تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 2 اولاول 12
نمايش نتايج 11 به 12 از 12

نام تاپيک: درخواست راهنمايي براي خريد دوربين فيلم برداري

پروفشنال B.i.r.i.y.a's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2008
    محل سكونت
    در حال حاضر اصفهان...

پيش فرض با سلام و درود بر همه...

دوست عزيز

چيزي كه ميخوام بگم فقط و فقط نظر شخصيه خودم ، به حرفهايي كه ميزنم كمي فكر كن.

چند سال پيش هر جا كه ميرفتي دست ملت يه دوربين فيلمبرداي ميديدي ، توي جشنها ، توي عزاداري ها ، توي مسافرت ، كنار دريا ، پارك ها.......

اما الان چي.........

دقت كردي كه كمتر كسي دوربين فيلمبرداري دستش ميگيره.

علت چيه :

ببين وقتي شما فيلمبرداري ميكن ، كلي صحنه هاي زايد هم فيلم ميگيري كه افراد از ديدنش خسته ميشن ، فيلمها رو بايد بشيني اديت كني ، افكت بزاري ، صداگذاري كني تا جذابيت پيدا كنن.

خب ، هيچ كس هم حوصله اين كار رو ( حداقل در بلند مدت ) نداره و اين ميشه كه ديگه فيلم گرفتن و ديدن براتون كاملا خسته كننده ميشه.

كلا به نظر من ، دوربين فيلمبرداي خاطره ساز خوبي نيست.

اما عكس و عكاسي....هر وقت كه بشيني عكسها رو نگاه كني ، ازشون لذت مييري ، عكسها رو معمولا هميشه در بهترين لحظهاي ممكن ثبت ميكينم كه همشون ارزش ديدن دارن.

عكس خاطره ساز خوبي هستش.خيلي از فاميلهاي ما ، با اينكه دوربين ديجيتال فيلمبرداري داشتن ، ولي الان همشون دنبال دوربين عكاسي ديجيتال هستن.

دوربين عكاسي بخر ، هم ارزونتره ، هم خيلي هاشون الان قابليت فيلمبرداري HD دارن و هم خاطره ساز بسيار خوبي هستن.

اينايي كه گفتم فقط نظر شخصي خودم نسبت به دوربينهاي ديجيتال و عكاسي هستش .

اميدوارم انتخاب خوبي داشته باشي.
    دوست عزيز فرمايش شما كاملا محترم ولي خب انصافا نميشه از مزاياي فيلم هم گذشت...
    منم عكس رو خيلي دوست دارم...
    بهرحال من كه نميخوام دوربين بخرم ، اين سوالاتو براي يكي از آشنايان پرسيدم...
    يا حق

آخر فروم باز Grand's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2007
    محل سكونت
    مدار صفر درجه

پيش فرض

ضمن تشكر از توجه شما دوست عزيز ؛
    خب اگه يكم درمورد اين SD و HD توضيح بدي ممنون ميشم ؟ (البته فكر كنم منظورت HDD بوده)
    مثلا اينكه كيفيت مدلهايي كه رو SD ميزنن چطوره ؟
    و اونايي كه رو هارد ضبط ميكنن چه كيفيتي دارن ؟
    مزايا و معايب SD ها و HDD ها چيه ؟
    كيفيت عكس برداري هر مدل چطوره ؟
    و اينكه آيا با اومدن SD,HDD ها دوربينهاي DV از رده خارج شدن و ديگه خريدشون منطقي نيست ، درسته ؟
    و خلاصه هرچيزي كه براي خريد يك دوربين دونستنش لازمه ؟
    راستي نظر شما هم همون sonyيه ؟
    نظرتون درمورد پاناسونيك چيه ؟
    (اصلا اگه جاييو معرفي كنيد كه بتونم مدل هاي مختلف رو با هم مقايسه كنم خودم ميتونم تصميم گيري كنم (مثل سايت GSMarena كه براي گوشيهاست ؛ جايي كه بشه به اطلاعاتش اطمينان كرد)
    پيشاپيش ممنون از راهنماييت...
    عذر خواهی من رو از اینکه دیر پاسخ میدم بپذیرید.

منظور من از HD کیفیت تصویر بالا بود.
    High Definition یا HD به سیستم ویدئویی گفته میشود که وضوح تصویر بالاتری نسبت به سیستم های استاندارد ویدئویی که Standard Definition نامیده میشوند دارند. سیستم های ویدیویی استاندارد که PAL - NTSC - SECAM نام دارند و حتما نام آنها را روی تلویزیون خود دیده اید دارای وضوح تصویر 486 خط هستند. در حالی که ویدئو های HD دارای 720 یا 1080 خط میباشند و این به معنای کیفیت بالاتر تصاویر است.
    HD در اوایل دهه 80 میلادی توسط ژاپنی ها ارئه شد. هنگامی که آنها تلویزیونی ساخته بودند که قادر بود 1125 خط را با سرعت استاندارد 30 فریم در ثانیه نشان بدهد. با توسعه سریع این سیستم در آمریکا و اروپا ویدئوی HD به سرعت در حال جایگزینی با سیستم های قدیمی است. مراکز پخش تلویزیونی به سرعت در حال جایگزینی سیستم های پخش از SD به HD هستند. برای پخش ویدیوی HD نیاز به سیستم تلویزیون یا مانیتوری دارید که بتواند این سیستم را نمایش دهد. در حال حاضر از دوربین های فیلمبرداری HD نیز استفاده وسیعی میشوند و کارگردان های زیادی تمایل به ساخت فیلم با این سیستم جدید دارند. به دلیل وضوح بیشتر تصاویر امکان نشان دادن جزئیات بیشتر در فیلم ها وجود دارد و تصاویر زنده تر به نظر میرسند. به دلیل کیفیت بیشتر حجم ویدئو های این قالب بیشتر از ویدئو های معمولی است.

در عکس بالا مقایسه وضوح تصویر HD را با قالب های استاندارد فعلی میبینید

اگر دوست شما تلوزیون صفحه تخت یا HD Ready داشته باشند می‏تونند از کیفیت بالای تصاویر ضبط شده توسط دوربین HD لذت ببرند. به نظر من عمر دوربینهای SD به پایان رسیده. حتی کسانی که تلوزیون HD Ready ندارند هم می‎توانند آینده نگری کنند و یک دوربین HD تهیه کنند، تصاویر HD رو روی تلوزیونهای معمولی میشه دید و هیچ مشکلی وجود نخواهد داشت تا زمانی که یک تلوزیون HD Ready تهیه کنند و بتونند از کیفیت بالای دوربین استفاده کنند. شما اگر بهترین دوربین SD جهان رو هم که تهیه کنید بعد از پخش تصاویر گرفته شده توسط اون در یک تلوزیون صفحه تخت حسابی نا امید خواهید شد. پس دور این نوع دوربین ها رو خط بکشید.

پیشنهاد میکنم دوربینی که تهیه میکنید هارد دار باشه یا به قول شما HDD. چونکه دردسر کمتری داره و انتقال فیلمها به کامپیتر راحت تره. البته هارد های سوزنی موجود در دوربین‎های فیلم برداری معایبی رو دارند (به ضربه حساس هستند) ولی با اومدن هاردهای SSD و جایگزین شدن اونها با هاردهای معمولی این عیوب هم مرتفع شدن.

سونی و کنون جزء بهترین‏ها هستند.

حالا دیگه تصمیم با شماست.

صفحه 2 از 2 اولاول 12

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •