تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 8 از 8

نام تاپيک: ابزارهای گزارش سازی Stimul - Crystal - Fast - ...

پروفشنال bad_boy_2007's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2006
    محل سكونت
    ایران

پيش فرض ابزارهای گزارش سازی Stimul - Crystal - Fast - ...

سلام دوستان ،
    حدود دو سالی میشه که گزارشات برنامه ام را با کریستال ریپورت طراحی میکنم ، مشکل خاصی با این ابزار نداشتم (البته مشکلاتی ریزی این ابزار دارد) که چند وقت پیش وقتی نمونه ای از برنامه ام را برای یکی از مشتریانم نصب کردم ، از من خواست برخی از گزارشات را مطابق میلش طراحی کنم . دقیقامشکلم از اینجا شروع شد !!

کمی در مورد RunTime Design بررسی کردم ، متوجه شدم ابزارهای زیر این امکان را دارند : (شاید ابزارهای دیگری هم باشد)

1- Crystal Report نسخه 10 به بعد Developer Edition
    2- StimulReport
    3- Fast Report

هر سه را گیر آوردم و کمی ور رفتم ، متاسفانه به علت نبود راهنمایی های مناسب برای ابزارهای فوق کمی با مشکل روبرو شدم (و هستم) ولیکن نکات جالبی در ابزارهای فوق دیدم . نکته اول اینکه Fast Report و StimulReport بر خلاف تصورم بسیار جامع و جذاب بودند (البته هنوز با ارتباط دادن آنها با .Net Dataset مشکل دارم) . دوم فارسی بودن این ابزارها بود که بخصوص برای End User که قرار است خودش گزارش را طراحی کند بسیار مورد توجه قرار خواهد گرفت .

و حال سوال و درخواست من از دوستانی که با این ابزارها و ابزارهای مشابه تجربه کار دارند ، مزایا و معایب این ابزارها را در صورت امکان قید کنید .

2. این کاربر از bad_boy_2007 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Aug 2006
    محل سكونت
    ایران

پيش فرض

از ویژگی های جالب Stimul و Fast این بود که امکان Export به فرمتهای :
    PDF
    Excel
    Rtf
    XML
    JPG
    GIF
    BMP
    TTF
    , ...

را دارند که کمی از کریستال بهتر عمل میشود ، مثلا کریستال امکان Export فرمتهای تصویری همچون JPG - Gif - TTF و ... را ندارد .

نکته دیگر سرعت ایجاد گزارش بود ، گزارشات کریستال کمی کند تر از Fast و Stimul هستند .

و مزیتی که کریستال نسبت به دو ابزار فوق دارد سادگی شروع به کار با این ابزار برای برنامه نویسان دات نت دارد است ، این ابزار بسیار خوب با دات نت یکپارچه شده و از منابع داده دات نت به خوبی پشتیبانی میکند ، که البته ابزارهای دیگر هم میکنند ولی کمی پیچیده تر .

مشکلی که عمدتا با گزارشات کریستال داشتم فرمت تاریخ بود ، زمانی که داده های دارای فرمت تاریخ در متن نوشته میشدند (هر چند که Paragraph Align و Horizontal alignment درست تنظیم شده باشند) این داده تاریخی بصورت برعکس نمایش داده میشود که با معکوس کردن تاریخ در سمت برنامه مشکل را رفع کردم ، این دو ابزار را در این زمینه هنوز چک نکردم .

4. این کاربر از bad_boy_2007 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Aug 2006
    محل سكونت
    ایران

پيش فرض

این دو تا لینک رو هم گفتم بزارم بد نیست

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

6. این کاربر از bad_boy_2007 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه MTPROG's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    شهر 3500 ساله

پيش فرض

نسخه ای از کریستال که تو خود دات نت نصبه نسخه رایگان و یا همون Exprees هستش و به طبع دارای امکانات کمتری نسبت به نسخه اصلی است.در حالی که نسخه Enterprise V12 دارای امکانات بسیار عالی است.

دو نرم افزار StimulReport و Fast Report هم نرم افزارهای خوبی هستند .

ولی من به شخصه همون کریستال رو ترجیح میدم .دلیلم هم اینه دو نرم افزار StimulReport و Fast Report باید یا اصلش رو بخری(که نمیخری) و یا باید کرکشون کنی که تو بعضی مواقع این کرکها دردسر ساز میشن و مشکل بعدی ارتقا VS است چون برای هر ورژن باید کامپونینت مربوط به اون نسخه رو گیر بیاری و دوباره دنبال کرکش بگیردی و کلی دردسر دیگه

8. این کاربر از MTPROG بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Aug 2006
    محل سكونت
    ایران

پيش فرض

البته من با ورژن Enterprice کریستال کار نکردم ولی با این StimulReport بدجوری دارم حال میکنم !
    امروز از کله صبح تا همین الان با دوستم داشتیم باهاش گزارش طراحی میکردیم ، یک چیزی که خیلی برامون جذابیت داشت ، استفاده از UnType Dataset بود . به این شکل که اومدیم و کلی خصیصه قابل تعریف توسط کاربر رو تو یک جدول بصورت عمودی(با دو ستون) طراحی کردیم و هنگام اجرا اومیم و اینو افقی کردیم (با N ستون و یک سطر) و اینو فرستادیم به گزارش ، الحق که تو این طمینه واقعا کارش بیسته .

مورد بعدی که خیلی کمک کرد تو ایجاد گزارشات ، سادگی کار با اینترفیسش بود ، یعنی یک گزارش از لیست چکها ، مشتریان و ... فقط 5 الی 10 دقیقه طول میکشید که طراحی بشه

و مهمترین نکته که به خاطر اون رفتیم سراغ StimulReport این بود که میخواستیم گزارشات بصورت RunTime توسط EndUser طراحی بشه . برای این کار خوشبختانه محیطش فارسیه و کلی از کارها ساده میشه ، بعد اومدیم و فبلدهای دیتاستمون رو هم فارسی کردیم . به این صورت که یک جدول طراحی کردیم دارای دو فیلد ، اولی نام لاتین و دومی نام فارسی و نامهای معادل لاتین رو توش نوشتیم مثلا :
    کد:
    کل این اطلاعات (جداول (72 تا) ویوها (56 تا) و کلیه ستونها) فقط 320 تا رکورد این جدول شد ، نمونه ای از تصویر RunTime Designer که تحویل مشتری داده میشه و باهاش کار میکنه (فقط برای بخش چکها) :

و نکته دیگه اینکه این برنامه نیاز به نصب نداره و فقط 5 مگ شامل 4 تا فایل (کرک شده) رو فقط میخواد بندازی بقل پروژه

و.... همه و همه باعث شد که حدود 50 تا گزارش کریستال رو به سمت Stimul ببریم .

10. این کاربر از bad_boy_2007 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Aug 2006
    محل سكونت
    ایران

پيش فرض

این فیلمهای راهنما خیلی کمکم کرد ، گفتم بزارم دوستان هم استفاده کنند :

کد:

12. 2 کاربر از bad_boy_2007 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Aug 2017

پيش فرض

سلام مهندس
    اون 4تا فایل که می فرمایین کدامها هستن لطفا برا من هم بفرستین چون من هر کاری میکنم کلمه دمو را از بک گراند نمی تونم حذف کنم

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Oct 2010

پيش فرض

سلام مهندس
    اون 4تا فایل که می فرمایین کدامها هستن لطفا برا من هم بفرستین چون من هر کاری میکنم کلمه دمو را از بک گراند نمی تونم حذف کنم
    اینا رو بزارید کفایت می کنه:

کد:

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •