تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 9 از 9 اولاول ... 56789
نمايش نتايج 81 به 89 از 89

نام تاپيک: مقایسه دو 8 مگا پیکسلی (8300 و ان86)

آخر فروم باز pulp_152's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2009
    محل سكونت
    مشهد

پيش فرض

اینا بهترین عکس هایی بوده که میشده گرفت.فقط متذکر بشم با فریم وری که اعلام شده که ممکنه ایراد داشته باشه .
    در مورد دوم والا بگم چی .نظر خاصی ندارم چون درست میگید تویه اینترنت همچین عکس هایی با 8300 نیست.
    مورد سوم باید بگم که این کار ازم بر نمیاد آخه نه آنچنان اینترنت پر سرعتی دارم نه وقتشو.در ضمن تعداد عکس ها بالاست و در فول سایز مخصوصا 8300 واقعا حجیم هستن.
    مورد 4 دقیقا درست میفرمایید.
    مورد پنجم فکر میکنم سایت مربوطه که من خودمم هم اون سایت رو چک کردم آنچنان سایت معروفی نیست و میتونسته هرکسی باشه کسی که اومده درجه بندی کرده و نظر داده.
    در ضمن فکر میکنم خود بچه ها بیان عکس هارو ببینن و نظر بدن بهتره.
    مورد شیشم : چیزه خاصی نیست فقط چشام ترکید از بس به این تاپیک سرزدم
    ای بابا محمدجان این همه ویرایش نکن دیگه دهنمون سرویس شد بابا.
    در مورد این واید بودن که اضاف کردید .اولا که ان86 ضعف خاص و مشکل حادی نداره نه در رنگبندی نه در نوردهی و نه در خیلی چیزای دیگه یچیزه ایده آل و متوسطه و ما هم واید بودن رو فقط میگیم که یه گوشی واید با یه گوشی معمولی از نظر جزییات معمولا قابل قیاس نیستن و لنز واید معمولا کمتر میشه جزییات البته من اینو میگم اگه کس دیگه ای اومده چیزی ربط داده به واید بودن من تایید نمیکنم.

1- تایید میشه
    2- تایید میشه
    3- تایید میشه
    4- تایید میشه
    5- تایید نمیشه سایت معتبری هستش .. یه سایت بزرگ هندی که همه نوع لوازم دیجیتالی داره ... یه سایت بزرگ هستش و شخصی نیست ..

6- برای بهبودیتون دعا میکنم
    7- دینامیک رنج رو منظورم بود و کلی عرض کردم .. مثل ماکرو یا جزئیات یا هر مسئله ای دیگه .. بالاخره ضعف هستش دیگه .. واید هستش خوب از اونور هم تو شب عملکرد بهتری باید داشته باشه .. که اگر همین لنز واید نمیبود عملکردش بسیار بدتر میبود تو شب ! و صفحه بیشتری رو شامل میشه ..

یه سری معایب داره یه سری مزایا این واید بودن .. و نمیشه فقط به مزایاش دقت کرد و به معایبش دقت نکرد و به پای مزایاش ریخت ... باید هر 2 تارو عنوان کرد و جاهایی که این نقطه قوت بهتر عمل میکنه مثل شب نمره بهتری بهش داد و جاهایی که ضعیف عمل میکنه مثل جزئیات یا ماکرو نمره کمتری بهش داد ..

در کل خسته نباشی ... زحمت کشیدی

2. 2 کاربر از pulp_152 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز total_overdose's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2008
    محل سكونت
    کاکو شیرازیم ما.

پيش فرض

1- تایید میشه
    2- تایید میشه
    3- تایید میشه
    4- تایید میشه
    5- تایید نمیشه سایت معتبری هستش .. یه سایت بزرگ هندی که همه نوع لوازم دیجیتالی داره ... یه سایت بزرگ هستش و شخصی نیست ..

6- برای بهبودیتون دعا میکنم
    7- دینامیک رنج رو منظورم بود و کلی عرض کردم .. مثل ماکرو یا جزئیات یا هر مسئله ای دیگه .. بالاخره ضعف هستش دیگه .. واید هستش خوب از اونور هم تو شب عملکرد بهتری باید داشته باشه .. که اگر همین لنز واید نمیبود عملکردش بسیار بدتر میبود تو شب ! و صفحه بیشتری رو شامل میشه ..

یه سری معایب داره یه سری مزایا این واید بودن .. و نمیشه فقط به مزایاش دقت کرد و به معایبش دقت نکرد و به پای مزایاش ریخت ... باید هر 2 تارو عنوان کرد و جاهایی که این نقطه قوت بهتر عمل میکنه مثل شب نمره بهتری بهش داد و جاهایی که ضعیف عمل میکنه مثل جزئیات یا ماکرو نمره کمتری بهش داد ..

در کل خسته نباشی ... زحمت کشیدی
    والا اینجوری که شما میگین ضعف انگار چیزه خاصی هست شما مطمعن باش اگه بخوایم اینجوری بررسی کنیم مشکلات بزرگی تویه 8300 هست ولی مطمعن باشید اینجوری نیست که شما میگید.
    در ضمن در مورد ماکرو ان 86 کاملا خوبه.انتظاره شما کمی زیاده .بازه استاندارد ماکرو 10 تا 60 سانت هست .
    ان86 حتی کمترم میکنه و اگه نیاز به کمتر شدن باشه کمی زوم نه در کیفیت آن چنان تعصیر نداره نه چیزه دیگه ای.در ضمن واید بودن به بهتر بودن در شب ربطی نداره.اون یه سیستم تغییر دریچه دیافرگم هست که تغریبا تو گوشی ها بینظیره و فقط رویه 12 مگی سامسونگ هست که اونم حتی بازه تغییرش به اندازه ان86 نیست میتونید جست و جو کنید و ببینید.اصلا همین روشن تر شدن عکس های ان86 بخاطر همین تکنولوژی هست.
    مورد آخر رو هم همه ی گوشی ها دارن و ان86 استثنا نیست و درست میفرمایید.

4. این کاربر از total_overdose بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Mar 2009
    محل سكونت
    مشهد

پيش فرض

والا اینجوری که شما میگین ضعف انگار چیزه خاصی هست شما مطمعن باش اگه بخوایم اینجوری بررسی کنیم مشکلات بزرگی تویه 8300 هست ولی مطمعن باشید اینجوری نیست که شما میگید.
    در ضمن در مورد ماکرو ان 86 کاملا خوبه.انتظاره شما کمی زیاده .بازه استاندارد ماکرو 10 تا 60 سانت هست .
    ان86 حتی کمترم میکنه و اگه نیاز به کمتر شدن باشه کمی زوم نه در کیفیت آن چنان تعصیر نداره نه چیزه دیگه ای.در ضمن واید بودن به بهتر بودن در شب ربطی نداره.اون یه سیستم تغییر دریچه دیافرگم هست که تغریبا تو گوشی ها بینظیره و فقط رویه 12 مگی سامسونگ هست که اونم حتی بازه تغییرش به اندازه ان86 نیست میتونید جست و جو کنید و ببینید.اصلا همین روشن تر شدن عکس های ان86 بخاطر همین تکنولوژی هست.
    مورد آخر رو هم همه ی گوشی ها دارن و ان86 استثنا نیست و درست میفرمایید.

! ضعف نسبت به رقیبانش عرض کردم ...قبول باید کرد که ضغفی نسبت به رقیبش داره .. مثلا در ماکرو نمیتونه جزئیات بهتری رو به نمایش بزاره نسبت به 8300 عرض میکنم وگرنه شاید به تنهایی خوبم باشه ..

واید بودن اتفاقا به بهتر بودن در شب ربط داره دوست عزیز ... همین تغییر دریچه دیافراگم باعث میشه نور بیشتری جذب کنه ... یه چیزی مثل مردمک .. که وقتی کوچیک میشه نور کمتری میگیره و وقتی بزرگ میشه نور بیشتر رو جذب میکنه که شما تو شب بیشتر ببینید ...

در مورد روشن تر بودن عکس در روز با شما مخالفم .. شما به عکس خودرو هایی که گذاشتم دقت کردید؟ این گوشی s8300 همون گوشی هستش که ساختمان رو گرفت ... و اونجا در عکس ساختمان اگر تاریکتر بود بدلیل دینامیک رنجش بود
    Last edited by pulp_152; 23-02-2010 at 01:39.

6. 2 کاربر از pulp_152 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    May 2008
    محل سكونت
    کاکو شیرازیم ما.

پيش فرض

! ضعف نسبت به رقیبانش عرض کردم ...قبول باید کرد که ضغفی نسبت به رقیبش داره .. مثلا در ماکرو نمیتونه جزئیات بهتری رو به نمایش بزاره نسبت به 8300 عرض میکنم وگرنه شاید به تنهایی خوبم باشه ..

واید بودن اتفاقا به بهتر بودن در شب ربط داره دوست عزیز ... همین تغییر دریچه دیافراگم باعث میشه نور بیشتری جذب کنه ... یه چیزی مثل مردمک .. که وقتی کوچیک میشه نور کمتری میگیره و وقتی بزرگ میشه نور بیشتر رو جذب میکنه که شما تو شب بیشتر ببینید ...

در مورد روشن تر بودن عکس در روز با شما مخالفم .. شما به عکس خودرو هایی که گذاشتم دقت کردید؟ این گوشی s8300 همون گوشی هستش که ساختمان رو گرفت ... و اونجا در عکس ساختمان اگر تاریکتر بود بدلیل دینامیک رنجش بود
    خیر من در ماکرو استاندارد تفاوتی نمیبینم حتی شده که با 8510 مقایسه کردم ماله من بهتر شده.
    والا واید بودن لنز یچیزه و تغییر دریچه دیافراگم هم یچیزه دیگست یعنی اصلا به هم ربطی ندارن و واید بودن فقط به محیط بیشتر در عکس ربط داره نه چیزه دیگهای.
    این عکس ماشین رو شما گذاشتید ممکنه به هزارتا چی ربط داشته باشه به ویژه تنظیمات.
    خوب خوبکه خودتون هم میگید .نظر من اینه که عکسه ساختمان بهتر بوده و تو ماشین هم 8300 رنگارو جالبتر نشون داده.
    البته اینکه کدوم رنگ بهتره بماند چونکه من تا قبل از دیدن 8300 فکر میکردم کمی نوکیا رنگ هارو قشنگ نشون میده اما با دیدن 8300 فهمیدم ان86 اصلا اینطور نیست.
    در ضمن بهترین رنگرو بنظر من تو عکس ماشین سونی اریکسون گرفته .کاملا طبیعی هست.نه اینقدر براق مثله 8300 و نه تیره تر مثله ان86.
    شما در عکس ماشین او زاویه دیوار کنار ماشین رو میبینید؟ اون گوشه به راحتی در ان86 و سونی اریکسون پیداست.
    Last edited by total_overdose; 23-02-2010 at 01:57.

8. 2 کاربر از total_overdose بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Mar 2009
    محل سكونت
    مشهد

پيش فرض

در کل بنده نظرمو علمی دادم ! ... حالا یه نفر از یه رنگی خوشش میاد میتونه همون رنگو اانتخاب کنه ...

در مورد واید گوشی سراغ دارید که دریچه دیافراگمش متغیر نباشه و واید باشه ؟

10. 2 کاربر از pulp_152 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    May 2008
    محل سكونت
    کاکو شیرازیم ما.

پيش فرض

در کل بنده نظرمو علمی دادم ! ... حالا یه نفر از یه رنگی خوشش میاد میتونه همون رنگو اانتخاب کنه ...

بنده هم نظرمو علمی دادم.نه از روی نظر شخصی.
    تو موبایل نه.مگه چنتا گوشی با این تکنولوژی داریم؟ ولی تو ی دوربین دیدم.
    در ضمن فکر کنم یه نمونه موتورولا بود که واید بود ولی دریچه لنزش تغییر نمیکرد البته میگم مطمعن نیستم.
    ولی در دوربین چرا هست زیاد هم هست.

12. این کاربر از total_overdose بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز johnypersian1656's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2008
    محل سكونت
    esfahan

پيش فرض

محمد رضا جان (راستی سلام. اون موقع یادم رفت جواب بدم ) اون aperature توی گوشی های موبایل اصلا بی معنیه آقا. فقط iso میتونه توی اینا حساسیت به شب رو تعریف کنه. اون واسه دوربین های لنزی هست .مثلا 28 میلیمتر بهتر از 66 میلیمتر توی شب عکس میگیره ولی اینا همه ماله کمراهایی هست که لنز دارن یا حداقل optical zoom دارن توی دوربین های معمولی تر.iso بالاتر توی اونا برابره با aperature بازتر و برابره با عکس بهتر توی شب. و aperature بسته تر برابر با فوکوس بهتره .اگه توی مشخصات این گوشی ها چیزی به جز 28 میلیمتر میزد اون موقع حرف شما درست بود. منظور از wide اینجا همون 16:9 یا 16:10 هست .حالا ممکنه لنز رو 26 هم بذارن اما تغییر آنچنانی نداره .ولی خوب توی اتوفوکوس هست که تغییر میکنه اما اگر منظورش اون چیزی باشه که شما میفرمایین مثلا باید 22 میلیمتر میزد. مثلا یه دوربینی که لنزش 28 به 140 هست میشه 5x optical zoom یا مثلا 36 به 140 میشه 3.8x زوم یعنی زوم ربطی به aperature نداره .
    8 MP, 3264x2448 pixels, wide 28mm Carl Zeiss lens, autofocus, dual LED flash
    Features Variable aperture, geotagging, ISO 800

iso برابر 800 و iso zn5 برابر با 1600 هست من گوشی های زیادی رو امتحان کردم بهترین عکس توی شب رو zn5 میگیره .!!!
    وقتی میزنه 28 میلیمتر یعنی اینکه دیگه پایین تر نمیاد و فقط بالاتر میره!! مثلا من از عکس zn5 که properties گرفتم نوشته f/2.8 یا همون 28 میلیمتر . منظورش اینه که مثلا از 28 تا 32 میره .ولی توی شب اگه پایینتر بیاد بهتره و اگه بالاتر بره تنها حسنش اینه که واسه عکس گرفتن از جسم نورانی خوبه!!! مثلا از خورشید 6.7 عکس میگیریم یا همون 67 .مثلا لنز های fish eye هستن که 8 میلیمتر یا 12 میلیمتر هستن دیگه خیلی وایدن .

یه عکس با fish eye lens و زوم :

Last edited by johnypersian1656; 23-02-2010 at 03:06.

14. 2 کاربر از johnypersian1656 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال کلوپ گوشی ها hasanmotori's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2008
    محل سكونت
    قره قون

پيش فرض

این عکس ماشین رو شما گذاشتید ممکنه به هزارتا چی ربط داشته باشه به ویژه تنظیمات.
    آقا دقیقاً زدی تو خال
    چطور اینجا به 1000 تا چی ربط داره ولی اون عکسایی که تو جنگل گرفتی به هیچی ربط نداره ؟!
    اگه هدفت مقایسه درست بود چرا اونروز گوشیتو ندادی 2 تا عکس درست بگیریم

محمد رضا جان (راستی سلام. اون موقع یادم رفت جواب بدم ) اون aperature توی گوشی های موبایل اصلا بی معنیه آقا. فقط iso میتونه توی اینا حساسیت به شب رو تعریف کنه. اون واسه دوربین های لنزی هست .مثلا 28 میلیمتر بهتر از 66 میلیمتر توی شب عکس میگیره ولی اینا همه ماله کمراهایی هست که لنز دارن یا حداقل optical zoom دارن توی دوربین های معمولی تر.iso بالاتر توی اونا برابره با aperature بازتر و برابره با عکس بهتر توی شب. و aperature بسته تر برابر با فوکوس بهتره .اگه توی مشخصات این گوشی ها چیزی به جز 28 میلیمتر میزد اون موقع حرف شما درست بود. منظور از wide اینجا همون 16:9 یا 16:10 هست .حالا ممکنه لنز رو 26 هم بذارن اما تغییر آنچنانی نداره .ولی خوب توی اتوفوکوس هست که تغییر میکنه اما اگر منظورش اون چیزی باشه که شما میفرمایین مثلا باید 22 میلیمتر میزد. مثلا یه دوربینی که لنزش 28 به 140 هست میشه 5x optical zoom یا مثلا 36 به 140 میشه 3.8x زوم یعنی زوم ربطی به aperature نداره .
    8 MP, 3264x2448 pixels, wide 28mm Carl Zeiss lens, autofocus, dual LED flash
    Features Variable aperture, geotagging, ISO 800

iso برابر 800 و iso zn5 برابر با 1600 هست من گوشی های زیادی رو امتحان کردم بهترین عکس توی شب رو zn5 میگیره .!!!
    وقتی میزنه 28 میلیمتر یعنی اینکه دیگه پایین تر نمیاد و فقط بالاتر میره!! مثلا من از عکس zn5 که properties گرفتم نوشته f/2.8 یا همون 28 میلیمتر . منظورش اینه که مثلا از 28 تا 32 میره .ولی توی شب اگه پایینتر بیاد بهتره و اگه بالاتر بره تنها حسنش اینه که واسه عکس گرفتن از جسم نورانی خوبه!!! مثلا از خورشید 6.7 عکس میگیریم یا همون 67 .مثلا لنز های fish eye هستن که 8 میلیمتر یا 12 میلیمتر هستن دیگه خیلی وایدن .

یه عکس با fish eye lens و زوم :
    سلام
    ببخشید با شما مخالفت میکنم ولی
    aperature به اندازه دریچه دیافراگم گفته میشه
    تو اکثر گوشیا 1/2.8 هست
    تو گوشیهای جدید سامسونگ 1/2.6 هست
    تو ان86 سه حالت داره که به خاطر همین بهش میگن متغیر ... 1/4.8 و 1/3.2 و 1/2.4
    هر چی این عدد کمتر باشه یعنی مثلاً همون 2.8 در مقایسه با 2.4 نور بیشتریو جذب میکنه
    مثلاً ان86 تو شب از 2.4 استفاده میکنه که نور بیشتریو جذب کنه

خب این از دیافراگم

بحث واید بودن هم به کل با اون نسبت تصویر که تو مانیتور و این چیزا هست فرق میکنه
    اینجا منظور این هست که فضای بیشتری هم از عرض و هم از طول توی عکس هست
    اینجوری :

ینی اینکه تو واید عکس عقبتره و متعاقباً جزییاتش پایینتره
    نه اینکه نسبت تصویرش 16/9 باشه ... نسبت تصویر همون 4/3 هست

در مورد iso
    این مورد درسته که هر چی بیشتر بشه نور بیشتری و جذب میکنه ولی خب نویزشم بیشتر میشه
    تو 8510 میشه iso رو روی 1600 بزاری ولی همونطور که گفتم نویزش زیاد میشه

8510 یه بدی که داره تو حالت نایت فلش نمیزنه و ایزوش از 400 بالاتر نمیره
    تو حالت اوتو هم exposure time ش از 1/8 بالاتر نمیره و ایزوش از 200 بالاتر نمیره
    وقتیم که ایزوشو دستی بزاری رو مثلاً 800 ایندفه exposur time ش از 1/12 بالاتر نمیره

ینی اگه مثلاً نایتش اینجوری بود که فلش میزد ... ایزوش میمومد رو 800 و exposur time ش 1/2 بود عکسای خیلی خوبی تو شب میگرفت که متاسفانه اینجوری نیست

ولی تو گوشیهای جدیدتر سامسونگ این موارد یکم بهتر شدن ... مثلاً جت عکسای خیلی روشنتری نسبت به 8510 میگیره

ان86 تو این موارد خیلی خوب عمل کرده و اونجوری که باید باشه هست + دریچه دیافراگمشم که 2.4 هست عکساش تو شب خیلی خوب میشه

حمید جانم بیشتر وقتا شبا گوشیو در میاره
    تو روز سعی میکنه کمتر عکس مقایسه ای بگیره
    اون عکس جنگلم مثله چیزی که خودش در مورد اون ماشین گفت منم میگم به 1000 تا چیز ربط داره دیگه

ادیت : یه چیزیو یادم رفت بگم
    لنز دوربینهایی که واید نیست 35 میلیمتریه و هر چی از این پایینتر باشه وایده
    مثلاً 28 وایده ... 24 وایدتره

یه چیز دیگه ای هم که شما گفتی در مورد فاصله کانونی بود

تو این عکس که با 8510 از یه دوربین گرفتم دقت کنید

5.8-23.2 فاصله کانونیشه که از 5.8 میلیمتره و با زوم تا 23.2 میره
    دوربینایی که زوم اپتیکال ندارن فاصله کانونیشون ثابته مثلاً 8510 ا 5.7 هست

اون 5.5-1:2.8 هم مربوط به دیافراگمش هست
    Last edited by hasanmotori; 23-02-2010 at 11:40.

آخر فروم باز johnypersian1656's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2008
    محل سكونت
    esfahan

پيش فرض

حسن جان فکر کنم بقیه حرفام رو تایید کردین با مثالهاتون!!!! اما شما حرفی از ایزو که 10 برابر مهمتر از aperature واسه شب نمیزنین. من قبلش هم گفتم 2.4 فرقی نمیکنه زیاد با 2.8 حداکثر 1.3 برابر فرق داره. من دوربین های زیادی رو تست کردم وقتی لنز 28 میلی متر باشه aperature پایین تر نمیشه حالا ممکنه استثنا 2.6 بشه اما همونطور که گفتم زوم که بره بالا مجبوران aperature هم باید تنگ تر بشه ولی این واسه کمراهای با لنز هست. چند تا نکته رو هم بگم :
    1- توی کمراهای موبایل aperature همون دهنه ی هسته ی اصلی میشه و اگه کمپانی بیاد متغیر کنه نشونه ی ضعف اون شرکت هست و تکنولوژی قدیمی هست چون این کار رو میشه با خود سنسور کمرا کرد چون دیجیتال هست.
    2- مهمترین آپشن برای عکس گرفتن توی شب iso هست.
    3- درسته با ایزو بالا عکس بی کیفیت تر میشه ولی هرچی ایزو بالاتر باشه کمرا پیشرفته تر و کیفیتش بهتره البته ایزوی واقعی!!! یعنی دوربینی که ایزو 3200 داره با ایزو 80 بهتر از دوربینی که ایزو 800 داره و با 80 عکس میگیره عمل میکنه
    4- این aperature صد درصد استاندارد شده روی 2.8 یا 2.6 دیگه پایین تر نمیاد رو این دوربین ها ی گوشی در عوض کیفیت سنسور بهتر میشه در هر صورت حرف اول رو ایزو میزنه بعد هم image stablizer
    بعد مگا پیکسل

راستی حسن جان اون 16:9 فقط واسه ال سی دی نیست!!! مثلا 2mp 16:9 میشه 1920*1080

اگه دوربین های جدید رو هم دیده باشین نوشته wide picture که همون منظورش 16:9 هستش.

در کل اگه بخوام نتیجه گیری کنم tele یه حسنایی داره wide angle یه حسنایی . لنز wide angle ارزون تره .یکمی نور بیشتری داره و زاویه بیشتری رو پوشش میده. ولی جزئیات و عمقش کمتره . ولی خوب دیگه این ماکروش خیلی ضعیف میشه که به نظر من ماکرو توی دوربین گوشی خیلی مهمه . اگه واقعا اینقدر مهمه آدم یه nikon d90 با سه تا لنز خفن میگیره زندگی میکنه . یه ماکرو یه واید یه تله زوم. دیگه هر سه کارایی عالی دارن .
    Last edited by johnypersian1656; 24-02-2010 at 01:41.

17. 2 کاربر از johnypersian1656 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

صفحه 9 از 9 اولاول ... 56789

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •