تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 47 1234511 ... آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 469

نام تاپيک: DLNA - آموزش تصویری راه اندازی Media Server

آخر فروم باز M E H R A N's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2008
    محل سكونت
    سوئد

پيش فرض DLNA - آموزش تصویری راه اندازی Media Server

DLNA چیست؟

DLNA مخفف Digital Living Network Alliance که به معنای فارسی اتصال شبکه دنیای دیجیتالی به هم می باشد یک استاندارد جهانی مورد استفاده بین شرکت های سازنده لوازم الکترونیکی است.

که اجازه می دهد تمام لوازم الکترونیکی منزل مثل کامپیوتر - لپ تاپ - پرینتر - موبایل - تلویزیون و حتی دستگاه های صوتی اطلاعات درونی خود را داخل یک شبکه داخلی خانه به اشتراک گذاشته و هر یک از این وسایل با هم در ارتباط باشند.

دستگاههایی که از DLNA پشتیبانی می کردند اولین بار در سال 2004 به بازار عرضه شدند
    گفته می شود در سال 2008 بیش از 200 میلیون نوع از دستگاه هایی که از این تکنولوژی برخوردارند در سراسر جهان به فروش رفته است.

DLNA مشکلات ارتباط دستگاه دیجیتالی بسیاری را حل کرد به طور مثال در حال حاضر تلویزیون هایی با برخورداری از این تکنولوژی می توانند موزیک یا فایل تصویری به اشتراک گذاشته یک کامپیوتر یا لپ تاپ را نشان دهند و باهم ارتباط برقرار کنند این تلویزیون ها که دارای یک پورت کابل RJ45 شبکه هستند قابلیت اتصال به شبکه های خانگی را دارند
    البته باید یادآوری کرد تمامی دستگاهها باید با از این تکنولوژی برخوردار باشند مانند لپ تاپ های جدید سونی که این قابلیت را دارند و برای کامپیوتر های شخصی نیز برنامه های مورد تایید این سازمان موجود می باشد تا ارتباط بین دستگاه های صوتی و تصویری منزل را برقرار کند به طور مثال Windows Player 12 از DLNA پشتیبانی می کند که در ویندوز 7 موجود می باشد.

تنها در حال حاضر شرکت های زیر از این تکنولوژی در محصولات تولیدی خود استفاده می کنند :
    HP - Intel - LG - Motorola - Nokia - Panasonic - Philips - Pioneer - Microsoft - Samsung - Sharp - Sony - Cisco - Ericsson - Huawei - Toshiba - Buffalo - D-link - Dell - ASUS

و شرکت های بزرگی که از این تکنولوژی استفاده می کنند :
    کمپانی بزرگ BMW
    AT&T
    شرکت بزرگ Belkin
    شرکت بزرگ Canon
    Yahoo در ژاپن
    و بیش از 300 شرکت بزرگ بین المللی دیگر.

اما مهمترین برتری DLNA پشتیبانی از ارتباط وایرلس یا بی سیم می باشد که به راحتی می تواند تمامی وسایل الکترونیکی شما را به هم وصل کرده و اطلاعات درون آنها را با امنیت بینظیر به اشتراک بگذارد.

به طور مثال با این تکنولوژِی شما قادر خواهید بود که عکس های خود را از یک دوربین دیجیتالی به یک کامیپوتر در خانه ارسال کنید یا یک موزیک دلخواه خود را از کامیپوتر یا لپ تاپ خود به موبایل خود منتقل وذخیره کنید یا اینکه فایل های صوتی یا تصویری خود را از یک کامپیوتر یا مدیا سرور به تلویزیون خود منتقل کرده و تماشا کنید.

شاید در نظر اول فکر کنید که تمامی به راحتی امکان پذیر بوده و احتیاجی به این تکنولوژی نیست ولی موضوع اصلی اینجاست که شما همیشه به همه چیز در همه جا دسترسی ندارید مثلا شما در طبقه پائین منزل نشسته اید و قصد دارید یک فیلم داخل هارد کامیپوتر خودرا تماشا کنید شما درهمان با تلویزیونی که از این تکنولوژی پشتیبانی می کند و به شبکه خانگی شما وصل است می توانید فیلم را تماشا کنید و یا در هر جای خانه با موبایل خود موزیک یا فایل مورد نظر درون خود را از کامپیوتر خود گرفته و ذخیره کنید یا حتی می توانید فایل های صوتی و تصویری درون موبایلتان را در تلویزیون به نمایش بگذارید و یا عکس درون موبایلتان را با یک پرینتر وایرلسی که از این تکنولوژِی پشتیبانی می کند پرینت بگیرید در موارد عادی شما باید موبایل خود را به یک کامپیوتر وصل کرده و از طریق کامیپوتر خود که به پرینتر وصل است پرینت بگیرید.

به خودی خود تلویزیون ها و دستگاه های صوتی قادر به تشخیص فایل های به اشتراک گذاشته در شبکه نیستند ولی با این تکنولوژی می توانند به اون اطلاعات دسترسی پیدا کنند
    تکنولوژی DLNA بیشتر برای مصارف خانگی و استفاده راحت و بدون دردسر عرضه شده است و بیشتر مورد استفاده کسانی است که می خواهند تمامی اطلاعات دستگاههای خودرا به راحتی اشتراک گذاشته و در همه جای خانه بدون کوچکترین جابه جائی دستگاهها و آمد و رفت و زحمت های فراوان به تمامی اطلاعات صوتی و تصویری دسترسی داشته باشند.

اکنون اگر به قدرت این تکنولوژِی پی برده اید
    باید گفت به زندگی دیجیتالی خوش آمدید
    .متن بالا برگرفته از سایت homeserver.ir است.

حالا که معنی و مفهموم DLNA را فهمیدیم باید بدانیم که کدامیک از دستگاه هایی که داریم از این نکنولوژی استفاده میکنند. جهت فهمیدن این موضوع راه های مختلفی وجود داره, مثلا با دیدن لوگوی dlna بر روی تلویزیون, سینمای خانگی و یا انواع وسایل صوتی و تصویری میشه از وجود آن در دستگاه مطلع شد.

اگر لوگوی DLNA بر روی دستگاه شما مانند Play Station3, Xbox360 و غیره وجود نداشت کافیه به کاتالوگ آن مراجعه کنید و با خواندن مشخصات دستگاه و همچنین طرز راه اندازی و یا فعال کردن آن اطلاعات بیشتری کسب کنید. اما اگر به هر دلیلی دسترسی به کاتالوگ دستگاه مورد نظرتون نداشتید میتونید با یک جستجوی ساده در اینترنت اطلاعات بیشتری را کسب کنید.

برای نمونه میشه به بعضی از گوشی های مبایل که از dlna پشتیبانی میکنند اشاره کرد...

Nokia N79
    Nokia N82
    Nokia N95
    Nokia N95 8GB
    Nokia N96
    Sony Ericsson W705
    Sony Ericsson C905
    Samsung Omnia
    Nokia N900
    Samsung B7610 Omnia Pro
    Samsung I8000 Omnia II
    Samsung S800 JET
    Sony Ericsson Xperia X2
    Sony Ericsson Satio - Idou
    Sony Ericsson Xperia X10
    و غیره...

برای راه اندازی این سرویس و به اشتراک گذاشتن فایل های صوتی و تصویری از طریق کامپیوتر میتونید از برنامه هایی مانند Mezzmo, Tversity,TwonKyMedia, Windows Media Player استفاده کنید. Tversity و Mezzmo تقریبا امکاناتی شبیه به هم را دارند با این تفاوت که Tversity امکان پشتیانی از سایت های آنلاین تصویری مانند Youtube را هم داره و از طرفی هم میشه در آن از RSS هم استفاده کرد. نسخه رایگان Tversity را میتونید از لینک زیر دانلود کنید.

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    من مدتی از
    Tversity استفاده کردم اما به دلیل Beta بودن فعلی این نرم افزار باگ هایی را داشت و به همین دلیل به دنبال نرم افزار دیگه ای گشتم تا اینکه Mezzmo را پیدا کردم.کرکی که برای Mezzmo نسخه 2.3.1.0 وجود داشت اولش خوب کار میکرد اما بعد از 15 روز متوجه شدم که این نرم افزار در اصل کرک نشده و بعد از 15 روز در PS3 من تمام فایل هایی را که به اشتراک گذاشته بودن با عنوان Your 15 day trial is expired جایگزین شده, تا اینکه نسخه 2.1.4.0 یعنی آخرین نسخه ی این نرم افزار را همراه با پچی که وجود داشت پیدا کردم. این پچ فعلا کار میکنه و به مشکلی بر نخورده. باید دید که بعد از گذشت 15 روز هم به روند خودش ادامه میده یا نه.

حداقل سیستم مورد نیاز برای نصب Mezzmo طبق سایت خودش...

Windows 7 (32-bit and 64-bit), Windows Vista (32-bit and 64-bit), Windows XP (32-bit and 64-bit), Windows Server 2008, Windows Server 2003, Windows Home Server (WHS)

Minimum of 512MB RAM

Minimum of 50MB free hard disk space

Minimum of 1024x768, 24 bit resolution display

CD/DVD writer (recommended)

Internet connection (recommended)

Transcoding: Minimum 2.4GHz CPU and 1GB RAM is required. Dual Core, Quad Core or higher CPU with 2GB RAM or higher is recommended.

من متوجه نشدم که در مشخصات نصب این برنامه داشتن اینترنت را پیشنهاد کرده؟ یعنی بدون ارتباط اینترنتی و فقط با داشتن یک مودم خانگی میشه از Mezzmo استفاده کرد؟ این سوالات رو بعدا دوستانی که آزمایش کردند بهتر میتونند جواب بدند چون من خودم از طریق Wireless لپ تاپ رو به PS3 وصل کردم و امکان آزمایش از طریق کابل کشی را ندارم.

Conceiva Mezzmo 3.4.4.0 ابزاری برای DLNA [لینک تصحیح شد]
    منبع لینک :
    ------ . ir
    کد:
    پسورد فايل فشرده :
    ------ . ir

مراحل نصب برنامه که تمام شد آنرا اجرا نکنید, پچی را که داخلش وجود داره به داخل پوشه ای که فایل های نصب برنامه در آنجا قرار دارند کپی کنید و پچ را آنجا اجرا کنید.

حالا برنامه را اجرا کنید. بعد از اجرا کردن برنامه اگر یوزری که از آن استفاده میکنید پسورد داشته باشد از شما درخواست وارد کردن پسورد ادمین را میکند. شما هم با وارد کردن پسورد ادمین و یا یوزری که اختیارات یک ادمین را دارد, پنچره ی باز شده را OK کنید.

بعد از آن پنجره ای برای شما باز میشه به اسم Setup Your Mezzmo Library. شما در این قسمت تمام فولدر هایی را که دوست دارید با دستگاه مورد نظرتون به اشتراک بگذارید وارد میکنید. محتوای این فولدرها میتونه عکس, فایل های تصویری یا موسیقی باشه.

برای وارد کردن فولدر هایی که دوست دارید مث عکس زیر بر روی Add کلیک کنید.

و بعد فولدر مورد نظرتون رو پیدا کرده و از منوی بالا محتوای آن فولدر را هم تعیین کنید. مثلا اگر پوشه ی انتخابی شما فقط فایل های صوتی توش داره در منو فقط Music Files را انتخاب کنید و اگر پوشه ای انتخابی شما هم فایل های تصویری و هم صوتی و هم عکس داخل وجود داره میتونید All Media Files را انتخاب کنید.

بعد از انتخاب تمام پوشه ها آنها را دوباره چک کنید. اگر دیدید جایی را اشتباه وارد کردید میتونید با انتخاب دوباره آن پوشه و کلیک بر روی Edit آنرا تغییر دهید. البته تمام این تغییرات را بعدا میشه دوباره تغییر داد و جای نگرانی وجود نداره.

با کلیک کردن بر روی OK بعد از تمام شدن کارهای بالا Mezzmo شروع میکنه به وارد کردن تمام فایل ها و پوشه های انتخابی شما در کتابخانه ی خودش.

منتظر بمونید تا در قسمت Status چیزی باقی نمونه و همه فایل ها در کتابخانه ی Mezzmo ثبت و وارد بشند.

تا اینجای کار Media Server شما راه اندازی شد. در گوشه سمت راست قسمت پایین برنامه Mezzmo هم از راه اندازی شدن و در حال اجرا بودن Media Server خبر میده.

پس شما تا الان تونستید که فولدر هایی را که دوست داشتید از طریق Mezzmo به اشتراک بگذارید و مشکلی هم تا اینجا وجود نداشته. البته بعضی تنظیمات وجود داره بعدا به آنها اشاره خواهم کرد.

حالا باید DLNA یا Media Server دستگاه مورد نظرتون رو که میخواهید فولدر های وارد شده در Mezzmo را نشون بده فعال کنید. معمولا بصورت پیش فرض DLNA یا Media Server را در این دستگاه های برای راحتی کار کاربران بصورت فعال قرار میدند اما برای اینکه از فعال بودن آن اطمینان حاصل کنید به منو و یا تنظیمات آن مراجعه کنید.

البته قبل از آن شما باید دستگاه مورد نظرتون رو از طریقی شبکه کرده باشید. مثلا من از قبل PS3 را به مودم از طریق Wireless وصل کرده بودم. شما هم چه از طریق کابلی و چه از طریق بی سیم اول باید دستگاهتون رو در شبکه ای که دارید وصل کرده باشید وگرنه نمیتونه Media Server را که توسط Mezzmo را انداختید تشخیص بده چون هیچ ارتباطی بین کامپیوتر شما و دستگاهتون وجود نداره. پس اول شما باید از طریقی این دو را به به هم وصل کرده باشید.

فعال کردن Media Server در Play Station 3

مسیر Network Settings -> Media Server Connection را طری کنید و آنرا بر روی Enable قرار دهید.

بعد از فعال کردن DLNA یا Media Server در دستگاه خود, اتوماتیک آنرا تشیص میده. اگر دستگاهتون Media Server را پیدا نکرد در داخل Mezzmo روی Media Devices کلیک کنید و مطمئن بشید که دو گزینه ای که در عکس زیر نشون دادم تیک خورده باشند.

بعد از اینکه دستگاه های خودتون رو مانند گوشی مبایل, تلویزیون, کنسول های بازی و غیره را در لیست بالا اد کردید بهتره که برای امنیت بیشتر تیک Allow all new device to connect Mezzmo را بردارید تا اگر از طریق Wireless شبکه را اینجاد کردید همسایه ها نتونند ازش استفاده کنید. هر وقت دوست داشتید دستگاه دیگه ای را وصل کنید کافیه اولش این قسمت را دوباره فعال کنید.

اگر بعد از پخش کردن یک فایل تصویری متوجه شدید که اون فایل زیاد قطع و وصل میشه و خوب نشون داده نمیشه دلایل مختلفی زمیتونه داشته باشه. یکیش اینکه شما اون تصویر را با حداکثر کیفیت دارید از طریق کامپیوتر خودتون ارسال میکنید و یکیش هم اینکه عمل transcode کردن چندین فایل تصویری با هم در کامپیوتر شما نمیتونه توسط سی پی یو انجام بشه پس بهتره که عمل transcode کردن را نسبت به سی پی یویی که دارید تعیین کنید.

در صورت داشتن همچین مشکلی کارهای زیر را انجام بدید.

از منوی بالا وارد قسمت Media SErver>>> Media Devices بشید. روی دستگاهی که به Mezzmo وصل کردید و مشکل پخش داره کلیک کنید تا انتخاب بشه و بعد Edit را بزنید و در پنجره ی باز شده وارد Performance بشید.

همانطور که از عکس بالا هم معلومه در این قسمت شما میتونید حداکثر رزولوشنی را که دستگاه شما ساپورت میکنه را تعیین کنید.اگر Maximum Video Size تیک نداشته باشه در این صورت شما هر فایل تصویری که داخل کامپیوتر داشته باشید با همان رزولوشن و Bitrate به دستگاه شما transcode میشه. اما با فعال کردن Maximum Video Size میتونید حداکثر Bitrate و اندازه تصویر را تعیین کنید تا در کیفیت پخش آن تاثیر گذار باشد و تصویر قطع و وصلی نداشته باشد.

اگر هم وقع پخش یک فایل تصویری مصرف CPU در کامپیوترتون زیاد بود برید به Media Server>> Transcoding Settings .

قسمت را که با فلش قرمز نشون دادم یعنی جایی که نوشته Maximum number of audio/video transcoders بر روی 8 بصورت پیشفرض قرار داره و ممکنه این تعداد برای سی پی یوی شما زیاد باشه. اگر از CPU های 1 هسته ای استفاده میکنید اونو به 1 تغییر بدید و اگر از سی پی یو های دو هسته ای استفاده میکنید عدد 2 را وارد کنید و اگر از سی پی یو های 4 هسته ای استفاده میکنید بهتره آنرا بر روی 3 یا 4 قرار بدید. بعد پنجره ی باز شده را OK کنید.

متاسفانه چون من نمیتونم فعال کردن DLNA را برای همه دستگاه ها دونه به دونه بگم امیدوارم که خودتون و یا با همکاری دوستان دیگه بتونیم دستگاه های دیگه ای را هم مانند PS3 به لیست اضافه کنیم. چون من فقط TV , PS3 رو دارم که از DLNA پشتیبانی کنه و PS3 را برای شبکه کردن با کامپیوتر بهتر تشخیص دادم.

امیدوارم که این برنامه و توضیحات تونسته باشه تا حدی بهتون کمک کنه. اگر سوالی داشتید که از عهده جواب دادنش بر بیام حتما بعدا به سوالات هم جواب خواهم داد. اما خب اگر من هم نتونستم سوالتون رو مطرح کنید حتما دوستانی که با موضوع آشنایی بهتری دارند بهتون جواب خواهند داد و شما را راهنمایی خواهند کرد.

سایت Mezzmo برای دریافت اطلاعات بیشتر.

کد:
    آموزش راه اندازی DLNA از طریق Samsung PC Media Share. اگر با Mezzmo موفق به راه اندازی نشدید طبق آموزش زیر عمل کنید. برای تلویزیونهای سامسونگ.

کد:
    آموزش راه اندازی DLNA از طریق Windows 7 در تلوزیونهای سامسونگ با پشتیبانی DLNA.

کد:
    آموزش راه اندازی و به اشتراک گذاشتن فایل به PS3 در ویندوز های XP و Vista و همچنین Macintosh بصورت تصویری.

کد:
    آموزش تصویری دیگه ای برای PS3 و XBox360

کد:
    موفق باشید

Last edited by M E H R A N; 22-03-2010 at 20:46.

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Nov 2009

پيش فرض

سلام دوست عزیز من ویندوزم 7 هست و یک تلویزیون led هم خریدم که دارای dlna هست میخوام فایل هامو از کامپیوتر بفرستم به تلویزیون و تماشا کنم. مدل تلویزیونم هم 32led5600 ال جی هست. آیا باید مودم یا وسیله ای بخرم که بتونم این ارتباط رو بر قرار کنم پشت تلویزیون یه ورودی داره به نام وایرلسس و رو خود تلویزیون بلوتوث هم هست. من باید برای کامپیوتر چی بخرم؟؟؟ مودم adsl دارم ولی lan آیا با من هم میتونم با تلویزیون فایل هامو اشتراک بزارم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

3. این کاربر از mortezadj بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Oct 2010

پيش فرض

و گوشی ؟؟ (SATIO) ، میگم ارتباط با کامپیوترش بلوتوثی میشه ؟؟؟
    چه جوریییی

5. این کاربر از alilithium بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه F_C_B's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2008
    محل سكونت
    اهواز

پيش فرض

آقا من هم به تی وی وصل کردم هم به کنسول واقعا عالی بود...

فقط ورژن جدید این برنامه 2.11.0 عرضه شده. کرک این ورژن رو ندارید؟

7. این کاربر از F_C_B بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Feb 2005

پيش فرض

سلام دوست عزیز من ویندوزم 7 هست و یک تلویزیون led هم خریدم که دارای dlna هست میخوام فایل هامو از کامپیوتر بفرستم به تلویزیون و تماشا کنم. مدل تلویزیونم هم 32led5600 ال جی هست. آیا باید مودم یا وسیله ای بخرم که بتونم این ارتباط رو بر قرار کنم پشت تلویزیون یه ورودی داره به نام وایرلسس و رو خود تلویزیون بلوتوث هم هست. من باید برای کامپیوتر چی بخرم؟؟؟ مودم adsl دارم ولی lan آیا با من هم میتونم با تلویزیون فایل هامو اشتراک بزارم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    این سوال منم هست،چطوری چه وسیله ای برای کامپیوتر باید بخرم تا بتونم فیلمها رو به LCD بفرستم؟

9. این کاربر از Pedram_IR بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Nov 2008
    محل سكونت
    اهواز

پيش فرض

این سوال منم هست،چطوری چه وسیله ای برای کامپیوتر باید بخرم تا بتونم فیلمها رو به LCD بفرستم؟
    بله شما احتیاج به یک مودم روتر دارید.

مثلا کامپیوتر - موبایل - تلویزیون همه را به مودم وصل میکنید بعد ای پی میدید. همشون به هم وصل میشن.

مودم روتر هم از 20 تومن هست تا 70 تومن.

من شخصا 8960N تی پی لینک رو بتون پیشنهاد میکنم

11. 4 کاربر از F_C_B بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Feb 2005

پيش فرض

بله شما احتیاج به یک مودم روتر دارید.

مثلا کامپیوتر - موبایل - تلویزیون همه را به مودم وصل میکنید بعد ای پی میدید. همشون به هم وصل میشن.

مودم روتر هم از 20 تومن هست تا 70 تومن.

من شخصا 8960N تی پی لینک رو بتون پیشنهاد میکنم
    اول اینکه متشکرم از اینکه به سوالم پاسخ دادید ، این سوال رو من چندین جای دیگه هم مطرح کردم ولی فقط شما پاسخ من رو دادید.
    دوم اینکه اگر من یه مودم روتر بخرم با فناوری WIFI به تلویزیون وصل میشم یا DLNA؟ یعنی اگر تلویزیون WIFI نداشته باشه و فقط DLNA داشته باشه باز هم وصل میشه؟ و اینکه آیا تصاویر HD رو به راحتی می تونم به TV انتقال بدم و فریز نداره؟ مثلا این مودم بیست هزار تومنی که فرمودید رو اگر بخرم سرعتش فرقی داره با مودم 8960N تی پی لینک؟

13. این کاربر از Pedram_IR بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Nov 2008
    محل سكونت
    اهواز

پيش فرض

اول اینکه متشکرم از اینکه به سوالم پاسخ دادید ، این سوال رو من چندین جای دیگه هم مطرح کردم ولی فقط شما پاسخ من رو دادید.
    دوم اینکه اگر من یه مودم روتر بخرم با فناوری WIFI به تلویزیون وصل میشم یا DLNA؟ یعنی اگر تلویزیون WIFI نداشته باشه و فقط DLNA داشته باشه باز هم وصل میشه؟ و اینکه آیا تصاویر HD رو به راحتی می تونم به TV انتقال بدم و فریز نداره؟ مثلا این مودم بیست هزار تومنی که فرمودید رو اگر بخرم سرعتش فرقی داره با مودم 8960N تی پی لینک؟
    خواهش میکنم
    فرض را بر این میگیریم که تلویزیونتون wifi نداره.

در این صورت باید مودم را بذارید کنار تلویزیون ، و تلویزیون را با کابل لن به مودم وصل کنید.

واسه کامپیوتر هم هم میتونید سیم کشی کنید تا مودم و بش وصل کنید هم میتونید یه کارت وایرلس که قیمت بسیار پایینی داره واسه کامپیوترتون بخرید تا کامپیوتر را به صورت بدون سیم به مودم وصل کنید...

در کل بگم باید هم تلویزیون هم کامپیوتر به ومودم وصل بشن حالا هم میتونید با سیم وصل کنید هم بی سیم.

راجع به مودم هم بله تاثیر زیادی داره من با یه دی لینک تست کردم رو فیلم فول اچ دی کمی ریپ میزد.

اما با این مودم فیلم فول اچ دی با صدای دالبی و فرمت ام کا وی + زیرنویس راحت استریم میکنم.

کامپیوترون هم نباید ضعیف باشه وگرنه کم میاره.

در حدل 3-4 گیگ رم. یه سی پی یو 2.8 2 هسته .. ... نباید زیاد ضعیف باشه.

در ضمن شخصا wild media را بتون پیشنهاد میکنم. بهتر از این برنامه است. واسه کرک و ... ش هم بعد از کرک از کار می افته که اگه تصمیمتون قطعی شد بگید بتون میگم واسه اون برنامه چکار کنید
    Last edited by F_C_B; 07-11-2010 at 23:02.

15. 4 کاربر از F_C_B بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Feb 2005

پيش فرض

خواهش میکنم
    فرض را بر این میگیریم که تلویزیونتون wifi نداره.

در این صورت باید مودم را بذارید کنار تلویزیون ، و تلویزیون را با کابل لن به مودم وصل کنید.

واسه کامپیوتر هم هم میتونید سیم کشی کنید تا مودم و بش وصل کنید هم میتونید یه کارت وایرلس که قیمت بسیار پایینی داره واسه کامپیوترتون بخرید تا کامپیوتر را به صورت بدون سیم به مودم وصل کنید...

در کل بگم باید هم تلویزیون هم کامپیوتر به ومودم وصل بشن حالا هم میتونید با سیم وصل کنید هم بی سیم.

راجع به مودم هم بله تاثیر زیادی داره من با یه دی لینک تست کردم رو فیلم فول اچ دی کمی ریپ میزد.

اما با این مودم فیلم فول اچ دی با صدای دالبی و فرمت ام کا وی + زیرنویس راحت استریم میکنم.

کامپیوترون هم نباید ضعیف باشه وگرنه کم میاره.

در حدل 3-4 گیگ رم. یه سی پی یو 2.8 2 هسته .. ... نباید زیاد ضعیف باشه.

در ضمن شخصا wild media را بتون پیشنهاد میکنم. بهتر از این برنامه است. واسه کرک و ... ش هم بعد از کرک از کار می افته که اگه تصمیمتون قطعی شد بگید بتون میگم واسه اون برنامه چکار کنید
    اگر لب تاب یا موبایل داشته باشم و اونها DLNA داشته باشن چطور باید به تلویزیون وصل بشم؟ آیا باز هم به مودم نیاز هست؟

17. این کاربر از Pedram_IR بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Nov 2008
    محل سكونت
    اهواز

پيش فرض

اگر لب تاب یا موبایل داشته باشم و اونها DLNA داشته باشن چطور باید به تلویزیون وصل بشم؟ آیا باز هم به مودم نیاز هست؟
    اگر لپ تاپ داشته باشید شرایط فرقی نمیمیکنه. مودم رو وصل میکنید به تلویزیون و لپ تاپ رو هم به صورت بدون سیم (وایرلس) وصل میکنید به مودم.
    نرم افزار رو هم روی لپ تاپ نصب میکند.

کلا همه وصیلهایی که میخواین توی تلویزیون داشته باشید باید به مودم وصل باشن.. خودم تلویزیون هم باید به مودم وصل باشه. دیگه اینجا مودم کار روتر رو انجام میده و همه وصلیه ها رو خودش به هم وصل میکنه. شما هم نرم افزار را باز کنید خودکار همه وصیله های نصب شده رو شناسائی میکنه.

پیشنهاد میکنم اول مودم وایرلس یکی از دوستان را بگیرید تست کنید تا دستتون بیاد که چقدر کیفیت مودم روی استریم کردن مهمه. شاید دیدید با یه مودم 20 تومنی هیچ مشکلی واسه استریم نداشتید

19. 4 کاربر از F_C_B بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

صفحه 1 از 47 1234511 ... آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •