تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 12

نام تاپيک: سردی دست و پا !

داره خودمونی میشه Anastasia's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2007

پيش فرض سردی دست و پا !

سلام .
    میخواستم بدونم سرد بودن بیش از حد دست و پا دلیلش چیه ؟
    و اینکه چرا مثلا دست در برخورد با بعضی اجسام و سطوح خیلی وحشتناک شروع میکنه به عرق کردن !
    مثلا وقتی به موس لپ تاپ که لمسیه دست میزنم دستم اونقدر عرق میکنه که دیگه نمیتونم بهش دست بزنم ! البته این موضوع جدیدا پیش اومده ولی اون موضوع سرد بودن دست و پا خیلی وقته که هست . دستام و پاهام اونقدر سرد میشه که هر کسی دستش به دستم میخوره تا 1 دقیقه داره میلرزه !! ولی من خودم خیلی اذیت نمیشم و برام عادیه . ولی واسه بقیه نه !
    و یه چیز دیگه . اونم اینکه وقتی یه جایی از بدنو فشار میدیم و یا دست رو مشت میکنیم مسلما رنگش زرد میشه و وقتی فشار برداشته میشه بلافاصله قرمز میشه ولی واسه من حداقل 5 ثانیه طول میکشه تا قرمز بشه ! چرا اینطوریه ؟!؟

حـــــرفـه ای eMer@lD's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2008
    محل سكونت
    پایتخت

پيش فرض

سلام

معمولا سردی دست و پا علتش بر میگرده به کم خونی

استرس نیز همراه کم خونی به سر شد دست و پا کمک میکنه
    اینکه چرا مثلا دست در برخورد با بعضی اجسام و سطوح خیلی وحشتناک شروع میکنه به عرق کردن !
    البته این موضوع جدیدا پیش اومده
    شما چند سال دارید؟
    بیشترین علت این مورد در ارث دیده شده و معمولا با تزریق لیدوکایین کنترل میشه و در مواقع شدید نیز با اعمال جراحی..

آب زیاد بنوشید و اضطراب به دل راه ندید.

3. این کاربر از eMer@lD بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Nov 2007

پيش فرض

18 سالمه و چنین موردی توی خانواده ما وجود نداره !
    من هنوز نفهمیدم چرا وقتی دستم رو مشت میکنم انقدر دیر دوباره قرمز میشه ؟ یعنی اینم بر میگرده به کم خونی ؟ و اینکه آیا تنگی نفس نسبتا شدید علامت کم خونیه ؟

اگه نباشه جاش خالی می مونه .:2M:.'s Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2010
    محل سكونت
    زیر باران ...

پيش فرض

دقیقا عین این مورد برا منم صادق هست !
    سردی شدید دست پا و بخصوص پا و بعضا عرق کردن شدید که خیسه آب میشم !

تاريخ عضويت
    Nov 2007

پيش فرض

البته من یه چیزی بگم ها ! من در مواقع عادی اصلا دستام عرق نمیکنه فقط وقتی دست به بعضی چیزها میزنم واکنش نشون میده و یهو فلکه اش باز میشه !!!

تاريخ عضويت
    Nov 2007

پيش فرض

البته من یه چیزی بگم ها ! من در مواقع عادی اصلا دستام عرق نمیکنه فقط وقتی دست به بعضی چیزها میزنم واکنش نشون میده و یهو فلکه اش باز میشه !!!

پزشک انجمن morsadr's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2009
    محل سكونت
    tehran

پيش فرض

سلام .
    و اینکه چرا مثلا دست در برخورد با بعضی اجسام و سطوح خیلی وحشتناک شروع میکنه به عرق کردن !
    مثلا وقتی به موس لپ تاپ که لمسیه دست میزنم دستم اونقدر عرق میکنه که دیگه نمیتونم بهش دست بزنم ! البته این موضوع جدیدا پیش اومده ولی اون موضوع سرد بودن دست و پا خیلی وقته که هست . دستام و پاهام اونقدر سرد میشه که هر کسی دستش به دستم میخوره تا 1 دقیقه داره میلرزه !! ولی من خودم خیلی اذیت نمیشم و برام عادیه . ولی واسه بقیه نه !
    و یه چیز دیگه . اونم اینکه وقتی یه جایی از بدنو فشار میدیم و یا دست رو مشت میکنیم مسلما رنگش زرد میشه و وقتی فشار برداشته میشه بلافاصله قرمز میشه ولی واسه من حداقل 5 ثانیه طول میکشه تا قرمز بشه ! چرا اینطوریه ؟!؟
    دوست عزیز همانطور که دوستان اشاره کردند یکی از علل کم خونیه که باید بررسی بشه .
    کلا اگر خونرسانی به نقطه ای از بدن کم باشه اونجا هم سردتره و هم رنگ پریده . بنابر این از علل دیگر مشکل شما کاهش خونرسانی انگشتان شما می باشد یعنی به عللی عروق خونی انگشتان شما منقبض شده و باعث کاهش خونرسانی می شوند . گاهی اوقات این مطلب ذاتی بوده و کاری نمی شه کرد ولی از علل دیگر آن استرس های عصبی و تحریک اعصاب اوتونوم بدن می باشد که باعث این مطلب میشه .
    اینکه گفتین رنگ دست شما دیر برمیگرده نیز دقیقا بهمین علته یعنی عروق خونی دست شما دیر باز می شوند .

9. 3 کاربر از morsadr بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Nov 2007

پيش فرض

ممنون morsadr عزیز .
    یه جایی خوندم که دیر قرمز شدن جایی که فشار میدیم ، به خاطر ضعف قلبه ! میخوام ببینم این درسته یا نه ؟
    و یکی اینکه من چند تا پست قبل تر نوشته بودم که تنگی نفس نسبتا شدیدی دارم . اینم به خاطر کم خونیه ؟ یا به خاطر ضعف قلب ؟

پزشک انجمن morsadr's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2009
    محل سكونت
    tehran

پيش فرض

ممنون morsadr عزیز .
    یه جایی خوندم که دیر قرمز شدن جایی که فشار میدیم ، به خاطر ضعف قلبه ! میخوام ببینم این درسته یا نه ؟
    و یکی اینکه من چند تا پست قبل تر نوشته بودم که تنگی نفس نسبتا شدیدی دارم . اینم به خاطر کم خونیه ؟ یا به خاطر ضعف قلب ؟
    کار قلب پمپاژ خون به اندام هاست وقتی که ضعیف کار کنه خون خوب پمپ نمی شه پس خونرسانی اندامها مشکل شده و همین امر باعت دیر قرمز شدن انگشتان می تونه بشه . تنگی نفس هم می تونه از عوارض این بیماری باشه ولی ضعف قلب از نظر علمی علتی باید داشته باشه و براحتی توسط پزشک قلب با معاینه و اکو کاردیوگرافی قابل تشخیصه . توجه داشته باشید که تمام علائمی را که ذکر کردید و حتی تنگی نفس هم می تونه هم بعلت کم خونی باشه و هم عصبی باشه . پس حتما یک بررسی کامل انجام بدید تا به تشخیص برسید.

12. این کاربر از morsadr بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز علیرضا's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2005
    محل سكونت
    تو دنیای خودم !

پيش فرض

سلام

دقیقاً من هم همین مشکل سرد بودن بیش از حد دست و مخصوصاً پاها رو دارم. بطوری که فقط و فقط با خوابیدن زیر پتو پاهام شروع می کنن به گرم شدن.
    سردی دستها و پاها تو زمستون ها همیشه داره اذیتم می کنه . توی تابستون ها هم وقتی زیاد کولر خونه روشن باشه اینطوری میشم...
    آزمایش خون هم دادم همه چیز طبیعی بوده. زندگیم هم پر استرس بوده که به لطف خدا دارم کمش می کنم.

فقط یه چیز دیگه است که اصلاً نمی تونم تحملش کنم اینه که بعضی اوقات حتی تو هوای سرد عرق می ریزم، اون هم شدید !
    نمی دونم چرا با اینکه لباس گرم می پوشم ولی بعضی وقت ها زیاد عرق می ریزم.

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •