصویر داره من هم به این خاطر با دو تا کابل وصل کردم که اولاً بعضی از تنظیمات صدا رو فقط با کارت صدا دارم دوم هم اینکه بعضی موقع ها که می خوام با هدفون گوش بدم مجبورم خروجی سیستم رو بذارم روی کارت صدا ولی اکثراً از همون صدای کارت گرافیک استفاده می کنم چون به نظرم صدا رو نزدیک تر به اصل پخش می کنه.
    حمید آقا فیلم ریپ شده چرا نمی تونه ترک صدای DTS داشته باشه؟ در ضمن استاندارد دالبی هم چیز پیش و پا افتاده ای نیست مثلاً فرمت Dolby TrueHD می تونه 8 کانال تا 16 کانال رو بصورت lossless audio پخش کنهیعنی همون صدای مستری که توی استودیوی فیلم سازی تو هالیوود دارند رو شما هم دارید!!!
    یه مورد دیگه هم اینه که 90 درصد این سینما خانگی های تجاری تو بازار نمی تونند تمام رنج فرکانس موجود در دالبی دیجیتال یا دالبی پرو لاجیک رو پخش کنند Dolby True HD که خب جای خود دارد.

9. این کاربر از Pejman3 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Nov 2007

پيش فرض

فکر کنم با این تعداد پاسخ و بازدید، این تاپیک استحقاقشو داشته باشه تا مهم بشه تا همه بتونن استفاده کنن.

یکی از دوستان زحمتش رو بکشه.

11. این کاربر از amir3408 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Moderator hamidR15's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2008
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

چرا هم صدا هم تصویر داره من هم به این خاطر با دو تا کابل وصل کردم که اولاً بعضی از تنظیمات صدا رو فقط با کارت صدا دارم دوم هم اینکه بعضی موقع ها که می خوام با هدفون گوش بدم مجبورم خروجی سیستم رو بذارم روی کارت صدا ولی اکثراً از همون صدای کارت گرافیک استفاده می کنم چون به نظرم صدا رو نزدیک تر به اصل پخش می کنه.
    حمید آقا فیلم ریپ شده چرا نمی تونه ترک صدای DTS داشته باشه؟ در ضمن استاندارد دالبی هم چیز پیش و پا افتاده ای نیست مثلاً فرمت Dolby TrueHD می تونه 8 کانال تا 16 کانال رو بصورت lossless audio پخش کنهیعنی همون صدای مستری که توی استودیوی فیلم سازی تو هالیوود دارند رو شما هم دارید!!!
    یه مورد دیگه هم اینه که 90 درصد این سینما خانگی های تجاری تو بازار نمی تونند تمام رنج فرکانس موجود در دالبی دیجیتال یا دالبی پرو لاجیک رو پخش کنند Dolby True HD که خب جای خود دارد.
    سلام آقا پژمان گل
    راستش من زياد دنبال اين فيلمهاي اينترنتي نيستم و نبودم.براي همين اطلاعاتم تو كدهاي صدا كمي بوي نا ميده
    در ضمن من نگفتم دالبي پيش پا افتاده هستش.من گفتم با توجه به ميزان بيت ريت بالاتر تو DTS كيفيت و Resolution
    ديتيل صدا بيشتره.
    گفتم من الان 20-30 تا فيلم دارم با هر دو كد صدا.اگر ولوم آمپ روي مثلا 30-dB باشه روي تراك دالبي و كليد صدا رو به DTS تغيير بدي فقط ار نظر حجم صدا،تاكيد ميكنم از نظر حجم صدا انگار كه ولوم رو بردي يه دفه روي dB-20 ديتيل و جزعيات كه ديگه جاي خود داره.
    براي همين براي من صداي DTS ارجهيت بيشتري داره.
    البته در مورد سيستم هم شايد پاسخ فركانسي اسپيكرهام توانائي اجراي دامنه وسيعي از فركانسها رو داشته باشه.
    در كل اميدوارم همگي موفق باشيد و از ديدن فيلمهاتون نهايت لذت رو ببريد

13. 2 کاربر از hamidR15 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Mar 2007
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

سلام به همه بچه ها
    راستش امروز دیگه بعد از مدتها رفتم سمت ولیعصر بازار کامپیوتر ایران، خب باید بگم که در زمینه کیس واقعاً مدل های کمی تو بازار بود که بدرد می خورد فکر کنم دفعه قبل که رفته بودم پایتخت انتخاب های بیشتری بود.
    ولی چند تا چیز جدید پیدا کردم که واقعاً بدرد بخور بود

اسپیکر Edifire C6 به قیمت 245 هزار تومن که تست کردم واقعاً صدای فوق العاده ای داشت. صدا از نظر حجم صدا و تفکیک خیلی خوب بود یه ساب 8.25 اینچی داشت که باس رو خیلی شفاف و عمیق ایجاد می کرد. بلندگوهای جلویی و سوراند هر کدوم یه میدرنج 3.5 اینچی و تیوتر دارند و سنتر هم دو تا مید رنج و یه تیوتر داره. باید بگم از خیلی از سینما خانگی های بازار صداش بهتر بود.(البته الان خیلی ها می گن که نه آقا مگه می شه صداش از سینما خانگی بهتر باشه ولی باید برن تست صدا بگیرن). در ضمن USB و مموری هم می خوره و فایل های صوتی رو مستقیماً پخش می کنه. همچنین یه تیونر اف ام هم داره که می تونید باهاش رادیو هم گوش کنید. تمامی تنظیمات و کنترل هاش هم از طریق ریموتش قابل دسترسی و راحته. بدنه ساب و اسپیکرها هم تمام چوبی و کلاً هم 24 کیلو وزن داره

اسپیکر Logitech Z-Cinema

قیمت 230 هزار تومن اسپیکر مخصوص طراحی شده برای HTPC
    این اسپیکر بصورت 2.1 است یعنی یه ساب و دو تا بلندگوی اصلی ولی با تکنولوژی خاصی صدا بصورت فراگیر به گوش میرسه مثل JVC TH-F3 که اون هم از همین تکنولوژی استفاده می کنه. این اسپیکر یه ساب 8 و دو تا بلندگو که هر کدوم از یه مید رنج و یه تیوتر داره با یه ریموت مدیا سنتر عرضه می شه که می شه باهاش تمام کنترل های نرم افزار های مدیا سنتر رو انجام داد یعنی نه فقط کنترل های اسپیکر بلکه تمام کنترل کامپیوتر رو هم میشه باهاش انجام داد از صدای دیجیتال 24 بیت هم ساپورت می کنه و با پورت USB به سیستم وصل می شه و از طریق همین USB هم دیتا و هم صدا رو انتقال می ده. این مدل رو فروشنده باز نداشت و نشد که تست بگیرم ولی تو اینترنت ریویو های خیلی خوبی ازش دیدم و به نظر صداش باید عالی باشه چون استاندارد THX هم داره.

Last edited by Pejman3; 26-04-2010 at 08:20.

15. 3 کاربر از Pejman3 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Mar 2007
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

Genius Remote 300

قیمت 37 هزار تومن
    یه مدل ریموت کامل و با کیفیت که تمامی کنترل روی فیلم ها آهنگ ها، عکس ها، تیونر و مدیا سنتر ها رو انجام میده. کیفیت ساختش واقعاً خوب بود و تو دست هم خیلی راحته. از تکنولوژی اینفرا رد استفاده می کنه و همچنین می تونه تا سه تا از بقیه وسایلتون رو باهاش کنترل کنید مثلاٌ تلویزیون و ریسیور و ... به این صورت که کنترل های هر وسیله ای رو به سمتش می گیرید و این طول موج مادون قرمزش رو ضبط می کنه و بعد می تونه با ایجاد همون فرکانس این وسایل رو هم کنترل کنه. به نظرم با توجه به امکانات و کیفیت ساخت خیلی ارزش داره.

17. 6 کاربر از Pejman3 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Aug 2008

پيش فرض

سلام خدمت HTPC بازان گرامی.
    من یک سیستم با مشخصات زیر به دستم رسید:
    MB: Asus M2N8-vmx

CPU: AMD Athlon 64 3200+ AM2

Ram: 512mb

VGA card: EliteGroup Gforce 8400s (تازه خریدم)

PCI-E interface: x8

هارد :۳۲۰ گیگ

power: green 600w (اگر مهم باشه دقیقا مشخصاتش را در میارم)

این سیستم در پخش فیلمهای 1080 مشکل داشت.
    من حدس زدم از کارت گرافیکش باشه و به هر حال کارت گرافیک جدیدی هم نیاز داشتم و رفتم خریدم.
    سیستم عامل ویندوز را از صفر نصب کردم و روش xmbc ریختم. تبلیغ فیلم Avatar را از ایتونز دانلود کردم و پخش کردم.
    منتها باز هم مشکل داشت. من منابع سیستم را چک کردم. مقدار رم مصرفی ۲۱۵ مگ بود و cpu در ۱۰۰٪ داشت کار می کرد.
    البته ۷۲۰p همون فیلم را خیلی عالی پخش می کنه و مقدار مصرف cpu حدود ۳۰٪ هست.

حالا سوال من اینه: یعنی این cpu این قدر ضعیف هست که حتی قادر به پخش یک فیلم HD نیست؟ یا من کاری را درست انجام نداده ام.

پ.ن ها:
    -الان هم دارم پارتیشن هایش را درست می کنم تا xmbc را به عنوان سیستم عامل نصب کنم.
    -این سیستم در نهایت به تلویزیون ۲۱ اینچ وصل میشه. کارت گرافیک را هم صرفا برای این خریدم که خروجی s-video داشته باشم.
    صرفا دلم می خواست گهگاهی هم به تلویزیون ۴۰ اینچ سامسونگ وصل کنم تا بعضی از فیلمها مانند Avatar را HD تماشا کنم.
    Last edited by dr_faust; 26-04-2010 at 23:37.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •