تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 32 1234511 ... آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 316

نام تاپيک: تجربیات شما در یاد گرفتن زبان انگلیسی

پروفشنال hfj's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2007
    محل سكونت
    On the Earth

پيش فرض تجربیات شما در یاد گرفتن زبان انگلیسی

هدف از ایجاد این تاپیک :
    استفاده از تجربیات همگان در یادگیری زبان انگلیسی.
    حل کردن مسائل و مشکلاتی که در فراگیری زبان انگلیسی با آنها رو به رو هستیم.
    ایجاد انگیزه برای یادگیری زبان انگلیسی.
    معرفی منابع بسیار معتبر به زبان آموزان، جهت یادگیری هر چه بهتر زبان انگلیسی.

چرا زبان انگلیسی ؟
    برخی از کشورهای جهان تا حدی سطح زبان انگلیسی خود را ارتقاء داده اند که به راحتی می توانند با یکدیگر به زبان انگلیسی صحبت کنند. حال سوال این است که چرا ایران، جزو آن دسته از کشورها نباشد. از آنجایی که انگلیسی، زبان بین المللی است و تمام مردم از هر جای این کره ی پهناور می توانند از طریق این زبان، با یکدیگر ارتباط برقرار کنند، لذا یاد گرفتن آن به امری ضروری تبدیل شده است. پس دست به دست هم دهیم و یکدیگر را در فراگیری این زبان پراهمیت یاری کنیم.

در نهایت با استفاده از زبان انگلیسی :
    می توانید متون انگلیسی در مجلات، کتب و اینترنت را بخوانید.
    می توانید با مردم جهان ارتباط برقرار کرده و برای خودتان از سراسر جهان دوستانی پیدا کنید.
    می توانید اخبار و فیلم های انگلیسی را به راحتی ببینید و متوجه شوید.
    می توانید با استفاده از آن، شغل جدیدی برای خود پیدا کرده و درآمدزایی داشته باشید.

---------- Post added at 06:35 PM ---------- Previous post was at 06:32 PM ----------

تجربیات من در یاد گرفتن زبان انگلیسی :

1- استفاده از تخته (Whiteboard) :
    همه ی ما می دونیم که برای یاد گرفتن لغات انگلیسی باید از حافظه ی دیداری و یا شنیداری کمک بگیریم. خب، تجربه به من نشون داده که حافظه ی دیداری به مراتب قوی تر از حافظه ی شنیداری عمل می کنه. به این صورت که اگر عکسی رو مشاهده کنیم، می تونیم به راحتی چشم هایمون را ببندیم و اون عکس رو توی ذهنمون مجسم کنیم و ببینیم. (به راستی که مغز، پیچیده ترین عضو بدن انسان هستش).
    خب، حالا چطوری می تونیم از حافظه ی دیداری، حداکثر استفاده را ببریم. من یقین دارم که هزاران راه برای این کار وجود داره. اما یکی از روش هایی که خودم امتحان کردم، استفاده از تخته وایت برد هست. به این صورت که یک وایت برد کوچیک خریدم و اون رو به دیوار اتاقم زدم و همیشه هر چیزی که یاد می گیرم رو روی اون می نویسم. و هر دفعه که وارد اتاق میشم، دوباره چشمم به اون میافته و مطالبی که روی اون نوشته شده رو می خونم و انقدر این کار رو انجام می دم که مطالب، وارد حافظه ی بلندمدت من میشه. من این کار رو با جملات انگلیسی انجام می دم. که شامل اصطلاحات یا حتی جملات معمولی زبان انگلیسی هستش. بعد از اینکه مطمئن میشم که همه ی اونها رو یاد گرفتم، تخته رو پاک می کنم و دوباره چیزهای جدیدی می نویسم.

2- سطح IQ :
    من تا مدت های زیادی فکر می کردم که بعضی از آدم ها بطور مادرزادی از هوش بالاتری برخوردار هستن. تا اینکه بالاخره متوجه شدم، همه ی ما از همون ابتدا از هوش یکسانی برخوردار هستیم و اون چیزی که باعث میشه بعضی از ما، هوش بالاتری داشته باشیم، اینه که چقدر از مغزمون کار بکشیم. در واقع هر چقدر بیشتر از مغزمون کار بکشیم، به همون اندازه، سطح هوشمون بالاتر میره و برعکس، اگه به مدت طولانی از مغز، کار نکشیم، ممکنه که احساس کنیم حتی جدول ضرب رو هم فراموش کردیم. یاد گرفتن زبان انگلیسی هم از این قاعده مستثنی نیست و باید اون رو بطور مداوم پیگیری کرد.

3- مشتق و مترادف و متضاد :
    خوبی زبان انگلیسی اینه که مشتقات کلماتش به راحتی با اضافه کردن پیشوند یا پسوند به اون کلمه به دست میاد. حالا شما اگه به طور مثال کلمه ی Thick (ضخیم) رو یاد گرفتید، سعی کنید که مشتقاتش رو هم، همون لحظه یاد بگیرید، مثلا :
    Thick - (adj) - adjective ---> یعنی ضخیم (صفت)
    Thicken - (v) - verb ---> یعنی ضخیم کردن (فعل)
    Thickness - (n) - noun ---> یعنی ضخامت (اسم)
    یا اینکه اگه کلمه ی Needle (سوزن) رو یاد گرفتید، متضادش رو هم که Thread (نخ) هست، همون لحظه یاد بگیرید. همچنین مترادف ها مثل Intelligent و Smart (البته مترادف ها معمولاً یه فرق های جزئی با هم دارن که به مرور زمان اونها رو یاد می گیرید)

4- به جای حفظ کردن کلمه، جمله یاد بگیرید :
    سعی کنید با کلماتی که به تازگی یاد گرفتید، یه جمله بسازید. مثلا اگه کلمه ی Borrow (قرض کردن) رو یاد گرفتید، باهاش یه جمله بسازید، مثل : ?Can I borrow your hat - یا اگه Lend (قرض دادن) رو یاد گرفتید، یه جمله باهاش بسازید، مثل : ?Can You lend me your book

5- جملات انگلیسی رو به صورت لغت به لغت برای خودتون ترجمه نکنید :
    زبان انگلیسی پر از اصطلاحات مختلف هستش. جملاتی که شامل Phrasal Verbs هستند و باید به مرور زمان اون ها رو یاد گرفت. مثلا کلمه ی Give به معنی "دادن" هست، ولی اگه شما بگید Give in ، دقیقاً معنی متفاوتی میده، یعنی "تسلیم شدن". پس جملات انگلیسی رو هرگز به صورت کلمه به کلمه برای خودتون ترجمه نکنید.

6- خودمون رو گول نزنیم :
    می تونم به صراحت بگم چیزهایی مثل خودآموزی و نرم افزار و سی دی آموزشی، فقط به درد کسانی میخوره که سطح زبانشون حداقل Intermediate (متوسط) باشه. پس اگه تازه کار هستید، بهتره که برای وقت خودتون، ارزش قائل بشید و از همین الان به فکر خوندن زبان در یک آموزشگاه معتبر باشید.

7- از پرسیدن نترسید :
    حتماً تا حالا این جمله ی معروف رو شنیدید : "پرسیدن عیب نیست، ندانستن عیب است". پس تا جایی که می تونید از استادتون سوال بپرسید، طوری که خودش هم خسته بشه. باور کنید این به نفع شماست. شما می تونید حتی بعد از اتمام کلاس، از استادتون سوالهاتون رو بپرسید. یک دفترچه یادداشت کوچیک برای خودتون تهیه کنید، و هر وقت که سوالی به ذهنتون رسید، اون رو سریعاً توی دفترچه بنویسید تا بعداً اون رو در یک فرصت مناسب از استادتون و یا از اعضای انجمن بپرسید. این رو هم فراموش نکنید که "نابرده رنج، گنج میسر نمی شود". هر کاری احتیاج به تلاش و زحمت کشیدن داره، برای یاد گرفتن زبان هم باید تلاش کنید.

برای همه شما آرزوی موفقیت می کنم.
    Last edited by hfj; 11-05-2010 at 13:58.

اگه نباشه جاش خالی می مونه borzeh's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2009
    محل سكونت
    Internet

پيش فرض

ضمن تشکر - یه مسئله مهم تری هم هست

به کار بردن زبان تو زندگی روزمره
    هر چیزی که می بینید
    هر جایی که می رید
    اگه کسی هست که به انگلیسی مسلط باشه یا حداقل بتونه منظورتونو بفهمه
    باهاش انگلیسی حرف بزنید (یا هر زبان دیگه ای)

یه مورد دیگه
    نه تو زبان که در مورد هر چیزی که می خواید یاد بگیرید
    یه اصل روانشناسی هست:
    چیزهایی که بهشون بیشتر علاقهمندیم - راحتتر یاد می گیریم
    اگه به حیوانات علاقه دارید
    اول اسم اونا رو یاد بگیرید
    ....

یا حق

داره خودمونی میشه mastaneeh's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2005

پيش فرض

به نظر من بهترین راه یادگیری زبان خرید یک کتاب دیکشنری انگلیسی به انگلیسی خودم شروع کردن به خواندنش هفتهای 35 لغت با توضیحش و مثالش رو میخونم اونم نه تو خونه تو مترو خیابون سر کار فوق العاده اس حاضرم با هر کسی که مخالف ایده منه مناظره کنم امتحان کنید حالشو ببرید

4. 6 کاربر از mastaneeh بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال hfj's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2007
    محل سكونت
    On the Earth

پيش فرض

1- حرف زدن با خود:
    یکی دیگه از راه ها اینه که Short Story بخونید. به این صورت که وقتی مفهوم یکی از پاراگراف ها رو فهمیدید، سعی کنید که با زبون خودتون، اون پاراگراف رو بصورت انگلیسی تشریح کنید. یعنی به عبارتی با خودتون حرف بزنید. انقدر با خودتون حرف بزنید که اگه قرار باشه اون داستان رو برای کسی تعریف کنید، بتونید به راحتی اون رو تشریح کنید. این کار باعث می شه که Speaking شما به مرور زمان، تقویت بشه.

2- نت برداری کنید:
    حتماً تا الان برای شما هم پیش اومده که یک جمله یا یک کلمه رو از یه جایی بشنوید و ذهن ناخودآگاهتون به شما می گه که معنی اون کلمه رو از توی دیکشنری برید پیدا کنید و بعدش هم به طور کلی فراموش می کنید که معنی اون رو پیدا کنید.
    اینجور مواقع، فقط یک کاغذ و قلم، به کار آدم میاد. که سریعاً اون رو یادداشت کنید و سر فرصت، معنی اون رو پیدا کنید.

3- باید به بعضی از جزئیات گرامری بی توجهی کرد :
    شاید باورتون نشه، اما اگه بخواید دائماً از خودتون بپرسید که چرا توی فلان جمله از on استفاده شده و یه جای دیگه چرا از at استفاده شده، همینطور in و into و خیلی چیزای دیگه، در اینصورت فقط دارید خودتون رو بیشتر گمراه می کنید. دلیلش هم اینه که زبان به زمان احتیاج داره. وقتی یک بچه می خواد زبان یاد بگیره، هیچ وقت جزئیات گرامری توی ذهن اون، نقش نمی بنده. انقدر جمله‌ی اشتباه می گه تا بالاخره می فهمه که کلمات رو باید کجا استفاده کنه. به خاطر همین، من به شما توصیه می کنم که خودتون رو توی محیط قرار بدید. یعنی باید کلاس برید. اگه تا الان این کار رو نکردید، از همین الان شروع کنید ...

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Apr 2010
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام مرسی خیلی عالی بود

اگه نباشه جاش خالی می مونه radium's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2009

پيش فرض

با حرف زدن با خود کاملا موافقم.
    یکی دیگه از راهها هم نگاه کردن به برنامه های تلوزیونی هست. حالا هرچی میخواد باشه مناظره یا برنامه خانوادگی یا هرچیز دیگه
    البته بهتره اگه خیلی listening خوبی نداریم به اخبار گوش ندیم.
    مثلا من از کجا بدونم Interpellation میشه استیضاح توی اخبار هم این دست کلمه ها فراوونه و ممکنه تا حالا اصلا به گوشمون نخورده باشه.

8. 3 کاربر از radium بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

R e b i r t h Kurosh's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت
    همون جا ! :دی

پيش فرض

استادی داشتیم که می گفت سعی کنید همیشه تو خونتون یه صدای انگلیسی بلند باشه ، ترجیحاً اخبار یا فیلم...نیازی نیست که گوش بدید یا بفهمید چی میگه! همین که گوشتون هر چند ثانیه متوجه یه کلمه بشه ، به مرور زمان باعث میشه با کلمات و تلفظ اونا آشنا بشین ، به علاوه ی چندین و چند مزیت دیگه...

آخر فروم باز mmiladd's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2009
    محل سكونت
    اُتاقم..!

پيش فرض

از دید من بهترین کار اینه با نگاه کردن به فیلم ؛ و خوندن روزنامه های انگلیش

و همچنین حرف زدن میشه روز به روز تاثیر شگرفی تو یادگیری انجام داد....

11. 7 کاربر از mmiladd بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال SonyEricsson's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2006
    محل سكونت
    KASHAN

پيش فرض

به نظر من شاید یکم بچه گانه بیاد اما خوب جواب میده

جستجو و پیدا کردن کلیه چیزای که تو خونه داریم...
    مثلا کنار میز یه کاغذ بچسبونید Table
    یا کتاب یا اسپری یا ادکلن البته بیشتر سعی کنید وسایل شخصی رو انجام بدید...

چون ممکن مورد تمسخر قرار بگیرید... اما باید قوی باشید و ادامه بدید...
    نیازی نیست حفظ کنید فقط نگاه کنید همین حتی با صدای بلند هم نخونید... بهترین روش هست از نظر من
    Last edited by SonyEricsson; 27-04-2010 at 01:04.

13. 13 کاربر از SonyEricsson بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کـاربـر بـاسـابـقـه jamshidjap's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

نيگاه کردن فيلم انگليسي زبان با زير نويس انگليسي ، مهارت listening رو به شدت بهبود ميده ...

15. 9 کاربر از jamshidjap بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

صفحه 1 از 32 1234511 ... آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •