تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 13 از 14 اولاول ... 391011121314 آخرآخر
نمايش نتايج 121 به 130 از 136

نام تاپيک: خستگی . بی حوصلگی و بی انگیزگی دائم.

Banned
    تاريخ عضويت
    Dec 2009
    محل سكونت
    تقریبا آخرای جاده زندگی... یه تیغ تیز تو دستم تو وان حموم

پيش فرض

آدرس دقيقشو ميشه برام پ خ كني اخه من شهرستان هستم

داره خودمونی میشه *GARFIELD*'s Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2010

پيش فرض

سلام به همه دوستان گل
    امروز رفتم پیش یه متخصص اعصاب و روان تو خیابون شریعتی 25 دقیقه باهام حرف زد و آخرش گفت که افسردگی داری و دوتا قرص بهم داد و گفت دوهفته بخور بعد دوباره بیا پیش من: کلومیپرامین 10( شبی یه دونه) . فلوکستین 20(صبح بعد صبحونه).

تو اینترنت که سرچ میکردم نوشته بود که تاثیر این دوتا قرص یکیش 6 هفته و یکیش 48 هفته بعد معلوم میشه حالا اگه من 2 هفته استفاده کنم چه فایده ای داره ها؟ منظور دکتره چی بوده که مدت مصرف و اینقدر پایین داده.

اگه شما دوستان عزیز اطلاعات دقیقتری در رابطه با این دارو دارید ممنون میشم یه کم دربارش توضیح بدید.

آخر فروم باز dsa dsa's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2007
    محل سكونت
    زعفرانیه

پيش فرض

موارد مصرف :
    -----------------------------------------------------
    اين دارو با جلوگيري از جذب مجددترانسميتر مونوآمين مثل سروتونين ، داراي فعاليت آنتي دپرسيو است . در درمان استرس ، درد با يا بدون ترس از نور ، ترس از اجتماع و استرس بعد از تروما و همچنين در درمان بي قراري قبل از منس استفاده مي شود .
    مقدار مصرف :
    در درمان دپرسيون دوز شروع روزانه 20 ميلي گرم است ، بهتر است اين دوز ، صبح ها مصرف شود . اگر هيچ پاسخ کلينيکي بعد از چند هفته ديده نشد ، بتدريج دوز را زياد مي کنند تا نهايتاً به 80 ميلي گرم در روز برسد .
    دوز بيشتر از 20 ميلي گرم به صورت منقسم توصيه مي شود . ( صبح و ظهر)
    مکانیسم اثر :

فارماکوکینتیک :
    فلوکستين سريعاً از راه گوارشي جذب مي شود . جذب دارو همراه با غذا کاهش پيدا نمي کند .
    فلوکستين در کبد دي متيله مي شود و به متابوليت اوليه و فعال ( نورفلوکساسين )تبديل مي شود .
    از طريق ادرار دفع مي شود و به ميزان 95 % با پروتئين هاي پلاسما باند مي شوند به سرعت در تمام بدن توزيع مي شود .
    نيمه عمر دارو بعد از دوز حاد 3-1 روز است و بعد از مصرف طولاني مدت ، 6-4 روز است .
    هشدارها :
    اين دارو در بيماران دو قطبي که وارد فاز مانيک شده اند ، نبايد مصرف شود .

در بيماران با سابقه صرع و تشنج با احتياط مصرف شود .
    اگر تشنج اتفاق افتد يا تعداد حملات آن بيشتر شود ، بايد درمان قطع شود .
    SSRI ها بايد با احتياط در بيماران قلبي يا بيماران با سابقه خونريزي استفاده شود .
    فلوکستين در بيماراني که دچار راش پوستي شده اند بايد متوقف شود .
    در بيماران با اختلال عملکرد کبدي ، دوز فلوکستين بايد کاهش پيدا کند .
    بيماراني که فلوکستين مصرف مي کنند بايد از رانندگي و کار با ماشين آلات خوداري کنند .
    بعضي سازنده ها دوز کمتري را براي افراد مسن توصيه مي کنند .
    توصيه مي شود دارو taper down شود تا عوارض سندرم withdrawal به حداقل برسد .

درمان عوارض جانبي و overdose دارو

درمان به صورت Symptomatic و supportive است . در موارديکه ميزان مصرف زياد باشد ذغال فعال ممکن است تجويز شود و درمان بايد در عرض يک ساعت بعد از مصرف انجام شود .
    لاواژ معده ، دياليز به نظر موثر نمي آيد .
    Overdose

ايجاد تهوع ، تحريک CNS از مشخصات برجسته overdose با دارو است مرگ نيز گزارش شده است.
    عوارض جانبی :
    خشکي دهان ، ناراحتيهاي گوارشي مثل تهوع ، استفراغ ،ديس پپسي ، يبوست و اسهال از عوارض فلوکستين است .
    بي اشتهايي و کاهش وزن از جمله عوارض ديگر اين دارو است .
    عوارض نورولوژيک مثل اضطراب ، عصبي شدن ، بي خوابي ، خستگي ، سردرد ، سر گيجه ، توهم ، گيجي ، ناتواني جنسي را شامل مي شود .
    عرق کردن زياد ، راشهاي پوستي ، حساسيت به نور هم گزارش شده است .
    هيپوناترمي که به علت ترشح هورمون آنتي ديورتيک ايجاد مي شود ، از عوارض فلوکستين است بخصوص در افراد سالمند .
    مشکل در ديد ، افت فشار وضعيتي و احتباس ادرار نيز گزارش شده است .
    احتیاطات زمان مصرف :
    SSRI ها به علت تاثير بر فعاليت آنزيم سيتوکروم P 450 بر روي متابوليسم بسياري از دارو ها تاثير مي گذارند .
    همزمان با داروهاي موثر بر فعاليت پلاکتي استفاده نشوند .
    فلوکستين نبايد همزمان با MAOI ها استفاده شوند فلوکستين بايد دو هفته بعد از قطع مصرف MAOI ها شروع شوند و MAOI ها بايد 5 هفته بعد از قطع فلوکستين آغاز شوند .

مصرف در بارداري و شيردهي

مقدار قابل توجهي از فلوکستين به داخل شير مادر ترشح مي شود و عوارض جانبي در نوزاد شير خوار ديده مي شود . در نتيجه از مصرف فلوکستين در طول شيردهي بايد خودداري شود .
    نام ژنریک :
    فلوکستين
    دسته داروئی

اشکال داروئی :
    قرص

4. این کاربر از dsa dsa بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه *GARFIELD*'s Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2010

پيش فرض

اگر هيچ پاسخ کلينيکي بعد از چند هفته ديده نشد
    حالا اگه تاثیرش رو تو این دو هفته نشون بده. بعدش دکتر همین دوز رو با مدت زمان طولانی تر تمدید میکنه؟
    معمولا چقدر طول میکشه تا دوره درمانی با این داروها کامل بشه؟ به واکنش بدن افراد بستگی داره و هر وقت احساس بهبودی پیدا کنی قطع میشه؟ یا اینکه حتی در صورت بهبودی موقت بازم دارو ادمه پیدا میکنه؟

در آغاز فعالیت rita69's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2011

پيش فرض

سلام آقای گارفیلد!منم چند ساله که دقیقا مشکل شمارو دارم. قرص هم مصرف کردم. خیلی فراز و نشیب داشتم و دست و پنجه نرم کردم.....دیگه حتی جواب اطرافیانمم نمیدونم چی بدم هم خودمو خسته کردم هم بقیه رو اگه راه حلی دارید بمنم بگید..................

اگه نباشه جاش خالی می مونه 4umbaz's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2009

پيش فرض

منم همین مشکلاتو دارم خودمو بستم به سیگار تقریبا روزی یک بسته
    به لطف یکی از دوستام به دختری زیبا هم اشنا شدم ولی بنطرم رابطه خوبی نداشتیم و گند زدم الان حالم خیلی خرابه خیلی دوسش داشتم..

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Aug 2007

پيش فرض

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] عزیز، اگر درمانی حاصل شد ما رو خبر کن. چونکه منم نزدیک به چهارساله که این مشکل رو دارم...

کاربر فعال انجمن شعر و داستان نویسی Mr_100_dolari's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2012
    محل سكونت
    ----Balance(3%)Spot----

پيش فرض

سلام به همه دوستان گل
    امروز رفتم پیش یه متخصص اعصاب و روان تو خیابون شریعتی 25 دقیقه باهام حرف زد و آخرش گفت که افسردگی داری و دوتا قرص بهم داد و گفت دوهفته بخور بعد دوباره بیا پیش من: کلومیپرامین 10( شبی یه دونه) . فلوکستین 20(صبح بعد صبحونه).

تو اینترنت که سرچ میکردم نوشته بود که تاثیر این دوتا قرص یکیش 6 هفته و یکیش 48 هفته بعد معلوم میشه حالا اگه من 2 هفته استفاده کنم چه فایده ای داره ها؟ منظور دکتره چی بوده که مدت مصرف و اینقدر پایین داده.

اگه شما دوستان عزیز اطلاعات دقیقتری در رابطه با این دارو دارید ممنون میشم یه کم دربارش توضیح بدید.
    دوست عزیز این قرص فلوکستین اگر خواستی استفاده کنی حواست باشه دوره اش رو کامل طی کنی چون اگر یه دفعه قطع کنی خیلی عوارض داره
    در ضمن دوستان این قرص رو بدون تجویز دکتر استفاده نکنید چون ممکنه در کوتاه مدت یه مقدار حالت روحیتون رو تغییر بده اما به محض اینکه قطع بشه کلی عوارض ایجاد میکنه
    و حالتی که ایجاد میکنه اینه که باعث میشه آدم احساس بی خیالی کنه و انرژی رو زیاد می کنه و یه جورایی هی می خوای بخندی اما بازم میگم بدو ن تجویز دکتر استفاده نشه عوارضش بیشتر از معایبش هستش

10. این کاربر از Mr_100_dolari بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

کاربر فعال انجمن شعر و داستان نویسی Mr_100_dolari's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2012
    محل سكونت
    ----Balance(3%)Spot----

پيش فرض

یه پیشنهاد دارم که یکم خرج داره شما 35 تومن پول بردار بورو توچال اونجا یه چیزی هست به اسم بانگی(بانجی) جامپینگ پولو بده بهش بذار طناب منابو بهت ببنده بعد بپر!!! باورت نمیشه که بعدش تا دو هفته کاملا سر حال میشی!!! چون میزان وحشتناکی ادرنالین ترشح میکنی که ادم مرده رو هم زنده میکنه

کاشکی ما هم 35 تومن داشتیم بریم از اون بالا بپریم اون وقت نه احتیاجی بود کسی حولمون بده نه چشمماون رو میبستیم نه از پاره شدن طناب ترسی داشتیم نه از مردن تازه با کله شیرجه میزدم اگر هم پول بیشتر داشتیم 2 بار میپریدیم من خودم از نزدیک دیدم واقعا حیجان زیادی داره و لذت بخشه حتی دیدنش هم حیجان داره

البته راهای زیادی هستش که آدرنالین خون انسان بره بالا مثلا همین ترن هایی که تو شهر بازی های خارج هستش کلی آدرنالین ایجاد میکنه و مردم به خاطر ترشح آدرنالین و تجربه بی وزنی کلی پولش رو میدن تا سوار شن

یا مثلا سر جلسه امتحان که میخوای تغلب کنی مخصوصا اگر مراقب آدم گیری باشه اینم یه نوع آدرنالین هستش

12. این کاربر از Mr_100_dolari بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Aug 2007

پيش فرض

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] بگو خوب شدی یا نه؟ اگه هنوز خوب نشدی ببین آیا این که در لینک ذیل گفته شده مشکل تو هست یا نه:
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

من خودم برخی از نشانه های بیماری Burnout رو دارم.
    Last edited by iSaad; 15-08-2012 at 11:52.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •