تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 89 از 90 اولاول ... 3979858687888990 آخرآخر
نمايش نتايج 881 به 890 از 894

نام تاپيک: انتخاب روغن موتور مناسب برای خودرو

کاربر فعال انجمن های فوتبال Abdolreza2012's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2012

پيش فرض

سلام ، شما چه کاسترولی رو ریختید؟ همین که در قشم تولید میشه و تحت لیسانسه؟ کدوم مدل رو ریخته بودید؟
    منم بین کاسترول مگناتک و ریسینگ موندم کدوم رو بریزم
    سلام
    از اونجایی که الان روغن اصل خارجی گیر نمیاد ، احتمالا کاسترولی که ریخته بودم همین قشم پر شده بوده

ریسینگ رو هر 5000 عوض کن

2. این کاربر از Abdolreza2012 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز radarz's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2014
    محل سكونت
    تهران بزرگ

پيش فرض

سلام
    از اونجایی که الان روغن اصل خارجی گیر نمیاد ، احتمالا کاسترولی که ریخته بودم همین قشم پر شده بوده

ریسینگ رو هر 5000 عوض کن

روغن ها همگي داغون شدن ... نزاريد به كيلومتر مصرفي برسن زودتر عوض كنيد ///

4. 3 کاربر از radarz بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه hamid2day's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2007
    محل سكونت
    -----------.com

پيش فرض

پیشنهاد شما برای 206 تیپ 2 چه روغنی هست؟

آخر فروم باز hamid3369's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2013
    محل سكونت
    ایلام

پيش فرض

پیشنهاد شما برای 206 تیپ 2 چه روغنی هست؟
    سپاهان سوپر اسپیدی

آخر فروم باز amirpcp30's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2009

پيش فرض

سلام دوستان
    برای پراید کاربراتوری (83-C.L.C) تا چه سطحی از روغن رو میشه استفاده کرد؟
    همیشه از کاسترول GTX استفاده می کردم راضی ام بودم اما روغنش از sj به sl تغییر کرده می خوام ببینم مشکلی وجود نداره sl بزنم؟
    با سپاس

كاربر فعال اتومبیل، متفرقه، سبک زندگی MOHAMMAD_ASEMOONI's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    زمین پهناور خدا

پيش فرض

سلام دوستان
    برای پراید کاربراتوری (83-C.L.C) تا چه سطحی از روغن رو میشه استفاده کرد؟
    همیشه از کاسترول GTX استفاده می کردم راضی ام بودم اما روغنش از sj به sl تغییر کرده .
    می خوام ببینم مشکلی وجود نداره sl بزنم؟
    با سپاس
    سلام

◼️ مشکلی نداره . توصیه شده که اگر روغن با مشخصات توصیه شده توسط سازنده ی خودرو رو پیدا نکردین ، روغنِ یک درجه بالاتر رو استفاده کنید یعنی به جای SJ از SL استفاده کنید .

◼️البته با توجه به دمای منطقه بایستی از روغن با گرانرویِ مناسب استفاده بشه که در صفحات قبل مفصل توضیح داده‌ام .
    مثال :
    برای فصل گرما در مناطق گرمسیری و معتدل از 20w50 استفاده بشه.

=======================================
    ◼️ دوستان , به نفع شما هست که مطالب بنده ی مخلص رو بخونید و دنبال کنید چون هم کلی پول توش هست هم امنیت و ایمنی ، هم آسایش و آرامش ، هم دور شدن از بسیاری از خطرها و ضررهای دنیا و هم پایان و عاقبتِ خوش و خیر إن شاء الله ..
    چند نمونه⬇️ : ( روی دکمه‌ی نمایش کلیک کنید )
      محتوای مخفی:
    .
    [b 

میلیونها تومن صرفه جویی در هزینه های خودرو و هزینه‌های زندگی :
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

تجربه‌های رانندگی ( بسیار مهم )

توصیه های مهم امنیتی:

قوانین و مقرراتِ گفتگو و تبادلِ نظر:

.
    برنامه های مهم و کاربردی برای گوشیهای اندرویدی :
    .
    .
    تاپیک جامع لوله‌کشی و پمپ آب و مخزن آب ( مشاوره و تعمیر و سرویس)
    .
    .

سرویس و نگهداری و تعمیر آبگرمکن دیواری

تاپیک جامع دستگاه تصفیه آب خانگی. (مشاوره، سرویس و تعمیر )
    .
    [/b]]
    Last edited by MOHAMMAD_ASEMOONI; 11-04-2021 at 11:44. دليل: تصحیح

9. این کاربر از MOHAMMAD_ASEMOONI بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Mar 2009

پيش فرض

سلام

◼️ مشکلی نداره . توصیه شده که اگر روغن با مشخصات توصیه شده توسط سازنده ی خودرو رو پیدا نکردین ، روغنِ یک درجه بالاتر رو استفاده کنید یعنی به جای SJ از SL استفاده کنید .
    سلام مجدد
    ممنون از توجه شما
    مشکل اینه من نمیدونم سطح کیفی که سازنده برای این موتور مشخص کرده چی هست (نتونستم دفترچه رو پیدا کنم) حدس میزنم با توجه به اینکه ماشین برای 17 سال قبله احتمالا SH یا SG بوده
    داخل اینترنت هم نتونستم دفترچشو پیدا کنم

تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    زمین پهناور خدا

پيش فرض

سلام مجدد
    ممنون از توجه شما
    مشکل اینه من نمیدونم سطح کیفی که سازنده برای این موتور مشخص کرده چی هست (نتونستم دفترچه رو پیدا کنم).
    حدس میزنم با توجه به اینکه ماشین برای 17 سال قبله احتمالاً SH یا SG بوده
    داخل اینترنت هم نتونستم دفترچش رو پیدا کنم
    سلام
    ◼️ با خیال راحت از SL استفاده کنید چون SJ رو هم پوشش میده.

◼️ اما فراموش نکنید که بازار ایران بسیار کثیف و آلوده هست و نمیشه به اسم و مارک و نوشته‌های روی کالاها اعتماد کرد .
    پس عوامل و فاکتورهای دیگه رو هم تحت نظر داشته باشید مثل :

◼️خرید نکردن از فروشگاه‌های گمنام و بین راهی و اینها تا حد امکان.
    ◼️بو کردن روغن نو (اگه بوی گازوییل میده پس بنجل و بازیافتی هست و هر چی هم که بوی گازوییل بیشتر باشه بنجل‌تر هست ).
    ◼️روغن نو باید کاملاً شفاف باشه . اگر کدر هست پس بنجل و بازیافتی هست .
    ◼️اگر خیلی سریع در موتور رنگش قیرمانند میشه پس بنجله.
    ◼️اگر موتور سالمه ولی تبخیر روغن زیاده پس بنجله.
    ◼️اگر مدتی در گالنش راکد بمونه و در تهِ گالن موادی چسب مانند یا سیاه رنگ یا هر ماده ی دیگه ته‌نشین بشه پس بنجل و بازیافتی هست .
    ◼️ ضمناً هرگز به کالایی که امروز و ایندفعه باکیفیت هست برای دفعات بعد اعتماد نکنید چون در تولید ثابت قدم نیستند و همچنین یک روش کلاهبرداری همین هست که اولش کالای نسبتاً باکیفیت می‌فروشند تا مردم خیالشون راحت بشه و مشتری هم زیاد بشه بعدش یهو یک مقدار زیاد جنس بنجل با همون مارک میفرستند بازار و سود زیاد میبرند . پس همه‌ی کالاها هر دفعه باید چک بشه بدون استثناء
    Last edited by MOHAMMAD_ASEMOONI; 13-04-2021 at 12:00. دليل: تصحیح

12. این کاربر از MOHAMMAD_ASEMOONI بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Mar 2009

پيش فرض

سلام
    ◼️ با خیال راحت از SL استفاده کنید چون SJ رو هم پوشش میده.

◼️ اما فراموش نکنید که بازار ایران بسیار کثیف و آلوده هست و نمیشه به اسم و مارک و نوشته‌های روی کالاها اعتماد کرد .
    پس عوامل و فاکتورهای دیگه رو هم تحت نظر داشته باشید مثل :

◼️خرید نکردن از فروشگاه‌های گمنام و بین راهی و اینها تا حد امکان.
    ◼️بو کردن روغن نو (اگه بوی گازوییل میده پس بنجل و بازیافتی هست و هر چی هم که بوی گازوییل بیشتر باشه بنجل‌تر هست ).
    ◼️روغن نو باید کاملاً شفاف باشه . اگر کدر هست پس بنجل و بازیافتی هست .
    ◼️اگر خیلی سریع در موتور رنگش قیرمانند میشه پس بنجله.
    ◼️اگر موتور سالمه ولی تبخیر روغن زیاده پس بنجله.
    ◼️اگر مدتی در گالنش راکد بمونه و در تهِ گالن موادی چسب مانند یا سیاه رنگ یا هر ماده ی دیگه ته‌نشین بشه پس بنجل و بازیافتی هست .
    ◼️ ضمناً هرگز به کالایی که امروز و ایندفعه باکیفیت هست برای دفعات بعد اعتماد نکنید چون در تولید ثابت قدم نیستند و همچنین یک روش کلاهبرداری همین هست که اولش کالای نسبتاً باکیفیت می‌فروشند تا مردم خیالشون راحت بشه و مشتری هم زیاد بشه بعدش یهو یک مقدار زیاد جنس بنجل با همون مارک میفرستند بازار و سود زیاد میبرند . پس همه‌ی کالاها هر دفعه باید چک بشه بدون استثناء
    برای SL داخل ی سایت اینو زده بود:
    طبق نظریه سازندگان خودرو برای استفاده در موتورهای بنزینی سال های «2005 -2002» مناسب است و در حال حاضر«مورد استفاده قرار می گیرد»
    مانندSJ حاوی کلیه مواد افزودنی مناسب برای روغن موتور است. سطح کیفی بالاتری از SJ دارد و می توان جاهایی که استفاده از SJ و سطوح پایین تر توصیه شده از آن استفاده کرد. این روغن از نظر مسائل زیست محیطی در وضعیت مطلوبی قرار دارد
    .
    بهرحال چون داخل سایتها توضیحات متفاوته به این دلیل پرسیدم تا خیالم راحت باشه ، ممنون از شما
    در مورد کاسترول GTX از اول داخل این ماشین همین رو زدم روغن مگناتک و توتال هم اون اوایل که زیاد اطلاعاتی نداشتم تست کردم ببینم چه تفاوتی ایجاد میشه که تفاوتی نکرد (اون زمان مگناتک SL بود الان شده SM)
    بله همیشه سعی می کنم از جای معتبری بگیرم و بسته بندی هم چک می کنم اما مواردی که فرمودید هم نکات خیلی خوبی بودن و حتما در نظر میگیرم
    ------------------------------
    ی سوال دیگه
    فرمول محاسبه مدت کارکرد و مدت زمان ماندگاری روغن در موتور چی هست؟
    اینطور که من مطالعه کردم اگه مدت زمان زیادی روغن در موتور باشه کم کم خاصیت خودش رو از دست میده همونطور که کارکرد موتور باعث افت کیفیت روغن میشه، پس اگه از ماشین کم استفاده میشه باید زودتر روغن تعویض شه
    من ماشین رو همیشه روی 5000 روغنش رو تعویض می کردم اما به دلیل استفاده ی کم از ماشین آخرین دفعه ای که روغن تعویض کردم 98-5-31 بوده و بیش از یک سال و نیم شده، حالا میخوام در کیلومتر 4600 تعویض کنم، به نظرتون دیر نشده؟ (عموما کمتر از یک سال میشد که روغن رو در 5000 تعویض میکردم الان استفادم از ماشین کمتر شده و به بیش از یک سال و نیم رسیده در این نوبت )
    البته در مورد رطوبت گرفتن روغن خیالم راحته چون بیش از یک ماه هرگز ماشین نخوابیده و عموما هر ده روز یکبار یک مسافت 20-30 کیلیومتری رو باهاش میرم همیشه

14. این کاربر از amirpcp30 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    زمین پهناور خدا

پيش فرض

برای SL داخل ی سایت اینو زده بود:

بهرحال چون داخل سایتها توضیحات متفاوته به این دلیل پرسیدم تا خیالم راحت باشه ، ممنون از شما
    در مورد کاسترول GTX از اول داخل این ماشین همین رو زدم روغن مگناتک و توتال هم اون اوایل که زیاد اطلاعاتی نداشتم تست کردم ببینم چه تفاوتی ایجاد میشه که تفاوتی نکرد (اون زمان مگناتک SL بود الان شده SM)
    بله همیشه سعی می کنم از جای معتبری بگیرم و بسته بندی هم چک می کنم اما مواردی که فرمودید هم نکات خیلی خوبی بودن و حتما در نظر میگیرم
    ------------------------------
    ی سوال دیگه
    فرمول محاسبه مدت کارکرد و مدت زمان ماندگاری روغن در موتور چی هست؟
    اینطور که من مطالعه کردم اگه مدت زمان زیادی روغن در موتور باشه کم کم خاصیت خودش رو از دست میده همونطور که کارکرد موتور باعث افت کیفیت روغن میشه، پس اگه از ماشین کم استفاده میشه باید زودتر روغن تعویض شه
    من ماشین رو همیشه روی 5000 روغنش رو تعویض می کردم اما به دلیل استفاده ی کم از ماشین آخرین دفعه ای که روغن تعویض کردم 98-5-31 بوده و بیش از یک سال و نیم شده، حالا میخوام در کیلومتر 4600 تعویض کنم، به نظرتون دیر نشده؟ (عموما کمتر از یک سال میشد که روغن رو در 5000 تعویض میکردم الان استفادم از ماشین کمتر شده و به بیش از یک سال و نیم رسیده در این نوبت )
    البته در مورد رطوبت گرفتن روغن خیالم راحته چون بیش از یک ماه هرگز ماشین نخوابیده و عموماً هر ده روز یک‌بار یک مسافت 20-30 کیلیومتری رو باهاش میرم همیشه
    سلام
    ◼️ تعویض روغن نمیتونه کیلومتری انجام بشه چون به خیلی عوامل بستگی داره مثل :
    بنجل بودن و یا باکیفیت بودن
    دمای هوای محیط ( گرمسیری و سردسیری)
    وضعیت سلامت موتور . هر چه رینگ‌ها و پیستونها فرسوده تر باشه روغن بیشتر حرارت می‌بینه.
    به رفتار راننده هم خیلی‌ بستگی داره که آیا خشن هست و دائماً با دور موتور بالای ۳۰۰۰ و ۴۰۰۰ میرونه و یا با ماشین مهربان هست و در ۳۰۰۰ تا ۳۱۰۰ دور در دقیقه دنده عوض می‌کنه و همیشه زیر ۳۰۰۰ می‌رونه .
    به کیفیت فیلتر روغن هم بستگی داره . فیلتر بنجل باعث کثیف و زبر شدن روغن و صدمه دیدن موتور میشه.
    به همین علت بنده همیشه توصیه میکنم که اگر ماشینتون رو دوست دارید و میخواین روغن بیش از ۵۰۰۰ و کیلومتر و بیشتر کار کنه پس در نصف این مسافت ، فیلتر روغن رو عوض کنید که جانی تازه به روغن میده و به حرف هیچکسی هم توجه نکنید . یا روغن و فیلتر رو با هم عوض بشه و یا فقط فیلتر رو
    ◼️یقین داشته باشید که اکثر فیلتر‌های بازار ایران کم‌کیفیت و بنجل هست و کاغذِ داخل فیلتر که شبیه پاکت جاروبرقی هست نازک هست یا منافذش درشته یا مقدار کاغذش کمه یعنی چینهاش کمه و یا زود با فشار روغن صدمه میبینه .
    ◼️ اما اگر یقین دارید که فیلتر روغن باکیفیت و درجه یک هست و موتور هم سالمه پس میشه روغن رو در ۳۰۰۰ یا ۴۰۰۰ عوض کرد بدون تعویض فیلتر . یعنی فیلتر یک در میان عوض میشه و روغن به موقع .

◼️ روغن رو حداقل باید چند روز یکبار با کشیدن گیج روغن چک کرد که چه رنگی شده و بوش چطوریه و لزوجتش چطوریه و همچنین مقدارش که آیا کم شده یا نه و با توجه به اینها تصمیم گرفت به تعویض یا عدم تعویض روغن .

◼️ روغن ماشین هم فاسد میشه اما بستگی به منطقه گرمسیری و سردسیری داره و کیفیت روغن .
    بنده میدونم که بنزین فاسد شده بوی بسیار بدی و تندی داره که به بوی نفت سفید شبیه هست ولی تا حالا نذاشتم روغن سالها در موتور بمونه تا ببینم بوش چه تغییری داره اما خودتون با کشیدن گیج روغن و چک کردنِ رنگ و بو و لزوجت میتونین پی ببرید که بایستی عوض بشه یا نه

واللهُ أعلم (و صد البته که خدای دانای مطلق داناتر هست )

16. این کاربر از MOHAMMAD_ASEMOONI بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •