تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 2 از 2

نام تاپيک: اطلاعات پایه گوشی های آیفون 3G / 3GS

Crisis Manager kasra_khan2003's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2007
    محل سكونت
    رشت

پيش فرض اطلاعات پایه گوشی های آیفون 3G / 3GS

در اینجا یه توضیح کلی در باره ی اصطلاحات آیفون، و اینکه وقتی میخرید باید به ترتیب چه کار کنید میدم. به مرور سعی میکنم که این پست رو کامل کنم.

فرق گوشی 3G با 3GS در چیست؟

گوشی آیفون 3GS ورژن یا نسخه ی سوم سری گوشی های آیفون میباشد. از اونجایی که نسخه ی اول یا 2G دیگه تولید نمیشه، صحبت خاصی هم دربارش نمیدیم. اما تفاوت این دو سری یعنی 3G و 3GS در کیفیت دوربین، CPU، رم بیشتر، چند گرم وزن بیشتر! قطب نمای نرم افزاری و سیستم شماره گیر صوتی است. ضمن یک سری تفاوت های ریز در frimware مثل امکان فیلم برداری در 3GS که در 3G شما خودتان با نصب نرم افزار دلخواهتان این امکان را خواهید داشت.

فرق بین گوشی های لاک و آنلاک فکتوری در چیست؟

شرکت اپل، در ابتدا گوشی های خود رو طوری طراحی کرد، که فقط در انحصار شرکت مخابراتی AT&T آمریکا بود و سیم کارت دیگه ای با این گوشی کار نمیکرد، اما بعد ها، زمانی که رقابت شرکت بعد جهانی پیدا کرد، شروع به تولید گوشی هایی کرد که تمام سیم کارت ها با اون کار بکنن، که به اصطلاح به این گوشی ها، آنلاک میگویند. سعی کنید در خرید یک دستگاه جدید آیفون، گوشی آنلاک فکتوری بخرید.

گوشی من لاک هست، کاریش نمیشه کرد؟

بعضی از اشخاص هستند، که مثلا از آمریکا این گوشی رو خریداری کردند و در نتیجه فقط سیم کار یک اپراتور خاص رو این گوشی کار میکنه، برای اینکه سیم کارت های دیگه هم رو گوشی کار کنه، باید به اصطلاح گوشی را آنلاک کنن.

آنلاک کردن به چه صورت است؟

آنلاک کردن یک عملیات نرم افزاری ساده است، که به وسیله ی آن این امکان را به گوشی میدهیم تا با تمام سیم کارت ها کار کنه. توجه کنید، برخی از دوستان زمانی که فریم ویر جدیدی میاد، فوری میرن و آپدیت میکنن، بدون اینکه به این نکته توجه کنن که باید منتظر این بمونن تا روش جیلبریک کردن نسخه ی جدید ارائه بشه!

چطور تشخیص بدم گوشی من لاک هست یا آنلاک؟

متاسفانه، در حال حاضر روش خاصی برای تشخیص این مساله نیست! منظور این است که یه گوشی آکبند را نمیشه به همین راحتی ( یا شاید به هیچ وجه ) تشخیص داد که گوشی لاک است یا آنلاک! تنها راه 100% این هست که گوشی رو با نرم افزار iTunes شرکت اپل که از سایت خود این شرکت قابل دریافت است آپدیت کنید و بعد ببینید که گوشی آنتن داره یا خیر! البته از روی شماره مدل گوشی میتوان حدس زد که گوشی لاک هست یا آنلاک چرا که این شماره گویای این موضوع است که گوشی شما مال کدام کشور است و از روی لیست شرکت اپل نیز میتوان دید که آیا گوشی های اون کشور جزء سری های لاک هستن یا آنلاک، اما این روش دو مشکل داره: 1. باید گوشی رو روشن کرد 2. برخی از این کشورها هم گوشی لاک میدن هم آنلاک!

چطور نرم افزار کرک شده نصب کنم؟

برای نصب نرم افزار کرک شده باید یک سری مراحل را طی کرد:

1. ساخت یک اکانت شرکت اپل.

2. نصب یک نرم افزار رایگان از سایت app store.

3. جیلبریک کردن.

جیلبریک / Jailbreak یعنی چی؟

جیلبریک هم مثل عملیات آنلاک کردن، یک سری عملیات نرم افزاری است که به شما این امکان را میدهد تا بر روی گوشی خود نرم افزار کرک شده نصب کنید. عملیات جیلبریک کیدن از زمان تولید گوشی آیفون تا به امروز تحولات زیادی داشت و بسته به نسخه ی فریمویر شرکت اپل، تغییر کرده.

فریم ویر / Frimware چیست؟

منظور از فریم ویر همان سیستم عاملی است که بر روی گوشی شما نصب است. فریم ویر گوشی آیفون بر پایه Mac میباشد که هر از چندی شرکت اپل آن را به روز کرده و شما میتوانید آن را به راحتی دانلود کنید و باگ های نسخه ی قبلی را حل کنید.

گوشی من بلوتوث / Bluetooth داره؟ باهاش میشه فایل بفرستم؟

گوشی آیفون هم همانند تمام گوشی های دیگه، دارای فن آوری بلوتوث ( ورژن 2.1 ) میباشد، فقط با این تفاوت که سیستم عامل گوشی، فقط امکان برقراری با Headset بیسیم را به شما میدهد نه ارسال فایل! اما با نصب نرم افزار مورد نظر، این امکان هم برای شما محقق میشود. هرچند این نرم افزار هنوز کامل نیست، اما به شخصه میتونم بگم با 90% گوشی ها بدون مشکل کار میکنه.

گوشی من دلیوری / Delivery داره؟

این مشکل نیز بدست طراحان و عاشقان نرم افزاری آیفون حل شده و به شخصه میتونم بگم که کلا سیستم SMS دادن گوشی آیفون، کامل ترین هست و هیچ گوشی زیبایی و کارآیی اون رو نداره!

میخوام رو گوشی آهنگ، فیلم و عکس بریزم، چه کار کنم؟

گوشی شما، شدیدا نیاز به نرم افزار تخصصی مدیریت آهنگ و فیلم شرکت اپل، یعنی iTunes داره. بدونه این نرم افزار، شما وقتی گوشی رو به کامپیوتر وصل میکنید، فقط میتونید عکس های گرفته شده با دوربین خودتون رو خالی کنید! نه هیچ کار دیگه!

آیتونز / iTunes چیه؟ از کجا بگیرمش؟

نرم افزار آیتونز، یکی از نرم افزارهای اساسی سیستم عامل های مکینتاش شرکت اپل هست، که خوشبختانه چند سالیست نسخه ی ویندوز آن نیز منتشر شده، و از سایت خود شرکت Apple قابل دریافت است. با این نرم افزار میتوانید بازی های خودتون رو نصب کنید، contact های خود را برروی هارد کپی کنید، فیلم و آهنگ بریزید رو گوشی و ... حتی برای جیلبریک و خیلی کارهای دیگر هم به این نرم افزار نیاز است! پس، بعد از خرید گوشی آیفون، اولین کاری که به شما پیشنهاد میکنم انجام بدید، دانلود این نرم افزار است.

به زودی کامل ترش میکنم...
    Last edited by kasra_khan2003; 09-02-2010 at 16:03.

2. 9 کاربر از kasra_khan2003 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز ELVIS PRESLEY's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2008
    محل سكونت
    UFC Cage

پيش فرض

دلیل تشابه هسته ی سیستم عاملهای مک و لینوکسه که هر دو برپایه ی unix هستند....

4. 2 کاربر از ELVIS PRESLEY بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •