تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 15 اولاول 12345612 ... آخرآخر
نمايش نتايج 11 به 20 از 143

نام تاپيک: Rockbox

ناظر انجمن MP3 Player peaceful1's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2010
    محل سكونت
    Utopia

پيش فرض

دوستان هرکی از rockbox در حال حاضر استفاده میکنه لطفا دکمه تشکر رو فشار بده.
    برام سوال شده اصلا کسی رقبتی یا آشنایی با این سیستم داره.
    (پست آماری)

2. 8 کاربر از peaceful1 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jan 2010
    محل سكونت
    Utopia

پيش فرض

دو ماهی هست که شروع به ترجمه زبان فارسی برای rockbox کردم
    هر موقع به یک حد قابل قبولی برسه لینک flyspray رو در این thread قرار میدم. 

4. این کاربر از peaceful1 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Apr 2010

پيش فرض

با سلام
    من خرابکاری کردم استاد ویندوز دیگه MP3 D2 نمیشناسه
    rockbox دیگه بوت نمیشه

حـــــرفـه ای seymour's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2006
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

با سلام
    rockbox دیگه بوت نمیشه
    یعنی مطلقاً پلیرت با PC شناسایی نمیشه؟ .. انگار که هیچی بهش وصل نیست؟ ... میتونی بری توی منوی ریکاوری؟ (دکنه Menu رو نگه دار و در همین حال روشن کن دستگاه رو.
    دوستان هرکی از rockbox در حال حاضر استفاده میکنه لطفا دکمه تشکر رو فشار بده.
    برام سوال شده اصلا کسی رقبتی یا آشنایی با این سیستم داره.
    (پست آماری)
    من باهاش مدتهاست که آشنا هستم، اما همونطور که عنوان کردی، رغبتی به استفاده ازش ندارم... یه علتش که خودخواهانه اس، دقیقاً مشکلاتی هستش که دوستمون الان باهاش مواجهه.. یعنی میشه یه چیزی بدتر از بحث جیل بریک آیپاد تاچ که واقعاً خسته کننده میشه رسیدگی بهش .. علت دوم هم اینکه به نظرم هنوز خیلی تازه کاره و بیشتر قابلیت داره تا کارکرد..

تاريخ عضويت
    Jan 2010
    محل سكونت
    Utopia

پيش فرض

نمیدونم چی بگم شما فکر کنم چند سالی هست که شما با این سیستم آشنا هستید ولی من با این سیستم مدت زیادی بیشتر نیست که باهاش آشنا شدم ولی خب میدونم در حال حاضر مشکلی برای پلیر هایی که rockbox اون ها نهایی شده درست نمیکنه.
    شاید چند سال پیش مشکلاتی بوده من نمیدونم
    با خیلی از برنامه نویس های راک باکس در ارتباط هستم حتی خیلی اوقات چیز هایی قبل از اضافه شدن بهش بدستم رسیده برای تست که قبل از رو نمایی اشکال یابی بشه ولی حتی تو چیز های این چنینی هم برای پلیر من مشکلی بوجود نیامد.
    شاید فقط برای اپل وجود این سیستم ناخوشایند بود روی D2 که پایداریش از فرم ویر اصلی پایدار تر هست و مشکلات کمتری داره و محدودیت هایی که فرم ویر اصلی داره رو نداره.
    iriever و sandisk هم تا جایی که من میدونم مشکلی نداره
    بدون شک این سیستم یکی از خوش صداترین سیستمهای موجود هست با یک سری خصوصیات که اون رو خیلی متمایز میکنه

البته این موضوع رو هم باید اضافه کرد کهD2 هیچ وقت یکی از پلیر های انتخابی انجمن راک باکس برای توسعه نبوده و اکثر کار برنامه نویسی اون توسط ROB یک برنامه نویس انگلیسی از روی علایق شخصی انجام شد.
    و چون خارج از چهار چوب سیاست های انجمن بود کسی خیلی به توسعه اون نپرداخت برای همین پس از دو سال هنوز نسخه نهایی اون آماده نشده و همین ورژن که وجود داره یک هدیه خیلی با ارزشی هست که هیچ مشکلی برای دستگاه ایجاد نمیکنه همان طور که قبلا گفتم
    آیا راک باکس برای دستگاه من مشکلی ایجاد میکند:
    برای دستگاه هایی که ورژن آنها نهایی شده است خیر ولی برای آنهایی که ورژن فاینال هنوز آماده نشده مشکلاتی وجود دارد مثلا
    " دی تو" رو اگر از محیط راک باکس بوت کنید پرت "یو س بی" وصل کنید کامپیوتر پلیر را نمی شناسد.
    حتما از محیط فرم ویر اصلی باید به کامپوتر وصل کرد دلیل هم این هست که ورژن نهایی برای "دی تو" هنوز بیرون نیامده است. و یا محدودیت در پشتیبانی از مموری های حجم بالا برای "دی تو"
    ولی چون با فرم ویر اصلی dualboot میشه از این مشکلات به راحتی صرف نظر کرد این مشکلات در ورژن فاینال پلیر های هدف به هیچ وجه وجود نداره.
    ----------------------------------------------------------
    با سلام
    rockbox دیگه بوت نمیشه
    اصلا از محیطrockbox دی تو ویندوز رو نمیشناسه شما از طریق فرو ویر اصلی به کامپیوتر وصل کن هر دو رو پلیر شما هست.
    اگه rockbox رو پلیر D2 ریخته بشه پرت usb از کار می افته فقط از طریق فرم ویر اصلی میشه استفاده کرد.
    پس فایل هات رو از طریق فرم ویر اصلی داخل دستگاه بریز
    البته این مشکل فقط در D2 و پلیر های نهایی نشده هست چون برای D2 و بعضی پلیر های دیگه هنوز ورژن نهایی منتشر نشده.
    Last edited by peaceful1; 05-07-2010 at 13:52.

8. 2 کاربر از peaceful1 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jan 2010
    محل سكونت
    Utopia

پيش فرض

عکسی از تم های منتخب برای D2/D2+که برای rockbox ساخته شده :

بجز تم آخری که به صورت 3*3 کار میکنه (یعنی کنج ها و وسط ضلع ها ووسط صفحه دکمه هستند)
    بقیه تم ها absolute point هستند یعنی هر جا فشار بدی کار میکنه برای استفاده از بقیه باید rockbox رو در حالت absolute point قرار بدید به آدرس زیر مراجه کنید
    settings/general settings/display/touchscreen settings/touch screen mode/absolute point/
    لینک دریافت تم ها:
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    __________________________________________________ ______________________
    یک خبر دیگه برای افرادی که کوون i7 دارند مدتی هست که کار توسعه rockbox اون داره انجام میشه هنوز بارگذاری نشده ولی قرار هست مثل کوون "دی تو" با فرم وییر اصلی dualboot بشه.
    Last edited by peaceful1; 11-04-2010 at 12:38.

10. 3 کاربر از peaceful1 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jan 2010
    محل سكونت
    Utopia

پيش فرض

ورژن 3.6 Rockboxبه زودی منتشر میشه
    ویرایش:
    دو تا یکی کردن دو پست آخر
    05-06-2010, 01:12 P
    دو خبر یکی نهایی شدن ورژن 3.6 دو روز پیش:
    کد:
    عمده تغییرات رو میتونید تو لینک زیر ملاحظه کنید:
    کد:
    و این که دوست عزیزمون Humberto Santana با اسم مستعار audio-i که پر کارترین تم ساز برای D2 و چند مدل دیگه هست چند ماه پیش بهم گفته بود که همه تم هاش رو absolute point میکنه و برای ورژن جدید راک باکس آپلود میکنه وبرای نظر خواهی از 3-4 ماه قبل همه رو در اختیارم گذاشته بود وچندین بار به صورت اساسی تغییراتی روی همه تم هاش اعمال کرد که به مرور زمان این ورژن های جدید رو تو سایت rockbox قرار میده.
    و تا بحال این 3 تا رو قرار داده

Carsten Eckartsberg هم که یک آلمانی مقیم هامبورگ هست وجالب هست که بدونید بهترین دوستانش چند ایرانی مقیم آلمان هستند تم های زیاد و بسیار زیبایی درست کرده مثل:
    AF_Metal/AF_Black/AF_Satin/AF_Sand/AF_Wood/ که او هم شروع به اپگرید کردن تم هاش کرده یکی از تغییرات عمده در تم های ساخت ایشون گرافیکی تر شدن صفحه رادیو هستش.
    که فعلا این دو تا رو آپلود کرده:

برای دریافت تم های جدیدD2 به لینک زیر مراجعه کنید :
    کد:
    Last edited by peaceful1; 03-07-2010 at 02:08.

12. 3 کاربر از peaceful1 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jan 2010
    محل سكونت
    Utopia

پيش فرض

آموزش نحوه نصب rockbox به صورت خودکار توسط نرم افزار Rockbox Utility

ابتدا آخرین نسخه این نرم افزار رو دانلود کنید:
    کد:
    آموزش نصب گرفیکی:
    کد:
    سوالهای متعارف یوزر ها:
    کد:
    اگه هننگام نصب دچار مشکلی شدید حتما مطرح کنید تا در صورت توان پاسخگو باشم.
    Last edited by peaceful1; 04-08-2010 at 14:02.

14. 2 کاربر از peaceful1 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jan 2010
    محل سكونت
    Utopia

پيش فرض

نحوه نصب بر روی پلیر های ساپورت شده sandisk:
    ابتدا پلیر رو تو حالت اتصال MSC قرار میدهیم.
    سپس توسط کابل به کامپوتر مصل میکنیم
    نرم افزار Rockbox Utility را اجرا میکنیم.
    سپس مدل پلیر رو بر اساس صفحه زیر انتخاب میکنیم
    اگه دقت کرده باشید متوجه میشوید که تو لیست برای پلیر fuze و clip دو ورژن قرار داده شده یکی v1 و دیگری v2 که برای مطلع شدن ورژن پلیر خود باید به نسخه فرم ویر خود تو تنظیمات پلیر رجوع کنید اگه 2XX بود یعنی پلیر شما ورژن 2(v2) هست اگه 1XX بود پلیر شما ورژن 1(V1 ) هست.

سپس به اینترنت متصل میشوید و بر اساس تصویر زیر دکمه install bootloader رو می زنید.

پس از اون صفحه ای باز میشه که اول باید yes و بعد باید ok رو انتخاب کنید سپس از شما میخواهد که فرم ویر پلیر رو از داخل کامپیوتر خود انتخاب کنید.
    که اگه پلیرتون sandisk sansa باشه میتونید از فرروم سایت لینک دانلود رو پیدا کرده و دانلود کنید سپس بنا به درخواست نرم افزار محل قرار گیری آن را انتخاب کنید.
    کد:
    به همین راحتی bootloader روی پلیر شما نصب میشود سپس فایلی که در لینک زیر قرار داده شده دانلود کنید و داخل حافظه داخلی پلیر قرار دهید(توجه کنید که فایل رو حتما باید از حالت زیپ خارج کنید و حتما از لینکی استفاده کنید که زیر عکس پلیر که دارید استفاده میکنید هست)
    کد:
    حالا پلیر رو جدا کرده ودکمه روشن رو فشار دهید روند آپگرید طی میشود سپس پلیر خاموش میشود حالا از این پس با فشار دادن دکمه روشن پلیر روی rockbox بوت میشود و اگه دکمه ایی که در شکل زیر مشخص شده رو همزمان با دکمه روشن فشار دهید پلیر روی فرم ویر اصلی پلیر بوت میشود.

توجه!!:
    اگه برای پلیرتون مشکلی بوجود اومد هارد ریست کنید(2 دقیقه دکمه روشن رو ممتد در حالت روشن نگه دارید.)
    حتما فرم ویر مطابق با ورژن پلیر بریزید مثلا فرم ویر 1xx بر روی پلیر ورژن یک و فرم ویر 2xx بر روی پلیر ورژن دو بریزید.
    Last edited by peaceful1; 09-03-2011 at 09:52. دليل: تعمیر لینک عکس های خراب شده.

16. 9 کاربر از peaceful1 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه mohammad k750i's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2007
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

کسی روی سانسا کلیپ تست کرده اینو؟
    آخه خیلی جالبه! ولی میترسم خراب شه! دیگه هم گیر نمیاد !
    اگه کسی اینو ریخته بیاد تعریف کنه!

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •