تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 10 از 10 اولاول ... 678910
نمايش نتايج 91 به 100 از 100

نام تاپيک: [توضیح] LED یا LCD ؟ تفاوت ها و شباهت ها

داره خودمونی میشه ahmadpm's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2010
    محل سكونت
    رشت

پيش فرض

ببینید کنتراست دینامیک در کل یعنی دست یافتن به بیشترین کنتراست در حالت تئوری...
    یعنی سیاه ترین حالت ممکن صفحه در مقابل سفید ترین حالت ممکن که کنتراست رو با نرم افزار های خاص بدست میارن.، که به دلایل مختلفی قابل استناد نیست چون در کل فاکتور تبلیغاتی هست و قابل دستکاری.

اون چیزی که اهمیت داره کنتراست استاتیک هست، که در کار با مانیتور این فاکتور مد نظر هست، و این در اکثر مانیتور های LCD - LED روز حدود 1000 هست.

یعنی فرقی بین 2 مانیتور مشابه LCD-LED از نظر کنتراست نیست...

دقت داشته باشید که OLED بحثش جداست و ربطی به بحث ما نداره.

نمیدونم جواب سوالاتتون رو گرفتید یا نه... اگر نه، در خدمتم.

پیروز باشید.
    خوب یعنی تو ال سی دی ها استاتیک رو ذکر میکنن و در ال ای دی داینامیک؟ اگه آره چرا؟ مگه بدشون میاد کنتراست رو بالا ببرن؟

اگه هم نه، یعنی هم تو ال سی دی و هم تو ال ای کنتراست استاتیک مشابه هست ولی داینامیک ال ای دی چنده میلیون تا اختلاف داره، پس دلیل بر برتری ال ای دی ها میشه دیگه؟!

اگه اشتباه میکنم روشنم کنید.

ضمنا اگه کسی منوی مخفی تلوزیون سونی و روش فهمیدن میزان کارکردش رو بلده به من بگه ممنون میشم.

Super Moderator Stream's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    Wolf Trap

پيش فرض

خوب یعنی تو ال سی دی ها استاتیک رو ذکر میکنن و در ال ای دی داینامیک؟ اگه آره چرا؟ مگه بدشون میاد کنتراست رو بالا ببرن؟

اگه هم نه، یعنی هم تو ال سی دی و هم تو ال ای کنتراست استاتیک مشابه هست ولی داینامیک ال ای دی چنده میلیون تا اختلاف داره، پس دلیل بر برتری ال ای دی ها میشه دیگه؟!

اگه اشتباه میکنم روشنم کنید.

ضمنا اگه کسی منوی مخفی تلوزیون سونی و روش فهمیدن میزان کارکردش رو بلده به من بگه ممنون میشم.
    نه دوست من هر دو داینامیک رو میگن، ولی به خاطر اینکه بطور تئوری می تونن داینامیک رو در LED ها خیلی بالا ببرن این اعداد نجومی بدست میاد وگرنه استاتیکشون مشابه همدیگه است (حدود 1000:1) و کلا تفاوت خاصی وجود نداره. خیلی از LED های بازار رنگ سیاه فوق العاده بد و روشنی دارند و خیلی از LCD ها رنگ سیاه خیلی خوب و تاریک (و برعکس).

3. 5 کاربر از Stream بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه ahmadpm's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2010
    محل سكونت
    رشت

پيش فرض

دوستان قضیه این Super LED های LG چیه؟ همون Full LED هستن؟

Super Moderator Stream's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    Wolf Trap

پيش فرض

این هم از اون شاهکارهای تبلیغاتی LG است. این مانیتورها حتی Local Dimming هم نیستن، از طریق F-Engine قراره مثلا بتونن نور LED ها رو طوری کنترل کنند با توجه به اینکه روشنایی پشت رو کم می کنن با بالا بردن سایز Aperture پیکسل ها میزان روشنایی رو حفظ کنن و نهایتا مصرف کمتری داشته باشن.

هر وقت کلماتی مثل Full, Super و ... رو دیدید خیلی جدی نگیرید.

6. 10 کاربر از Stream بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Banned
    تاريخ عضويت
    Dec 2009

پيش فرض

نه دو تا بحث جداگانه هستن . super led ها معمولا" یک ویژگی برتر نسبت به سایر led ها دارن . مثلا" led ای که بسیار نازک و super slimهست میشه super led .

اما در مورد full led باید بگم که لامپهای led در تمام سطح پنل گسترده شده اند ولی در edge led لامپهای led در لبه های پنل قرار دارند. بنابراین full led در قیاس با led دارای وضوح تصویر بیشتری است .

حـــــرفـه ای PersiAndroid's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2010
    محل سكونت
    Persia

پيش فرض

سلام دوستان من از وقتی xl2370 تو 2009 عرضه شد دارمش و واقعا هم راضی هستم
    بعد که px2370 عرضه شد خواستم بخرم که متوجه شدم فرقی ندارن و اینکه مدلی که سام سرویس تو بازار میاره یه جورایی محصول مشترکه و ... خلاصه بیخیال شدم
    مدت ها منتظر مانیتور های جدید سامی بودم که S23A350H , S23A550H عرضه شدن

و خب طبق ریویو ها متوجه شدم که :

I expected the Samsung SyncMaster S23A550H to be a worthy successor to the Samsung PX2370. I was wrong, and while the S23A550H wasn't a bad monitor, it failed to live up to the performance and smart design of the best TN monitor to date. It stands to reason then that I went into the SyncMaster S23A350H's review with low expectations.
    سری 650 و 850 هم مانیتور های حرفه ای بودن و تو رده ی مورد نظرم نبودن

و خب سری 750 و 950 و 970 هم همگی 3D هستن
    و سری 970 هم که مشخصات فوق العاده ای داره مدل 23 نداره

این دوتا مدل 3D میمونه:

T23A750

S23A950D

و خب طبق چارت مانیتور های 2012 سامسونگ :

متوجه شدم که تو مانیتور های غیر سه بعدی سامسونگ بهتر از PX2370 چیزی نیس
    همونطور که تو CNET هم هنوز بهترین مانیتور TN هست
    می خواستم بدونم با خرید دوتا مانیتور بالا و پرداخت هزینه ی بالای 3D تو 2D چیز بهتری از PX2370 نصیبم میشه؟
    چون تو [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] که این طور به نظر نمیومد من هم کلا مانیتور 3D نمیخوام

میخوام بدونم الان واقعا بعد از سه سال چرا هنوز تو رده [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] اینچ و [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ها PX2370 بهترین مانیتوره؟

من تبلت 7.7 سامسونگ رو با صفحه نمایش Super AMOLED Plus 1280*800res دارم و بهترین کیفیتی هست که تا الان دیدم میخوام بدونم چرا مانیتور های oled رو تولید نمی کنن؟ چون تلوزیون های oled تو ces توسط سامی و الجی معرفی شد پس محدویت ساخت oled ها که حداکثر تا 7 اینچ ها باید دیگه تموم شده باشه

اما مثلا هنوز مانیتور های [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] حتی 7 اینجش قیمتای فضایی دارن

و اینکه آیا مانیتوری مثل [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] تو بازار هست که با رزلشن های بالاتر از fhd و تو رنج 23 اینچ باشه؟
    Last edited by PersiAndroid; 02-05-2012 at 17:42.

9. این کاربر از PersiAndroid بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Oct 2007

پيش فرض

منم دیروز E2260 LG گرفتم. قبلش 2261 داشتم و باید بگم واقعا نا امید شدم. رنگ سیاه توی این مانیتور افتضاحه و اصلا واسه گیم و فیلم مناسب نیست. سفید میزنه
    حالا موندم همون مانیتور قبلیم رو استفاده کنم یا برم سراغ یه دونه دیگه؟ مانیتور 22-23 اینچی هست که گیمینگ باشه و رنگ های جذاب و سیاهی غلیظی داشته باشه؟ اگه 2m هم باشه که عالیه. مانیتور قبلیم همه چیزش خوب بود الان رنگش که زرد میزد. یعنی همه چیز مایل به زرد بود ولی سیاهی خیلی خوبی داشت و 2m هم سرعت پاسخگویی تصویرش بود که واسه گیم واقعا عالی بود ولی این 5m هست
    Last edited by mhroozbeh; 03-08-2012 at 21:50.

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Oct 2007

پيش فرض

منم خیلی عجیب تو کفه این عمو LED سامسونگ هست کی آخر قراره مانیتوراش بیاد بازار؟

آخر فروم باز pedram9's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2009

پيش فرض

میخوام مونیتور بخرم چی بگیرم که از هر لحاظ بهتر باشه . LED میخوام .
    این چطوره ؟ Samsung LED S22A360H Plus .
    فرقش با این چیه؟ Samsung LED S22A310X Plus
    شما چی پیشنهاد میدین؟

اگه نباشه جاش خالی می مونه ZeroNetizen's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2011

پيش فرض

دوستان یه مانیتور (19 تا 20 اینچ) در محدوده قیمت 300 تا 400 (هرچی کمتر بهتر) چی بخرم که خوب باشه؟

صفحه 10 از 10 اولاول ... 678910

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •