تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 78 از 90 اولاول ... 286874757677787980818288 ... آخرآخر
نمايش نتايج 771 به 780 از 894

نام تاپيک: انتخاب روغن موتور مناسب برای خودرو

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Aug 2016

پيش فرض

خوب اکثرا که توپراید 20w50میریزن بعضا روغنی که تابستون تعویض شده (20w50) به دلیل کم کارکردن موتور تا زمستون طول میکشه اون موقع تکلیف چیه؟
    منظورتون مثبت20درجه اس دیگه درسته خوب؟ در این صورت صبحهای زمستون که هوا تقریبازیر10درجه میاد اون موقع تکلیف چیه؟
    عدد بعد wینی(مثلا20w50) در دمای بالای 50درجه بهتره استفاده بشه ؟منظور دمای هواست اگه که تهران بالای 40خیلی کم میره البته تا42اومد تا همین چند وقته پیش دمای موتورم که خیلی خیلی بالاتر از این حرفاس.
    مهم این نیست که اکثرا چیکار میکنن. مهم اینه که شرکت سازنده چه پیشنهادی کرده.
    بسته به توان پمپ روغن و گشادی مجراهای روغن رسانی میان نوع روغن رو مشخص میکنن. ممکنه در طراحی موتور پراید پمپ روغن قوی تری رو با مجراهای گشادتری گذاشته باشن. بهر صورت طراح نوع روغن مصرفی رو تعیین میکنه.

اون دمایی رو که شما در آمپر آب ماشین مشاهده میکنید ربطی به دمای روغن موتور نداره و دمای سر سیلندر و بوش پیستون رو در واقع نشون میده. و دمای روغن خیلی کمتر از این میزان هست.

ولی اینجا ننوشته 20w50مناسب تره یا 10w40 مخصوصا واسه چه منطقه جغرافیایی وچه نوع موتوری ینی یورو4 بایورو2فرقی نمیکنه یا حتی xu7وtu5وtu3؟
    من بایستی یک اصلاح در گفته هام کنم که اون عدد 20 معیار دمای هوا نیست.
    این اعداد میزان ویسکوزیته روغن رو تعیین میکنن. مثلا روغن 20w50 یعنی ویسکوزیته اون در دماهای سرد کمتر از 20 نمیشه و در دماهای گرم بیشتر از 50 نمیشه
    شما بسته به شرایط جوی که داری، از بین 10w40 و 20w50 مجبوری یکی رو انتخاب کنی و دیگری بد محسوب میشه.
    در زمستان که دمای هوا پایینه و دمای روغن موتور بالا نمیره، میزان ویسکوزینه 20 بد محسوب میشه و جریان روغن در سیستم با اختلال مواجه میشه
    در تابستان بخاطر اینکه هوا گرمه و دمای روغن موتور بالا میره، ویسکوز 40 میزان مناسبی نیست و این مقدار سبب گسیختگی فیلم روغن میشه و سبب فرسایش موتور میشه (البته این مفهوم فیلم برای شما آشنا نیست)

معمولا در طراحی موتور شرایط کاری ایده آل رو بایستی تعریف کنن که موتور قراره در چه دمایی کار کنه. شرایط استاندارد و ایده آل کارکرد موتور دمای 20 درجه هست. و تاثیر مهم تغییر دمایی در کارکرد موتور، در درجه اول روغن رسانی بوده و بعد احتراق کامل و حداکثر گشتاوری.
    یعنی جایی که قراره از این موتور استفاده بشه، مسئله روغن رسانیش بیشتر از بقیه مسائلش اهمیت داره.

اصلا کاری به این نداریم موتور یورو چنده. یورو فقط تبعیت از یکسری استانداردهای آلاینده ای هستن و ربطی به این موضوعات فرسایشی تجهیزات ندارن.
    شما اول بایستی به مشخصات خود خودرو مراجعه کنی که چه نوع روغنی رو براش تعریف کردن.
    معمولا برای پراید 10w40 در نظر گرفتن. البته ما اینجا با این تصور حساب میکنیم که واقعا روغنی که انتخاب کردیم خاصیت 10w40 رو داشته باشه. و این یک واقعیته که کارخونه های روغن موتور سازی میزان ویسکوزیته رو کمتر از چیزی که درج کردن میسازنش.

در ادامه صحبتهاتون بایس بگم که این اهمیتی نداره که روغن موتوری که برای تابستون تعویض کردین هنوز تاریخ مصرفش نگذشته و به زمستون رسیده.
    خاصیت فرسایشی و فیلم روغن برای پول شما دل نمیسوزونه و از فوانین خودش تبعیت میکنه. اون تصمیم خودته که بخوای روغن رو زودتر از موعد عوض کنی یا نه.

یک مثلالی رو یک جایی درج کرده که من براتون اینجا کپی میزنم که مناسبتونه.:
    در اینجا مواردی در مورد "پلیمر" و "بازه " صحبت میکنه که منظور از "بازه" واصله عدد اول تا عدد دوم مشخصه فنی روغن هست و منظور از "پلیمر" موادی هستند که به روغن اضافه میکنن تا بتونن بازه رو افزایش بدن. والبته این پلیمرها مضر هستن. پس به عنوان مثال روغن موتور 10w50 پلیمر بیشتری از روغن موتور 20w50 داره.

فرض کنیم در منطقه‌ای زندگی می‌کنیم که آب و هوای گرم و خشکی دارد و زمان تعویض روغن‌‌ ما به تابستان نزدیک‌تر است. ۳ نوع روغن داریم که یکی ۲۰w50 است و دیگری از نوع ۵w40 و در آخر یک روغن ۲۵w50 داریم. از قبل گفته شده است که روغنی که دارای بازه کمتری باشد، انتخاب بهتری است و از طرفی عدد اول زیاد پایین نباشد.به همین خاطر روغن ۵w40 از انتخاب ما خارج می‌شود چرا که نشان می‌دهد افزودنی‌های پلیمری آن بیش از دو روغن دیگر است (‌منظور از این افزودنی‌ها، آن دسته هستند که کنترل ویسکوزیته را بر عهده دارند و گرنه افزودنی‌های پلیمری دیگری که برای افزایش کارایی روغن به کار می‌روند، همیشه مفید هستند). از بین دو روغن ۲۰w50 و ۲۵w50 می‌فهمیم که هر دو آنها در شرایط آب و هوای گرم یک کارایی دارند (عدد بالای هر دو آنها ۵۰ است) اما به خاطر شرایط فعلی منطقه سکونتمان بهتر است تا روغن ۲۵w50 را انتخاب کنیم، چرا که هم گستره عددی آن کمتر است و هم نیازی به روغن مناسب برای هوای سرد تر نیست.
    البته بایستی توجه کنید که اینها در شزایطی هستن که پمپ روغن دارای مشکل نیست و نکته قابل اهمیت اینکه در برخی جاها و همچنین همین سایت مرجع گفته که وقتی روغن با دامنه ویسکوزیته بالا استفاده میشه بایستی در ابتدای روشن کردن موتور کمی صبر کرد تا موتور گرم بشه تا بتونه روغن روان تر بشه و بعد به آرامی حرکت کرد. و این مورد کاملا غلط هست و حتما بایستی پس از روشن شدن موتور به موتور گاز داد تا در اسرع وقت روغن به بخش سر سیلندرها و دیواره پیستون برسه قبل از اینکه اونها گرم بشن و انبساط جزئی پیدا کنن. و در پمپ روغنهای ضعیف این شرایط بسیار حادتر هست و در دور موتورهای پایین عملا هیچ روغن رسانی صورت نمگیره.
    Last edited by siava5h; 16-07-2017 at 13:17.

2. 3 کاربر از siava5h بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال najee's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2008
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

مهم این نیست که اکثرا چیکار میکنن. مهم اینه که شرکت سازنده چه پیشنهادی کرده.
    بسته به توان پمپ روغن و گشادی مجراهای روغن رسانی میان نوع روغن رو مشخص میکنن. ممکنه در طراحی موتور پراید پمپ روغن قوی تری رو با مجراهای گشادتری گذاشته باشن. بهر صورت طراح نوع روغن مصرفی رو تعیین میکنه.

اون دمایی رو که شما در آمپر آب ماشین مشاهده میکنید ربطی به دمای روغن موتور نداره و دمای سر سیلندر و بوش پیستون رو در واقع نشون میده. و دمای روغن خیلی کمتر از این میزان هست.

من بایستی یک اصلاح در گفته هام کنم که اون عدد 20 معیار دمای هوا نیست.
    این اعداد میزان ویسکوزیته روغن رو تعیین میکنن. مثلا روغن 20w50 یعنی ویسکوزیته اون در دماهای سرد کمتر از 20 نمیشه و در دماهای گرم بیشتر از 50 نمیشه
    شما بسته به شرایط جوی که داری، از بین 10w40 و 20w50 مجبوری یکی رو انتخاب کنی و دیگری بد محسوب میشه.
    در زمستان که دمای هوا پایینه و دمای روغن موتور بالا نمیره، میزان ویسکوزینه 20 بد محسوب میشه و جریان روغن در سیستم با اختلال مواجه میشه
    در تابستان بخاطر اینکه هوا گرمه و دمای روغن موتور بالا میره، ویسکوز 40 میزان مناسبی نیست و این مقدار سبب گسیختگی فیلم روغن میشه و سبب فرسایش موتور میشه (البته این مفهوم فیلم برای شما آشنا نیست)

خوب اینجا یه مساله هست اونم اینه که اینی که شما میگین گرانرویی در فصل سرد کمتراز 20نمیشه ودر فصل گرم بیشتراز 50نمیشه این سرد و گرم ینی چقدر ؟یه استانداردی داره دیگه درسته ؟
    چون ازنظر من سرماشاید یه منفی 10بگن ولس از نظر شما مثب5هم هوای سرد حساب میاد.من خیلی گشتم اینو پیدا کردم به نظرت درسته ؟ [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    معمولا در طراحی موتور شرایط کاری ایده آل رو بایستی تعریف کنن که موتور قراره در چه دمایی کار کنه. شرایط استاندارد و ایده آل کارکرد موتور دمای 20 درجه هست. و تاثیر مهم تغییر دمایی در کارکرد موتور، در درجه اول روغن رسانی بوده و بعد احتراق کامل و حداکثر گشتاوری.
    یعنی جایی که قراره از این موتور استفاده بشه، مسئله روغن رسانیش بیشتر از بقیه مسائلش اهمیت داره.

اصلا کاری به این نداریم موتور یورو چنده. یورو فقط تبعیت از یکسری استانداردهای آلاینده ای هستن و ربطی به این موضوعات فرسایشی تجهیزات ندارن.
    شما اول بایستی به مشخصات خود خودرو مراجعه کنی که چه نوع روغنی رو براش تعریف کردن.
    معمولا برای پراید 10w40 در نظر گرفتن. البته ما اینجا با این تصور حساب میکنیم که واقعا روغنی که انتخاب کردیم خاصیت 10w40 رو داشته باشه. و این یک واقعیته که کارخونه های روغن موتور سازی میزان ویسکوزیته رو کمتر از چیزی که درج کردن میسازنش.

در ادامه صحبتهاتون بایس بگم که این اهمیتی نداره که روغن موتوری که برای تابستون تعویض کردین هنوز تاریخ مصرفش نگذشته و به زمستون رسیده.
    خاصیت فرسایشی و فیلم روغن برای پول شما دل نمیسوزونه و از فوانین خودش تبعیت میکنه. اون تصمیم خودته که بخوای روغن رو زودتر از موعد عوض کنی یا نه.

یک مثلالی رو یک جایی درج کرده که من براتون اینجا کپی میزنم که مناسبتونه.:
    در اینجا مواردی در مورد "پلیمر" و "بازه " صحبت میکنه که منظور از "بازه" واصله عدد اول تا عدد دوم مشخصه فنی روغن هست و منظور از "پلیمر" موادی هستند که به روغن اضافه میکنن تا بتونن بازه رو افزایش بدن. والبته این پلیمرها مضر هستن. پس به عنوان مثال روغن موتور 10w50 پلیمر بیشتری از روغن موتور 20w50 داره.

البته بایستی توجه کنید که اینها در شزایطی هستن که پمپ روغن دارای مشکل نیست و نکته قابل اهمیت اینکه در برخی جاها و همچنین همین سایت مرجع گفته که وقتی روغن با دامنه ویسکوزیته بالا استفاده میشه بایستی در ابتدای روشن کردن موتور کمی صبر کرد تا موتور گرم بشه تا بتونه روغن روان تر بشه و بعد به آرامی حرکت کرد. و این مورد کاملا غلط هست و حتما بایستی پس از روشن شدن موتور به موتور گاز داد تا در اسرع وقت روغن به بخش سر سیلندرها و دیواره پیستون برسه قبل از اینکه اونها گرم بشن و انبساط جزئی پیدا کنن. و در پمپ روغنهای ضعیف این شرایط بسیار حادتر هست و در دور موتورهای پایین عملا هیچ روغن رسانی صورت نمگیره.
    ولی من همیشه روغن 20w50میریختم دیروز بالاخره ریسک کردم 10w40ریختم حس میکنم صدای موتور ماشین کمتر شده اگه توهم نزده باشم ولی نه یه کم کم شده واقعا.
    من زیاد سرچ کردم مقوله واضحی پیدا نکردم که بگه تقریبا تو چه بازه دمایی کدوم روغن مناسب تره جز این لینیک که براتون گذاشتم فقط اینجا درجه حرارت مشخص کرده اگه این درست باشه روغن با گرانروی 10w40 تو سرمای -24درجه مناسبه وتو گرمای 38درجه خوب مادمای -24تقریبا تو کشورمون نداریم این یه مطلب واز طرفی هم گرمای بالای 38زیاد تر داریم پس قاعدتا 20w50باید مناسب تر باشه اونوقت تو مشخصات روغن های 20w50ذکر کرده که پایین تریندما 0وبالاترین دما 55درجه تو حالت بالاترین دمامشکلی نیست ولی تو پایین ترین دما خیلی از نقاط ایران به زیره صفر میرسه زمستونا پس ترکیبی از این دوتا از همه باید بهتر باشه ینی یه چیزی تو مایه های 10w50یا 15w50? [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    Last edited by najee; 17-07-2017 at 18:03.

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Aug 2016

پيش فرض

ولی من همیشه روغن 20w50میریختم دیروز بالاخره ریسک کردم 10w40ریختم حس میکنم صدای موتور ماشین کمتر شده اگه توهم نزده باشم ولی نه یه کم کم شده واقعا.
    من زیاد سرچ کردم مقوله واضحی پیدا نکردم که بگه تقریبا تو چه بازه دمایی کدوم روغن مناسب تره جز این لینیک که براتون گذاشتم فقط اینجا درجه حرارت مشخص کرده اگه این درست باشه روغن با گرانروی 10w40 تو سرمای -24درجه مناسبه وتو گرمای 38درجه خوب مادمای -24تقریبا تو کشورمون نداریم این یه مطلب واز طرفی هم گرمای بالای 38زیاد تر داریم پس قاعدتا 20w50باید مناسب تر باشه اونوقت تو مشخصات روغن های 20w50ذکر کرده که پایین تریندما 0وبالاترین دما 55درجه تو حالت بالاترین دمامشکلی نیست ولی تو پایین ترین دما خیلی از نقاط ایران به زیره صفر میرسه زمستونا پس ترکیبی از این دوتا از همه باید بهتر باشه ینی یه چیزی تو مایه های 10w50یا 15w50? [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    اگه بتونیم به سایت اعتماد کنیم، اطلاعات خوبی داد.
    ولی بایستی بدونی که هرچه دامنه ویسکوزیته روغنهای چهارفصل بیشتر بشه، میزان پلیمر اون بیشتر و این پلیمرها مضر هستن.
    با روغن روانتر عملا نبایست سر و صدای موتور کمتر بشه و برعکس سروصدای موتور بایستی بیشتر بشه.
    شاید این احساس شما به این خاطره که تازه روغن عوض کردی و روغن قبلی خاصیت چرب کنندگیش خیلی کم شده بوده و برای همین الان احساس میکنی ماشین کم صدا شده.
    رستش اینه که شما روغنهای تک فصل استفاده کنی. ولی خوب اینار لازمه در سال حداقل 3 بار تعویض روغن بشه. و هر دفه دهم یک رنج مشخصی از روغن رو انتخاب کنی. ولی روغنهای چهار فصل این مشکل رو حل کرده.
    اون دمای -24 هم دمای قطران هست و دمای مناسب برای استفاده کردن نیست. یعنی در دمای -24 قابلیت قطره شدن رو داره. ولی چسبندگی و ویسکوزیته اون در حد روغن واسکازینه و این خیلی ضرر داره برای موتور.

پروفشنال najee's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2008
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

اگه بتونیم به سایت اعتماد کنیم، اطلاعات خوبی داد.
    ولی بایستی بدونی که هرچه دامنه ویسکوزیته روغنهای چهارفصل بیشتر بشه، میزان پلیمر اون بیشتر و این پلیمرها مضر هستن.
    با روغن روانتر عملا نبایست سر و صدای موتور کمتر بشه و برعکس سروصدای موتور بایستی بیشتر بشه.
    شاید این احساس شما به این خاطره که تازه روغن عوض کردی و روغن قبلی خاصیت چرب کنندگیش خیلی کم شده بوده و برای همین الان احساس میکنی ماشین کم صدا شده.
    رستش اینه که شما روغنهای تک فصل استفاده کنی. ولی خوب اینار لازمه در سال حداقل 3 بار تعویض روغن بشه. و هر دفه دهم یک رنج مشخصی از روغن رو انتخاب کنی. ولی روغنهای چهار فصل این مشکل رو حل کرده.
    اون دمای -24 هم دمای قطران هست و دمای مناسب برای استفاده کردن نیست. یعنی در دمای -24 قابلیت قطره شدن رو داره. ولی چسبندگی و ویسکوزیته اون در حد روغن واسکازینه و این خیلی ضرر داره برای موتور.
    دامنه ویسکوزیته هردو یه اندازه است هم 20w50 هم 10w40
    ولی واقعا صدای ماشین کم شده اصلانم تهم نزدم تو این چندروز واقعا متوجه شدم.
    ولی بازم به حرف خودم می رسم فک میکنم طبق این جدول برای آب و هوای شبیه تهران روغن 15w50یا حتی 15w50از همه مناسب تر باشه 15w50که ندیدم ولی 15w40مارک گلف و دیدم شاید دفعه بعد اینو امتحان کنم دیگه 20w50نمیریزم .
    راستی من روغن اسپیدی ریختم ارزون ترین روغن 10w40بازار همین بود فک کنم 45تومن 4لیتری.تابحال اسپیدی استفاده نکردم کیفیت رو غن های اسپیدی چطوره ؟

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Aug 2016

پيش فرض

دامنه ویسکوزیته هردو یه اندازه است هم 20w50 هم 10w40
    ولی واقعا صدای ماشین کم شده اصلانم تهم نزدم تو این چندروز واقعا متوجه شدم.
    ولی بازم به حرف خودم می رسم فک میکنم طبق این جدول برای آب و هوای شبیه تهران روغن 15w50یا حتی 15w50از همه مناسب تر باشه 15w50که ندیدم ولی 15w40مارک گلف و دیدم شاید دفعه بعد اینو امتحان کنم دیگه 20w50نمیریزم .
    راستی من روغن اسپیدی ریختم ارزون ترین روغن 10w40بازار همین بود فک کنم 45تومن 4لیتری.تابحال اسپیدی استفاده نکردم کیفیت رو غن های اسپیدی چطوره ؟
    بحث توهم نیست. گفتم که: شاید روغن قبلی شما خیلی خراب شده بوده و با تعویض روغن این شرایط همیشه بوجود میاد.
    یکی از تقلبهایی که بنگاه داران میکنن اینه که یک روغن با ویسکوزیته بالا رو به روغن 40 اضافه میکردن. اینطوری مشتری موقع خرید متوجه صدای موتور نمیشده. این کار در مورد موتور سیکلت زیاد اتفاق میافته.
    البته عکس این مسئله هم میتونسه باشه که مثلا اغلب دمای روغن موتور ماشین شما پایین باشه و در روغن رسانی دچار اختلال بوده.
    به هر صورت نبایس اینطور تصور بشه که روغن با ویسکوزیته پایینتر باعث بهتر کار کردن موتور میشه. در یک شریط خاص میتونه نتیجه عکس هم بده. معمولا موتور سیکلتها سعی میکنن روغن با یسکوزیته بالاتر استفاده کنن. چون موتور سیکلت خنک کاری داخلی نداره.

از عیوب روغنها زود تغییر رنگ دادن، از دست دادن ویسکوزیته در زمان کوتاه یا شل شدن زود هنگام، تبخیر شدن و کم شدن سطح روغن، اینها مشکلتی هستن که روغنهای نامرغوب دارن.
    بهرحال مسئله هرچی بیشتر پول بدی بیشتر آش میخوری اینجا هم صادقه.
    شما مرتب به وضعیت ظاهری روغن توجه کن و روغن رو در موعد زودتری تعویض کن.

7. این کاربر از siava5h بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز timsar jackson's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2008

پيش فرض

206 تیپ 2 صفر تحویل گرفتم. بعضیا میگن روغن رو باید همون اول عوض کنی چون روغن خوبی توش نمیریزن. درسته؟ و چه روغنی خوبه

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Aug 2016

پيش فرض

206 تیپ 2 صفر تحویل گرفتم. بعضیا میگن روغن رو باید همون اول عوض کنی چون روغن خوبی توش نمیریزن. درسته؟ و چه روغنی خوبه
    نگران نباش. روغنی که شما میخوای از بازر بخری، همچین بهتر از اونیکی ایران خودرو ریخته نیست.
    اما دوره زمانی تعویض روغن اولن بار زودتر از حالت استاندارد هستش.
    فکر میکنم 3 یا 4 هزارتا باید عوض کنی همرا با فیلتر روغن.
    این هم بخاطر ذرات ریز فلزات معلق در روغنه

در مورد سرویسهای دوره ای که در جای دیگه سوال کردی، مطتابق دفترچه راهنماش رفتار کنی کافیه.
    سرویسها هم عموما زمان تعوض روغنها و تسمه ها آب رادیاتور و غیره هست که عموما بر حسب کیلومتر هستن.

10. این کاربر از siava5h بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jan 2015

پيش فرض

سلام
    نوع روغن به نو موتور بستگی دارد. برای خودروهای 10 تا 15 سال پیش از روغن 10w40 استفاده شد ولی الان 5w20 &30 استفاده می شود.
    تا چند سال پیش تعمیرکارها می گفتند این روغن نیست آبه ولی الان فهمیدن که چقدر بهتره. خلاصه برند کمی مهمه ولی نوع روغن و آب و هوای منطقه مهمترین عامل در مورد این موضوع است.

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Oct 2007
    محل سكونت
    192.168.1.1

پيش فرض

دلل تعویض روغن در اول کار و پس از 100 کیلومتر حرکت، کیفیتش نیست،وجود مقدار زیادی باقیمونده ی فلز ناشی از حرکت اولیه ی موتور (پلیسه) هست که اگر مشکل مالی ندارید سعی کنید حتما این کا رو انجام بدین،
    تمامی روغن موتور های داخل ایران تحت لیسانس زده میشن پس این فکر خنده دار روغن تقلبی و تصفیه رو از سر دور کنید، از مراکز مطمئن و بزرگ خرید کنید،دیجیکالا هم روغن های خوبی میاره جدیدا،نظرم برای موتور شما، کاسترول گنتیک هست،یا توتال 7000 برای تابستون و 9000 برای زمستون

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Aug 2016

پيش فرض

دلل تعویض روغن در اول کار و پس از 100 کیلومتر حرکت، کیفیتش نیست،وجود مقدار زیادی باقیمونده ی فلز ناشی از حرکت اولیه ی موتور (پلیسه) هست که اگر مشکل مالی ندارید سعی کنید حتما این کا رو انجام بدین،
    تمامی روغن موتور های داخل ایران تحت لیسانس زده میشن پس این فکر خنده دار روغن تقلبی و تصفیه رو از سر دور کنید، از مراکز مطمئن و بزرگ خرید کنید،دیجیکالا هم روغن های خوبی میاره جدیدا،نظرم برای موتور شما، کاسترول گنتیک هست،یا توتال 7000 برای تابستون و 9000 برای زمستون
    کاسترول و توتال خیلی گرون قیمت هستن.
    برای موتوزهای ضعیف چونکه زود خراب میشه، هزینه آوره

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •