تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 11 از 71 اولاول ... 7891011121314152161 ... آخرآخر
نمايش نتايج 101 به 110 از 709

نام تاپيک: همه چیز درباره HTPC

پروفشنال Pejman3's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2007
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

تاپیک جالبی است.

گرچه به قول دوستمون (mr-rayan) این سیستم یه جورایی میشه هزینه ی مجدد برای خرید کامپیوتر . که اشکالاتش رو دوستان و خودتون ذکر کردید .
    که جدای از هزینه ی بالا ، مشکل اساسی اش پیچیدگی هست ، چون در هر صورت کامپوتر هست و همه ی اعضای خانواده نمیتونن با کامپیوتر کار کنند.
    ولی در هرصورت ایده ی جالبی هست . به شرط اینکه بشه قیمت رو کاهش داد ،و یه سیستم کاملا Silent جمع کرد . در ضمن با این سیستم قرار نیست بازی اجرا کنیم (مثلا سری 5000 ATI) چون هزینش خیلی میره بالا و اونموقع دیگه نمیشه گفت جایگزین پلیر هست!
    __________________________________________________ ___

جمع کل : حدودا 390 هزارتومن

در کل هزینه اش از پلیر خیلی بیشتر میشه .

این رو شاید نشه بهش گفت هزینه مجدد برای خرید کامپیوتر چون خوب خیلی ها الان بیشتر از یه تلویزیون تو خونه دارند که به این هم نمیشه گفت هزینه مجدد برای تلویزیون یا بعضی های دیگه همین جوریش بیشتر از یه کامپیوتر دارند.
    این قضیه پیچیدگی رو قبول دارم من هم عقیدم اینه که برای همه مناسب نیست چون باید به کار با کامپیوتر مسلط باشین تا بتونین حداکثر استفاده رو ازش ببرین. به هر حال هر چیزی برای همه مناسب نیست همین موبایل های با سیستم عامل ویندوز رو به خیلی ها بدین نمی تونند ازش استفاده کنند.
    در مورد گیم راستش من خودم از گیم های سه بعدی خوشم نمی یاد ولی وقتی 200 تومن برای خرید کارت گرافیک 5770 هزینه می کنید گرافیکی بالاتر از گرافیک PS3 دارین و میشه ازش به عنوان کنسول بازی هم استفاده کنید در صورتی که به نظر میرسه کامپیوتر به سرعت داره از کنسول های بازی جلو میزنه. مثلاً EA اعلام کرده که بازی Crysis 2 رو که بهترین بازی از نظر گرافیکیه رو فقط برای PC عرضه میکنه.
    ولی برای من یا بعضی های دیگه که زیاد گیم باز نیستیم همون آنبرد هم کافیه.
    اگه بخوایم 390 تومن رو با قیمت یه DVD پلیر مقایسه کنیم بله قیمت بالاست ولی این سیستم علاوه بر پخش دی وی دی می تونه DVD Recorder هم باشه هم HD Media Player و چند تا امکانات انحصاری دیگه.

2. 4 کاربر از Pejman3 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Mar 2010
    محل سكونت
    Esfahan

پيش فرض

با سلام
    مطالب در مورد HTPC خيلي جالب و مفيد بود
    به نظر من خريد و يا جمع كردن يك كامپيوتر بسيار كاراتر و مفيدتر از يك سينماي خانگي است.
    من قصد خريد سينماي خانگي را داشتم اما منصرف شدم و پول آن را خرج جمع كردن يك HTPC مي كنم.
    براي من مهمتر اين است كه در خانه اتصال اينترنت وايرلس دارم، پس مي تونم به راحتي همزمان هم به اينترنت وصل بشم.
    و انواع فرمت ها را هم با انواع پليرها پخش كنم.
    با تشكر از اطلاعات مفيد دوستان در اين بخش

4. 2 کاربر از ac800fr بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Nov 2007

پيش فرض

از شروع این تاپیک چند نفری از دوستان نظرشون از سینمای خانگی برگشته و این نشون میده آینده مال این سیستم هست.

ایشالا با بیشتر شدن تقاضا در آینده نزدیک میبینیم که وارد کنندگان و فروشندگان هم قطعات مورد نیاز رو عرضه می کنند.

اگه صرفه جویی در قیمت ----- و پخش فرمتهای جدید و پر استفاده رو هم به حساب بیارید و فکر ارتقا در آینده از ذهنتون بگذره انگیزه برای خرید این سیستم بیشتر میشه.

راستی من اینترنت روی تلوزیون رو امتحان نکردم . این بار حتما باید ببینم اپرا روی تلوزیون 32 اینچ چه حسی داره.

کنسولهای بازی رو به افول هستند و این افول از هم اکنون خودش رونشون میده.

6. 4 کاربر از amir3408 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Oct 2008

پيش فرض

با سلام
    مطالب در مورد HTPC خيلي جالب و مفيد بود
    به نظر من خريد و يا جمع كردن يك كامپيوتر بسيار كاراتر و مفيدتر از يك سينماي خانگي است.
    من قصد خريد سينماي خانگي را داشتم اما منصرف شدم و پول آن را خرج جمع كردن يك HTPC مي كنم.
    براي من مهمتر اين است كه در خانه اتصال اينترنت وايرلس دارم، پس مي تونم به راحتي همزمان هم به اينترنت وصل بشم.
    و انواع فرمت ها را هم با انواع پليرها پخش كنم.
    با تشكر از اطلاعات مفيد دوستان در اين بخش
    HTPC میتونه جایگزین پلیرها بشه .
    سینمای خانگی با HTPC نمیتونه جایگزین بشه . اتفاقا در کنار یک HTPC یک سینمای خانگی خوب یا AV ریسیور بهترین نتیجه رو میده . برای مثال با خرید یک AV خوب مثل پایونیر RS50 یا RS 70 که ورودی HDMI دارند فاز جدیدی رو شروع میکنید که پایانی نداره و خودبه خود همیشه به فکر ارتقای AV ریسیور یا بلندگوها میافتید .

8. 2 کاربر از vchip بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Moderator hamidR15's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2008
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

بلوری استاندارد همون 25 گیگه بلوری دو لایه 50 گیگه.

Wikipedia
    Blu-ray Disc (also known as BD or Blu-ray) is an optical disc storage medium designed to supersede the standard DVD format. Its main uses are for storing high-definition video, PlayStation 3 video games, and other data, with up to 25 GB per single layered, and 50 GB per dual layered disc. Although these numbers represent the standard storage for Blu-Ray drives,
    بله همین سیستمم به آمپ وصله البته یه DVD Player Sony NVS728 هم دارم که اون هم به آمپ وصله.

---------- Post added at 04:46 PM ---------- Previous post was at 04:46 PM ----------

بلوری استاندارد همون 25 گیگه بلوری دو لایه 50 گیگه.

Wikipedia
    Blu-ray Disc (also known as BD or Blu-ray) is an optical disc storage medium designed to supersede the standard DVD format. Its main uses are for storing high-definition video, PlayStation 3 video games, and other data, with up to 25 GB per single layered, and 50 GB per dual layered disc. Although these numbers represent the standard storage for Blu-Ray drives,
    بله همین سیستمم به آمپ وصله البته یه DVD Player Sony NVS728 هم دارم که اون هم به آمپ وصله.
    درسته.البته اگر به قسمت سمت راست اون اوگو و عكس ديسك هم نگاه كني نوشه:
    تك لايه 25-50
    دو لايه 50-100
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    خب پژمان الان شما با چه كابلي وصل كردي؟HDMI؟يا اونو به TV زدي و با كابل اپتيكال صدا رو ميدي به آمپ؟
    ميتوني فرمت صداي فيلمها رو از دالبي به DTS تغيير بدي؟اگه آره،تفاوت تو كدومشون حس ميكني؟
    Last edited by hamidR15; 20-04-2010 at 16:50.

10. 3 کاربر از hamidR15 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کابر فعال انجمن لوازم صوتی و تصویری ghahremanimehdi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2008
    محل سكونت
    !ashfield

پيش فرض

مادربورد Mini ITX از اینتل با پشتیبانی از پردازنده های i5 و i3 . و با اسلات PCI Express 2.0 X16 برای کارت گرافیک.
    خروجی HDMI با رزلوشن 1080p .

کد:
    قیمت مادربورد حدود 125 دلار .

12. 6 کاربر از ghahremanimehdi بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال Pejman3's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2007
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

---------- Post added at 04:46 PM ---------- Previous post was at 04:46 PM ----------

کد:
    خب پژمان الان شما با چه كابلي وصل كردي؟HDMI؟يا اونو به TV زدي و با كابل اپتيكال صدا رو ميدي به آمپ؟
    ميتوني فرمت صداي فيلمها رو از دالبي به DTS تغيير بدي؟اگه آره،تفاوت تو كدومشون حس ميكني؟
    من با کابل HDMI سیستمو به آمپ وصل کردم بعد از خروجی آمپ تصویر رو به تلویزیون می ره. البته کارت صدای کامپیوتر هم با یه کابل SPDIF کواکسیال به آمپ وصله
    من نمی تونم فرمت صدای فیلم رو تغییر بدم خود فیلم ترک صوتیش با هر فورمتی ضبط شده باشه با همون فرمت هم پخش می شه مگه فیلم هایی که هر دو تا فرمت رو دارند که تا الان من ندیدم.
    ببینید فرمت صوتی DTS کلاً از نظر تکنیکی و پیچیدگی تو یه کلاس بالاتر از دالبیه ولی خوب دالبی هم خیلی پیشرفت کرده و ورژن های مختلفی رو عرضه کرده. در کل هر دو فرمت رو من خیلی قبول دارم و نمی تونم بگم که اختلاف از زمین تا آسمونه ولی DTS بهتره

14. این کاربر از Pejman3 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه milad_a_v's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2008

پيش فرض

سایت رو دیدم قابل توجه کسایی که می خوان به سورس اصلی دسترسی داشته باشند این سایت فیلم های بلوری یا HD DVD رو بدون ریپ کردن یعنی فایلهای اصلی بصورت ایمیج بر روی چند تا DVD می فروشه. البته دوستانی که اعتقادی به HTPC ندارند بدونند که این فایلها فقط و فقط توسط کامپیوتر قابل پخش هستند و نه هیچ چیز دیکه ای.
    تاپیک رو هم دیدم در مورد قابلیت stereoscopic 3D توی کارت گرافیک Nvidia است.
    1-کارت های گرافیک ATi هم این قابلیت رو دارند فقط باید مطمئن باشید که از آخرین درایور کارت گرافیک استفاده میکنید
    2- قیمت هم به روی چشم
    3-نمیدونم من مشخصات G10 رو ندارم ولی اگه با مشخصات مورد نیاز هماهنگی داشته باشه میشه.
    4- خوب این 3DTV ها که تازگی توی بازار آمریکا عرضه شدند در اصل همون تلویزیون های HD هستند که برای نمایش تصاویر سه بعدی بهینه سازی شدند مثلاً دارای فرکانس بسیار بالا هستند و روشون معمولاً بین 2 تا 3 عینک سه بعدی هم داده میشه.
    میشه بگین از کدوم مدل به بالا این قابلیت رو دارند
    یا اینکه در مدل هایی که گرافیک آنبرد هست هم این قضیه 3D صدق میکنه (چیپ های ATI)

g10 پاناسونیک هم 600 هرتز هست و full HD

تو اون تاپیک گفته بود 120 هرتز به بالا باید باشه

16. این کاربر از milad_a_v بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Moderator hamidR15's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2008
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

من با کابل HDMI سیستمو به آمپ وصل کردم بعد از خروجی آمپ تصویر رو به تلویزیون می ره. البته کارت صدای کامپیوتر هم با یه کابل SPDIF کواکسیال به آمپ وصله
    من نمی تونم فرمت صدای فیلم رو تغییر بدم خود فیلم ترک صوتیش با هر فورمتی ضبط شده باشه با همون فرمت هم پخش می شه مگه فیلم هایی که هر دو تا فرمت رو دارند که تا الان من ندیدم.
    ببینید فرمت صوتی DTS کلاً از نظر تکنیکی و پیچیدگی تو یه کلاس بالاتر از دالبیه ولی خوب دالبی هم خیلی پیشرفت کرده و ورژن های مختلفی رو عرضه کرده. در کل هر دو فرمت رو من خیلی قبول دارم و نمی تونم بگم که اختلاف از زمین تا آسمونه ولی DTS بهتره
    سلام
    مگه خروجيHDMI اين سيستمها هم صدا و هم تصوير نداره كه شما از خروجي كارت صدا با كابل كواكسيل به امپ زدي؟
    بزرگترين اشكال اين گونه فيلمهاي ريپ شده همين نداشتن صداي DTS يا DTS-HD هستش.خيلي تفاوت هست بين صداي دالبي و DTS تا نشنويد نميتونيد تصورش رو هم بكنيد.اجراي افكتها با جزعيات و كيفيت به مراتب بالاتر توسط DTS نسبت به دالبي اصلا قابل قياس نيست.
    ببين پژمان جان تو ديسكهاي DVD حد اكثر بيت ريتي كه ميشود ذخيره كرد براي صداي دالبي 448Kbit/s هستش.
    اما در همين ديسك با تراك DTS 754Kbit/s كد گذاري ميشه.البته در ابتدا با 1509Kbit/s بود ولي چون برخي فيلمها مجبور به ديسك دوم ميشدند اونو كاهش دادن.
    تازه تو دالبي اين ميزان بيت ريت براي همه 5.1 كانال مساوي هستش ولي DTS اينطور نيست و به نوعي VRBitrate
    هست.يعني به بر اساس نوع صدا يا افكت ميزان اون تغيير ميكنه.
    براي اين هست كه من به شخصه با اين سيستمها مخالفم.

18. این کاربر از hamidR15 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Oct 2008

پيش فرض

سلام
    مگه خروجيHDMI اين سيستمها هم صدا و هم تصوير نداره كه شما از خروجي كارت صدا با كابل كواكسيل به امپ زدي؟
    بزرگترين اشكال اين گونه فيلمهاي ريپ شده همين نداشتن صداي DTS يا DTS-HD هستش.خيلي تفاوت هست بين صداي دالبي و DTS تا نشنويد نميتونيد تصورش رو هم بكنيد.اجراي افكتها با جزعيات و كيفيت به مراتب بالاتر توسط DTS نسبت به دالبي اصلا قابل قياس نيست.
    ببين پژمان جان تو ديسكهاي DVD حد اكثر بيت ريتي كه ميشود ذخيره كرد براي صداي دالبي 448Kbit/s هستش.
    اما در همين ديسك با تراك DTS 754Kbit/s كد گذاري ميشه.البته در ابتدا با 1509Kbit/s بود ولي چون برخي فيلمها مجبور به ديسك دوم ميشدند اونو كاهش دادن.
    تازه تو دالبي اين ميزان بيت ريت براي همه 5.1 كانال مساوي هستش ولي DTS اينطور نيست و به نوعي VRBitrate
    هست.يعني به بر اساس نوع صدا يا افكت ميزان اون تغيير ميكنه.
    براي اين هست كه من به شخصه با اين سيستمها مخالفم.
    سلام .
    با کدوم سیستمها مخالفید؟ اگه منظورتون htpc هست که من 3 سال هست که دارم کنار سیستمم از htpc استفاده میکنم . کلی فیلم با ترک DTS و DD که دارم حالشو میبرم . در ضمن جدیدا 5670 ati گذاشتم که دارم DTS-HD MA و ِ Dolby TrueHD هم انکود میکنم . پس بحث کیفیت DTS و DD مطرح نیست . من هم از خروجی HDMI کارتم هم صدا و تصویر میگیرم در کنارش از SPDIF هم استفاده کردم . تنها تفاوت SPDIF و HDMI اینه که حجم صدا در SPDIF بالاتره یعنی باید ولوم رو 2-3 دی بی بالا ببریم .

در مورد تفاوت DTS و دالبی برتری نسبی با DTS هست اما صدای دالبی هم هنوز با کیفیته و تفکیک صدا خوب عمل میکنه . یک نکته دیگه اینکه در حال عادی صدای DTS حدود 4 دی بی از صدای دالبی بلندتره که گاها همه فکر میکنند صدای DTS با کیفیت تره .

20. 4 کاربر از vchip بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •