تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 4 از 9 اولاول 12345678 ... آخرآخر
نمايش نتايج 31 به 40 از 88

نام تاپيک: Windows Se7en Customize ▒▒ فقط پستهاي آموزشي ▒▒

حـــــرفـه ای AK1's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2006
    محل سكونت
    جهــــنم سبز

پيش فرض

• تغییر صدای لود ویندوز (Startup Sound)

احتمالا توجه کردین که تو ویندوز 7 به شکل قبل نمیشه صدای استارت آپ وندوز رو عوض کرد و شرکت محترم ماکروسافت این قابلت رو ورداشته

برای همین تغییر صدای لود یکم دشوار شده ولی با انجام این مراحل می تونن عوض کنید

1. ما به فایل imageres.dll احتیاج داریم که فایل و تنظیمات و چیزای زیادی توشه از مسیر زیر یه کپی ازش میگیرم
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    2.به یک برنامه سورس -- نیاز دارم یکی از بهترین هاش برنامه ResHack هست که من پیوستش هم کردم

3. فایل imageres.dll که در جای جدیدی کپی کردم رو با برنامه باز می کنیم
    4. به قسمت WAVE میرم و گسترشش میدم و طبق شکل زیر روی Replace Resource کلیک می کنیم

5. فایل مورد نظر رو در قست Open file with new resource می دیم ( فرمت فایل مورد نظر باید WAV حتما باشه حجمش هم کمتر از330 کیلو بایت باشه)
    6. و تغییر ات رو مثل شکل زیر به این صورت اعمال می کنیم
    Resource Type= WAVE.
    Resource Name, =
    5080
    . Resource Language, =
    1033.
    و بعد Replace button رو میزنیم

7. می تونی با کلیک روی Play WAVE تست کنیم صدا رو

8.گزینه File و Saveرو میزنیم
    9. الان ما یه فایل imageres_original.dll که فایل اصلی هست و یک imageres.dll دارم که فایل تغییر یافتست

10. بله فایل اماده شد و موند جای سختش چون این فایل در هنگام فعالیت ویندوز در حال اجراس امکان جا گذاریش امکان داره و ما باید در حالتی که ویندوز اجرا نیست این فایل رو جاگذاری کنیم در مسیر
    کد:
    بجای فایل اصلی
    باری این کار راه های زیادی هست و بستگی به امکانات و میزن اشنایی با برنامه هاو... داره
    بهترین راه که من خودم هم استفاده کردم استفاده از سی دی های بوت درای ویندوز و یا سیستم عامل زنده (live disc) استفاده کنین مثلا [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] که تعداد زیادی ابزار برای انتقال فایل بدون وابستگی به سیستم عامل داره !!
    (در صورت عدم دسترسی به فایل به عات محافظ از سیستم محتوای ویندوز از پست [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] کمک بگیرین)
    بعد از جاگذاری و ریستات می بینین که ویندوز با صدای جاگذاریشده راه اندازی میشه

_________
    برای بازگشت به حالت معمولی فایل imageres_original.dll رو تغییر نام می دم به imageres.dl و طبق مراحل 10 به بعد برمیگردونیم سر جاش
    Last edited by AK1; 08-03-2010 at 00:45.

2. 9 کاربر از AK1 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Apr 2006
    محل سكونت
    جهــــنم سبز

پيش فرض

• حذف محدودیت دسترسی به فایل و فولدر

بسیاری از فایلها و پوشه ها در ویندو ز7 دارای سیستم محافظت از محتوا جهت دیدن ویرایش و.. که احتیاج به تائید مدیر داره
    کلی اعصاب ادم رو خورد میکنه و در بسیاری از کارها مانع انجام گرفتن میشه

فایل پیوستی زیر یک فایل ریجستریه بعد از اجرا گزینه TakeOwnership رو به منوی راست کلیک اضافه می کنه که در صورت انتخاب فایل و پا پوشه از حالت محافظت خارج میشه

4. 10 کاربر از AK1 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Apr 2006
    محل سكونت
    جهــــنم سبز

پيش فرض Thumbnail

• تغییر اندازه تصویر بند انگشتی تسکبار (Taskbar Thumbnail)

درویندوز 7 با قراردادن موس برروی ایکون برنامه ها در تیسک بار پیشنمایشی از محیط برنامه نمایش داده میشه
    Taskbar Thumbnail Tweakerبرنامه رایگان بدون نیاز به نصب با حجم86 کیلو بایت

برای تغییر اندازه و اعمال تغییرات می تونن از برنامه پیوست شده استفاده کنید

تیک دار بودن گزینه Taskbar Thumbnail preview – Text only box. فقط متن رو نشون میده

گزینه Disable Taskbar Thumbnail Preview هم فعال و غیر فعال بودنش رو کنترل یکنه
    Last edited by AK1; 08-03-2010 at 14:20.

6. 7 کاربر از AK1 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Apr 2006
    محل سكونت
    جهــــنم سبز

پيش فرض

• حذف متن نوع ویندوز در صفحه Log On ویندوز

می خوایم متن رو از صفه زیر حذف کنیم

به برنامه [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] احتیاج داریم

فایل basebrd.dll رو از مسیر C:\Windows\Branding\Basebrd رو با روش [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] قابل دسترس و یک کپی گرفته و رد برنامه برنامه ResHack باز میکنیم

مثل تصویر بخش bitmap رو دیلیت و یا تصویر مورد نظر رو جاسازی می کنیم مثل آموزش های قبل

سپس فایل رو سیو و در محل اصلی جاسازی میکنیم و بعد از ریستارت از نتیجه لذت میبریم
    Last edited by AK1; 14-03-2010 at 13:54.

8. 7 کاربر از AK1 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Apr 2006
    محل سكونت
    جهــــنم سبز

پيش فرض Optimize Windows

چند وقت پیش یه پستی تو اینرنت خودنم برای افزایش و به قولی Optimize ویندوز سون برای بهترین کارایی و سرعت

من لیست وار اینجا بهشون اشاره میکنم تو برنامه ها ، یوتولیتی ها و پست های قبل به تعدادیشون اشاره شده سعی میکنم مواردی که در این تاپیک موجود هست رو لینک بدم بهشون

1.استفاده از هارد های SSD
    این تکنولوژی جدید هارد دیسک ها هست که دارای سرعت بالا و صدای کم با مصرف انرژی پایین هست که در بالا امدن و عملکرد سیستم عامل تاصیر زیادی داره ولی الان قیمت بالایی داره ولی تعدادی از لب تاپها و .. مجوده که با این درایو هست و واقعا سرعت خوبی داره با همه گیر شدنش به زودی می تونه مفید باشه

2. آپ دیت و بروز رسانی بایوس(BIOS) و کلیه درایور های سخت افزاری به آخرین نسخه
    در موراد زیادی دیده شده که مشکلات و ناهماهنگی هایی بین سخت افزار و 7 وجود داره که با آپ دیت بایوس سیستم رفع میشه مشکلاتی مثل مشکل در ریستات و خاموش کردن و ... . در مورد دیگر سخت افزار ها هم بروز رسانی و نصب آخرین نسخه و نسخه مخصوص ویندوز 7 در صورت امکان نقشه بسزای در سرعت و کارایی سیستم داره تاثیرش رو می تونن حتی از امتیاز دهی خود ویندوز 7 هم ارزیابی کنید

3. استفاده از رم بیشتر
    استفاده از رم (RAM) بیشتر در کاریی سیتم های عامل نقش مهمی دراه و سرعت محسوسه، معمولا برای سیستم های 32بیتی 3 گیگ رم و برای 64 بیتی 4 گیگ رم کافیه ولی درصورت کارهیا خاص مانند ویرایش ویدویی رم بیشتر توصیه میشه.

4. غیر فعال کردن حالت شفاف
    شفافیت(transparency ) در ویندوز 7 بیشتر منابع رو از سیستم استفاده می کنه میشه این قابلیت رو بدون از دست دادن حالت زیبایی Aero غیر فعال کرد.

5. غیر فعال کردن افکتهای اضافی
    با غیر فعال کردن افکتهای اضافی میتوان سرعت سیستم رو به طور محسوسی افزایش داد
    افکتهایی مثل:

* Animate windows when minimizing and maximizing
    * Animations in the taskbar and Start Menu
    * Enable transparent glass
    * Fade or slide menus into view
    * Fade or slide ToolTips into view
    * Fade out menu items after clicking
    * Show shadows under windows
    * Slide open combo boxes

6. فعال کردن حالت (Write Caching for Storage Devices)
    این را میتوان بهترن حالت برای درایو های ذخیره سازی دانست که با سرعت و کاریی بالا کار کنن
    ( در صورت استفاده از این قابلیت درایوها رو به ناگهانی قطع نکنید)

7.حذف برنامه های بدردنخور
    مثل همیشه توصیه اینکه برنامه های اضافی و بدردنخور رو از سیستم حذف کنید

8. غیر فعال کردن Services غیر ضروری
    سرویسها هم در پس زمینه سیستم عامل در حال استفاده از منابع سیستم هستند با غیر فعال مردن سرویس های که نیاز ندارم میتونین سرعت سیستم رو بالا ببریم
    ( درصورت آگاهی نداشتن از عملکرد سرویس ها مراقب تاثیرات غیر فعال کردن های غیر ضروری باشید)

9. غیر فعال کردن موارد اضافیwindows features
    windows features داری ویژگی ها و ملحقات زیادیست شما می تونن با بررسی اونها موراد اضافی رو حذف کنید

10. غیر فعال کردن زمانبندی Defragmenter
    Defragmenter در ویندوز 7 بطور پیش فرض برنامه ریزی(Schedule ) شده تا اتوماتیک در فواصلی اجرا بشه بهرته این قابلیت رو غیر فعال و در مواقع لزوم خودمون از Defragmenter استفاده کنید

11.استفاده از Defragmenter
    در مورد قبلی این قالیت رو غیر فعال کردم ولی باید بدونیم که Defragmenter باعث افزایش سرعت میشه و دسترسی رو افزایش میده و بهتره خودمون بصورت دستی این قابلیت رو مدیرت کنیم( من شخصا از برنامه های جانبی برای ان کار استفاده می کنم)

12.غیر فعال کردن hibernate
    اگه شما از hibernate ( خواب زمستونی) استفاده نمی کنن اون رو غیر فعال کنید تا چند گیگ اسیر شده آزاد بشه

13. غیر فعال کردن System Restore
    سیستم ریستور و یا سیستم نقطه بازگشت از جمله امکانات مفید ویندوز میباشه که با استفاده از این قابلیت می توان نقاط بازگشتی رو ساخت تا در صورت مشکل به حالت قبل برگشت ولی اگر شما از سیستم و عمکلرد و .. مطمئین هستید و یا مثل من این قابلیت رو چاقو دو طرفه برای ویروس و .. می دونین غیر فعال کنید و فضای اسیر شده این قابلیت رو هم نجات بدین

14.بالا بردن سرعت باز شدن استارت منو
    این کار باعث حذف افکت های محو شدی و ... برای کلک روی منوی استارت میشه

15. استفاده از قابلیت High Performance Power Plan
    اگر از لبتاپ استفاده می کنید با تنظیمات High Performance Power Plan می تونین از باطریتون بیشتر و بهتر استفاده کنید

16. بالا بردن سرعت انتخاب موس
    با بالا بردن سرعت کاور موس می توان سرعت عملکرد انتخاب و کلیک رو افزایش داد

17.غیر فعال کردن گجت ها
    گجتها برنامه های سودمندی هستند ولی اگه موراد اضافی دارن حذف کنید چون از منابع شدید استفاده می کنن

18.استفاده از Cleanup
    Cleanup مثل سابق در ویندوز 7 هم مفید هست و با پاکسازی فایلهای زائید کمک زیادی در بهینه سازی میکنه

19.افزایش سرعت خاموش شدن
    با استفاده از تغییر سرعت بسته شدن برنامه ها در هنگام پایین آوردن سیستم

20.غیر فعال کردن تصویر بند انگشتی (thumbnails )
    تصویر بندانگشتی از فایلهای ویدویی و عکس ها منابع سیستم رو درگیر میکنه و شاهد کاهش سرعت نمایش پوشه و .. هستیم . بستگی به خودتون دراه که سرعت باز شدن و مرور پوشه زیاد باشه و یا صبر کنید توصیر کوچوله از فایل خودشو نشون بده

21.استفاده از ReadyBoost
    ReadyBoost در ویندوز 7 هم مثل ویستا می تونه کمک کنه برای افزایش سرعت. این قابلیت از فلش مموری شما به عنوان کش و رم استفاده می کنه.

موفق باشین

منبع sevenforums

Last edited by AK1; 17-03-2010 at 19:40.

10. 12 کاربر از AK1 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای *Batman*'s Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2005
    محل سكونت
    Virtual Environment

پيش فرض حذف علامت فلش میانبر

سلام.
    اگر علاقمند هستید علامت فلش روی میانبرها رو حذف کنید مراحل زیر را دنبال کنید:

1. این کار از طریق رجیستری انجام میشه.ابتدا فایل انتهای پست را دانلود کنید.
    2. با توجه به معماری ویندوزتون (32Bit-64Bit) یکی از فایلهای با پسوند REG را اجرا کنید تا ثبت بشه.
    3. حالا فایل Blank.ico را در پوشه ویندوز کپی کنید(X:\Windows)
    4. الان میتونید ویندوز را Restart یا LogOff کنید و تغییرات رو ملاحظه کنید.

دانلود:
    کد:

Last edited by *Batman*; 25-03-2010 at 02:00.

12. 18 کاربر از *Batman* بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Apr 2006
    محل سكونت
    جهــــنم سبز

پيش فرض نمایش پیغام در هنگا بالا آمدن ویندوز

در ویندوز اکس پی ترفندی بود که پیغامی رو هنگام استارت آپ نمایش میداد
    اینکار برای کافی نت و ادارات وبرای نمایش پیغام هشدار و نکات خاص کاربرد داره
    روش اجرا در ویندوز سون

1. به regedit ویندوز میریم

2.مسیر زیر را طی میکنیم
    کد:

3.دو مقدار legalnoticecaption و legalnoticetext را در صورت نبود بصورت string ایجاد و محتوی ان را ویراش و متن و تیتر رو اضافه می کنیم

نتیجه مانند شکل زیر نمایش داده می شود

14. 6 کاربر از AK1 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای xeNociDe's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2009
    محل سكونت
    Isolated System

پيش فرض

Gadgets windows 7 | 197 MB

کد:

16. 5 کاربر از xeNociDe بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Apr 2006
    محل سكونت
    جهــــنم سبز

پيش فرض تغییر استارت منو به تصویر متحرک

با استفاده از برنامه Windows 7 Start Button Animator امکان تغییر تصویر استارت منو به یک تصویر متحرک (GIF وجود داره

روش کار هم راحته تصویر مورد نظر رو انتخاب و اعمال می کنیم
    نکته: در صورت اعمال نکردن از مسیر C:\Windows\explorer.exe ترفند [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] اعمال کنید

برای برگشتن به حالت قبل کلید Restore Orb را کلیک کنید

18. 3 کاربر از AK1 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Apr 2006
    محل سكونت
    جهــــنم سبز

پيش فرض پاک سازی درایو ویندوز 7

با سلام

چند روز پیش دیدم درایو C که ویندوز نصب کردم حجمش زیاد شده و به مرحله قرمز رنگ رسیده در صدد پیداکردن فایل های اضافی بود که نکات زیر مفید بود

• غیر فعال کردن قابلیت هابرنت Hibernate و پاک شدن فایل hiberfil.sys

اگه از این قابلیت مثل من استفاده نمی کنید حجمی نزدیک به میزان رم خودتون رو می تونین از درایو ویندوز کسر کنید

حالت هایبرنیت از فایل hiberfil.sys برای ذخیره وضعیت فعلی (حافظه) کامپیوتر استفاده می کند ، و چون این فایل توسط ویندوز مدیریت و استفاده می شود ، شما نمی توانید فایل را حذف کنید.

در منوی استارت و سرچ CMD را تایپ روی ایکونش کلیک راست و Run as Administrator.رو بزنیدو اینتر می کنیم سپس دستور زیر ا تایپ و اجرا می کنم
    کد:
    قابلیت هایبر نت و فایل hiberfil.sys حذف شد

• حذف فایل PAGEFILE.SYS

فایل PAGEFILE.SYS هم در ریشه ویندوز از جمله فایلهای بزرگ و حجیمه
    این فایل به عنوان کش و کمک کننده به رم استفاده می شه در صورت استفاده از رم و مقدار مناسب می توانید این فایل رو حذف و در سرعت سیستم هم تغییر ایجاد کنید

مسیر زیر رو دنبال کنید
    کد:
    بعد می توین مقدار و درایو و یا حذف کلی رو انتخاب کنید
    تصویر زیر راه دیگه برای رسیدن و تصویر محیطش رو نشون میدیه

• مدیا سنتر و تصاویر البوم

من یه مدت از مدیا سنتر ویندوز استفاده کردم و باهاش حال میکردم روش جالب و لذت بخشی بود
    یکی از روش های مد شده گذاشتن تصویر البوم تو الوم های موسیقی هست با اندازه گیری حجم درایوی که مداسنتر کش میکنه تصاویر البوم هارو برای نمایش در برنامش دیدم که برای درایو یک تراباتی که داده بودم آهنگاش رو جستجو کنه 8 گیگ تصویر بند انگشتی البوم درست کره

درایو زیر محل ذخیرست در صورت نیاز اندازه گیریو حذف کنید
    کد:
    • Search indexer

بعد از مدتی کار با ویندوز و میبنیم که اینکس سرچ ویندوز هم حجم گیر میشه برای مدیرت بر روش و نوع اندکس فایلها در منوی استارن در باکس جستجو Indexing Options را جستجو کرده وموارد مرد نظر رو انتخاب کنید م شخصا سرویسش رو غیر فعال کردم
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Last edited by AK1; 05-06-2010 at 17:00.

20. 17 کاربر از AK1 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •