تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 7 از 10 اولاول ... 345678910 آخرآخر
نمايش نتايج 61 به 70 از 100

نام تاپيک: [توضیح] LED یا LCD ؟ تفاوت ها و شباهت ها

آخر فروم باز Nocturne's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

محسوس نیست؟
    کدومش یه ذره بهتره؟!

داره خودمونی میشه fr0st's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2008

پيش فرض

محسوس نیست؟
    کدومش یه ذره بهتره؟!

تنها تفاوتی‌ که تو این ۲ مانیتور مشهود بود دید بهتر از زوایای غیر مستقیم بود (بیشتر برای کسانی‌ که از کنسول استفاده می‌کنن و ۲ یا چند نفر جلوی مانیتور میشینن ) ولی‌ بطور کلی‌ از زاویهٔ مستقیم تفاوتی‌ که مشهود باشه ندارن از لحاظه کیفیت تصاویر.

3. این کاربر از fr0st بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال mohsenslr's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2009
    محل سكونت
    مشهد

پيش فرض

کیفیت هر دوتا یکیه.ولی شفافیت led یکم بهتره.

5. این کاربر از mohsenslr بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه ab2reza1360's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2008

پيش فرض

من از Stream و ساير دوستان يه سوال دارم:
    درسته اين تاپيك درباره مانيتورهاي LCD و LED نوشته شده اما همه تاپيكهاي ديگه(از جمله TV) براي راهنمايي به اينجا اشاره ميكنن، حالا سوالم:
    كل صفحات اين تاپيك رو خوندم و با توجه به اين سه گزينه در تاپيك اول:

• هزینه تولید پایین تر LED ها نسبت به لامپ های CCFL
    • مصرف انرژی به مراتب کمتر LED ها
    • نازک و سبک شدن محصول نهایی که زیبایی بیشتری رو به همراه داره

چرا بايد LCD خريد؟؟؟!!!!!!!!!
    به گفته دوستان تصويرشون فرق نميكنه اما اين برتريها باعث نميشه همه برن سراغ LED؟؟؟؟؟!

Super Moderator Stream's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    Wolf Trap

پيش فرض

درسته اين تاپيك درباره مانيتورهاي LCD و LED نوشته شده اما همه تاپيكهاي ديگه(از جمله TV) براي راهنمايي به اينجا اشاره ميكنن، حالا سوالم:

به گفته دوستان تصويرشون فرق نميكنه اما اين برتريها باعث نميشه همه برن سراغ LED؟؟؟؟؟!
    هیچ جا گفته نشد که "باید LCD خرید" یا اینکه اصلا LED نخرید و ...

کل صحبت این بود که به این محصول های LED به چشم یک سری محصولات معجزه آسا که قراره بازار رو متحول کنند نگاه نکنیم. همونطور که قبلا هم گفته شد:
    دوستانی که قصد تهیه مانیتور دارند، به صحبت هایی که درباره برتر بودن مطلق LED ها نسبت به LCD هاست اصلا توجهی نکنند و نور پس زمینه LED رو تنها یک فاکتور ساده در کنار سایر فاکتورهایی که در خرید مانیتور مد نظر دارند قرار بدهند.

8. 7 کاربر از Stream بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه ab2reza1360's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2008

پيش فرض

هیچ جا گفته نشد که "باید LCD خرید" یا اینکه اصلا LED نخرید و ...

کل صحبت این بود که به این محصول های LED به چشم یک سری محصولات معجزه آسا که قراره بازار رو متحول کنند نگاه نکنیم. همونطور که قبلا هم گفته شد:
    دوستانی که قصد تهیه مانیتور دارند، به صحبت هایی که درباره برتر بودن مطلق LED ها نسبت به LCD هاست اصلا توجهی نکنند و نور پس زمینه LED رو تنها یک فاکتور ساده در کنار سایر فاکتورهایی که در خرید مانیتور مد نظر دارند قرار بدهند.
    دوست عزيز منم نگفتم تو مطالب قبلي بايد و نبايدي هستش، سوالنم اينه كه با توجه به برتريهاي نسبي اي كه LED به LCD داره(همون وزن و مصرف كمترو...) چرا ديگه كسي بايد بره سراغ LCD؟
    اميدوارم سوالمو متوجه شده باشي
    در ضمن توضيحات ارائه شده براي TV‌هم صدق ميكنه؟

Super Moderator Stream's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    Wolf Trap

پيش فرض

دوست عزيز منم نگفتم تو مطالب قبلي بايد و نبايدي هستش، سوالنم اينه كه با توجه به برتريهاي نسبي اي كه LED به LCD داره(همون وزن و مصرف كمترو...) چرا ديگه كسي بايد بره سراغ LCD؟
    اميدوارم سوالمو متوجه شده باشي
    در ضمن توضيحات ارائه شده براي TV‌هم صدق ميكنه؟
    دوست عزیز سوال شما واضح بود و کاملا هم متوجه سوال شما شدم، و پاسخی که دریافت کردید هم کاملا واضح بود، ولی احتمالا شما متوجه نشدید.

این LED بودن نور پس زمینه یکی از فاکتورهای قابل بررسیه ... فاکتورهای دیگه ای هم هستند.

درسته LED ها نسبتا نازک تر، سبک تر و کم مصرف تر هستند ولی این دلیل کافی برای رد کردن همه LCD ها نیست. فاکتورهای دیگه ای هم هستن که در کیفیت نهایی تاثیر دارن که هیچ ربطی هم به نور پس زمینه ندارن (در پست اول بطور کامل توضیح داده شده، پیشنهاد میشه مطالعه کنید) ، و در نهایت قیمت هم عامل تعیین کننده ایه ... حالا با در نظر گرفتن همه فاکتورها هر شخصی می تونه تصمیم بگیره محصول مناسب براش چه محصولیه (ممکنه LED باشه، ممکنه LCD) ممکنه برای یک شخص مصرف پایین تر و نازک تر بودن و سبک تر بودن مهم نباشه، ممکنه بعضی مواقع هم نقش حیاتی داشته باشه، مثل نوت بوک ها.

صحبت شما تنها یک موقع (تئوری!) قابل بررسیه، اون هم زمانی که همه فاکتورها دقیقا یکسان باشند (که البته هیچ وقت یکسان نیستند) و تنها تفاوت در نور پس زمینه باشه، که اون موقع بر اساس اختلاف قیمتی که دارن هر شخصی می تونه بر اساس سطح انتظارات و توقعات خودش تصمیم بگیره از چه محصولی استفاده کنه.

11. 8 کاربر از Stream بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه BRUSH's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2007

پيش فرض

سلام

جناب stream شما توی یکی از پست ها در مورد glossy و matte بودن صحبت کردید .... من یه سوالی دارم که چند وقته درگیرشم....

جدیدا لپ تاپ ها و حتی cinema led apple به سمت glossy شدن حرکت میکنن و این خیلی خیلی بده.... من قید خرید imac رو فقط به خاطر همین قضیه زدم ..... کافیه کمی نور در محیط وجود داشته باشه تا من علاوه بر تصویر.. خودم رو هم توش ببینم !!!!.....و این = سر درد
    ..... به جای اینکه به سمت مات تر شدنش پیش برن دارن بر عکس حرکت میکنن !!!
    چرا اونوقت؟.....این چه سیاستیه؟!!!!!.... به نظرم فقط جنسش مقاوم تر میشه ....فقط همین و بقیش فاجعست

Banned
    تاريخ عضويت
    Nov 2009

پيش فرض

اگر اجازه بديد من هم تو اين بحث شركت مي كنم. اگر شما نظرسنجي هاي سايت هاي مختلف در مورد اينكه اگر بخوايد تلويزيون بخريد چي ميگيردي اين جواب ها رو پيدا مي كنين:
    اول LED بعد plasma و در آخر LCD
    به طور مثال اين يه نمونه نظرسنجي :
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    علت اين موضوع چيه كه از لحاظ تئوري شماهر چقدر بگيد LCD با LED فرق خاصي ندراه ، مردم به چشم هاشون بيشتر اعتماد دارن و آنچه چشم انسان نشون ميده اينه كه كيفيت LED و غلظت رنگهاش خيلي مورد پسند افراد هست (خصوصا ايراني ها كه به رنگ هاي پر رنگ علاقه مندند)

هر چقدر هم رو اين مسئله بررسي انجام بشه ، شما نمي تونيد كنتراست بالا و رنگ هاي خوب LED و باريك و زيبا بودن قاب آن را انكار كنيد

ضمنا الان هزينه يه LED با LCD خيلي اختلاف نداره كه شما به خاطر 200 يا 300 تومن بيشتر بري يه تلويزويون با كيفيت كمتر بگيري،

---------- Post added at 03:10 PM ---------- Previous post was at 03:06 PM ----------

سلام

جناب stream شما توی یکی از پست ها در مورد glossy و matte بودن صحبت کردید .... من یه سوالی دارم که چند وقته درگیرشم....

جدیدا لپ تاپ ها و حتی cinema led apple به سمت glossy شدن حرکت میکنن و این خیلی خیلی بده.... من قید خرید imac رو فقط به خاطر همین قضیه زدم ..... کافیه کمی نور در محیط وجود داشته باشه تا من علاوه بر تصویر.. خودم رو هم توش ببینم !!!!.....و این = سر درد
    چرا اونوقت؟.....این چه سیاستیه؟!!!!!.... به نظرم فقط جنسش مقاوم تر میشه ....فقط همین و بقیش فاجعست
    جقدر آواتارتون خشنه!!!

ببين دوست عزيز. به نظر من صفحه هاي Glossy واقعا جذاب ترن و رنگ ها رو بهتر نشون ميدن. تازه فروشنده ها تو مغازه راحتتر اين كالا رو ميفروشن چون كاربر وقتي صفحه مات رو ببينه طرفش نمي ره

ضمنا انعكاس نور باعث سردرد نمي شه ، بلكه بايد صفحه مانيتور يا لپ تاپتو كمي جا به جا كني. اين حرفت در مورد تلويزيون صادقه كه نبايد صفحش خيلي Glossy باشه ولي لپ تاپ و تبلت كه صفحه هاشون قابل جابه جايي هست بهتره Glossy و شفاف باشن

ضمنا (به نظر شخصي من) صفحه هايي كه Glossy هستن ، برايتنس بيشتري دارن!(لطفا Stream در مورد اين قضيه توضيح بده، ممنون ميشم)

---------- Post added at 03:14 PM ---------- Previous post was at 03:10 PM ----------

دوساتني كه ميخوان در مورد LED Backlight و AMOLED اطلاعات بيتشري داشته باشن پيشنهاد مي كنم اين لينك رو مشاهده كنن
    LED Bachlight
    کد:
    OLED و AMOLED
    کد:

14. این کاربر از samira_googleOne بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه gigaht's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2009

پيش فرض

سلام

صفحه گلاسه! در مقايسه با صفحه مات كنتراست و وضوح رنگ بهتري نشون ميده و بنظر من راهيه براي جبران ضعف پنلهاي TN . اما باز اين يك مقوله سليقه اي و فرديه مثلا من اين نوع صفحات رو در مورد لپتاپ ميتونم قبول كنم و اگر انعكاس نور مزاحمه خيلي راحت ميشه كمي جابجا شد و انرژي مصرف كرد!
    اما در مورد مونيتور روي ميزم مات رو ترجيح ميدم چون معمولا جاش ثابته و از قاب براق كه ديگه كلا فراريم چون جاذب گردوغبار و لك انگشت وحشتناكيه و نميخوام هرروز با دستمال و اسپري بيفتم بجونش.

سلام دوستان
    ببخشید اگه سوالم نا مرتبطه به این تاپیک .اخه تاپیک فعالیه گفتم اینجا بپرسم
    بهتره .
    من یه مانیتور میخوام فقط واسه فیلم . full HD . مجبورم هم با HD Player پخش کنم . چون کامپیوترم نفتیه . واسم مشکیه عمیق و shadow detail خوب
    ملاکه و FHD .
    رنگ جیغ هم مهم نیست . زیر 300 چی بگیرم ؟؟؟
    از بد روزگار به این روز افتادما . میخواستم panasonic v20 بگیرم حالا باید تو
    مانیتور 22 -23 اینچی فیلم ببینم .
    help please .
    سلام
    تاپيك بالايي ( درخواست قيمت ) هم خيلي از اينجا فعالتره و هم جاي مناسبتري بود. بهرحال ، شما كه ميدوني V20 چيه اينجا با نظرات 4 نفر مثل من بجايي نميرسي ، بهتره راه بيفتي بري تو بازار از نزديك تصاوير رو ببيني و مقايسه كني . يكي شو من بهت ميگم : سري VW اسوس چيزهاي بهتري هم هست منتهي ميزنه بالاي 300 .
    موفق باشي.

16. این کاربر از gigaht بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •