تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 9 12345 ... آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 84

نام تاپيک: شگرد جدید شرکت شاتل در کلاه برداری

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Nov 2005

پيش فرض شگرد جدید شرکت شاتل در کلاه برداری

با سلام
    مدتی است که قصد نوشتن این مطلب را داشتم اما به دلیل مشغله ی زیاد نتوانسته بودم مطلب را تمام کنم . امشب پس از خواندن نظرات در بخش اینترنت شاتل در فروم همین سایت مصمم شدم که این مطلب را به طور کامل برای اطلاع رسانی دوستان تکمیل کنم .
    شرح ماجرا :
    طی مدت اخیر ( حدود ۳ ماه ) کاربران شاتل با افزایش سرعت در ساعات غیر از شبانه رو برو شده اند .
    من در ابتدا به مدت یک سال سرویس ۵۱۲ اکو داشتم . کیفیت سرویس در حد مطلوب (۵۸ کیلوبایت بر ثانیه ) بود .
    پس از آن به دلیل افزایش مصرف روزانه تصمیم به خرید سرویس آرت ۱۲۸ گرفتم . سرعت با اینکه این سرویس به ظاهر اختصاصی می بایست باشد به شدت افتضاح بود و حتی در ساعات شبانه مکررا قطع می شد . همزمان سایر دوستانم که اکو ۱۲۸ داشتند اظهار کردند که سرعتشان در روز چیزی حدود ۲ مگابیت بر ثانیه می باشد . اما من که خط به ظاهر اختصاصی تر ( به گفته ی خود شاتل در مورد سرویس های آرت که شما از اولویت بیشتری برخوردار هستید ) ، در انتهای ماه مصرفم به زور به چیزی حدود ۵ گیگابایت ( از ۱۸ گیگابایت ) رسید .
    ماه بعد تصمیم به خرید سرویس اکو ۱۲۸ گرفتم .
    در روز سرعت خوب بود (حدود ۲۵۰ کیلوبایت بر ثانیه ) . اما شب ها مکررا قطعی داشتم و حتی سرعت بسیار پایین تر از یک خط دیال آپ بود .
    هم با آقای لایقی ( مسئول شاتل مشهد )‌ و هم با آقای مهندس زارعی (‌ مسئول فروش سرویس های خاص در مشهد ) صحبت کردم و گفتند که شب ها سرعت دانلود به سرعت واقعی خط خودتون بر می گردد ( که البته به یک چهارم آن هم نمی رسید ) .
    پیشنهاد آن ها با تاکید فراوان بازگشت به سرویس ۵۱۲ بود .
    من هم مجددا ( در ایام نمایشگاه بین اللملی مشهد ) سرویسم را به صورت ۵۱۲ یک ساله شارژ کردم و ۴۰ گیگ هم ترافیک اضافه خریداری کردم .
    اما از همان زمان سرعت به شدت خراب بود . توضیح اینکه در روز از اکثر سایت های خارجی با سرعت حداکثر ۴۵ کیلوبایت می توانستم دانلود کنم و در شب که دیگر جایی برای حرف زدن نگذاشته بودند .
    چه با پشتیبانی مشهد و چه تهران ( گفت گوی آنلاین و تلفنی ) که صحبت می کردم اظهار عدم مشکل می کردند و لینک از سایت هایی نظیر php.net و mozilla.com می دادند و در تست هم به ظاهر در دانلود از این سایت ها با سرعتی حدود ۲ مگابیت می توانستم دانلود کنم !
    اما سایر لینک ها حتی از سرور خودم با سرعت بسیار پایین دانلود می شدند .
    لازم به ذکر است که من مدیر سایت رپیدگو هستم و چندین سرور اختصاصی در آمریکا و کانادا دارم .
    بر اساس مانیتورینگ سرورها در اوج ترافیک سایت بازهم حدود ۵۰ درصد از پهنای باند سرورها خالی می بود . همان لینکی که من با سرعت ۴۵ کیلوبایت دانلود می کردم در انتقال از یک دیتاسنتر به دیتاسنتر دیگر با سرعتی حدود ۴ مگابایت بر ثانیه ( فقط با یک پورت )‌ قابل دانلود بود !
    همین بود که به شدت به این موضوع شک کردم .
    پشتیبانی مشهد در ابتدا توصیه دانلود از php.net می کرد . وقتی به طور پیش فرض با آی پی ایران به این سایت می روید تمام دانلود های شما از سرور شرکت مروا در ایران تامین می شود . همین بود که من از سایر میرور ها (مثلا کانادا یا استرالیا یا آمریکا ) استفاده کردم و سرعتی که میرور ایران ۲۵۰ کیلوبایت بر ثانیه ارائه می داد از این میرورها برابر ۱۰ کیلوبایت بر ثانیه بود !
    سپس پشتیبانی آنلاین نیز یک لینک از سایت فایرفاکس می داد ( نسخه ی ویندوزی فایر فاکس ) که این لینک نیز با سرعت همان ۲ مگ دانلود می شد . من به وی گفتم که از حدود ۲۰ سایت دانلود اشتراکی اکانت دارم . یکی از این سایت ها را بگویید تا از آن ها تست کنم . در جواب گفتند که شبکه ی این سایت ها ضعیف است و ما آن ها را قبول نداریم ( شبکه ی رپیدشیر چند برابر شبکه ی کل ایران قدرت دارد ! )‌.
    گفتم همین سایت فایر فاکس را قبول دارید . گفتند بله !
    خوشبختانه چون من لینوکس کار هستم به محض ورود به سایت فایرفاکس (mozilla.com ‌) به جای لینک ویندوزی به من لینک لینوکسی داده می شد . با این که لینک ها از یک سرور بودند اما در همان لحظه لینک ویندوزی با سرعت ۲ مگ دانلود می شد و لینک لینوکسی با سرعت ۱۰ کیلوبایت !
    همین مورد در سایت opera.com نیز اتفاق افتاد .
    این مسئله دقیقا به معنی یک cache سرور در این شرکت می باشد .
    یعنی یک سری از لینک ها مستقیما بر روی سرور این شرکت ( حالا در شهر یا مرکز مخابراتی شما ) وجود دارد و طبیعتا پشتیبانی نیز لینک آن ها را به شما می دهد و شما نیز به ناچار با مشاهده ی سرعت بالای دانلود این لینک ها ، مشکل شبکه ای در رپیدشیر یا رپیدگو را می پذیرید .
    در صورتی که این مشکل از سمت شاتل می باشد .
    دو تن از دوستان بنده که در شرکت مخابرات فعالیت دارند عنوان کردند که ترافیک شرکت شاتل در شب ها به حداکثر میزان خود می رسد و اگر دقت کنید شب ها چند بار به کل کانکشن های شما بسته می شوند ( اگر شانس بیاورید و لینک مودم شما قطع نشود )‌.
    این یک نوع کلاه برداری یا over soled یا دزدی یا هر چه می خواهید اسمش را بگذارید است .
    شاتل در روز سرعت بسیار بالایی به شما می دهد ( نسبت به سرعت قرارداد )‌تا شما ترافیکتان تمام شود و مجبور به خرید ترافیک با قیمت کذایی ( گیگی ۹ هزار تومان )‌شوید و شب ها که موقع دانلود رایگان است به علت کمبود ترافیک و فروش بیش از حد ، سرعت شما به شدت افت و حتی قطع می شود .
    ضمن اینکه یک بار حدود ۳ هفته ی پیش به دفتر مشهد رفتم و کلی بحث کردم که مشکل از شماست و من سیستم درسته . آقای لایقی مدیر شاتل مشهد گفت که کارشناس می فرستیم و ۵ تومان هزینه ی تست در روز و ۱۰ تومان در شب می گریم . من هم قبول کردم و قرار شد که کارشناسشون ( که هیچی هم حالیشون نیست ، میگم لینوکسه . میگن برو توی منوی استارت ، کنترل پنل ... ) فرداش عصر بیاد برای تست . بعد از برگشتن به منزل دیدم سرعتم شده ۲ مگابیت !
    فردا صبح زنگ زدم کارشناس نفرستید مشکل حل شده . از بعدش از ظهرش دوباره خطم شد همون آش و همون کاسه !
    این مطلب رو از این بابت نوشتم که دوستان از یک طرف متوجه بشوند که مشکل از سمت خودشان نیست و از شاتل است . از طرفی پول بابت فرستادن کارشناس ندهد و همچنین وقت و هزینه و اعصابشون رو صرف صحبت با پشتیبانی شاتل نکنند ( چهار نفر در حد دیپلم کامپیوتر گذاشتند و بهتره به جاشون ضبط صوت بزارند ) و همچنین به سایت هایی همچون رپیدشیر و رپیدگو از لحاظ سرعت شک نکنند . چون از این جور سایت ها هر چقدر بیشتر دانلود بشود به نفع سایت هست ( پول بیشتری در میارن ) و مرض ندارند که برای شما محدودیت سرعت بگذارند .
    شرمنده اگر کمی طولانی شد .
    لطفا نظراتتون را مستدل ارسال کنید

پروفشنال Rainbow's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2006
    محل سكونت
    World Of Matrix

پيش فرض

دقیقا منم همین مشکل رو با rapidshare و سایر هاست های مخصوص فایل روی وب دارم

3. 2 کاربر از Rainbow بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Nov 2009

پيش فرض

واقعا دیگه داشتم شک میکردم که مشکل از سمت منه .
    خیلی ممنون.
    من هم از رو سرور خودم نمیتونم دانلود کنم .
    ما چه طوری باید این حرفو به اینا بفهمونیم ؟ من که دیگه خسته شدم از بس با پشتیبانی حرف زدم . باید یه جایی باشه که یه شکایتی چیزی بکنیم.
    حداقل اعتصاب کنیم .

5. این کاربر از Mohaddi بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

حـــــرفـه ای
    تاريخ عضويت
    Jan 2010

پيش فرض

با سلام
    مدتی است که قصد نوشتن این مطلب را داشتم اما به دلیل مشغله ی زیاد نتوانسته بودم مطلب را تمام کنم . امشب پس از خواندن نظرات در بخش اینترنت شاتل در فروم همین سایت مصمم شدم که این مطلب را به طور کامل برای اطلاع رسانی دوستان تکمیل کنم .
    شرح ماجرا :
    طی مدت اخیر ( حدود ۳ ماه ) کاربران شاتل با افزایش سرعت در ساعات غیر از شبانه رو برو شده اند .
    من در ابتدا به مدت یک سال سرویس ۵۱۲ اکو داشتم . کیفیت سرویس در حد مطلوب (۵۸ کیلوبایت بر ثانیه ) بود .
    پس از آن به دلیل افزایش مصرف روزانه تصمیم به خرید سرویس آرت ۱۲۸ گرفتم . سرعت با اینکه این سرویس به ظاهر اختصاصی می بایست باشد به شدت افتضاح بود و حتی در ساعات شبانه مکررا قطع می شد . همزمان سایر دوستانم که اکو ۱۲۸ داشتند اظهار کردند که سرعتشان در روز چیزی حدود ۲ مگابیت بر ثانیه می باشد . اما من که خط به ظاهر اختصاصی تر ( به گفته ی خود شاتل در مورد سرویس های آرت که شما از اولویت بیشتری برخوردار هستید ) ، در انتهای ماه مصرفم به زور به چیزی حدود ۵ گیگابایت ( از ۱۸ گیگابایت ) رسید .
    در روز سرعت خوب بود (حدود ۲۵۰ کیلوبایت بر ثانیه ) . اما شب ها مکررا قطعی داشتم و حتی سرعت بسیار پایین تر از یک خط دیال آپ بود .
    هم با آقای لایقی ( مسئول شاتل مشهد )‌ و هم با آقای مهندس زارعی (‌ مسئول فروش سرویس های خاص در مشهد ) صحبت کردم و گفتند که شب ها سرعت دانلود به سرعت واقعی خط خودتون بر می گردد ( که البته به یک چهارم آن هم نمی رسید ) .
    من هم مجددا ( در ایام نمایشگاه بین اللملی مشهد ) سرویسم را به صورت ۵۱۲ یک ساله شارژ کردم و ۴۰ گیگ هم ترافیک اضافه خریداری کردم .
    اما از همان زمان سرعت به شدت خراب بود . توضیح اینکه در روز از اکثر سایت های خارجی با سرعت حداکثر ۴۵ کیلوبایت می توانستم دانلود کنم و در شب که دیگر جایی برای حرف زدن نگذاشته بودند .
    چه با پشتیبانی مشهد و چه تهران ( گفت گوی آنلاین و تلفنی ) که صحبت می کردم اظهار عدم مشکل می کردند و لینک از سایت هایی نظیر php.net و mozilla.com می دادند و در تست هم به ظاهر در دانلود از این سایت ها با سرعتی حدود ۲ مگابیت می توانستم دانلود کنم !
    لازم به ذکر است که من مدیر سایت رپیدگو هستم و چندین سرور اختصاصی در آمریکا و کانادا دارم .
    بر اساس مانیتورینگ سرورها در اوج ترافیک سایت بازهم حدود ۵۰ درصد از پهنای باند سرورها خالی می بود . همان لینکی که من با سرعت ۴۵ کیلوبایت دانلود می کردم در انتقال از یک دیتاسنتر به دیتاسنتر دیگر با سرعتی حدود ۴ مگابایت بر ثانیه ( فقط با یک پورت )‌ قابل دانلود بود !
    پشتیبانی مشهد در ابتدا توصیه دانلود از php.net می کرد . وقتی به طور پیش فرض با آی پی ایران به این سایت می روید تمام دانلود های شما از سرور شرکت مروا در ایران تامین می شود . همین بود که من از سایر میرور ها (مثلا کانادا یا استرالیا یا آمریکا ) استفاده کردم و سرعتی که میرور ایران ۲۵۰ کیلوبایت بر ثانیه ارائه می داد از این میرورها برابر ۱۰ کیلوبایت بر ثانیه بود !
    سپس پشتیبانی آنلاین نیز یک لینک از سایت فایرفاکس می داد ( نسخه ی ویندوزی فایر فاکس ) که این لینک نیز با سرعت همان ۲ مگ دانلود می شد . من به وی گفتم که از حدود ۲۰ سایت دانلود اشتراکی اکانت دارم . یکی از این سایت ها را بگویید تا از آن ها تست کنم . در جواب گفتند که شبکه ی این سایت ها ضعیف است و ما آن ها را قبول نداریم ( شبکه ی رپیدشیر چند برابر شبکه ی کل ایران قدرت دارد ! )‌.
    خوشبختانه چون من لینوکس کار هستم به محض ورود به سایت فایرفاکس (mozilla.com ‌) به جای لینک ویندوزی به من لینک لینوکسی داده می شد . با این که لینک ها از یک سرور بودند اما در همان لحظه لینک ویندوزی با سرعت ۲ مگ دانلود می شد و لینک لینوکسی با سرعت ۱۰ کیلوبایت !
    یعنی یک سری از لینک ها مستقیما بر روی سرور این شرکت ( حالا در شهر یا مرکز مخابراتی شما ) وجود دارد و طبیعتا پشتیبانی نیز لینک آن ها را به شما می دهد و شما نیز به ناچار با مشاهده ی سرعت بالای دانلود این لینک ها ، مشکل شبکه ای در رپیدشیر یا رپیدگو را می پذیرید .
    دو تن از دوستان بنده که در شرکت مخابرات فعالیت دارند عنوان کردند که ترافیک شرکت شاتل در شب ها به حداکثر میزان خود می رسد و اگر دقت کنید شب ها چند بار به کل کانکشن های شما بسته می شوند ( اگر شانس بیاورید و لینک مودم شما قطع نشود )‌.
    این یک نوع کلاه برداری یا over soled یا دزدی یا هر چه می خواهید اسمش را بگذارید است .
    شاتل در روز سرعت بسیار بالایی به شما می دهد ( نسبت به سرعت قرارداد )‌تا شما ترافیکتان تمام شود و مجبور به خرید ترافیک با قیمت کذایی ( گیگی ۹ هزار تومان )‌شوید و شب ها که موقع دانلود رایگان است به علت کمبود ترافیک و فروش بیش از حد ، سرعت شما به شدت افت و حتی قطع می شود .
    ضمن اینکه یک بار حدود ۳ هفته ی پیش به دفتر مشهد رفتم و کلی بحث کردم که مشکل از شماست و من سیستم درسته . آقای لایقی مدیر شاتل مشهد گفت که کارشناس می فرستیم و ۵ تومان هزینه ی تست در روز و ۱۰ تومان در شب می گریم . من هم قبول کردم و قرار شد که کارشناسشون ( که هیچی هم حالیشون نیست ، میگم لینوکسه . میگن برو توی منوی استارت ، کنترل پنل ... ) فرداش عصر بیاد برای تست . بعد از برگشتن به منزل دیدم سرعتم شده ۲ مگابیت !
    فردا صبح زنگ زدم کارشناس نفرستید مشکل حل شده . از بعدش از ظهرش دوباره خطم شد همون آش و همون کاسه !
    این مطلب رو از این بابت نوشتم که دوستان از یک طرف متوجه بشوند که مشکل از سمت خودشان نیست و از شاتل است . از طرفی پول بابت فرستادن کارشناس ندهد و همچنین وقت و هزینه و اعصابشون رو صرف صحبت با پشتیبانی شاتل نکنند ( چهار نفر در حد دیپلم کامپیوتر گذاشتند و بهتره به جاشون ضبط صوت بزارند ) و همچنین به سایت هایی همچون رپیدشیر و رپیدگو از لحاظ سرعت شک نکنند . چون از این جور سایت ها هر چقدر بیشتر دانلود بشود به نفع سایت هست ( پول بیشتری در میارن ) و مرض ندارند که برای شما محدودیت سرعت بگذارند .
    100 درصد تایید می شود چون من خودم وقتی که زمانی که به اصطلاح فیبر مخابرات مشکل داشت بهشون زنگ زدم گفتند مشکل مخابرات هست ولی در همون زمان من با 60 اپرا رو دانلود می کردم انقدر با تلفن رفتم رو اعصاب پشتیبانی از زبونش در رفت که فایل شما رو سرور کش میشه . بعد من هم بهش گفتم پس شما کاربرها رو سر کار میگذارید بعد کل موضوع رو انکار کرد.
    از این شرکت دردتر خودشه.

7. 2 کاربر از sei_pm بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه shervin83's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2007

پيش فرض

حالا چی کار کنیم !

آخر فروم باز Advanced Ali-001's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2010
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

با سلام
    شرح ماجرا :
    به دردنخورترین سایت واسه آپلود سایت ریپید شیر است پدرمو در آورد لامصب ولی هرموقع واسه دانلود رفتم 4SHARE راحت دانلود شد

آخر فروم باز online_amin's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007

پيش فرض

دوست عزیز, اینترنتی که راپیدشیر برای هر سرورش استفاده میکنه, کل اینترنت ایران رو درسته میخوره. کل اینترنت ایران, در مقابل اینترنتی که راپیدشیر برای یکی از سرور هاش استفاده میکنه. حالا حسابش رو بکن چند تا سرور داره. ....

از اول هم معلومه که اونا دارن دزدی میکنن.

دارن علنی میگن که ما دزدی میکنیم. ما شاخیم و دوست داریم دزدی کنیم. کسی هست روی حرف ما حرف بزنه؟

اصلا کی هست که بتونه جلوی ما رو تو این مملکت بگیره؟

همه بحث ها یه طرف, اینکه میاد تقصیر میندازه به راپیدشیر یه طرف. از روی همین حرف اون ها میشه فهمید که دارن دروغ میگن.

اونا کاربرا رو ساده گیر آوردن.

یادمه بهشون میگفتم آقای محترم من نمیتونم به اینترنت وصل شم میگفت شما برو تو سایت php. می گفتم احمق من نمیتونم اینترنت وصل بشم میگفت نه, شما برو تو سایت php.

خداییش بعد از مکافات زیاد رفتم تو سایت php و شروع به دانلود کردم سرعت 0 کیلوبایت در ثانیه بود. بعد میگفت نه, من دارم اینجا میبینم که شما داری با سرعت 260 کیلوبایت در ثانیه دانلود میکنی. در حالیکه برای من هیچ چیز دانلود نمیشد و حتی مودم چشمک هم نمیزد (مودم من طوری هست که اگر چشمک بزنه یعنی داره چیزی دانلود میشه و اگر از اینترنت استفاده نکنی چراغش خاموش میمونه.) بعد اون احمق میگفت نه, سرعت شما الان روی ماکسیموم هست.

چند روز پیش رفتم شرکتشون دیدم چهار تا پسر بچه رو گذاشتن پشت کامپیوتر به عنوان پشتیبانی.

11. 8 کاربر از online_amin بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

مشاور خدمت سربازی mani6606's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2006

پيش فرض

پس چرا از هر کی که شاتل داره وضیعت سرویس دهی رو می پرسم میگه عالیه از صبانت بهتره . یعنی این قدر خرابه !!!

آخر فروم باز ashkan_mc's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2008
    محل سكونت
    آلمان

پيش فرض

به نظر من همین بچه های فروم که تهرانی هستند حدود 50 نفر یا شایدم بیشتر میشن ... همین ها قرار بزاریم یه روز بریم شریعتی کوچۀ الهیه و تکلیف خودمون رو با شاتل معلوم کنیم ... اینطوری 100% جواب میده ...

14. 10 کاربر از ashkan_mc بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Jul 2009

پيش فرض

مطابق مصوبه سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی کشور,به آدرس
    http://cra.ir/EArchive/EArchiveF/Item.asp?ParentID=261&ItemID=1256
    شرکت موظف است برای سرویس 128 کیلو بیت بر ثانیه با ضریب اشتراک 1 به 10 طبق جدول زیر ارائه دهد.

http://cra.ir/EArchive/EArchiveF/Item.asp?ParentID=126&ItemID=1314

شركت‌هاي ارائه‌دهنده خدمات موظف هستند نسبت به نصب و راه‌اندازي تجهيزات در محل مشترك اقدام و پس از تحويل پهناي باند نسبت به تنظيم صورت جلسه اقدام كنند. علاوه بر اين شركت‌هاي ارائه‌دهنده خدمات موظف هستند نرم‌افزار لازم براي اندازه‌گيري لحظه‌اي پهناي باند را روي پايانه كاربر نصب و راهنمايي لازم را انجام دهند.
    طبق:
    http://cra.ir/EArchive/EArchiveF/Item.asp?ParentID=261&ItemID=1256

---------- Post added at 03:51 PM ---------- Previous post was at 03:49 PM ----------

یعنی در بدترین شرایط شما چند برابر سرعت که حق شما است دانلود میکنید.

16. این کاربر از Life24 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

صفحه 1 از 9 12345 ... آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •