تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 75 از 90 اولاول ... 256571727374757677787985 ... آخرآخر
نمايش نتايج 741 به 750 از 894

نام تاپيک: انتخاب روغن موتور مناسب برای خودرو

در آغاز فعالیت hadi.ehteshami's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2013

پيش فرض

تعویض روغن برای هر 5 هزار کیلومتر مرتب
    برای خودروهایی هست که دائم در ترافیک های درون شهری
    استفاده میشن مثل تاکسی ها
    اما با توجه به استفاده روزمره خودرو سعی کنید از روغن های مرغوب استفاده کنید
    ممنون از جوابتون
    ببخشید ایرانول 12000 خوبه؟میخوام ازاین به بعد فقط اینو بریزم

ناظر انجمن اتومبیل mohamad skystar's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2010
    محل سكونت
    Under SKY City

پيش فرض

ممنون از جوابتون
    ببخشید ایرانول 12000 خوبه؟میخوام ازاین به بعد فقط اینو بریزم
    ایرانول خوبه
    ایرانول ریسینگ هم مناسبه

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    May 2009

پيش فرض

قبل سال رفتم تعویص روغن جای همیشگی نرفتم زمان تعویض روغن بعد تخلیه روغن گفت چی بریزم هنوز چیزی نگفتم گفت ماشینتون رسوب گرفته خیلی کثیف شده روغن چی میریختین گفتم توتال گفت الان هم میخواین توتال بریزین بیچ کارتل رو آورد اینقدر رسوب گرفته بود با پارچه روش میکشید تمیز نمیشد این شرایط رو که دیدم گفتم ایرانول 16000 بریز گفت ندارم گفتم زیرول بریز الان که زیرول ریخت.(7 سال توتال ریختم ماشین 95 هزار کار هست مشکلی پیش نیامده بود نمیدونم این روغن چه جوریه؟
    البته من هر دفعه برا تعویض روغن نمیزاشتم از 8000 بیشتر شه و از روش تخلیه از محل پیچ کارنل اقدام میکردم نمیدونم پیچ چرا اونجوری شده بود تعویض روغنی گفت پیچ که اینجوریه خدا میدونه موتور ماشین چه چجوریه ماشینم 405 دوگانه است ماهی 3کپسول بیشتر هم گاز نمیزنم.
    دل رو زدم به دریا زیرول ریختم تعویض روغنی که تعریفش رو میکرد نمیدوم حالا چجوریه ؟
    نظر دوستان چیه بعد 2یا 3 هزار اگه روغنش خوب نیس برم دوباره همون توتال بریزم؟؟
    پیشنهاد شما چیه ؟چه روغنی بریزم؟
    هرچی باشه از تعویض روغنی بهتر می دونید.
    Last edited by saeedfm; 26-03-2017 at 22:40.

پروفشنال najee's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2008
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

دوستان پراید مدل 93seیورو4 کارکرد حدود 21000 تو دفترچشون نوشته روغن گیربکس (واسگازین)هر 20تا عوض شه خودمم میخوام که عوض کنم شاید فرقی کرد آخه هم صدای موتور زیاده هم دنده ها یه کم خشک جا میخوره خصوصا دنده یک .

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Feb 2011

پيش فرض

فیلتر روغن رو هر چند کیلومتر باید عوض کرد؟
    آیا نیازه هر دفعه روغن عوض میشه، فیلترش هم عوض بشه؟
    ماشین پژو پارسه.

ممنون

پروفشنال amir z's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2011

پيش فرض

فیلتر روغن رو هر چند کیلومتر باید عوض کرد؟
    آیا نیازه هر دفعه روغن عوض میشه، فیلترش هم عوض بشه؟
    ماشین پژو پارسه.

ممنون
    سلام
    هر بار که روغن عوض میشه باید عوض بشه، این تفکر قدیمی که یه بار در میون و... عوض بشه کاملا غلطه. البته سعی کنید الکی روغن رو زود عوض نکنید چون خیلی ها رو میشناسم مثلا روغن خوب هم میریزن بعد تو 5000 تا عوض میکنن

7. این کاربر از amir z بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Feb 2011

پيش فرض

سلام
    ممنون از جوابتون

برای تعویض روغن عدد خاصی وجود داره که همه روغن ها رو تو اون کیلومتر خاص باید عوض کرد یا هر روغن کیلومتر مخصوص با خودشو داره؟

ممنون

سلام
    هر بار که روغن عوض میشه باید عوض بشه، این تفکر قدیمی که یه بار در میون و... عوض بشه کاملا غلطه. البته سعی کنید الکی روغن رو زود عوض نکنید چون خیلی ها رو میشناسم مثلا روغن خوب هم میریزن بعد تو 5000 تا عوض میکنن

9. این کاربر از hosseinf722 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال amir z's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2011

پيش فرض

سلام
    ممنون از جوابتون

برای تعویض روغن عدد خاصی وجود داره که همه روغن ها رو تو اون کیلومتر خاص باید عوض کرد یا هر روغن کیلومتر مخصوص با خودشو داره؟

ممنون
    نه بسته به کیفیت روغن و همچنین نوع کارکرد ماشین (ترافیک یا جاده یا...) این عدد متغیره. ولی روغن های الان (منظورم انواع نسبتا با کیفیت هستش) تقریبا تا حدود 10000 تا مشکلی ندارن و تعویض زودهنگام فقط ضرر زدن به جیب و همچنین محیط زیسته

11. این کاربر از amir z بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

كاربر فعال اتومبیل، متفرقه، سبک زندگی MOHAMMAD_ASEMOONI's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    زمین پهناور خدا (أرضُ اللّٰه الواسعة)

پيش فرض

نه بسته به کیفیت روغن و همچنین نوع کارکرد ماشین (ترافیک یا جاده یا...) این عدد متغیره.
    ولی روغن های الان (منظورم انواع نسبتا با کیفیت هستش) تقریبا تا حدود 10000 تا مشکلی ندارن و تعویض زودهنگام فقط ضرر زدن به جیب و همچنین محیط زیسته
    بنده یه موضوع دیگه هم قبلاً مطرح کرده ام که کسی که عاشق ماشینش هست و مثل یک عضو خانواده که داره بهش خدمت میکنه دوستش داره , این کار رو برای ماشینش انجام میده:
    اگر از روغنی استفاده میکنه که قصد داره 10.000km ازش استفاده کنه , بعد از 5000 km فیلتر روغن رو عوض کنه
    این کار جانی تازه به روغن میده و تاثیر زیادی در عمر موتور و کاهش استهلاکش داره خصوصاً با فیلترهای ایران که صد تا یکیش باکیفیت نیست
    البته بنده خودم تا حالا هیچوقت بیشتر از 5000 از هیچ روغنی استفاده نکردم و فیلتر رو هم یک در میان عوض میکنم و نتیجه اش رو هم دیدم (مونور نرم و بسیار کم صدا , نداشتن روغن سوزی حتی بعد از صدها هزار کیلومتر ظ, نیاز نداشتن تعمیر موتور , قبول شدن ماشین در تست راهنمائی هر سال بدون مشکل , کاهش هزینه های استهلاک و تعمیر , خیال آسوده , جریمه نشدن در بازرسیهای خیابانی به خاطر دود )
    البته مهربان بودن با ماشین و رانندگی عاقلانه و استفاده نکردن از آب معمولی و نگازوندن و حرکت نکردن با شتاب زیاد و دور موتور بیش از 3200 هم خیلی تاثیر داره
    کلاً همونطور که قبلاً هم بارها گفته ام , ماشین موجود جاندار نیست اما بدجوری انتقام میگیره از صاحبش اگر باهاش مهربان نباشه و باهاش خشن و بدرفتار باشه و بهش نرسه و باهش بی رحم باشه . گاهی حتی جانِ خودش و خانواده اش رو هم یکجا میگیره .
    ماشین اینه. با ماشینهاتون مهربان باشید و عاقلانه ازش استفاده کنید تا بهتون خدمت کنه به بهترین نحو ممکن
    Last edited by MOHAMMAD_ASEMOONI; 13-04-2017 at 23:18.

13. 2 کاربر از MOHAMMAD_ASEMOONI بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Feb 2011

پيش فرض

سلام
    - بعد از اینکه فیلتر عوض شه، باید روغن هم اضافه بشه یا لزومی نداره؟

دیروز که ماشینو بردم روغنشو عوض کنم، گفت فیلترش هم عوض کن، گفتم دفعه پیش عوض کردم گفت ربطی نداره. بالاخره فیلتر هم عوض کرد. بعد گفت چون فیلترو عوض کردی، نیم لیتر هم روغن اضافه باید بریزی. یه نیم لیتر هم روغن کاسترول ریخت.

چهار لیتر بهران سوپر پیشتاز 46 تومن
    نیم لیتر کاسترول 7.5
    فیلتر روغن 9.5
    دستمزد 5 تومن

ممنون

بنده یه موضوع دیگه هم قبلاً مطرح کرده ام که کسی که عاشق ماشینش هست و مثل یک عضو خانواده که داره بهش خدمت میکنه دوستش داره , این کار رو برای ماشینش انجام میده:
    اگر از روغنی استفاده میکنه که قصد داره 10.000km ازش استفاده کنه , بعد از 5000 km فیلتر روغن رو عوض کنه
    این کار جانی تازه به روغن میده و تاثیر زیادی در عمر موتور و کاهش استهلاکش داره خصوصاً با فیلترهای ایران که صد تا یکیش باکیفیت نیست
    البته بنده خودم تا حالا هیچوقت بیشتر از 5000 از هیچ روغنی استفاده نکردم و فیلتر رو هم یک در میان عوض میکنم و نتیجه اش رو هم دیدم (مونور نرم و بسیار کم صدا , نداشتن روغن سوزی حتی بعد از صدها هزار کیلومتر ظ, نیاز نداشتن تعمیر موتور , قبول شدن ماشین در تست راهنمائی هر سال بدون مشکل , کاهش هزینه های استهلاک و تعمیر , خیال آسوده , جریمه نشدن در بازرسیهای خیابانی به خاطر دود )
    البته مهربان بودن با ماشین و رانندگی عاقلانه و استفاده نکردن از آب معمولی و نگازوندن و حرکت نکردن با شتاب زیاد و دور موتور بیش از 3200 هم خیلی تاثیر داره
    کلاً همونطور که قبلاً هم بارها گفته ام , ماشین موجود جاندار نیست اما بدجوری انتقام میگیره از صاحبش اگر باهاش مهربان نباشه و باهاش خشن و بدرفتار باشه و بهش نرسه و باهش بی رحم باشه . گاهی حتی جانِ خودش و خانواده اش رو هم یکجا میگیره .
    ماشین اینه. با ماشینهاتون مهربان باشید و عاقلانه ازش استفاده کنید تا بهتون خدمت کنه به بهترین نحو ممکن

15. این کاربر از hosseinf722 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •