تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 3 123 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 21

نام تاپيک: تقویم شمسی برای اکسس

اگه نباشه جاش خالی می مونه mohammad96's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007

6 ارائه تقویم شمسی برای اکسس

با سلام،

استفاده از تقویم شمسی برای کاربران مجوعه آفیس امری بسیار ضروری به نظر میرسه و همان طور که میدونیم مایکروسافت تا بحال (تا جایی که من اطلاع دارم) فکری در این زمینه نکرده. معروفترین نرم افزار موجود برای تبدیل به تقویم شمسی، نرم افزار Edsoft Jalali Multi pack هست (
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    ) که برای استفاده از اون باید هزینه ای رو متقبل شد ( که به نظر من ارزشش رو داره مخصوصا برای کسی که با چند برنامه از مجموعه آفیس کار داشته باشه). دیگه نرم افزار رایگان پرنیان هست که (در خصوص برنامه اکسس عرض میکنم) جهت نمایش تاریخ به هجری شمسی میشه ازش استفاده کرد ولی هنگام کار با توابع مخصوص تاریخ، کارایی نداره. یک راه کاری هم در پست :

کد:
    اشاره شده که بنده هم مدتی ازش استفاده کردم. دو تا اشکال به نظرم داره: 1) به تاخیر انداختن زمان باز شدن فایلهای آفیس، 2) تغییر ترتیب ماه و روز هنگام وارد کردنشون، وقتی شماره روز کمتر از 13 باشه. و دیگه اینکه برنامه ای مثل ویژوال استودیو از کار میفته مگه اینکه فایل اصلی ویندوز رو سر جاش بذاری و از خیر این راه حل بگذری.

چندی پیش سورسی رو از اینترنت پیدا کدم (
    کد:
    ) برای تبدیل تقویم های گوناگون از جمله هجری شمسی. با افزودن چند تابع به این مجموعه ( و حذف توابع غیر ضروری) ، مجموعه ای آماده شده برای استفاده در برنامه اکسس. این توابع همون تابع های کار با تاریخ در اکسس هستند منتها برای نسخه هجری شمسی.

جهت استفاده از این بسته، بعد از وارد کردن اونا به محیط VBA پروژه مون، میتونیم ( از ماژول pCalendar ) توابع مورد نیاز رو استفاده کنیم. تنها ضروریه که نوع فیلد تاریخ در جداول رو Text انتخاب کنیم. تاریخ ها میتونن به شکل 27/11/1388 یا 1388/11/27 باشن ( شماره سال باید بطور کامل وارد بشه) . توابع در دسترس عبارتند از ( به اول نام تابع حرف p اضافه شده برای تمایز اون از تابع اصلی، که مخفف persian هست) :

pDay , pMonth , pYear , pDate , pDateAdd , pDateDiff , pDatePart , pDateSerial , pWeekDay , pWeekDayName , pMonthName

همچنین توابع تبدیل تاریخ هم جهت استفاده موجود هستند:

persian2islamic , islamic2persian , persian2civil , civil2persian ,ToPersian . (منظور از civil همون تقویم Gregorian هست)

خواهشمندم چنانچه از این بسته استفاده کردید و به مشکلی برخورد کردید به اطلاع برسانید تا کارایی اون جهت استفاده دیگران هم بهبود پیدا کنه. این هم نسخه 1.0.8.2 این مجموعه:

کد:
    ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

توضیحات مربوط به نسخه های این برنامه:

- ( v. 1.0.2 )
    فایلها اصلاح شدند و ضمن برطرف شدن چند مشکل، تابع pDate بهبود پیدا کرد.
    - ( v. 1.0.3 )
    مشکلاتی در توابع، pDateAdd , pWeekDay پیدا شد که برطرف گردید. همچنین در نسخه اخیر تابعی با نام CompleteDate برای سهولت وارد کردن تاریخ و در عین حال جهت بررسی صحیح بودن مقدار وارد شده، اضافه شد. برای مثال وقتی وارد می کنیم: 24/2/89 این تابع برمیگردونه: 1389/02/24 . یا اگر ورودی به شکل 24/2 باشه خود تابع مقدار سال جاری رو به اون اضافه میکنه : 1389/02/24 . اگر ورودی یک مقدار ناصحیح برای تقویم شمسی باشه، تابع اخطار میده و اون رو قبول نمی کنه ، 1389/7/31 یا 1388/12/30 و ... نظایر اون.
    برای استفاده از این تابع مثلا در فرم ها میشه برای رویداد On Lost Focus فیلد مربوط به تاریخ این طور اقدام کرد:
    -
    در فضای VBA

کد:

-
    در فضای ماکروها: با استفاده از Set Value . و وارد کردن عبارت
    کد:
    در قسمت Expression.

v. 1.0.4 - مشکلی در تابع CompleteDate بود، که برطرف شد.
    - (v. 1.0.5) یک اشتباه لپی در تابع CompleteDate برطرف گردید.
    - (v. 1.0.6) رفع یک مشکل در تابع pDateAdd وقتی پارامتر مربوط به قسمت اول "m" باشه و مقدار وارد شده برای اون منفی.
    - (v. 1.0.7) در این نسخه هنگام کامپایل برنامه ( و تبدیل به فرمت mde or accde ) مشکلی پیش نمیاد.
    - (v. 1.0.7.2) بر طرف شدن یک مشکل که در روز آخر سال میلادی قبل متوجهش شدم که در کار برنامه اخلال ایجاد میکرد.
    - (v. 1.0.8) در این نسخه ایرادی در تابع CompleteDate پیدا و برطرف شد.
    - (v. 1.0.8.1) رفع ایراداتی جزئی در برنامه.
    - (v. 1.0.8.2) رفع ایرادی جزئی در برنامه.
    Last edited by mohammad96; 01-10-2011 at 22:27.

2. 3 کاربر از mohammad96 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Feb 2008

پيش فرض

فیلتره ممکنه رو یه سایته دیگه آپ کنید

تاريخ عضويت
    Sep 2007

پيش فرض

لینک کمکی رو اضافه کردم که اینجا هم میذارم:
    کد:
    Last edited by mohammad96; 30-04-2011 at 11:13.

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    May 2010

پيش فرض

من نمی دونم جطور باید ایناررو تواکسس پیاده سازی کنم
    میشه کمکم کنین؟

تاريخ عضويت
    Sep 2007

پيش فرض

من نمی دونم جطور باید ایناررو تواکسس پیاده سازی کنم
    میشه کمکم کنین؟
    سلام،

خب توضیحات در اولین پست موجوده ولی بطور خلاصه: بعد از دریافت برنامه و خارج کردنش از حالت زیپ شده، از پنجره محیط ویژوال بیسیک فایل اکسسمون، از منوی File گزینه Import File رو انتخاب می کنیم و با رفتن به پوشه حاوی برنامه تاریخ شمسی که دانلودش کردیم، یکی یکی تمام اون فایل های bas رو انتخاب میکنیم تا به فایل اکسس ما اضافه بشن. کار دیگه تموم شده و ما آماده استفاده از توابع تاریخ این برنامه هستیم. نمونه شمسی اکثر قریب به اتفاق توابع تاریخ خود اکسس برای ما قابل دسترسی هست، با این تفاوت که به اول اسم اونها یک p اضافه شده، مثلا pDate , pDateAdd , pDateDiff , pDatePart و ... .چندتا تابع برای تبدیل تاریخ شمسی به میلادی و قمری و بالعکس هم موجوده که در پست اول قابل مشاهدس. یک تابع مفید دیگه هم اضافه شده با نام CompleteDate که چگونگی استفاده از اون در قسمت توضیحات مریوط به نسخه های این برنامه، در پست اول قابل مشاهدست. تنها نکته اصلی که باقی می مونه اینه که فیلدهای تاریخی که ساخته میشن باید حتما از نوع text باشن. همین و بس.

7. 2 کاربر از mohammad96 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Nov 2008

پيش فرض

من مهندس نرم افزار نیستم ولی واسه رشته خودم ( مکانیک ) برنامه مینویسم واسه همین تاریخ مونده بودم
    خدا پدر و مادرت رو واست 120 سال نگه داره همه امواتت رو بیامرزه
    10مت گرم
    راحتم کردی خداییش

9. این کاربر از bama9 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Dec 2011

پيش فرض

سلام. بسیار ممنون از زحمات شما. می خواستم بدونم چطوری می شه از این توابع در Expression Buidler استفاده کرد، یا اصلاً می شه این کارو کرد؟

تاريخ عضويت
    Sep 2007

پيش فرض

سلام،

بله امکانش هست. اگه تو expression builder در قسمت functions بری و نام فایل اکسستون رو انتخاب کنی، بعد هم در قسمت expression categories آخرین گزینه یعنی pCalendar رو کلیک کنی، در پنجره سمت راست لست توابع در دسترس رو میتونی ببینی. نکته ای که هست اینه که وقتی بعضی از توابع رو انتخاب میکنی ( مثلا pDay ) بعنوان ورودی یک قسمت اختیاری وجود داره (Ispersiandate) که باید جای اون رو خالی گذاشت (پاکش کرد).

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Dec 2011

پيش فرض

ممنونم از راهنمایی. مشکلی که هست اینه که من فقط Built-In Functions رو دارم و User-Deined Functions رو ندارم. کلی جستجو کردم تو فروم های مختلف و راه حل هایی رو که می گفتن اجرا کردم ولی باز هم نیومد. یک جا نوشته بود برای این که تابع ها در Expression Builder بیاد باید ماژول شما از توع استاندارد باشه که در این صورت نباید در Navigation Pane دیده بشه، در حالی که ماژول هایی که شما نوشتید آیکونش مثل آیکون ماژول استاندارده ولی تو Navigation Pane دیده می شه و توابعش هم در Expression Builder نیست! ایراد کار من کجاست؟

سلام،

بله امکانش هست. اگه تو expression builder در قسمت functions بری و نام فایل اکسستون رو انتخاب کنی، بعد هم در قسمت expression categories آخرین گزینه یعنی pCalendar رو کلیک کنی، در پنجره سمت راست لست توابع در دسترس رو میتونی ببینی. نکته ای که هست اینه که وقتی بعضی از توابع رو انتخاب میکنی ( مثلا pDay ) بعنوان ورودی یک قسمت اختیاری وجود داره (Ispersiandate) که باید جای اون رو خالی گذاشت (پاکش کرد).

تاريخ عضويت
    Sep 2007

پيش فرض

ممنونم از راهنمایی. مشکلی که هست اینه که من فقط Built-In Functions رو دارم و User-Deined Functions رو ندارم. کلی جستجو کردم تو فروم های مختلف و راه حل هایی رو که می گفتن اجرا کردم ولی باز هم نیومد. یک جا نوشته بود برای این که تابع ها در Expression Builder بیاد باید ماژول شما از توع استاندارد باشه که در این صورت نباید در Navigation Pane دیده بشه، در حالی که ماژول هایی که شما نوشتید آیکونش مثل آیکون ماژول استاندارده ولی تو Navigation Pane دیده می شه و توابعش هم در Expression Builder نیست! ایراد کار من کجاست؟
    لطفا چک کن ببین وقتی فایل رو باز می کنی نوار Security Warning ظاهر میشه یا نه. چون اگه مسیر فایل جزو Trusted Locations نباشه، اینجوری میشه.

صفحه 1 از 3 123 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •