تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 68 از 90 اولاول ... 185864656667686970717278 ... آخرآخر
نمايش نتايج 671 به 680 از 894

نام تاپيک: انتخاب روغن موتور مناسب برای خودرو

آخر فروم باز tonypb's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2009
    محل سكونت
    Usa

پيش فرض

سلام دوستان...
    برای پارس xu7 L3 چه روغنی پیشنهاد میکنید؟
    تا الان بهران سوپر پیشتاز میریختیم ولی نمیدونم 10w40 بود یا چیز دیگه ای...
    کلا چه روغنی بریزم براش بهتره؟همون سوپر پیشتاز رو دوباره بریزم؟
    ممنون

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Apr 2009

پيش فرض

سلام
    برای پارس TU5 بهران سوپر پیشتاز نیمه سنتتیک 10w40 برای زمستان ریختم ولی واسه بهار و تابستان که هوا گرم تره تعویض روغنیه میگه 20w50 باید بریزی ! به نظرتون راست میگه ؟ البته ارزونترم هست یه کم ولی من شنیدم معدنی هست و رسوب میکنه . نظرتون چیه ؟

ممنون
    Last edited by Artin_xx; 18-04-2016 at 14:41.

حـــــرفـه ای ess_1362's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2009
    محل سكونت
    server 3 hdd 7 partition 1 unallocated(bad sector)

پيش فرض

سلام
    برای پارس TU5 بهران سوپر پیشتاز نیمه سنتتیک 10w40 برای زمستان ریختم ولی واسه بهار و تابستان که هوا گرم تره تعویض روغنیه میگه 20w50 باید بریزی ! به نظرتون راست میگه ؟ البته ارزونترم هست یه کم ولی من شنیدم معدنی هست و رسوب میکنه . نظرتون چیه ؟

ممنون
    چرت و پرت گفته
    برای این موتور حدعقل روغن توصیه شده نیمه سنتتیک و گرانروی 10W40 هست با سطح کیفی SL
    و بهترین روغن هم برای این موتور 5W40 تمام سنتتیک با گرانروی SM هست
    روغن معدنی اصلا با روحیات و خلق و خوی این موتور مناسب نیست و برای شما مشکلات فنی ایجاد می کنه
    ضمن اینکه در صورت استفاده از روغن موتور 0w30 هم مشکلی از بابت دمای هوا و شل بودن در تابستان نخواهید داشت

4. 3 کاربر از ess_1362 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

كاربر فعال اتومبیل، متفرقه، سبک زندگی MOHAMMAD_ASEMOONI's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    زمین پهناور خدا (أرضُ اللّٰه الواسعة)

پيش فرض

سلام
    برای پارس TU5 بهران سوپر پیشتاز نیمه سنتتیک 10w40 برای زمستان ریختم ولی واسه بهار و تابستان که هوا گرم تره تعویض روغنیه میگه 20w50 باید بریزی !
    به نظرتون راست میگه ؟ البته ارزونترم هست یه کم ولی من شنیدم معدنی هست و رسوب میکنه . نظرتون چیه ؟ ممنون

سلام
    منطقه ی شما گرمسیره یا سردسیر یا معتدل ؟
    سردترین دما در زمستون و گرمترین در تابستون چقدره ؟
    مدل چه سالی هست ماشینتون ؟
    Last edited by MOHAMMAD_ASEMOONI; 19-04-2016 at 09:58.

کاربر فعال خودروهای آمریکائی kcnc's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2013

پيش فرض

یک سوال از خدمت اساتید داشتم برای خودروهایی که کارخانه سازنده روغن موتو SE را پیشنهاد کرده میشه از نوع ارتقا یافته ی روغن مثل SJ, SL , SM ,SN استفاده کرد ؟ با تشکر فراوان

آخر فروم باز K!ng of th3 K!ngs's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2012

پيش فرض

یک سوال از خدمت اساتید داشتم برای خودروهایی که کارخانه سازنده روغن موتو SE را پیشنهاد کرده میشه از نوع ارتقا یافته ی روغن مثل SJ, SL , SM ,SN استفاده کرد ؟ با تشکر فراوان
    خیر دوست عزیز اگر SE میخواد سعی کنید SE پیدا کنید و حد اکثر SG و SJ
    چون روغن های قدیمی مثل SE مقدار ZDDP بسیار زیادی دارن که یک ماده ی ضد سایش هست که برای موتور های قدیمی یا هر موتوری که پیشنهادش کرده ضروری هست ولی در API های بالاتر مثل SL مثلا این ZDDP بسیار کاهش پیدا گرده (به جهت تغیر تکنولوژی ساخت موتور ها و اضافه شدن کاتالیزور که ZDDP برای کاتالیزور مضر هست و عمرش رو کم میکنه) پس اگر میخواد به موتورتون آسیب نرسه نزدیک ترین API به SE رو پیدا کنید. اینو میدونم که اگر از SN که غلظت ZDDP در اون بسیار کم تره استفاده کنید بسیار به میل بادانک . کلا سیستم سوپاپ ها سایش شدید و آسیب وارد میشه.

8. این کاربر از K!ng of th3 K!ngs بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه mahdi-mo's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2009

پيش فرض

سلام برای دوو سیلو روغن سوپر پارس پایا 10 40 میریزم
    خوبه یا نه؟
    چی بریزم؟
    آخه مقداری بخار داره

آخر فروم باز K!ng of th3 K!ngs's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2012

پيش فرض

سلام برای دوو سیلو روغن سوپر پارس پایا 10 40 میریزم
    خوبه یا نه؟
    چی بریزم؟
    آخه مقداری بخار داره

فکر میکنم مناسب باشه، کلا کم کردن روغن ارتباط نزدیکی با فشار آرودن به موتور داره. مثلا من 206 دارم اگر بدون مسافر و صندوق خالی زانندگی کنم حتی پرگاز اصلا کم نمیشه ولی اگر مسافرت باشه و بار تو صندوق مثل زمان مسافرت با رانندگی من هر 1000 کیلومتر راحت 300 سی سی 400 سی سی کم میشه.
    حالا اگر موتورتون ایراد هم داشته باشه روغن کم میشه مثل مشکل واشر سر سیلندر یا رینگ پیستنون و ...

سلام

ممنون
    همون طوری که دوست خوبمون ess_1362 فرمودن، بهترین روغن ها همون ها هستن، کلا مکانیک ها حرف زیاد میزنن شما باور نکنید. 20W_50 اصلا برای این موتور مناسب نیتس مگر اینکه ابهاش race بدید یا توی صحرا رانندگی کنید و از این چیزای مشابه.

چرت و پرت گفته
    برای این موتور حدعقل روغن توصیه شده نیمه سنتتیک و گرانروی 10W40 هست با سطح کیفی SL
    و بهترین روغن هم برای این موتور 5W40 تمام سنتتیک با گرانروی SM هست
    روغن معدنی اصلا با روحیات و خلق و خوی این موتور مناسب نیست و برای شما مشکلات فنی ایجاد می کنه
    ضمن اینکه در صورت استفاده از روغن موتور 0w30 هم مشکلی از بابت دمای هوا و شل بودن در تابستان نخواهید داشت
    ببخشید روغن 5W-30 هم برای 206 میشه در تابستون تهران استفاده کرد؟ کلا تا چه دمایی میشه از 5-30 استفاده کرد؟ چون من قصد دارم این بار 5W-30 بریزم به دلیل پرفورمنس بیشتر روغن.
    Last edited by K!ng of th3 K!ngs; 06-06-2016 at 21:36.

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Aug 2014

پيش فرض

با سلام خدمت دوستان
    با بررسی پست های ارسالی دوستان برای انتخاب روغن موتور مناسب برای تیبا 2 ، به دو تا روغن موتور رسیدم. 1- بهران سوپر پیشتاز و 2- ایرانول ریسینگ
    ولی جفت اینا سطح کیفیشون SL هست و تو دفترچه تیبا2 سطح کیفی مناسب رو SJ نوشته. میخواستم بدونم مشکلی پیش نمیاد ؟ و کدومش رو پیشنهاد میدین؟
    [IMG] [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [/IMG]
    یه روغن گیربکس خوب و جواب پس داده هم برای تیبا2 معرفی بفرمایین ممنون میشم.
    و اینکه تعویض روغن اولیه رو کیلومتر 1000 خوبه یا زودتر ؟ روغن اولیه کارخونه تا 1000 تا دوام میاره ؟
    با تشکر
    Last edited by sadra_h; 12-06-2016 at 14:52.

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Jul 2009

پيش فرض

با سلام خدمت دوستان
    با بررسی پست های ارسالی دوستان برای انتخاب روغن موتور مناسب برای تیبا 2 ، به دو تا روغن موتور رسیدم. 1- بهران سوپر پیشتاز و 2- ایرانول ریسینگ
    ولی جفت اینا سطح کیفیشون SL هست و تو دفترچه تیبا2 سطح کیفی مناسب رو SJ نوشته. میخواستم بدونم مشکلی پیش نمیاد ؟ و کدومش رو پیشنهاد میدین؟
    [IMG] [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [/IMG]
    یه روغن گیربکس خوب و جواب پس داده هم برای تیبا2 معرفی بفرمایین ممنون میشم.
    و اینکه تعویض روغن اولیه رو کیلومتر 1000 خوبه یا زودتر ؟ روغن اولیه کارخونه تا 1000 تا دوام میاره ؟
    با تشکر

سلام
    اگر گفته شده SJ شما باید همان SJ بریزید. و خیالتان راحت که مشکل پیش نمیاد.
    بله 1000 کیلومتر مشکلی ندارد. این طور نیست که روغن اشغالی باشد.

13. این کاربر از Life24 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •