تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 8 از 10 اولاول ... 45678910 آخرآخر
نمايش نتايج 71 به 80 از 100

نام تاپيک: [توضیح] LED یا LCD ؟ تفاوت ها و شباهت ها

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Dec 2010
    محل سكونت
    ایران

پيش فرض

با درود فراوان بر شما
    اطلاعات بسیار خوبی بود - ولی در نهایت یک چیز خیلی مهم است و آن اینکه مصرف انرژی (برق) LED نسبت به LCD خیلی کمتر هست و دیگر اینکه اگر شما ضعفهایی که در LCD - مثل رنجه شدن کناره های تصویر - می بینید در LED نمی بینید یا خیلی کمتر می بینید.
    لطفا در مورد تلویزوین های 3D هم توضیح بدهید - در مورد تکنولوژی و چگونگی سیستم پخش آنها - و آیا این درست است در شرکتها در حال ساخت تلویزیون 3D هستند که بشود بدون عینک سه بعدی تصویر پخش کند؟

اگه نباشه جاش خالی می مونه gigaht's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2009

پيش فرض

با درود فراوان بر شما
    اطلاعات بسیار خوبی بود - ولی در نهایت یک چیز خیلی مهم است و آن اینکه مصرف انرژی (برق) LED نسبت به LCD خیلی کمتر هست و دیگر اینکه اگر شما ضعفهایی که در LCD - مثل رنجه شدن کناره های تصویر - می بینید در LED نمی بینید یا خیلی کمتر می بینید.
    لطفا در مورد تلویزوین های 3D هم توضیح بدهید - در مورد تکنولوژی و چگونگی سیستم پخش آنها - و آیا این درست است در شرکتها در حال ساخت تلویزیون 3D هستند که بشود بدون عینک سه بعدی تصویر پخش کند؟

بله ، اطلاعات خوبي بود اما باز در نهايت غلط برداشت شد.
    صحبت راجع طريقه نوردهي پنل " LCD " است برادر من . اينكه با CCFL (مثل لامپ مهتابي) روشن شود يا LED تغييري در اصل ماجرا نمي دهد : پنل LCD است درهردوحال . والسلام .
    (والا مدتهاست كه اين مقوله در تموم فرومهاي خارجي جا افتاده و ديگه بحثي روش نميشه ، اما ... )

) تفاوت مصرف در يك مونيتور 24 اينچ بين اين دو تيپ حدود 20 وات هست يا كمتر .

) اصلا اين طرق نوردهي چه ارتباطي به دندانه شدن تصوير يا آلايزينگ داره؟

شايدم شما داري راجع پنلهاي نسل آينده صحبت ميكني و من اشتباه فهميدم.

) بله ،ٍ Eizo يك مدل23 اينچ ساخته كه احتياجي به عينك مخصوص نداره ولي بنظر هنوز راه درازي تا تكامل داره .

قيمتشم گويا ناقابله : 12000 دلار فكر كنم توسط سام يا ماديران بخواد توزيع بشه ميزنه حدوداي 20 و چند ميليون

3. این کاربر از gigaht بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Super Moderator Stream's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    Wolf Trap

پيش فرض

سلام

جناب stream شما توی یکی از پست ها در مورد glossy و matte بودن صحبت کردید .... من یه سوالی دارم که چند وقته درگیرشم....

جدیدا لپ تاپ ها و حتی cinema led apple به سمت glossy شدن حرکت میکنن و این خیلی خیلی بده.... من قید خرید imac رو فقط به خاطر همین قضیه زدم ..... کافیه کمی نور در محیط وجود داشته باشه تا من علاوه بر تصویر.. خودم رو هم توش ببینم !!!!.....و این = سر درد
    ..... به جای اینکه به سمت مات تر شدنش پیش برن دارن بر عکس حرکت میکنن !!!
    چرا اونوقت؟.....این چه سیاستیه؟!!!!!.... به نظرم فقط جنسش مقاوم تر میشه ....فقط همین و بقیش فاجعست

ضمنا (به نظر شخصي من) صفحه هايي كه Glossy هستن ، برايتنس بيشتري دارن!(لطفا Stream در مورد اين قضيه توضيح بده، ممنون ميشم)

---------- Post added at 03:14 PM ---------- Previous post was at 03:10 PM ----------
    گرچه ربطی به تاپیک نداره، ولی این Glassy بودن و Matte بودن (که جدیدا اسمشو Anti-Glare گذاشتن!) فقط یک لایه است که نهایتا بعد از ساخت مانیتور بهش اضافه میشه.

به خاطر شفافیتی که Glossy ها دارن در نگاه اول تصویر جذاب تری دارن، و برای فیلم دیدن توی تاریکی هم زیبا هستن... ولی کلا من هم برای استفاده خودم صفحه های مات رو ترجیح میدم. حدس می زنم از نسل بعدی در iMac ها هم امکان انتخاب صفحه Matte وجود داشته باشه، کما اینکه همین الان هم خودتون می تونید اون لایه رو تعویض کنید.

توی برایتنس هم تاثیر مستقیمی نداره، ولی چون شفافه تصویر براق تر به نظر میاد و نهایتا برایتنس بهتری رو تداعی می کنه.

------------

دوستان لطفا اینجا فقط درباره موضوع تاپیک بحث بشه، و برای هر بحث دیگه ای تاپیک جدا ایجاد کنید و همونجا بحث می کنیم.

5. این کاربر از Stream بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز mehran_286's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2007
    محل سكونت
    طهران

پيش فرض

سلام دوستان

میشه تفاوت مصرف برق LCD & LED رو در یک نمودار نمایش بدید ؟

در کل برای یک کاربر معمولی LED بهتره یا LCD ؟

آخه یک سری ها عقیده دارن تکنولوژی جدیدتر حتما مزایای بیشتری داشته نسبت به قبلی ها که تولید شده وگرنه هیچ وقت تولید نمی شد

7. 2 کاربر از mehran_286 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز mehran_286's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2007
    محل سكونت
    طهران

پيش فرض

با تشکر از آقای STREAM که هنوز تاپیک رو رسیدگی می کنه

9. این کاربر از mehran_286 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Nov 2009

پيش فرض

اگه کسی در مورد مصرف برق انواع مانیتورها اطلاعات داره ممنون می شم اطلاعاتشو در اختیار ما بذاره

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

بررسی مانیتور سامسونگ مدل 2270h

این مانیتور کاملا وارداتی هست فقط سام اون رو گارانتی کرده و قیمت الانش هم در اهواز به قیمت 420 و مونتاژ مالزی من میخوام این مانیتور رو واسه فیلم گیم میکس مونتاژ و هم کاره و حدودا روزی 10 ساعت کار با این مانتیور

تنها مشکل من اینه که این مانیتور به صورت روشن شده ندیم که با اطمینان بخرمش از نظر رنگ و تصویر و ........

---------- Post added at 05:42 PM ---------- Previous post was at 05:40 PM ----------

و از نظر رنگ مشکی و نورهای آبی رنگی که از حاشیه در صحنه های تاریک دیده میشه رو داره یا خیر

و در کل این مانیتور وارداتی با پنل وارداتی به قول فروشندگان پیشنهاد میشه یا خیر
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

آخر فروم باز mInI_ClockEr's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2008
    محل سكونت
    رو در رو با مانیتور

پيش فرض

آقایون این بحث ها رو بیخیال دوستان من امروز یه دونه ال سی دی 22700 سامسونگ خودم رو که داشتم و یه دونه ال ایدی که اونم سامسونگ بود و مدل 2285 بود رو همزمان تو ویندوز 7 تصوررو یکی کردم دیدم نهایتاً 5تا 10% با هم اختلاف فقط شفافیت دارن دوستان این رو مطمئن باشید که ال سی دی ها رنگها رو طبیعی تر به نظر من نشون میدن دوستان حالا از ما که گفتن البته ال ای دی هم تیه یه وضعیت بهتر هست اون هم وقتی هست که روی زمین دراز بگشید و بخواهید یه فیلم یا چیز دیگه ای ببنید اینجاست که کانلاً ال ای دی برتری خودش رو نسبت به ال سی دی نشون میده دوستان
    ال سی دی من 28 وات برق استفاده میکنه و این 2285 سامسونگ 21 وات تفاوت زیادی باهم ندارن تو این موضوع ولی در کل دوستم 278 تومن پول بالاش داده که به نظر من نمی ارزه اصلاً

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

نظرتون رو در مورد مانیتور 2770 بگید واقعا من از نزدیک دیدمش واقعا حرفی نداشتم ولی کیفیتش رو در فیلم ندیدم و در صحنه های تاریک حالا میخوام برم فردا بخرم با قیمتش 420 دوستان اگر کسی پاینتر از این قیمت سراغ داره بفرمایند بگند از کجا

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jan 2010
    محل سكونت
    شیراز

پيش فرض

درود بر شما . سپاسگزارم پیروز باشید

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •